Skocz do zawartości

Podrobki Sluchawek Na Allegro (cx-300 I Ep-630)


tester

Rekomendowane odpowiedzi

He he, zrobiłem małą nagonkę gościowi z http://www.allegro.pl/item139183921_slucha...ej_sprawdz.html

Takie głupoty wypisuje że szok - ciekawe tylko dlaczego nie napisze że są to oryginalne słuchawki producenta creative a pisze że cena jest niższa z powodu braku gwarancji i pudełka... A swoja droga dlaczego ludzie są na tyle głupi żeby kupować podróbki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej aukcji o której pisałem to dostałem od gościa takie ifno "Słuchawki Ep-630 zostały zastapione przez Ep-635, maszyny na których były robione działaja nadal, ja to kupuje na fakture od producenta" czyli może faktycznie są to oryginały tyle że w foliach ale z nalepa creative earphones ep630 (pozostałe podróby tego nie miały...) ale na zdjęciu są tylko 2 pary gąbeczek a tego całego theXfiles już na kolejnym foto nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info od zyczliwych z tego forum. Nigdy bym sie nie spodziewal ze ktos moze podrabiac sluchawki wiec kliknolem "kup teraz" i... wlasnie jestem w trakcie zalatwiania formalnosci dotyczacych zwrotu wplaty. Jeszcze raz dzieki tym 2 osobom ktore wyslaly maile.

 

i jeszcze 1: jezeli macie jakies sugestie jak rozmawiac z nieuczciwym sprzedawcom to je umiesccie.

 

Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki waszej szybkiej rekacji udalo mi sie skontaktowac ze sprzedawca zanim wyslal sluchawki, do tego mialem 100% pewnosc ze to lipa dzieki fotkom umieszczonym w innym temacie. Kaska juz powinna do mnie wracac. Dla ciekawych ponizej link do zdjatek z podrobkami

<<zdjecia podrobek EP>>

Do tego po romowie ze sprzedawca wywnioskowalem ze on musi wiedziec ze creative nie wyprodukowalo tych sluchawek wiec dodatkowo poinformowalem allegro :)

moze oni beda mu w stanie wytlumazyc dlaczego zle robi sprzedajac podrobki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dokładniej zbadać sprawę z tym gościem "Wirus" i mam kolejną odpowiedź:

Jezeli dla mnie słuchawki sa sprzedawane jako ep-630 to ja za takie je traktuje, czy ja je produkuje w domu ze Pan mnie podejrzewa o podrabianie?? Skoro firma wystawia mi na to fakture to ja wnioskuje ze maja licencje uprawniajaca ich do produkcji to prosta sprawa. Gdyby słuchawki nie miały nalepki ani loga(foto #1) to ja bym ich jako takich nie sprzedawał!! Nie wiem za kogo Pan mnie bierze ale ja jestem tylko sprzedawca! Dodatkowa para gobeczek jest jedna, a jezeli chodzi Panu o to czy kabelek od prawej słuchawki jest dłuższy niz ten od lewej to odpowiadam - tak jest. Czy to jest dziwne ze trzeba z czegos zrezygnowac zeby zejsc z ceny?? w tym wypadku sa to pudełko i gwarancja której ja takze nie mam

 

Pisze wyraźnie że słuchawki są różnej długości - a co za tym idzie - podróby jak nic... Mogłby mi ktos przesłać zdjęcie oryginałów tak aby pokazały symetryczność słuchawek oraz pudełko obok (może być i bez...) ? Zrobię kolesiowi fatality :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak kilka osób którzy mają konto na allegro wysłali maila do tych wszystkich użytkowników co to kupili udowadniając im że to podróby, np. pisząc im o asymetrycznym kablu oraz że się znają na tym i mają dość takich oszustów itp.. Może by dostał kilka negatywów za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak kilka osób którzy mają konto na allegro wysłali maila do tych wszystkich użytkowników co to kupili udowadniając im że to podróby, np. pisząc im o asymetrycznym kablu oraz że się znają na tym i mają dość takich oszustów itp.. Może by dostał kilka negatywów za nie.

 

Widzisz, to nie jest takie proste. Sam dostałem 3 maile od ludzi z forum z linkiem do tego, że kupione przeze mnie EX51 to podróby. Ale sprzedawca był taaaak miły, że i tak je wziąłem. Dopiero potem, SAM widząc, że to na max podróby, pokapowałem sie, co i jak. Potem dostałem dopiero zapytania o ich orginalność i jako użytkownik stwierdziłem, że to podróbki, to ludzie uwierzyli i nie kupowali. Co więcej, inne osoby z aukcji (oprócz mnie i innego gostka, którego właśnie przez całą akcje poznałem) wystawili mu pozytywy O_o. Dlatego też jedynym sposobem na wybicie ludziom z głów "oszczędności" (o ironio! facet na aukcji naśmiewa się z ludzi, którzy kupują w opakowaniach, czyli orginały; przez takie osoby trace wiare w ludzi :unsure: ) jest kupienie tych słuchawek i zgłoszenie tego na policje albo wystawienie soczystego negatywa... Ale do tego trzeba mieć chęci, a negatywa gościu by odparł, że jeśli ci nie pasowało, to można było zwrócić i kupić "nie chcąc oszczędzić w pudełku". A policja wiadomo jak działa (do "szczekającego za głośno" psa przyjadą, a na ich przybycie po kradzieży trzeba łaskawie czekać 2h <_< )...

 

Tutaj mamy głębszy wątek: czy chytry 2 razy traci? Tak, ale granica między oszczędnością a chytością jest cienka i dosyć płynna... Sam mam dylemat, jeżeli sie zdecyduje na kupno Shure E500: wziąść bez gw z USA czy z 2letnią polską gwarancją za 700zł więcej? Przy EP630 ludzie rezygnują z tej gwarancji dla 25zł w kieszeni, lecz tutaj różnica jest taka, że nie wiedzą, że razem z tym rezygnują z kupna orginalnego produktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie ile gabeczek jest w oryginalnym zestawie ? 1para na słuchawkach i dwie pary dodatkowe ? Jeśli tak to jest kolejny haczyk na podróbki (bo dlaczego producent miałby wstrzymywac produkcje jednych rozmiarów?)

Mógłby ktoś przesłać mi to zdjęcie słuchawek w jednej długości aby było widac ich symetryczność ? Może ten sprzedawca nie wie że sprzedaje podróby bo skośnoocy mu kity wciskają - albo tylko gra głupiego żeby zatrzymać klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostałem od kogos link do tego posta, jak sobie poczytałem to sie usmiałem:) ludzie czy wy jestescie normalni? bo jak czytam wasze posty to zaczynam watpic. Piszecie jakies głupoty, robicie zdjecia przedstawiajace szczegoly(kabelki, złaczki bla bla bla), ze brakuje gumek etc. a o tym ze jakosci dzwieku nikt nie napisal? Ja sobie kupilem takie sluchawki "chinskie" i do odtwarzacza mp3 jako dokanałówki sa super - czysty dzwiek, dobre basy, brak szumów o co wiec chodzi? najezdzacie na sprzedawców wyzywajac ichod oszustów za to ze sprzedaja taniej towar?? To chyba logiczne ze jak sie kupuje "nie w sklepie" to jest towar troche z innej pólki, co nie znaczy ze gorszy. Widze ze kupa zacofanców tu siedzi co mysla ze Chiny to nadal trzeci swiat? Jak jestescie maniakami dzwieku to sobie kupujcie oryginalny sprzet, a NORMALNYM ludziom dajcie życ. Uwazacie ze zwykły "zjadacz chleba" zauwazy róznice dzwieku miedzy sklepowymi a taki z chin? Otóz nie zauwazy bo takowych prawie nie ma. Zeby miec czas na takie ******ły i zajmowanie sie zyciem innych a nie swoim to trzeba miec "swoj swiat"...

 

Kto pod kim dolki kopie sam w nie wpada, a widze ze pełno tu takich kopaczy. Ciekawe czy obsmarowalibyscie takiego sprzedawce stojac z nim oko w oko, bo na forum idzie wam znakomicie - tylko tak trzymac!!

 

Dziwie sie ze was tu jeszcze nikt nie obsmarował bo powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem jakosc dzwieku oraz jakosc wykonania sluchawek oryginalnych (takie posiadam) ze sluchawkami podrabianymi (przyslal mi je forumowicz w ramach testu porownawczego).

 

Minuta wysilku i znajdziesz moje opisy tego shitu (temat "Zostan testerem", jakby ktos pytal).

 

 

Sugerujesz, ze lepiej kupic gowno warte 3 dolary za 59 (czy ile to tam bylo, moze 49) zl, niz za 79 oryginalne w Vobisie (albo tez na allegro, oryginalne, o 10-15zl drozsze od tych podrabianych)?

 

Powodzenia z takim podejsciem do sprawy.

 

Samochod moze tez kupisz sobie marki Land Wind? (przeciez wyglada jak Opel Frontera, tylko nikt nie pisze, ze podczas wypadku sklada sie do postaci puszki po sledziach)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł mieć ades ode mnie (tzn jak podawałem ludziom którzy u niego kupowali sprzęt to oni mogli mu przesłać tego maila - a człowiek starał się pomóc...polska rzeczywistość) pan Wirus także posiada ep630 także jst to możliwe... Żeby nie zauwazyć różnicy trzeba żyć we własnym swiecie - a dokładniej odizolowanym od reali - prawda zapewne jest taka że osoba która to pisala nie miała do czynienia z oryginałami i podróbkami - a co za tym idzie jego opinia zasmieca forum. Chciałbym jeszcze napisac że oryginalne creativy także są produkowane w chinach (tania siła robocza) dlatego nie należy uważać ich za 3 świat (widocznie Pan o tym nie wiedział, choć Wirus sam mi o tym napisał...), a ja mógłbym takiemu gościowi spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć mu co o takich sądzę bo denerwują mnie ludzie którzy albo grają głupka albo nimi są. Czy to że piszemy tutaj o rózniach które wystepują pomiędzy tymi słuchawkami i wyśmiewamy sprzedawców którzy piszą tak jak "śmierć_frajerom" oznacza że "kopiemy pod kimś dołki" - raczej prawda jest taka że to sprzedawcy jest nie na rękę jest doinformowanie ludzi którzy zakupują podróby bo oni z tej niewiedzy czerpią zyski - ciekawe ilu klientów zastanwoiło by się dwa razy przed zakupem gdyby posiadali na ten temat większą wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, w jakim opakowaniu sa sprzedawane oryginalen sluchawki?

http://www.all-net.com.pl/jacza/ep630_pliki/image005.jpg

czy http://strony.aster.pl/marcom1/allegro/slu...creative630.jpg

 

odpowiednie aukcje: http://allegro.pl/item143007995_oryginalne...xtra_hi_fi.html i druga http://allegro.pl/item141481813_nie_kupuj_...0_warszawa.html

 

wydaje mi sie ze pierwsza aukcja od allnet jest ok, co o ty myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też wydaje się, że pierwsza aukcja jest ok.

 

zamówiłem słuchawki w sklepie morele.net i doszły właśnie w takim opakowaniu, dostałem paragon i 24 miesięczną gwarancje, z tyłu na pudełku jest napisane Creative Labs. Ireland więc zapewne jest to wyspiarska wersja. Po za tym, że to oryginały słychać, kabel przenosi dźwięki jak cholera, a i sam dźwięk jest hmmm :rolleyes: . Wtyczka jest luźna a kabelek gumowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ALLNet to jest to chyba Ozir_2010. Kupiłem u niego te słuchawki, i dostałem gwarancje od firmy ALL Net.

 

Natomiast jeśli chodzi o same słuchawki to jestem w szoku! Jeśli chodzi o ich cene.

 

Kupiłem niby oryginalne słuchawki EP-630 od Ozira, w takim pudełku

slu...creative630.jpg

 

Jednak jeśli chodzi o ich jakość dźwięku to musze przyznać że zadowolony strasznie nie jestem. Słuchawki mają strasznie wysokie tony(jak jest wyoski ton, to dźwięk jest strasznie głośny i niewyraźny) niewiem czy tak w każdych słuchawkach jest, a może jestem zbyt wybredny? Jeśli chodzi o basy, to mogłobyć ich troche więcej. Jak naprawie HPM-70(o ile się da) to spróbóje zrobić porównanie. Ktoś tutaj może porównywał jakość dźwięku HPM-70 i EP-630?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności