Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

tez mam na solone 668b. Wbrew temu co napisałem w założonym temacie, zamierzam jednak dalej katować słuchawki Bass Mechanikiem i zobaczyć co z tego wyjdzie. Zapętlę na czas pracy i niech sobie graje. N2 ustawiam na 20, więc nie jest to jakoś specjalnie głośno, co by było bezpicznie:)

250 godzin to już dawno mam za sobą, bo słuchawki mam ze trzy miesiące i jestem zachwycony nimi - grają o WIELE lepiej, niż zbierające same pozytywne recenzje V-jaysy, które jak dla mnie grają w 80% srednicą. Może zapodam im tez Mechanika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja V-jaysów nie mam porządnie wygrzanych jeszcze. Lecz porównywanie ich j- est trochę hmmm. Jedne są V-ki są ultraportable, a SL stacjonarne. Jaysy grają funowo, a SL monitorowo. Scena poziom szczegółowości przy przezentacji dźwięku, oddanie niuansów, góra to wszystko jest nieporównywalnie lepsze w HDkach. Z drugiej strony Vki są przebojowe i bezstroskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuję wiecej basu...już - dostałem go w zupełności po ostatnich zabiegach. Teraz TYLKO z czystej ciekawości będę je dodatkowo dogrzewał samplami. Może kolejne 50, 70 godzin. Welurowych padów za równowartośc słuchawek tez nie kupię, bo dla MNIE to przeinwestowanie w stosunku do kosmetycznych rezultatów, zaś mina kumpli którzy mają bardziej profesjonale (czyt. droższe) słuchawki po prezentacji sprzetu za 150zł bezcenna:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuję wiecej basu...już - dostałem go w zupełności po ostatnich zabiegach. Teraz TYLKO z czystej ciekawości będę je dodatkowo dogrzewał samplami. Może kolejne 50, 70 godzin. Welurowych padów za równowartośc słuchawek tez nie kupię, bo dla MNIE to przeinwestowanie w stosunku do kosmetycznych rezultatów, zaś mina kumpli którzy mają bardziej profesjonale (czyt. droższe) słuchawki po prezentacji sprzetu za 150zł bezcenna:) :)

 

Dla mnie również kupowanie welurowych padów to przeinwestowanie. Zwłaszcza, że kupiłem za 3zł welur i sobie je obłożyłem.

 

;> jak to v-jaysy grają średnicą ? Nie wiem jak brzmi N2, ale jestem mocno zdziwiony ! :mellow: Na R0 czy M6( :D !) był piękny, nisko schodzący bas (szczeólnie jak na otwarte słuchawki z tej klasy)

 

Mnie również to zdziwiło. Ale spójrz na recenzje. Jest ich kilka i zdania są podzielone. Jeśli miałbym mówić o dominującym paśmie to też bym wskazał na bas. Średnica jest dla mnie wycofana, ale jej nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałbym sprecyzować - brakuje mi porządnych wysokich, bas jest punktowy (oczywiście, że jest mocno zauważalny, na szczęscie nie taki rozlazły jak w KPP i w tym względzie nawet bardziej podobny do 668b:)) , ale u mnie najbardziej srednicę czuć. W ogóle odnoszę wrażenie, że wysokie są podkolorowane/ocieplone tym bardziej jak się przestawiam bezpośrednio po SL-kach.

Syler, obłożenia padów welurem tez próbowałem zainspirowany oczywiście Twoimi fotami ;)ale jakoś mi patent nie podpasował (krawiec ze mnie kiepski). Poza tym nie sądzę, żeby miało to wpływ na dźwięk, dlaczego? bo "wnętrze" pada pozostaje stockowe. Myslę, że zmianę na polu dźwiękowym miałoby zastąpienie oryginalnych padów wyciątą gąbką którą ewent. można obić welurem. Pozostaje tylko pytanie jak to przymocować do muszelki?:) Nawet się przymierzałem do tego experymentu, ale właśnie poległem na etapie SKUTECZNEGO przymocowania

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby ktoś podrzucił jakiś wiarygodny wykres.

 

Przekonywać Cię nie będę :)

 

Chociaż dziwi mnie naprawdę to co mówisz. N2 też ma lekko wycofaną średnice. Nie słuchałem go z V-jays, ale jak go znam to ma roll-offa na basie i trzyma go w mocnych ryzach. Więc możesz mieć takie odczucie.

 

HD668B też grają Vką, tyko są podbite na wyższej średnicy.

 

f3329c80_3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli superluxy mają taką jasną, błyszczącą i kłującą górę, to nie dziwię się, że ta gładka i delikatna Ci się nie podoba w v-jaysach ;) Daleko im do otwartości k701. Choć tym bardziej bym nie powiedział, że dominuje w nich bas... ! Był, tyle ile być powinno moim zdaniem, pasmo było zrównoważone, szczegolnie na R0.

 

Poza tym. Jesli gdzieś dominuje średnica, to znaczy, że ... jest dobrze! Bo czy to nie średnie tony są najważniejsze :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napędzone SL mają sporo basu. Dużo też zależy od właściwości źródła, na e11 u mnie czuć było mięso. Ja też często wspominam że dużo zależy od źródła i że obie pary SL są podatne znacznie na jego zmianę. @wrq

 

Jeśli superluxy mają taką jasną, błyszczącą i kłującą górę, to nie dziwię się, że ta gładka i delikatna Ci się nie podoba w v-jaysach ;)

 

Ja dalej nie widzę sensu porównywania Vek do SL... Góra w SL jest kontrowersyjna. Dla jednych jest za mocna. Ja słucham z dość jasnym wzmakiem i mi ona odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 681vs668b: które mają lepsze pozycjonowanie??

 

te drugie.

 

dobre byłyby, gdybym dokupił jakąś kartę za 20-50 zl ?

 

nie mam pojęcia, wątpię.

 

które są wygodniejsze?

 

HD668B mają więcej miejsca pod muszlami. Obie pary są porównywalnie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam 681, ale skoro są podobne do 668b to jedno jest pewne - po godzinie łeb paruje (przynajmniej mi). Dobrze leżą, ale bardzo grzeją.

 

Dla mnie góra W SL-kach jest doskonała, a słucham sobie tylko na N2 godzinkę przed nyny hehhehe. Co do V-jaysów to bym chciał lekko ostrzejszej góry, ale mimo to i tak uważam,że są to bardzo dobre słuchaweczki. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ze dwa lata miałem tylko KPP, które uważałem za doskonałe:). Teraz gdy nie daj Boże założę je dla porównania... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPP to bardzo udane sluchawki, ale faktycznie trudno je porownywac do pelnowymiarowych 668B. no i konstrukcja sprzed "30 lal" robi swoje. ale w swoich wymiarach KPP to swietne sluchawki - jednak nie ta liga co 668B. KPP tez uwazalem za doskonale, ale nie powiem tego calosciowo o 668B - wiecznie cos mi w nich nie pasuje. niedlugo podepne je jeszcze pod wzmaka i poslucham na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się wyraziłem - ja je porównywałem do v-jaysów i to wyłącznie jeśli chodzi o dźwięk (dzień do nocy!), bo ergonomia to Koss. poczekam na wiosnę i przetestuję je na bajku, bo jakieś takie delikatne mi się wydają, no i ciągle mam wrażenie, że lada chwila spadną ze łba:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to super, ze sie wyjasnilo. bo faktycznie KPP sa wygodne - chociaz w nich zawsze narzekalem na lichy kabel i za dlugie odcinki od samych sluchawek do spittera. na rowerku to mi przeszkadzalo. jestem ciekawy jak bedzie z wygoda w lecie 668B - wtedy bedzie mozna sie zagotowac zapewne. na pewno nie sa one zbytnio wyjsciowe - nie tylko z wygladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

668b na zewnatrz?? słodki Panie na Wysokościach:) W Kpp mam kabel wymieniony bo mi przy Jacku padł i niestety przy mrozie dostaje wzwodu (bez ę przy dostaje;)) a tak w ogóle to 668b są dla mnie wyjątkowo szpytne - wyglądają rychtyk jak z ruskich straganów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velurowe pady AKG

po 1 do skóry nie dotyka materiał który nie oddycha wiec skóra sie poci,

po 2 pady akg maja lepsza wentylacje bo na gabki jest naciagniety velur to nic nie blokuje oddychania tak jak pseudo skóra SL

po 3 pady akg maja mieciutką gabeczke i szybko ładnie sie dopasowuje, ładnie przylaga całkiem szczenie jak na materiałwe pady (co może miec wpływ na bas)

jedyny minus ze pady akg sa dosc niskie, niezbyt jest wyciaganie gabeczki tej co lezy na przetworniku, ale ja wyciagnełem i podniosłęm pady skrawkami materiału(tych od obszywanych padów) góra sie troche otworzyłą i wyjaśniała (bo nie ma tłumienia:) )

 

Daje to ze całego ucha nic nie dotyka poza sporym okrogłym velurowym padem, posiedziałęm tak 3min, przywrociłem do poprzedniego stanu to poczułem gdzie i co mi naciska na ucho i zrobiło sie to irytujące, polecam sprawdzic.

 

Mam pady akg, obszyte SL, i stockowe SL,poruwnywałem je i nie wyobrażam sobie słuchania bez velurowych padów!!! wy róbcie jak chcecie.

Pady akg sa całkiem ładnie i dobrze zrobione no poza tym zaczepem jak w SL, znaczenie ma tez sam velur a tej jest baaardzo przyjemny w dotyku, rozumiem drogie ale jak je zakłądam wybaczam im cene, ba cieszy mnie ze mam 2 pary jedna na 681 i jedna na 668:)

 

681z padami AKG uzywałęm w pomieszczeniu gdzie było 31,5C co 4h musiałem je zjdac by uszy odpoczeły od nacisku i ogulnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A warto w nie inwestować czy powiedzmy do 180 można mieć coś lepszego. I jak jest z tym źródłem, gdzieś doczytałem że gdy słabe źródło to wszystko tonie w basie. A przy dobrym źródle bas jest stonowany. Szczerze mówiąc stacjonarnie mam Audigy 4, ale chciałem używać słuchawek raczej na wylocie, dlatego chciałbym by z moją xperią x10 dobrze współgrały. Muzyka to ciężkie brzmienia. Jeśli nie te to pewnie zdecyduje sie na akg K512/k512 mk2, lub k77

Edytowane przez drake29a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z pewnej recenzji ktorą znalazlem.

 

 

"Oh, one more thing: the bass. I've seen a lot of people claim the bass isn't strong enough, while a few claimed the bass was good. And I believe I know why. It actually depends where you plug them in. If I plug them into my PC case's front port, the headphone out on the Z-5500, my cell phone or MP3 player, the bass is overwhelming, in fact there is more bass than there is in the 5.1 headphones that had a dedicated subwoofer inside, and it certainly does not sound natural. However, if I plug them into the rear ports on my motherboard where there is supposedly a headphone amp the bass tames down by around 80%."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności