Skocz do zawartości

Podrobki Sluchawek Na Allegro (cx-300 I Ep-630)


tester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy te słuchawki są oryginalne? Niby mają gwarancję na 2 lata, box, a do tego gość wystawia FV, ale zaniepokoiło mnie, że na innych aukcjach sprzedaje/sprzedawał jakieś podejrzane Sennheisery z gwarancją rozruchową. Click. Jeśli tam sprzedawał podróbki (o ile sprzedawał) to czemu i na tej nie miałby (a może rozcina blister, podmienia i zgrzewa :P ). Chcę przed zakupem się upewnić, bo sam nie mając porównania nie dostrzegł bym już po zakupie, czy to oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kupiłeś u niego czasem 630 (sygnaturka), a nie 635 o których tu teraz mowa? Jakby nie patrzył te 630 mogę kupić w Vobisie za nie wiele drożej. Za to oryginalnych 635 (tj. dla mnie takich z gwarą, boxem i FV:P) Nie widziałem poniżej 80 zeta. Fakt, że długo się za nimi nie rozglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie zanosi się na obniżke cen - słyszałem że producent podwyższył nieco ich cene (znaczy się ludzie od których sprzedawcy na allegro kupują te słuchawki) ja kupiłem ep635 w tym tyg. za 73zł także nie było najgorzej, sddpolska miał je za 74zł a półtora tyg. temu sprzedawał za 59.99zł - oryginały(a ja głupi nie kupiłem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, otóż w zasadach allegro mozna przeczytać coś takiego:

"Na Allegro nie można sprzedawać przedmiotów nieoryginalnych (tzw. podróbek).

 

Chodzi tu w szczególności o towary oznaczone w sposób, który może wprowadzić klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów albo usług przy jednoczesnym zatajeniu ryzyka, jakie wiąże się z korzystaniem z nich. "

 

Czy to nie oznacza że sprzedawanie podróbek ep630/ep635 jest nie zgodne z regulaminem allegro ? Zwłaszcza jesli gościu pisze "po co przepłacac za pudełko; to nie są podróbki tylko produkt z fabryki" a wyraźnie widać że są to Chińskie podróby bez pudełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jeśli ktoś się nie zainteresuje czy słuchawki są oryginalne to kupi właśnie podróby. Jednym słowem wolny rynek, jeśli jednak troszkę poszpera według zasady racjonalnego gospogarowania to dojdzie do wniosku, że to lipa. więc kto szuka nie błądzi. niestety zawsze znajdzie się kilka osób które dadzą zarobić nieuczciwemu sprzedawcy :( i właśnie przez takich rozwija się rynek podróbek. lepiej dać te 10 zł więcej w sklepie i kupić bez ryzyka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej dać te 10 zł więcej w sklepie i kupić bez ryzyka!!!

 

A tu się mylisz. Bo po pierwsze Allegro wcale nie jest gorsze od sklepów. Po drugi z reguły trzeba dać znacznie więcej niż 10 zł (chociaz nie zawsze). Allegro jest dla ludzi z wyopbraźnią, którzy nie przyjmują wszystkiego bezkrytycznie. Bo jak ktoś wie trochę produkcie który chce zakupic to na pewno nie wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, otóż w zasadach allegro mozna przeczytać coś takiego:

"Na Allegro nie można sprzedawać przedmiotów nieoryginalnych (tzw. podróbek).

 

Chodzi tu w szczególności o towary oznaczone w sposób, który może wprowadzić klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów albo usług przy jednoczesnym zatajeniu ryzyka, jakie wiąże się z korzystaniem z nich. "

 

Czy to nie oznacza że sprzedawanie podróbek ep630/ep635 jest nie zgodne z regulaminem allegro ? Zwłaszcza jesli gościu pisze "po co przepłacac za pudełko; to nie są podróbki tylko produkt z fabryki" a wyraźnie widać że są to Chińskie podróby bez pudełka...

 

 

no właśnie ale co to za tekst:

 

-------------------------------------

 

 

"Dla ludzi chcych miec produkt zgodny ze stereotypem "oryginalności" polecam sklepy, a nie allegro, cóż jak ktoś lubi przepłacac...reszte zapraszam do kupna:)"

 

-------------------------------------

 

to chyba proste, albo coś jest oryginalne albo nie, a może jest jeszcze jakiś kompromis coś po środku??? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności