Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 250 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy cxy Ci się spodobają, bo nie wiem jaką miarą mierzysz dźwięk. To prawdopodobnie najczyściej grające dokanałówki jakie możesz dostać. Ale tak samo było z bulletami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To może dokanałówki po prostu tak kiepsko grają? bo naprawdę pchełki od iPhona grały czyściej. Słyszałem że bardzo czysty dźwięk mają DBA-02, tylko to już wydatek 600 zł i jak miałyby się okazać gorsze od 367 to wolałbym jakieś dobre słuchawki na uszy za 2 stówki i ewentualnie jakiś wzmacniacz bo iPhone mógłby mieć problem z pociągnięciem ich...

Wole nie mieć wcale basu na rzecz krystalicznie czystego dźwięku, nienawidzę przytłumionego dźwięku taki jak te Bullety mają, słychać tylko ciągłe dudnienie.

 

Na piosence Green Day'a- 21 Guns gdy wchodzi wokal na początku słychać dokładnie, na 367 wokal jest czysty a na Bulletach jakby wokalista miał zatkaną buzię jakąś chusteczką, wokal jest zamglony, przydławiony i to również widać bardzo na skrzypcach i perkusji, perkusja gra bardzo cichutko i też jest przytłumiona jakby zamiast pałeczek muzyk używał kartek skręconych w wałek. Mniej to się ujawnia na "elektronicznych" kawałkach gdzie są same mocniejsze bity. W rzeczywistości jak udeży sie w perkusję to jest tak mocny i wyraźny dźwięk że aż w uszy zakołuje, tego bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to moje Bullety są padnięte, ewentualnie jakieś podróby w co wątpię. Bo co chodzi o detaliczność Plantronicsy 367 biją na głowę te Bullety co dla mnie osobiście wydaje się śmieszne bo na necie czyta się zupełnie co innego.

 

O widzę z opisu że posiadasz ładną kolekcję słuchawek, w tym pchełki Apple które mam, i z tego co masz co ma najmniejszy bas i najjaśniej gra, najczyściej i jest najmniej zamulony dźwięk?

Edytowane przez RS5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałówki maja to do siebie ze graja bardzo krystalicznie i bezpośrednio. Takie słuchawki jak cx, dba i audeo prezentuja bardzo porównywalny poziom i trudno taki efekt osiągnąć na duzych słuchawkach. Te drugie za to graja szerzej, wiekszym dźwiekiem, ale nie aż tak sterylnie czysto.

 

No ale Twój opis bulletów mija sie z moimi doświadczeniami. Może masz włączony equalizer, właściwie to wszystko możliwe. Dźwięk bulletów na tle innych doków w ich cenie jest jak żyleta. Bardzo dokładny, wręcz analityczny. No ale widać za ciepły, wiec jeśli nic nie wskórasz to faktycznie celuj w Phonaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iPhonie odtwarzam z FLAC Playera który nie ma żadnego equalizera ale też sprawdzałem na ipodzie z wyłączonym equ tak samo grają i na kompie z KMplayera i też wyłączyłem wszystkie wspomagacze. Na KMplayerze jest tylko odrobinę lepiej jak dam efekt 3D na 5 no ale nawet z tym gra bardzo słabo.

 

Takie Phonaki byłyby dobre? http://sonusmobile.pl/product-pol-85-Sluchawki-Audeo-PFE-012-Perfect-Bass.html

 

To te najlepsze żyletki?

Edytowane przez RS5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie wypadło mi z głowy, ze przecież w Polsce możesz kupić Brainwavz M1, które z Iphonem podobno bardzo dobrze się zgrywają i mają taki charakter dźwięku jaki chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji, spytam się. Z czym wam tak rewelacyjnie zgrywają się silver bullety :) ? U mnie o wygrzewaniu nie ma mowy, bo kupilem uzywane.

 

Pomęczyłem pianki, stwierdzilem, że kupa. Założyłem stockowe tipsy, podłączyłem do Video, włączyłem Rachael Yamagate i na nowo sie zakochalem. Ale stwierdzilem, ze za pięknie jest. I włączyłem Slipknota, a później Neurosis. Sam nie wiem co gorsze. Z pomocą przyszły mi xearsy, ktore świetnie spisują się na bulletowych tipsach. Co zabawne, Azahiel opisywał je (xearsy) jako ciemne. Trochę są, zgadzam się. Jednak po wyjęciu bulletów, i włożeniu do uszu earsów pojawiła mi się przed twarzą masa szczegolow i znacznie wieksza ilosc wysokich tonów. Jak to jest? Gdzie to krystaliczne granie o ktorym mowicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rhalf z tego co czytam to Brainwavz M1 są neutralne lekko ciepłe, tylko że nie mają basu. Ja potrzebuje żylety :D

Podobna sprawa jest ze zdjęciami i filmami u mnie, lubię wyraźne, wyostrzone zdjęcia z dużym kontrastem niż zamglone w dodatku z jakimś blurem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulenie dzwieku mozna uzyskac w niektorych przypadkach przez pianki. Dla mnie comply t-400 znacznie odmulaly brzmienie sluchawek takich jak ne-6 czy ep-630, jednak dla wiekszosci ludzi jest zupelnie przeciwnie. Tutaj pojawia sie kwestia indywidualnosci odbioru dzwieku. Co do krystalicznie czystego grania... hifiman re-2 ? :) Audeo wbrew pozora maja dosyc duzo basu - tylko zrodlo musi go ukazac. Jednak z iphonem/touchem graja dosyc... malo ciekawie jak dla mnie. Proponuje postarac sie o odsluch jakiejs gamy sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę z opisu że posiadasz ładną kolekcję słuchawek, w tym pchełki Apple które mam, i z tego co masz co ma najmniejszy bas i najjaśniej gra, najczyściej i jest najmniej zamulony dźwięk?

 

Większości tych słuchawek już się pozbyłem, ale pamiętam co jak gra. Oczywiście najlepsze pod tym względem są Phonaki Audeo, nawet nie wiem czy można coś czyściej grającego znaleźć w tej cenie. Bas mają bardzo fajny, na szarych filtrach (moje ulubione) jest go w sam raz, choć oczywiście dla bassheada będzie go stanowczo za mało. Jest on dobrej jakości, choć czasami brakuje mu niech mięcha, no ale coś za coś. Szczegółowość, czystość dźwięku - to główne cechy Audeo, za które można je albo pokochać, albo nienawidzić. Na pewno nie ma tutaj natomiast zamulania, choć dziwię się, że piszesz, że w Bulletach jest.

 

No ale fakt - Audeo i iPhone to niezbyt udane połączenie. Do Phonaków trzeba czegoś cieplejszego, niż neutralny iPhone, bo tutaj jest zbyt analitycznie, wręcz za czysto. Mi się to połączenie nie podobało, odbierało mi radość ze słuchania muzy (tzn. miałem iPoda Touch 3G, więc to samo co iPhone 3G/3GS). Ale gdy kupiłem ponownie Audeo do Samsunga Wave (tutaj mamy ciepły playerek, a raczej telefon), to się w nich zakochałem, świetne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuje :D Jak takie słuchawki z neutralnym iphonem będą dla mnie zamulały to znaczyłoby że nie ma dla mnie słuchawek :wacko:

Plus za to że można tymi wkładkami wyregulowac pod własne upodobania. Te: http://audiomagic.pl/sluchawki/32-phonak-audeo-01.html będą dobre? Czy te http://sonusmobile.pl/product-pol-86-Sluchawki-Audeo-PFE-022-Perfect-Bass-z-mikrofonem-.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności