Skocz do zawartości

jaki DAC


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

 

 

 

Sprawa wygląda nastepujaco : Mam moonlight v.7 default i (przekablowane) CAL!. Do kompletu chcę zakupić jakiś DAC (najlepiej z USB) do 1000 zł.

 

 

 

 

Co polecacie? ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego z tych urządzeń, ale gdzieniegdzie przewijają się takie DACi, jak Matrix mini, Beresford, MF V-DAC - zawsze pokazane w dobrym świetle. Za 600zł dostaniesz na ebayu Yulonga U100, polecanego przez headphonię. Sam go kilka dni temu zamówiłem, podobnie jak ty do rekablowanych (i dodatkowo zmodowanych po Corvusowskiemu) CALi - jak przyjdzie mogę podzielić się wrażeniami, ale moja opinia raczej bardzo wartościowa nie będzie, biorąc pod uwagę moje doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-DAC, Matrix mini-i, Yulong U100 są warte rozważania, każdy z nich reprezentuje wysoki poziom. Ja bym jednak przy takiej kasie wziął coś z oferty Audio-GD, dźwiękowo podobno wyprzedza sporo konkurencje z tej samej półki.

 

Lista wraz z cenami

 

Opisy poszczególnych urządzeń

 

Jak masz wzmacniacz to możesz pomyśleć o NFB-3. Jeśli wolisz coś z head amp'em to FUN jest bardzo ciekawą propozycją sam prawdopodobnie będę w niego uderzał w przyszłosci. Bardziej ekonomicznie? - NFB-12. A jeśli możesz się wykosztować i chcesz coś już ekstra to NFB-19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Matrixa mini-i. Do 1000zł na prawdę trudno o coś lepszego.

Różnica cenowa między U100 a Matrixem jest nieduża, to drugie urządzenie ma dużo dużo większe możliwości, jest lepiej wykonane.

 

Poza tym Matrixy uchodzą za bezawaryjne.

Pozdrawiam

 

Edit: Audio-GD tylko na zamówienie, bardzo długi czas oczekiwania na sprzęt, bardzo trudny kontakt w sprawie reklamacji, dźwiękowo no właśnie "podobno" wyprzedza konkurencję - znam osoby , które tego nie potwierdzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekanie na sprzęt z chin może trwać nawet miesiąc, lecz dotyczy to nie tylko Audio-GD lecz w ogóle wszystkich sprzętów sprowadzanych. Siedziałem trochę na zagranicznych forach i nie spotkałem się z tym aby ktoś miał jakieś problemy i potrzebował reklamacji. Właśnie daniel243 może podasz jakieś szczegóły. Do czego twoi znajomi porównywali Audio GD i jakie mieli modele?

 

Chyba i tak będę celował w Audio-GD. Matrix mini byłby dobry jakbym nie miał zamiaru wzmacniacza dokuć. Ogólnie jest dobry. Lecz jak to napisali w audiolobby.pl przewrotu w świecie audio nie robi.

 

http://www.audiostereo.pl/dac-audio-gd-ktos-zna-ta-firme_79567.html

Edytowane przez noir7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć spory czas temu gdy szukałem Daca dla siebie, również zainteresowałem się Audio-GD (jeden z modeli był na allegro). Opinie o samym sprzęcie są b.dobre, rozmawiałem telefonicznie ze starszym gościem z audiostereo, który siedzi w tematyce od dłuższego czasu i miał u siebie daca z Audio-GD - sprzęt zachwalał, aczkolwiek twierdził że ten sprzęt nie grał dużo czy w ogóle jakoś w szczególny sposób lepiej od innych dacow w tej cenie. Sprzęt bdb, no ale bez jakiegoś szczególnego szału.

 

Do jakiego sprzętu porównywał w chwili obecnej nie jestem w stanie powiedzieć, a wody nie będę lał :)

 

Odnośnie czasu oczekiwania na sprzęt - no właśnie na Audio-GD czeka się najdłużej ze względu na małą dostępność, zamówienia tylko u producenta (chyba że do tej pory coś się zmieniło...? jeśli tak proszę mnie poprawić).

 

Jeżeli do daca chcesz podłączyć dodatkowy wzmak to może i faktycznie warto rozglądnąć się za czymś innym niż Matrix...

 

U siebie nie tak dawno porównywałem Matrixa mini-i oraz Yulonga D100 - Yulong zwycięzca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z powyższego to nie ma sensu kupować Matrixa posiadając oddzielny wzmacniacz słuchawkowy?

 

btw, a co powiecie o Lampucerze Maxi, na przykład takiej >> http://allegro.pl/dac-usb-lampucera-maxi-pcm1798-cs8416-24-192-i1668469256.html?source=oo ?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D100 widzę jest o 100 baksów droższy, raczej powinien być lepszy :P. Fajny ten Yulong ;)

 

Szczerze to kupując DAC za ponad 1000zł to ma się na celu albo zdobyciu combo które obsłuży słuchawki za ok. 1000-1500-2000zł, albo w ogóle myśli się o stworzeniu toru w klasie High-end lub jej bliskiemu.

 

Ja kupiłem Musiland, który jest bardzo fajnym źródłem. Będę przebudowywać swój tor w stronę wysokiej klasy grania. Najpierw kupie wzmacniacz LC lub coś na jego miarę. komp>Musiland>LC>Alessandro myślę że to fanie zagra. Potem zainwestuję w lepsze słuchawki, a na końcu dopiero kupię DAC, który wyeksponuje walory pozostałych elementów toru.

 

Tutaj kolega ma moonlight v.7 default i (przekablowane) CAL! Wiadomo im lepsza jedna część zestawu tym lepiej zagra całość, lecz nie wiem czy w tym przypadku kupowanie DACa za 4xx$ nie jest to trochę przesadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich wypowiedziach użytkownik meehooj już pewnie sam nie wie co ma kupić :P

 

Może faktycznie b.dobrym wyjściem pod względem jakościowym i cenowym byłby zakup Musiland Monitor 02 US a do niego później można podpiąć moonlighta i gra muzyka :)

 

Noir7 fajnie to wszystko planujesz, LC się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampucera to fajny DAC. Niestety nie powiem Ci jak gra do wyżej wymienionych. Zapytaj może Majkel'a

 

Na Audiostereo kilka osób ją ma. Ogólnie jest do DAC dla tych co sami jeszcze przy nim posiedzą i go zmodują do własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co bym nie lampizował bo się nie znam na DIY, opampy z podstawka ponoc wymienic latwo. wiadomo, wolalbym kupic zlozony zestaw, gotowy do sluchania, najlepiej juz w obudowie.

 

Spytam majkela, dobry pomysl.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat mam dylemat co dobrać do hd 598...myślałem na początku o caracie ruby, audinscie lub asus st, nie wiem czy warto mi wydawać tyle kasy na carata po prostu nie miałem dużo wspólnego z takim sprzetem jakie macie spostrzeżenia bo kreci mi się w głowie od czytania tych recenzji najlepiej wybrałbym poza asusem a audinstem lub może jeszcze jakieś propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co bym nie lampizował bo się nie znam na DIY, opampy z podstawka ponoc wymienic latwo. wiadomo, wolalbym kupic zlozony zestaw, gotowy do sluchania, najlepiej juz w obudowie.

 

Spytam majkela, dobry pomysl.

Spytaj też Johnysa. Z tego co pamietam to on posiada Lampucere no i przerzucił sporo innych sprzętów :)arcik82 jeżeli szukasz czegoś taniego a grającego dobrze i z mocnym ampem to NG98 MKII http://cgi.ebay.com/NG98-MKII-USB-AD1852-DAC-TPA6120-Headphone-Amplifiers-/290519066357?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43a44926f5 . Ten sprzedawca wysyła jako gift albo low value, nie płaciłem żadnych opłat. Ja miałem i sobie chwalę. Fajnie zgrywa się z nieco mulastymi słuchawkami, najlepiej ze złagodzoną górą. Masz też w nim wymiennego opampa.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do maks. 1000zł to pewnie Audio-GD NFB12 albo Matrix Mini-i albo Yulong U100

 

Niedługo wyjdzie Musiland Monitor 03us, ja na swoją cenę 160 dolarów będzie miał więcej niż dobre parametry. A firma sprawdzona - lipy nie robią ;).

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar uciągnie słuchawki do 300om. Warto w nim wymienić op'ampy wtedy dźwięk stanie się jeszcze lepszy. Nie wiem co masz na myśli mówiąc o rozbudowie, lecz powiem Ci, że wzmacniacz zawsze możesz dokupić.

 

Audisnt wydaje sie być lepszy trochę od Xonara. Od Xonara ST podobno już mój mm02us jest lepszy. Aczkolwiek, to dźwięk, czyli kto co lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności