Skocz do zawartości

Koss The Plug Vs Mx 500


Gość ~marcinek3000~

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znalazlem SONY MDR-EX71SL na stronie firmowej SONY w Niemczech gdzie mam kuzyna ktory zajmuje sie sprzedaza internetowa wiec nie bedzie problemu z ich zakupem jak i przesylka bo przyjezdza czesto do Polski czasem nawet na 2 dni na weekend na jakies imprezki :D ale jak narazie czekam na wiadomosc od naszego przedstawicielstwa SONY czy mi je sprowadza i za ile bo w Niemczech kosztuja 49euro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~marcinek3000~

widzialem te sony jakis czas temu na allegro za ok 170zl (ale nie pamietam czy nowe ). w sumie nawet chcialem je kupic, ale stwierdzilem ze jednak sony nie ma porownania do koss. poprownywal ktos z was te sluchawki? moze ktos by podal wlasciwosci tych sluchawek , bo nawet na stronie sonego nie ma podanych:(.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~marcinek3000~

ok juz znalazlem...Type: Lateral, In-the-ear, Closed, Dynamic

 

• Driver Unit: 9mm diameter

 

• Diaphragm: PET, long-throw

 

• Magnet: 400 kJ/mã high-power Neodymium

 

• Cord: OFC; Neck Chain, 4 feet (1.2m)

 

• Plug: Gold-plated, L-Shaped, Stereo Mini Plug

 

• Impedance: 16 ohms at 1 kHz

 

• Sensitivity: 100 dB/mW

 

• Power handling capacity: 100mW

 

• Frequency Response: 6 - 23,000 Hz

 

• Weight: 0.1 oz. (4g), without cord

 

• Supplied Accessories: Compact case, Second set of earpads

 

widac ze maja lepsze pasmo bo kossy maja od 10 do 20Hz

ale za to maja gorsza skutecznosc bo plugi maja 112:D

spoko bylo jak ktos by napisal porownanie tych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby byly 2 rodzaje koreczkow w the plug? widze na zalaczonych ponizej zdjeciach ze jedne maja krotsze koreczki a drugie dluzsze? A moze to tylko zludzenie? Widac tez ze wystepuja w 2-ch kolorach filoletowy i niebieski a moze to gra swiatel w tym wypadku?

 

1

 

 

2

 

Ktore z nich Wy macie? gdzie sa najtansze i gdzie wogole mozna je dostac? MIP ich chyba nie ma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~marcinek3000~
iCzyzby byly 2 rodzaje koreczkow w the plug? widze na zalaczonych ponizej zdjeciach ze jedne maja krotsze koreczki a drugie dluzsze? A moze to tylko zludzenie? Widac tez ze wystepuja w 2-ch kolorach filoletowy i niebieski a moze to gra swiatel w tym wypadku?

 

1

 

 

2

 

Ktore z nich Wy macie? gdzie sa najtansze i gdzie wogole mozna je dostac? MIP ich chyba nie ma.....

moje sa fioletowe. takie jak na 1 rysunku.

i sa rozniej dlugosci w zestawie,ale minimalnie i tez walcowate:D

jesli chcesz sie dowiedziec gdzie kupic zapraszam do 1 postu w tym temacie. tam to dokladnie opisuje.

pozdrawiam.

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie odebrałem Kossy - The Plug ! (Po rabacie - 110PLN brutto)

 

Chyba mam wersję uboższą bo nie mam "woreczka" tylko, dwa komplety "zatyczek" stożkowych i jeden komplet sześciokątnych.

 

Szczerze mówiąc jeszcze nie słuchałem bo nie mam czasu.

Posłucham wieczorkiem.

 

Tylko jedna uwaga .... : TEN KOLOR - FIOLETOWY !!! Nieporozumienie !!!

 

Może przynajmniej zagrają tak dobrze jak to koledzy opisywali na forum.

 

Jutro podzielę się wrażeniami.

 

OskarB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem Kossy - The Plug ! (Po rabacie - 110PLN brutto)

 

Chyba mam wersję uboższą bo nie mam "woreczka" tylko, dwa komplety "zatyczek" stożkowych i jeden komplet sześciokątnych.

 

Szczerze mówiąc jeszcze nie słuchałem bo nie mam czasu.

Posłucham wieczorkiem.

 

Tylko jedna uwaga .... : TEN KOLOR - FIOLETOWY !!! Nieporozumienie !!!

 

Może przynajmniej zagrają tak dobrze jak to koledzy opisywali na forum.

 

Jutro podzielę się wrażeniami.

 

OskarB

bo sa dwie wersje. tansza i drosza. drosza ma pokorowiec i przcisk mute.

to posluchaj i daj znac jak wg ciebie graja:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przynajmniej zagrają tak dobrze jak to koledzy opisywali na forum.

 

Jestem ciekawy czy bedziesz mial identyczne zdanie jak my (ReGie, ja i inni) na temat tych sluchawek - wszak nie sluchales soniakow mdr - ex 71 sl ale ogolnie wypowiedziec sie na temat plugow mozesz jakich doznales wrazen i czy te wszystkie minusy i plusy ktore zostaly wymienione rowniez odczuwasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Przetestowałem Plugi i ... Hmmmm, jak by to powiedzieć....?

 

No z nóg mnie nie zwaliły. Po pierwsze - instalacja w uchu !!!

Chyba najlepiej było by zakładać je zabiegowo przez chirurga plastycznego.

 

Nie wiem jak można je zgnieść i zdążyć włożyć do ucha zanim zdążą wrócić do stanu pierwotnego?

Według mnie to niemożliwe. Zakładam je kręcąc i ruszając we wszystkie strony. Tragedia.

Może dlatego, że to moja pierwsza styczność ze słuchawkami tego typu. Zobaczymy po jakimś czasie.

 

Jeśli chodzi o mięki i głeboki bas to fakt: JEST !!!

Natomiast jeśli chodzi o niskie częstotliwości to trochę im brakuje do MX500!

 

Co do wygody to po 1,5h słuchania tak wkręconych do głowy to nie mam zastrzeżeń.

Tylko na początku miałem dziwne wrażenie zatkanych uszu i nieuzasadnionego źródła dźwięku.

(Prościej: - uszy mam zatkane a słyszę (!?)

 

W każdym razie to jeszcze nie to czego szukam.

(Jadę dzisiaj posłuchać Sporta Pro i jakichś Bayerdynamic-ów. Jak coś wybadam to dam znać)

 

Reasumując: 200 bym za te Plugi nie dał. Myślę, że te 100-110 to max.

 

Trzymajcie się.

 

OskarB

 

Ps. Jak coś dzisiaj znajdę konkretnego to może będę chciał sprzedać te Plugi.

Myślę, że 90-100 PLN to nie wysoka cena. Zwłaszcza, że nówki.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać małą reckę, albo jakieś porównanie słuchawek tych iRiverowskich 'nowych', które zapewne masz z 'soniakami'.

Chciałbym wiedzieć na czym stoję, tzn. jak się mają odsłuchowo te dwa modele ku sobie. Bo po przeczytaniu twojej recki odnośnie 'soniaków' i plugów trochę ochłonąłem z zamiaru ich (czyt. soniaków) kupna.

 

 

Juz wkrotce ukaze sie porownanie sluchawek Koss Porta Pro + Sony mdr ex 71 sl + iRiver (te nowe) + Panasonic. Wszystkie oczywiscie znajduja sie w moim posiadaniu wiec recenzja spewnoscia bedzie swierza, sluchawki reprezentuja rozne poziomy i rozne klasy ale wydaje mi sie ze moze byc ciekawie..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawialem dlaczego malo gdzie o ile wogole nie wspominja nic nigdzie o shure. W polsce nie ma nic oprocz jednej wzmianki goscia od ktorego sie dowiedzialem ze shure sprzeaje polsound. On pisal o uszkodzeniu tych sluchawek podczas jakiegos koncertu i to wszystko. Zapewne cena jest zaporowa i dlatego ale wogole nawet zagranica na forach miedzynarodowych malo tego. Moze dlatego ze w tego typu sluchawkach wprowadzanych do kanalu sluchawego wytwarza sie zbyt duze cisnienie akustyczne i odchodzi sie juz od sluchania w tego typu sluchawkach? Co o tym sadzicie? Widzialem gdzies kiedys sluchawki zamkniete z oddalonymi glosniczkami od ucha . taka specjalna konstrukcja - ale to bylo zrobione w celu zwiekszenia przestrzennosci odbioru dzwieku i byly to sluchawki raczej o ile nie tylko "stacjonarne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej rozsądnym wyborem z shure`ów są E3c, a cechy estetyczne i tak nie grają roli w tak małym sprzęcie jakim są korki shure; przecież ich prawie nie widać po wsadzeniu do uszu; wydanie 500 baksów na takie małe góówna to już lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedaży The Plug to na razie się nie decyduję bo narazie nie kupie nic innego.

 

 

Co do porównania z Senheiserów 300 (oryginalne do iMpa) 400 i 500 to najbardziej mi odpowiadają 400 ponieważ jest najlepszy i wyraźny bas i czyste partie wysokie.

 

I to jest ból w Kossach. Jeśli trzeba zagrzmieć to nie ma żadnego problemu, natomiast w średnim basie to wydaje mi się, że nie grają one najładniej.

Jeśli chodzi o wysokie to też nie ma ich co porównywać do np. MX500. Zdecydowanie są troszeczkę słabsze.

 

Ale za to tłumienie dzwięków zewnętrznych a tym samym lepsza słyszalność muzyki jest nie do pobicia. Zresztą jest to logiczne.

 

Chyba nie jestem najlepszy w opisach i porównaniach ale napisałem co myślę.

Według mnie to słuchawki do słuchania dynamicznej muzyki, w której nie ma aż tak wielkiego znaczenia czystość i wyrównanie wszystkich częstotliwości.

 

To są słuchawki do ostrego basu w hałasie miejskim. (np.)

 

Narazie tyle.

 

OskarB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Wami zgadzam. Mam Plugi, sporo słucham muzyki elektronicznej - z bogatą ornamentacją, szczególami, obrazami dżwiękowymi, często o szerokiej dynamice ( mam na mysli J.M.Jarre, Tangerim Dream, Klaus Schultze, Kitaro, Vangelis) , sporo rocka i staroci typu new romantic ( Ultravox itd ). Plugi wcale źle nie brzmią w tym rodzaju muzyki np. w porównaniu do Sporta Pro ( tutaj dźwiek jest bardziej przestrzenny ). W moich uszach Plugi ciekawiej, pełniej malują obrazy dźwiękowe np. Kitaro niż słuchawki Sennheisera Mx5 ( o słuchaweczkach Irivera nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności