Skocz do zawartości

Sony Nw-a1000, Co O Nim ?


KitKat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem żadnych konkretnych informacji o tym odtwarzaczu.

 

Przedewszystkim jakie wkońcu odtwarza formaty ? Tylko mp3 i atarc3 ?

Ile średnio trzyma bateria ? I czy można gdzieś taką zakupić ?

Czy któreś słuchawki będą do niego lepsze/gorsze ? planuje kupić ep 630

Czy obódowa się rysuje ?

I ogólnie jakieś jego ukryte wady, coś od siebie itp. :P

 

A i czy warto go kupić (czy może coś innego za tą cene) za 400zł używanego niecały miesiąc ze wszystkim co było w zestawie (słuchawki, papiery, płyta cd). Stan jest bdb :)

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem żadnych konkretnych informacji o tym odtwarzaczu.

 

Przedewszystkim jakie wkońcu odtwarza formaty ? Tylko mp3 i atarc3 ?

Ile średnio trzyma bateria ? I czy można gdzieś taką zakupić ?

Czy któreś słuchawki będą do niego lepsze/gorsze ? planuje kupić ep 630

Czy obódowa się rysuje ?

I ogólnie jakieś jego ukryte wady, coś od siebie itp. :P

 

A i czy warto go kupić (czy może coś innego za tą cene) za 400zł używanego niecały miesiąc ze wszystkim co było w zestawie (słuchawki, papiery, płyta cd). Stan jest bdb :)

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Chyba tylko ja mam na forum A-1000 :)

 

Więc tak > po ostatnich zmianach firmwaru odtwarza ATRAC 3 i 3+ , MP 3 , WMA i doszedł teraz

format Apple czyli AAC.

Bateria teoretycznie (dane producenta ) powinna trzymać 18 godzin i na ATRACU tyle

mniej wiecej trzyma .

Player jest dosyć cichy > co więcej Euopejskie A1000 mają nałożoną blokadę głośności

>można ją łatwo "zhackować" wciskając odpowiednią sekwencję przycisków

głośnośc wzrsta wtedy co prawda tylko do ~~ 5mW na kanał , ale dla dokanałowych

EP-630 to będzie zupełnie wystarczające.

Sony NW-A niestety sie rysują > ja robię tak że używam tego w końcu bardzo niewielkiego

playera pilota LCD ( jego koszt to 100 zł > bardzo się przydaje ) > zaś sama jednostka

centralna siedzi w pokrowcu. W ten sposób nie mam okazji aby ją porysować etc..

Ale wiem że dla tych którzy ie używają pilota to jest jakiś problem.

 

Bateria > seria NW-A weszła do produkcji w padzierniku , listopadzie ubiegłego roku

> szczerze powiedziawszy nie spotkałem się na światowym forum MP 3 Sony > Atraclife

z problemem dotyczacym akumulatora. Zresztą w starszych modelach HDD Sony również

(NW 1, 3 czy 5) . Akurat z ogniwami /akumulatorami Sony od dawna nie ma żadnego problemu

>oprócz technologi samych baterii może mieć to związek z małą mocą wyjściową odtwarzaczy

tej firmy.Nikt więc nie wymienia tych ogniw ( choć w serwisach Sony jest to oczywiście możliwe )

 

Dużą zaletą Sony NW-A jest jakość dzwięku > pamiętaj że ATRAC to tzw. Gapless playback >

czyli format który odgrywa utwory bez charakterystycznych dla MP3 sekundowych przerw pomiędzy nimi

> w MP 3 i WMA ( AAC jeszcze nie sprawdzałem :) co prawda są takie przerwy , ale mikrosekundowe.

 

Aha zapomniałem > jeżeli chcesz aby A 1000 odgrywał AAC musisz oprócz najnowszej aktualizacji

firmwaru , wgrać z sieci nowy Sonic Stage 4.0.

 

Wada A1000> pliki muzyczne które na niego wgrywasz nie będziesz mógł z powrotem przetransferować

do ani do innego komputera , ani nawet do komputera własnego (jeżeli używasz Sonic Stage )

 

NW-A1000 jest przez Windows widziany jako dysk twardy , i w takim modusie uzytkowania

transfer z i do komputera dokonywany jest oczywiście -bez problemów- zupełnie normalnie .

 

Myślę że 400 zł to bardzo dobra cena > ja swój kupiłem w RTV-AGD za 600 zł ,ale akurat były

przecenione > w tej chwili NW-A 1000 wcale nie są specjanie tańsze od 20GB A-3000

> można tłumaczyć to tym że są połowę mniejsze , lżejsze i poręczniejsze od większego kuzyna. :)

 

PS. Co prawda na forum są wklejane przeze mnie linki do "hacków" na głośość NW-A1000

, aktualizacji firmwaru i pobieralni Sonic Stage 4.0 > wystarczy użyć wyszukiwarki

> ale jeżeli nie będziesz mógł ich znalezć , daj znać > wkleje je chętnie jeszcze raz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że nie spodziewałem się takiej ciekawej wypowiedzi ;)

Narazie już chyba wszystko wiem, pozostało zakupienie sonego.

 

A zapomniał bym :P Czy zmiana firmwaru jest szczególnie trudna i na czym to polega ? I gdzie można zakupić pilot? Na allegro nie znalazłem takiego za ok. 100zł

pozdrawiam

 

edit: Który będzie dobry ?

1) http://www.allegro.pl/item109060010_pilot_...red_remote.html

2) http://www.allegro.pl/item109933288_extra_...p_paragon_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 )

Po pierwsze nie instaluj Sony Stage 3.3 lub 3. 4 który

dostaniesz na płycie z playerem .

Od razu zainstaluj natomiast Sony Stage 4. 0 który możesz pobrać

z stąd > Sony Europe

lub stąd >Sony JEB [Overseas]

 

Wersja" niekontynentalna" jest lepsza > nie będziesz miał problemów z internetowym muzycznym

sklepem Sony czyli CONNECT , który co prawda własnie został zamkniety , ale automatyczny link

do niego w "europejskiej" wersji podobno jest . Więc po co Ci on ?

 

2) NW-A1000 Firmware Update jest dokonywane automatycznie przez przez program który pobierasz

 

 

Możesz go pobrać z stąd >Sony Europe Personal Audio Support | Downloads?

 

UPGRADE PROCEDURE

 

Once the download is finished, please follow the steps below to upgrade the program.

 

Before updating the firmware, return all music files and data files of the unit to the computer. After firmware is updated, it may not be possible to use the music files and data files on the unit. Sony is not responsible for music files and data files that cannot be saved on your computer due to the updating.

 

1. Connect the unit to the PC.

 

2. Click Start button on the task bar and click Run - The Run dialog box will be open.

 

3. Browse to C:\FWUP\NW-Axx00_V3_00.exe in the Open text box and click OK. The program will be started.

 

4. Follow the following screenshots:

*If “Charge the device before performing the software update.” is indicated, this means that the battery needs to be recharged. Then, update the firmware again.

 

5. Accept the License Agreement and click Next

image007.jpg

 

6. Connect the NW-A1000/1200/3000 to your computer and click OK.

image008.jpg

 

7. Close all the programs and click OK.

image009.jpg

 

8. Click OK to start the update process

 

image010.jpg

 

9. Safely remove the USB device from the computer and Click OK

 

image011.jpg

 

10. After a few seconds the firmware will update automatically on the device. Once finished, it will restart. Click OK

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

AFTER UPGRADE

 

Please confirm the version when the upgrade program is installed successfully with the above steps. The upgrade program installation is succeeded when “3.00” is shown on the screen.

 

 

3 ) Kwestia pilota- Sony gwarantuje że A-1000 będzie dobrze działał z pilotem (RM-MC35ELK).

Do tej pory niektóre osoby miały z nim ponoć pewne problemy ( nie przełączał folderów > ja mam taki

sam pilot i nie miałem z tym kłopotów > więc to różnie bywa )

Ten gość na Allego handluje takimi pilotami , ale akurat ma tylko RM-33 >http://www.allegro.pl/item108979448_nowe_p...lanym_lcd_.html

Moim zdaniem jest on dokładnie taki sam jak model RM 35 - ale nie gwarantuje że wszystkie

funkcje będą działały > dlatego możesz poczekać > w ofercie tego sprzedawcy widziałem już

kiedyś także 35-ę. Piloty Apple czy Creativa które wkleiłeś nie pasują do Sony

 

4) Na koniec - schemat "wciskania" przycisków który umożliwi Ci odblokowanie europejskiej blokady

głośności. w NW-A 1000 :)

ALC3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem się zapytać czy sony czyta foldery :P ?

Krótko -nie mam ochoty się rozpisywać , skoro i tak pokażesz mi język. :(

 

Poza tym nie wiem o jakie foldery Ci chodzi ?

 

1) Każdy transfer z komputera na player przy pomocy SS tworzy grupę

> czyli ekwiwalent folderu..

 

Nawigacja na NW-A 1000 odbywa się albo (do wyboru ) po takich grupach, albo

po tagach.

 

2) Aby przenosić z komputera na player cały folder z MP 3 (sposobem drag and drop )

> musisz zainstalować na playerze MP3FileManager (całkowicie legalny program Sony)

> umozliwia Ci to transfer folderów z plikami muzycznymi z komputerów na których

nie ma zainstalowanego SonicStage.

 

Z kolei , aby dokonywac transferu tych plików w drugą stronę konieczne jest

zainstalowanie programu GYM ( zdecydowanie już mniej legalnego ;) )

 

3) Transfer danych - NW-A1000 jest widziany przez Windows jako dysk twardy

> czyli w tym przypadku technika "przeciągnij i upuść" jest zupełnie niepotrzebna .

Wydajesz polecenie kopiowania z, lub na komputer i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o foldery jak naprzykład kilka folderów np. Rock, Metal, Techno w każdym inna muzyka i czy po prostu a1000 będzie mógł wchodzić i wychodzić z/do folderów i odtwarzać muzykę, która jest w nich umieszczona. W ten sposób mam porządek i wiem co gdzie jest. :)

 

 

(Jak coś jest niezrozumiałem to postaram się wyjaśnić :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyczne układanie po tagach to też porządek, nawet większy ;] bo w jednym miejscu masz piosenki poukładane po gatunkach (metal, rock, techno), w innym po wykonawcach, w kolejnym podmenu po albumach (jak pamiętasz jak się nazywa ale nie wiesz kto gra ;] ), a w jeszcze innym piosenki alfabetycznie etc.

 

IMO to pełna wygoda :) i jeszcze playlisty można sobie robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam pytanie gdzie mogę znaleźc polską instrukcję do sony nw-a1000 ?? druga sprawa czy jest możliwośc zablokowania klawiatury w czasie gdy jest wyłączona Mp3? czasem w kieszeni sama się włącza:) trzecia sprawa to czy można za pomocą niej przenosic pliki z komputera na komputer? nie tylko pliki mp3 ale np filmy czy cokolwiek innego? jak można wgrac do niej soft? i gdzie można znaleźc jakiś najnowszy( czy jest soft z polskim menu do MP3) ?? gdyby ktoś odpisał byłbym bardzo wdzięczny! z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie gdzie mogę znaleźc polską instrukcję do sony nw-a1000 ?? druga sprawa czy jest możliwośc zablokowania klawiatury w czasie gdy jest wyłączona Mp3? czasem w kieszeni sama się włącza:) trzecia sprawa to czy można za pomocą niej przenosic pliki z komputera na komputer? nie tylko pliki mp3 ale np filmy czy cokolwiek innego? jak można wgrac do niej soft? i gdzie można znaleźc jakiś najnowszy( czy jest soft z polskim menu do MP3) ?? gdyby ktoś odpisał byłbym bardzo wdzięczny! z góry dziękuje i pozdrawiam

 

1) Najnowszy program do obsługi NW-A 1000 (Sonic Stage 4.2 - wersja dosłownie z przed kilku

dni ) >>http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=11448

 

2) Instrukcja obsługi w języku polskim w formie elektronicznej dla NW-A 1000

chyba niestety nie istnieje . :(

 

Player nie ma też polskiego menu ( są za to piktogramy :D )

 

 

3)

nie tylko pliki mp3 ale np filmy czy cokolwiek innego?

Sony NW-A to tylko odtwarzacz audio

 

 

4

trzecia sprawa to czy można za pomocą niej przenosic pliki z komputera na komputer

NW-A jest widziany przez Windows jako zewnętrzny twardy dysk - czyli pliki zawierajace

dane możesz przenosić z / i na każdy komputer z tym systemem operacyjny

( pod Linuxem Sony nie będzie już działał )

 

Ale żeby nie było tak wesoło - pliki muzyczne muszą być wgrane na odtwarzacz przez specjalny

program ( np wzmiankowany na wstępie Sonic Stage 4.2 )

- inaczej nie będą mogły być odgrywane przez player .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

od kilku godzin jestem szczesliwym ( mam nadzieje ) i wirtualnym ( jedzie z francji ) posiadaczem tego playerka i wlasnie staram sie zebrac o nim mozliwie duzo przydatnych informacji. i choc juz wiekszosc kwestii mam z glowy, to chcialem jeszcze pewne aspekty poruszyc, a konkretniej:

 

1. rozumiem, ze mimo iz mam sonic stage 3.0 na plycie ( korzystalem do tej pory z NW-E107 - okragly, szary, 1GB ) to lepiej zassac ss4.2, tak (tudziez 4.0, nie wiem czy juz czegos nie pomylilem)? swoja droga linki w tym poscie odsylaja do sciagniecia instalki, ktora wazy tylko 800kB - czy to znaczy ze instaluje sie ja na juz zainstalowanego starszego sonic stage'a, a ich rola to aktualizacja?

 

2. czy do obslugi sprzetu, tj. wgrywania na niego muzy w foramcie atrac3plus i zarzadzania tagami/folderami i cokolwiek przyjdzie mi jeszcze do glowy wystarczy sam ss4.2(4.0?)? pytam, gdyz w tym poscie padly juz nazwy innych programow, a w sieci znalazelm jeszcze kilka innych wymienianych w zwiazku z tym playerem i generalnie chcialbym uniknac instalowania jakiejs chorej ilosci softu dla jednego odtwarzacza - im mniej tym mniejszy balagan.

 

3. rozumiem rowniez, iz progam na plycie z playerem, zdjae sie connect, tudziez jakos podobnie, nie jest konieczny do korzystania - wystarczy sonic stage, tak?

 

z gory dzieki za pomoc i wyrazam nadzieje ze nadmiernie nie natrulem tymi pytaniami.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - sprawdż jaki masz soft na playerze

> jeżeli niższy niż 3.0 to najpierw przeprowadz aktualizację firmware.

 

>>NW-A1000_V3_00.exe ( 6,037 Kb )

 

I dopiero pózniej ściągnij Sonic Stage 4.2 >> · SonicStage CP Download (ver.4.2)

 

To co można jeszcze zrobić z NW-A 1000 to usunąć z niego europejską blokadę

głośności . Mogę Ci wkleić tutorial jak to zrobić ale dopiero jutro . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czy w zwiazku z tym co napisales, jesli juz mam instalke 4.2 zrobiona, to musze sie jakos nagimnastykowac i odinstalowac ta wersje, zeby najpierw firmware wgrac, czy moge zajac sie firmware'em majac juz na kompie wersje ss4.2? bo napisales to w taki sposob, przynajmniej tak to odbieram, ze jak nie zrobie tego w konkretnej kolejnosci, znaczy sie najpierw firmware a potem dopiero wersje 4.2 to cos sie stanie. moglbys rzucic na ta kwestie troche swiatla?

 

a tutorial mam juz, z wczesniejszeg Twjego posta z tego tematu - aktualny jak mniemam.

 

tymczasem bede wdzieczny za dalsze info i pozdrawiam!

 

z gory dzieki

 

swoja droga jeszcze jedno - jak sprawdze jaki mam aktualny firmware? to gdzies w playerze jest do znalezienia? tudziez w instrukcji? albo jeszcze gdzies indziej? dzieki za pomoc, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czy w zwiazku z tym co napisales, jesli juz mam instalke 4.2 zrobiona, to musze sie jakos nagimnastykowac i odinstalowac ta wersje, zeby najpierw firmware wgrac, czy moge zajac sie firmware'em majac juz na kompie wersje ss4.2?

 

Nie >> nie odinstalowuj już SS 4.2 :) Co prawda jest Sony prosiło aby przed

wgraniem SS 4.0 zainstalować FW 3.0 - ale poza tym że pewne funkcje odtwarzacza

na pewno nie będą działać ( nie bedzie on na przykład kompatybilny z formatem aac)

do końca swiata taki częściow brak synergii na pewno nie doproawdzi

 

swoja droga jeszcze jedno - jak sprawdze jaki mam aktualny firmware? to gdzies w playerze jest do znalezienia? tudziez w instrukcji? albo jeszcze gdzies indziej?

 

Player to wyświetla > Home menu> wejdz na settings > wejdz na Unit information > i tu masz nazwę

modelu- NW-A 1000 , serial number- xxxx, oraz version - tu pada nazwa firmware >

3.0 jest ostatnim > jeżeli masz 1.1 lub 2.1 to powinieneś go uaktualnić

 

a tutorial mam juz, z wczesniejszeg Twjego posta z tego tematu - aktualny jak mniemam

 

Sądząc po liczbie próśb o bliższe wskazówki jakie dostaje regularnie na PM to chyba

opracowałem go mało starannie :D . A ja zamiast go raz a dobrze poprawić i uscislić

za każdym razem odpisuje , odpisuje . :lol:

 

Ale teraz ,kiedy Sony ma swoje podforum mam szanse dokonać ostatecznej

redakcji opisu tej metody. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale poza tym że pewne funkcje odtwarzacza

na pewno nie będą działać ( nie bedzie on na przykład kompatybilny z formatem aac)

 

hmmmmm, wybacz ze tak draze ten temat, ale czy w zwiazku z tym co napisales, mam sie spodziewac, ze jak zainstaluje firmware jako drugi, nie pierwszy, to format aac sie nie odblokuje wcale? bo z powyzszego ustepu tak bym to odbieral. zeby juz miec absolutna jasnosc w sytuacji: jak zrobie to w kolejnosci firmware -> ss4.2 to dziala jak zloto wszystko, natomiast w w kolejnosci ss4.2 -> firmware = brak kompatybilnosci z formatem aac, tak? jesli nie wyprowadz mnie prosze z bledu, bo licze a to ze kolejnosc nie wplynie jednak na takie szczegoly. trzymam kciuki :D

 

Ale teraz ,kiedy Sony ma swoje podforum mam szanse dokonać ostatecznej

redakcji opisu tej metody. :)

 

dokladnie tak. bramy niesmiertelnosci tego forum stoja otworem - mozesz zredagowac i nadac temu tutorialowi jego ostateczna forme, ktora potem uzytkownicy mojego pokroju beda z wielka wdzieczoscia probowali wprowadzic w zycie :) nie inaczej B)

 

jestem zobowiazany za cala pomoc i mam nadzieje ze wykarzesz sie jeszcze odrbina cierpliwosci i odpiszesz mi po raz 100 000 na moje n00b'iaste pytania :D . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności