Skocz do zawartości

Audio-technica Cm7 (z Allegro)


iRiver-Man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jutro (w poniedziałek) powinny do mnie przyjść. Kupiłem na allegro za 129,99zł.

Szukałem dobrych słuchawek dousznych, ponieważ dokanałowe mi nie odpowiadają.

 

W sumie to teraz zaczynam od nowa "zaopatrywać" się w słuchawki bo wszystkie sprzedałem ... :P

Miałem MX300, które grały całkiem przyzwoicie, później PX100 i HD595 - dla mnie znakomite słuchawki!

Tak więc, zdecydowałem się na jakieś douszne (które zagrają ładnie i wszędzie je "wsadzę") - "Audio-Technica CM7" + małe pałąkowe, w których można się "poruszać" i tu powrót do PX100 :P

 

Jestem bardzo ciekaw Audio-Technica CM7. Będę miał porównanie z MX300 i Koss The Plug.

Wcześniej moimi dousznymi słuchawkami miały być MX500 (z tego co słyszałem grają nieco lepiej niż MX300), ale chciałem zasmakować czegoś nowego :) (mam nadzieje, że się nie zawiodę...)

 

Jeśli ktoś, coś wie o tych słuchawkach ... można się wypowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak zapłaciłem, jutro przyjdą. Rozważałem ten zakup z myślą, iż mogą być to podróby, choć opakowanie daje wrażenie oryginalnych... Jeśli faktycznie będzie to szmelc, oddam i wezmę MX500 (myśle, że będą oryginalne) . . . Jedyny plus jaki będzie w tej sytuacji to zaspokojona ciekawość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... widze ze jednak NIE czytales przyklejonego tematu o podrobkach i o uzytkowniku Matusz8111. wszystkie sluchawki ktore sprzedaje(na 99%) to podroby. akurat to nie beda mx500, tylko mx500rc-l, ktore od oryginalnej wersji POWINNY sie roznic tym ze nie maja potencjometra na kablu. a maja... tak samo z innymi sluchawkami u tego goscia-epki, exy... wszystko od jednego importera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z forum te "podróbki" - jeśli nie to może przyda się jednak ten mój zakup. Okaże się co są warte . . . Gdybym nie mógł ich zwrócić na pewno nie kupowałbym.

A temat o podróbkach czytałem, tylko nic nie było o modelu CM7 :P Sprzedawca twierdzi, iż te są oryginalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem (krótka wymiana maili) z tym gościem tydzień temu...

 

Witam

znam to forum, nieraz juz o mnie pisaliscie na nim ...:]

nie chce nikogo oszukac - sprzedaje produkty ktore kupilem jako oryginalne i tak je sprzedaje, poza tym za przewaznie oryginalnie zapakowane - czasem Box , czasem folia szczelna - oprocz tego sam zawsze sprawdzam jakosc i jezeli jest cos nie tak to wycofuje je ze sprzedazy - tak jak bylo z sluchawkami sony mdr-ex51 - z 10 sztuk 2 sie zepsuly (pieniadze zostaly zwrocone) ponadto oprocz gwarancji daje 7-dniowy okres zwrotu - jezeli ktos mialby watpliwosci - wiec jak widac dzialam w mysl zasady "klient nasz Pan" - polecilbym Cm7 lub Ec7 do przetestowania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wszyscy piszą, że słuchawki od gościa to podróbki bo mają kabelek krótszy o 5 mm i odcień koloru wtyczki inny niż w oryginale który kupili za 3 razy wyższą cenę (a może to właśnie oni dali się orżnąć kupując ten sam towar drożej) Czekam na opinię człowieka który te słuchawki kupił i będzie mógł rzeczywiście coś powiedzieć o tym jak są wykonane a nade wszystko jak grają bo mam zamiar też zrobić u niego zakup. Rozważam dokanałówki audiotechniki CK7 lub Ep630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już te słuchawki.

Budowa jest bardzo solidna, wykończona z aluminium, kabelek dość gruby. Porównując ze zdjęciami słuchawek oryginalnych z tymi co zakupiłem na allegro, nie można dopatrzeć się różnicy.

Co do dźwięku, dajcie mi jeszcze trochę czasu, musze dobrze "wysłuchać" tych słuchawek. Na razie brak czasu, napiszę coś jutro może w piątek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszyłbym się tak z ferowaniem wyroków o OEM-ach nie do dziś wiadomo, że ci "markowi" producenci robią wszystko przy pomocy taniej siły roboczej u kitajców i dzięki temu mają krociowe zyski. Dlatego bardzo śmieszy mnie pisanie o "chińskich podróbkach" bo te "oryginały" których posiadaniem się tak szczycicie też są made in china. Myślę że OEMy to wycieki z fabryk produkujących oryginały i różnią się tylko tym, że nie przechodzą przez zwykłe kanały dystrybucyjne po przejściu których kosztują wielokrotnie drożej. Nie sądzę żeby komuś opłacało się podrabiać zaawansowaną technologię raczej robiłby tylko podobnie wyglądający broch który zamiast grać po prostu by "pierdział". Syn pracuje w firmie odzieżowej i garnitury, koszule i inne wyroby znamienitych marek których nazw nie będę przytaczał ale kosztujące 5-10 razy tyle co porównywalnej jakości polskie rzeczy przychodzą z chin z naszytymi już metkami. Cena wytworzenia takiego towaru jest śmiesznie niska a krociowe pieniądze zarabia firma dająca też pewnie wyprodukowaną w chinach naszywkę ze swoją nazwą. Czekam z niecierpliwością na wrażenia z testu odsłuchowego EC7 jeśli jego wynik będzie pozytywny kupię te CK7 a może poproszę do testów z mozliwością zwrócenia EP630. Jeśli gość się na to zgodzi będę miał go w wielkim poważaniu. Dziwię się, że do tej pory nikt tego nie zrobił. Mój syn ma KOSSy Spark Plugi (według mądrali z forum tych nie podrabiają) bo bardzo lubi mocny bas więc jakieś porównanie z "oryginałami" będzie możliwe. Mam też nauszne AKG K55 ale to chyba jednak inna bajka. Czekam na wyniki odsłuchu

:rolleyes: Się kurde rozpisałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwierzyłbym/przekonałbym się do takich wynalazków dopiero jak ktoś posiadający ten sam model z PEWNEGO źródła powiedział, że grają identycznie ;)

 

Ja wolę zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej ale mieć pewność, że będę miał towar w terminie, z bezproblemową gwarancją, opakowaniem i innymi niepotrzebnymi wodotryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszyłbym się tak z ferowaniem wyroków o OEM-ach nie do dziś wiadomo, że ci "markowi" producenci robią wszystko przy pomocy taniej siły roboczej u kitajców i dzięki temu mają krociowe zyski. Dlatego bardzo śmieszy mnie pisanie o "chińskich podróbkach" bo te "oryginały" których posiadaniem się tak szczycicie też są made in china. Myślę że OEMy to wycieki z fabryk produkujących oryginały i różnią się tylko tym, że nie przechodzą przez zwykłe kanały dystrybucyjne po przejściu których kosztują wielokrotnie drożej. Nie sądzę żeby komuś opłacało się podrabiać zaawansowaną technologię raczej robiłby tylko podobnie wyglądający broch który zamiast grać po prostu by "pierdział". Syn pracuje w firmie odzieżowej i garnitury, koszule i inne wyroby znamienitych marek których nazw nie będę przytaczał ale kosztujące 5-10 razy tyle co porównywalnej jakości polskie rzeczy przychodzą z chin z naszytymi już metkami. Cena wytworzenia takiego towaru jest śmiesznie niska a krociowe pieniądze zarabia firma dająca też pewnie wyprodukowaną w chinach naszywkę ze swoją nazwą. Czekam z niecierpliwością na wrażenia z testu odsłuchowego EC7 jeśli jego wynik będzie pozytywny kupię te CK7 a może poproszę do testów z mozliwością zwrócenia EP630. Jeśli gość się na to zgodzi będę miał go w wielkim poważaniu. Dziwię się, że do tej pory nikt tego nie zrobił. Mój syn ma KOSSy Spark Plugi (według mądrali z forum tych nie podrabiają) bo bardzo lubi mocny bas więc jakieś porównanie z "oryginałami" będzie możliwe. Mam też nauszne AKG K55 ale to chyba jednak inna bajka. Czekam na wyniki odsłuchu

Się kurde rozpisałem

 

po pierwsze-wiadomo ze wszystkie te oryginalne, sklepowe slluchawki sa robione w taniej azji. przeciez sa to produkty masowe z tasmy produkcyjnej. to nie sa custom moldy anitworzone na zamowienie i produkowane w szwajcarii czy gdzies tam indziej sluchawki. tak samo z plejerami. jest po prostu tanio.

po drugie-nie znaczy to oczywiscie ze te sklepowe i te oem sa tej samej jakosci- w zadnym wypadku. wytopic taka sama obudowe co oryginaly potrafi kazda chinska fabryka-wazne sa bebechy.

po trzecie wreszcie- temat byl walkowany i sprawdzany na wielu forach i stronach internetowych na calym swieice-przede wszystkim w azji wlasnie, gdzyz tam jest epicentrum powstawania tych podrobek. bylo pelno odsluchow, porownan i tak dalej.... co wy myslicie??!! ze na naszym forum pierwsi odkrylismy spisek sluchawkowy i ze tylko na allegro sprzedawane sa no-namy w podobnych do oryginalow obudowach????

przeciez ebay i inne serwisy sa od lat zalewane tego typu chlamem...

 

jak myslisz zembolak? skoro te sluchawki sa tansze i rzekomo "oryginalne" to czemu nie robia furory i nie wypieraja z rynku tych opakowanych w pudelko???

 

powyzszy tekst jest oparty oczywiscie tylko na domyslach i przypuszczeniach, gdyz nie wiem jakie jest prawdziwe zrodlo tych wszystkich OEMow i tak dalej. nie traktujcie tego jako ataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zembolak @ to pokażę Ci małą ciekawostkę. Oczywiście nie mówię, że wszystkie OEMy to podróbki. Zobacz sobie ten link: http://www.allegro.pl/item111580834_se_hpm...00i_black_.html => zestaw do SE W800i wygląda identycznie jak oryginał, ale jest czarny. A teraz strona producenta => http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&...1&pid=10254

Jak widać na stronie producenta koloru black nie ma i nigdzie go nie znalazłem. A to właśnie był zestaw OEM. Dlatego lepiej moim zdaniem dołożyć tych parę złotych i wiedzieć, że mamy naprawdę to, co chcieliśmy kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz zembolak? skoro te sluchawki sa tansze i rzekomo "oryginalne" to czemu nie robia furory i nie wypieraja z rynku tych opakowanych w pudelko???

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Bo są tacy co wolą dać dwa razy tyle (bo nie chodzi tu o te śmieszne według ciebie 20 zł które i tak stanowi dość pokażną procentowo różnicę) nabić kabzę pośrednikom i wyzyskiwaczom a będą twierdzić że mają lepsze.

 

Jako przykład mogę podać taki fakt.

Kupiłem kilka lat temu legalnie w niemieckiej hurtowni kolumny głośnikowe B&W DM603S2. W polskim sklepie sztuka kosztowała coś około 1840 zł, mnie razem z kosztami podrózy para wyniosła około 2000 zł a nie byłem po zakup kolumn specjalnie. Jak łatwo obliczyć polski dystrybutor, podatki i inne tego typu ******ły pochłonęły 1680 zł. Fakt, że gwarancję dostałem światową nie honorowaną u nas ale jak się kupi coś porządnego i eksploatuje to zgodnie z przeznaczeniem jest w zasadzie niepotrzebna co w moim przypadku się sprawdziło. Zaręczam wam, że jak wyrwiecie kabelek ze słuchawki to i tak wam nie przyznają naprawy gwarancyjnej.

 

:( Chyba, że ja też mam podróby :(

 

Czekam niecierpliwie na wyniki odsłuchu. Jak sam kupię słuchawki to podzielę się moimi wrażeniami

Pozdrawiam i proszę nie traktować moich wypowiedzi jako napaści. Chcę poprostu wam uzmysłowić pewne sprawy o których nie macie pewnie pojęcia z racji młodego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to Zembolak jest dytrubutorem tych wszystkich OEM-ów ?? :)

 

przecież napisałem ci, że po to daje 20 PLN więcej (mówie na przykładzie ep 630),

żeby mieć pewność, że produkt jest oryginalny, żeby mieć normalne opakowanie,

paragon i najważnieszje GWARANCJE.

 

Skoro Ty uwielbiasz ryzyko, żeby przyciąć 20 PLN to twoja sprawa

 

Wnioskując z Twoich postów nic nie kupujesz w normalnych sklepach,

na normalnych warunkach, a po ciuchy chodzisz na stadion dziesieciolecia,

bo przecież wygladają jak oryginalne, a te oryginalne i tak robią w Chinach.

 

I zastanawiam się, dlaczego czekasz na to, aż ktoś opisze słuchawki,

przecież i tak nie kupisz oryginalnych bo dasz zarobić komuś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge... ale spojrz ze tu nie chodzi o dystrybutora!!! tak samo w usa niemczech rosji i uzbekistanie ceny beda wyzsze od tych "oem" na necie... i tez nie chodzi tu o te "dwa razy tyle" bo wszyscy wiemy(ale nie wszyscy zdajemy sobie sprawe) ze wyrob takiego odtwarzacza(nie wazne czy to iriver u10 czy iaudio i6) nie przekracza 100zł, pewnie 50 tez nie. na dobra sprawe powinnismy sie zbuntowac i nie kupywac zadnych odtwaraczy ani sluchawek(bo ich koszt nie powinien przekroczyc 10zł)

"bo nas w balona robia". tak wiec to nie jest kwestia ani panstwa, ani dystrybucji, ani posrednikow(chociaz fakt ze u nas sa niektore rzeczy drozsze niz gdzie indziej) ale ktos sobie po prostu sprowadzil lewe sluchawki i nimi handluje.

 

w przypadku twoich glosnikow, to sam wiem ze sa takie akcje i gratuluje zakupu. ale tam brales z autoryzowanego miejsca chyba, a tu kupujesz na necie od kogos kto mogl sobie te sluchawki nawet w garazu robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zembolak - ale B&W kupiłeś w NORMALNYM sklepie w niemczech, z papierami, normalnym opakowaniem itd. Gdyby ktoś na allegro wystawił podróbki B&W, bez papierów, zapakowane w folie, jako "nowe" wersja OEM to też byś kupił i pokusił się o ich kupienie gdyby sprzedawaca zapewniał, że to orginalne B&W?

 

Nikt tutaj nie przeczy, że polscy dystrybutorzy nabijają sobie kieszenie naszym kosztem, tak samo jest w USA gdzie np. Shure E3 niedawno na Ebayu były ponad 70$ taniej niż w sklepach, ale tamte były orginalne i chyba nawet z gwarką na terenie USA... Ale te wszystkie OEM'y to są po prostu podróbki lub jakieś inne dziwne wynalazki...

 

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności