Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

podepnę się do wątku : jak dla mnie sluchawki ( SL HD668B) bardzo szczegółowe, basu malo ale zabawa korektorem i moze byc, co prawda dopiero 2h je męczę , czy rekabling zmieni w nich trochę barwę dźwięku na bardziej ciepłą i dołoży basu?, co oprócz skarpetek i padów z AKG240 pasuje na pady bo uszy mnie się pocą

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchając w sluchawkach SL HD668B muzyki co jakiś czas słysze delikatny trzask :( sluchawki mam podłaczone do kompa dokarty SB Audigy 2

to je cos takiego http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SoundBlaster_Audigy_2_ZS_SB0350.jpg, za pomocą 5 m przewodu vitalco

http://allegro.pl/przedluzacz-jack-3-5mm-gn-wt-digital-vitalco-2-5m-i2961352013.html czym moze to byc spowodowane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może luty puściły. Przewody w Superluxach są kiepsko zlutowane, mnie się udało jeden urwać gdy otwierałem muszle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaka jest wasza opinia w porównaniu hd330 vs hd668b? Jak dla mnie są podobne. I dlaczego są tak znacznie cichsze w porównaniu do np shure srh 240?

A wygrzałeś już te słuchawki? HD330 to wiele się nie zmieniają po wygrzaniu, HD668b nie wiem, bo wymieniłem się na już wygrzane, ale nie wykluczone, że się sporo zmienią, bo dla mnie to te słuchawki są różne. Zarówno scena inna (HD668b bardziej odległa) jak i charakterystyka, o ile HD330 są po ciemnej stronie od mojego ideału to HD668b są po jasnej.

Inna sprawa, że ponoć nowe HD668b są ciemniejsze od starych (ja miałem stare), więc w sumie mogłyby się zbliżać do HD330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, kupiłem te słuchawki, ale chcę wymienić pady, nie chcę kupować narazie welurowych, widziałem, że uzytkownicy wrzucali jakieś zdjęcia swoich zmodyfikowanych padów, ale nie były to welurowe. Jakieś rady jak mam to zrobić?? Jakieś rady, od tych co przerobili pady, dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez widmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wierzysz że wymiana kabla coś zmieni? są tacy, którzy twierdzą, że zmienia się wiele, są inni, którzy twierdzą, że to placebo. Ja zmieniłem po miesiącu i jestem zadowolony. Zamówiłem sobie Sonolene u forumowicza Flamerunner który mi dodatkowo jacka wlutował, natomiast w muszlach sam powalczyłem, chociaż żaden ze mnie majster. Masa narodu wymienia samą przedłużkę i też są zadowoleni. Jednak na chłopski rozum różnica jest taka jak między pastą TEMPO, a profesjonalną polerką - efekty zobaczysz w obu przypadkach ;)

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

wiem ze to dziwnie zabrzmi bo od mnie :) jak meczy was góra 668 ?

całkiem przypadkowo dałem im sommera cabla zamiast canara i góra zrobiła sie mniej krzykliwa, nie wierciła tak uszu

 

szok jaki ja przeżyłem był jeszcze dziwniejszy że mi się to trochę spodobało, ale znam winowajce hd565 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkąd na przetworniku leży krążek z frotte problem krzykliwej góry wyparował :) obecnie słucham sobie na Wave i graja bardzo przyjemnie po podbiciu basów i ustawieniu EQ na classic :) (taka V-ka wyszła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Postanowilem trochę pogrzebać w słuchawkach - dziurka w papierowej otoczce przetwornika i zrobiły się basowe potwory...tak w sluchawkach o których każdy pisze, że są pozbawione niskich tonów. Mod odwracalny bo w sumie wystarczy zakleic...tylko po co :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to samo co w modzie HD681 zrobiłem

 

 

9577611.jpg?1387492081

Tylko, że jeszcze zakleiłem pierwotny basreflex a ten nowy ograniczyłem gąbką - całość dostępna tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/112148-superlux-hd681-perul-mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Perul, inspirowałem się Twoim modem :) Na początku zrobiłem dużą dziurkę - taką jak u Ciebie na foto, ale bas był za duży. zakleiłem ją plastrem i po przeciwnej stronie zrobiłem mniejszą (grubości końcówki od długopisu) i teraz jest ok :) zakleiłem też środek na próbę, ale szybko zdjąłem taśmę bo straciłem sporo szczegółów :/ tak, czy inaczej nie spodziewałem się aż takich rezultatów po zabawie z "dziurkami" - prosty mod potrafi zmienić charakter słuchawek. Aha. dodatkowo zdjąłem krążek ze skarpety frotte leżacy na grillu (ale może jeszcze do niego wrócę :) )

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki, teraz faktycznie jest jeszcze lepiej ale ja zrobiłem 2 mniejsze (fi 2mm) otwory.

Fizelina przed drivem i mamy EVO

IMO zaklejenie środkowego powoduje że się membrana "dusi"

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności