Skocz do zawartości

Koss The Plug Vs Mx 500


Gość ~marcinek3000~

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ~marcinek3000~

majac obydwie pary sluchawek moge stwierdzic ze the plug jest bez konkurencyjne wporownaniu do mx 500 i do innych. korzystam tez z słuchawek sennheiser hd 200 i hd 600 i te male koss'y wypadaja calkiem niezle przy nich. bass jest naprawde mocny :) a reszte idealnie slychac. moze mozna uznac za wade ich zakladanie , ale mozna sie przyzwyczaic(ale dzieki temu nie wypadaja z uszu). no i na kossy jest wieczna gwarancja:)

na imp-350 slucham na polowie mocy i jest juz wystarczajaco glosno (ale jak dasz na 40 to juz glowna zaczyna bolec:) ). ogolnie polecam kazde mp3 128kb/s wywalic do smieci, bo nie da sie sluchac:D. pozostalo mi jeszcze tylko polecic te sluchawki.

cena 149 zl i 179zl (wersja z zawodowym pokrowcem i przyciskiem MUTE)

sluchawki mozna zamowic na stronie http://soundpower.sh.pl

panowie wysylaja sluchawki na swoj koszt:D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiadomo, że są lepsze, jeżeli MX500 kosztują 87 zł.

Porównaj sobie Kossa z podobnymi cenowo Sennheiserami :)

 

cena czesto nie jest wcale powiazana z jakoscia, wiec uwazalbym na to kryterium oceny czegokolwiek.

 

btw ja kupilem The Plug w amazonie za 9.99$ (teraz sa chyba po 14$)

 

dla mnie nie maja konkurencji. chociaz pracuje na ich tuningiem bo gabki mi sie koncza a i upierdliwosc aplikacji warto byloby poprawic.

 

no i jezdzac na rowerze po miescie wybieram mx300, bo za bardzo izoluja od otoczenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu dobrych minisłuchawek do iFP poczytałem Wasze posty i zamówiłem The Plug Kossa :)

 

Teraz czekam i jestem bardzo ciekawy czy są warte swojej niemałej ceny :) . Sporta Pro są doskonałem, tylko nieco za duże do kieszeni, ale te maleństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Doszły moje zamówione Kossy The Plug. Pierwsze odczucia organoleptyczne szczególnie w stosunku do ceny mieszane. Ale w uszach siedzą pewnie, nie wylatuja przy obrocie głowyc czy pochyleniu jak inne słuchaweczki douszne.

Odsłuch na iFP590T :

1/ słuchaweczki - iRivery z kompletu - leżą i kwiczą - zresztą nie byłem nimi zachwycony od początku :)

2/ osobiste Senheisery - zasłużone Mx5 - brzmią podobnie - ale znacznie mniej pewnie siedzą w uszach niż The Plug

3/ Kossy Sporta Pro - brzmią potężniej, dźwięk pełniejszy, bardziej przestrzenny - od poczatku robiły na mnie wrażenie

4/ nagrania w MP3 128kbp - brzmią w The Plug kiepsko - płytko - do wymiany ( zresztą podobnie jak w Sporta Pro) :)

 

Zabieram sia do odsłuchu The Plug w iMP- 550 przy wykorzystaniu płyt audio i płyt z MP3 ale z bitratem 192 i wyżej i VBR . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie pierwsze uwagi po odsłuchu płyt audio i mp3 VBR lub bitrate powyżej 192kbs.

1/ charakter odsłuchu zblizony bardziej do słuchawek zamkniętych

2/ słychać każdą (prawie?) niedoskonałość nagrania tj. szumy, stuki, kawałki w mp3 128 - raczej mało strawne

3/ dobrze jak na takie maleństwa izolują od otoczenia, nie wypadają z uszu przy odsłuchu w ruchu

4/ tony niskie zadowalające, srodek dobry, basy dość potęzne, ale jakby stłumione, wolę te w Sporta Pro, mniejsza także przestrzenność dzwieku,

5/ zauważyłem także taką róznicę pomiędzy głośnością w iFP590 i iMP 550 słuchawek Sporta Pro i The Plug - tzn. jest niewielka róznica w głośności w IFP natomiast The Plug grają ciszej w iMP przy tym samym ustawieniu wzmocnienia ( a przecież mają mniejszą impendancje).

 

To na razie tyle dość chaotycznie przedstawionych uwag :)

Jak na razie nie przkonałem siebie, że warto było wydać tyle kasy na te słuchawki - tzn. porównuję z dość zuzytymi Sennheiserami Mx5 , a miałem kupić nowe MX500 ( tańsze 2x w porównaniu do The Plug). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pug'i dzialaja z ten sposob, ze musisz zgniesc ta gabke w palcach i dosc szybko wsadzic je sobie do uszu, bo gabka szybko powraca do pierwotnego ksztaltu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z mediamarkt w Czeladzi z świerzutkimi The Plug. No i jestem bardzo zły. :):):D:D

Bo całe swoje składy mp3 moge wywalić bo się ich nie da słuchać. tak jak pisaliście słychać dosłownie wszystko. Słuchawki sprawują się wyśmienicie. Bass rzuca na kolana, przy ustawieniu impa na 20 nie słychać przejeżdżających samochodów, a przy 40 słuchanie jest katorgą. jedynym problemem jest wkładanie i to że mnie już od nich uszy bolą, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Dziwi mnie ich wykonanie, za 150 zł spodziewałem się jakiegoś wysokiej klasy kabelka a ten jakoś tak mizernie wygląda, taki cieniutki i mięki. Ale koss chyba nie przykłada zbyt dużej uwagi do wykonania bo przyglądałem sie także porta pro i w tej kwestii też zostawiają trochę do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z mediamarkt w Czeladzi z świerzutkimi The Plug. No i jestem bardzo zły. :):):D:D

Bo całe swoje składy mp3 moge wywalić bo się ich nie da słuchać. tak jak pisaliście słychać dosłownie wszystko. Słuchawki sprawują się wyśmienicie. Bass rzuca na kolana, przy ustawieniu impa na 20 nie słychać przejeżdżających samochodów, a przy 40 słuchanie jest katorgą. jedynym problemem jest wkładanie i to że mnie już od nich uszy bolą, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Dziwi mnie ich wykonanie, za 150 zł spodziewałem się jakiegoś wysokiej klasy kabelka a ten jakoś tak mizernie wygląda, taki cieniutki i mięki. Ale koss chyba nie przykłada zbyt dużej uwagi do wykonania bo przyglądałem sie także porta pro i w tej kwestii też zostawiają trochę do życzenia.

 

 

ehhh coś mi sie forum psuje i mi wysłało dwa razy. już go zgłosiłem może go usuną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w zaleznosci od tego jak czesto i jak dlugo sie ich uzywa, jeden komplet starcza na okolo 2 miesiace... no nie wiem, tez sie nad nimi przez chwile zastanawialam, ale... sa dosc niewygodne w aplikacji, no i jakos nie przekonuje mnie taka zatyczka w uchu... jak pomysle ile bakterii sie tam namnozy w ciagu godziny sluchania. ble.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ich wykonanie, za 150 zł spodziewałem się jakiegoś wysokiej klasy kabelka a ten jakoś tak mizernie wygląda, taki cieniutki i mięki. Ale koss chyba nie przykłada zbyt dużej uwagi do wykonania bo przyglądałem sie także porta pro i w tej kwestii też zostawiają trochę do życzenia.

 

to pozory !!! ja uzywam tych sluchawek 1.5 roku i ku mojemu zaskoczeniu z kabelkiem nic sie nie dzieje.

 

btw. w sprawie tuningu tego sprzetu warto odwiedzic stronke:

 

http://www.headwize.com/projects/showproj....e=cmoy4_prj.htm

 

pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatna, a pomysl sobie ze normalnie uszy ci sie wietrza, a kiedy masz je zatkane takimi sluchawkami ilosc bakterii w srodku przekracza po pewnym czasie wszelkie normy ktore zapewniaja bezpieczenstwo twojemu uchu wewnetrznemu. a co ci po dobrym sprzecie i sluchawkach jak ci sie np zrobi zapalenie ucha srodkowego albo co gorsza rozwinie jakas infekcja poowodujaca stale przytepienie sluchu? he? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infidelity, troszke przesadzasz z tymi bakteriami:)) w powietrzu tez sa i to sporo. Slucham na sluchawkach dousznych juz niemal 20 lat, a sluch nadal mam lepszy niz moj 15 letni syn:))

 

Korzystam na codzien z innych jeszcze sluchawek (z racji zawodowych) z b.silnym dociskiem - niestety nie do sluchania muzyki:(( tez ponad 15 lat - i nie zdazylo mi sie zadnego zapalenia zlapac:)) nie jest to wcale takie proste - cos niecos w tym temacie wiem:)) boc to moj zawod.

 

Immanuel dobrze napisal - trza uszy myc:))

 

I tak sie zastanawiam - co wy robicie z tymi gabkami ze tak szybko je niszczycie ? jecie je czy jak?

Gabki srednio wystarczaja mi na ok.rok do 2 lat, co 2 tyg."prane" w wodzie z mydlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infidelity, troszke przesadzasz z tymi bakteriami:)) w powietrzu tez sa i to sporo. Slucham na sluchawkach dousznych juz niemal 20 lat, a sluch nadal mam lepszy niz moj 15 letni syn:))

 

Korzystam na codzien z innych jeszcze sluchawek (z racji zawodowych) z b.silnym dociskiem - niestety nie do sluchania muzyki:(( tez ponad 15 lat - i nie zdazylo mi sie zadnego zapalenia zlapac:)) nie jest to wcale takie proste - cos niecos w tym temacie wiem:)) boc to moj zawod.

 

Immanuel dobrze napisal - trza uszy myc:))

 

I tak sie zastanawiam - co wy robicie z tymi gabkami ze tak szybko je niszczycie ? jecie je czy jak?

Gabki srednio wystarczaja mi na ok.rok do 2 lat, co 2 tyg."prane" w wodzie z mydlem.

"squonk"

 

Witam !

Mam pytanie odnosnie tych nieszczęsnych gąbek - czy pisałeś o tych do plugów Kossa ? Czy właśnie te gąbki pierzesz w wodzie z mydłem ?

Czy to im nie szkodzi na strukturę i właściwości ? :P

 

Co do trwałości - to może miałem pecha :) lub było to uskodzenie - ponieważ po tygodniu uzytkowania - codziennego po 2- 3 godziny - jedna gąbka poszła do kosza - stożkowata - zrobiło sie pęknięcie ( bez mojego świadomego udziału ) od szczytu stożka do połowy wysokości i po założeniu drapał mnie w ucho koniec słuchawki :) mało przyjemne. Prawdę mówiąc to podejrzewam wadę - niechlujstwo pakowacza Kossa - bo ta gąbka już po wyjęciu z nówki opakowania była pognieciona, lekko zdewastowana :) . Pozostała plus zapasowe są w duzo lepszym stanie. Mam nadzieję ze starczą na dużo dłużej. Bo jeśli nie to zmienie zdanie o firmie Koss - cena tach plugów zwala, cena zapasowych gąbek - materiał zużywalny - jeszcze bardziej - ok. 30 zł. za 2 szt. Chociaż muszę przyznać po odłuchu płyt audio i mp3 pow. 192 kbps brzmią rewelacyjnie - nawet w porównaniu ze Sporta Pro. Natomiast jeszcze bardziej demaskują niedostatki nagrań na Cd- audio czy wady zbyt niskiego bit ratu w mp3 .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności