Skocz do zawartości

Colorfly C4


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiesz na stację dokującą podłączoną do iPoda LODem z kondami do iModa i posiadającej zmodowane gniazdo jack służące do ładowania iPoda?

 

Jeżeli to nie ma sensu - zrozumiem, późno jest ;)

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na stację dokującą podłączoną do iPoda LODem z kondami do iModa i posiadającej zmodowane gniazdo jack służące do ładowania iPoda?

 

Jeżeli to nie ma sensu - zrozumiem, późno jest ;)

 

Ja to chce!

Ale najpierw chętnie przetestowałbym wtyczkę od iModa czy nie wnosi żadnych niepożądanych artefaktów do dźwięków niezmodowanego iPoda Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq

Tak, dokładnie to. Ostatnio się zainteresowałem tematem recorderów audio i na niego natrafiłem. Bajerancki, może nagrywać do 4 ścieżek, jakość podobno ekstra. Poza tym mnóstwo dodatkowych funkcji. Może wydawać się duży, ale cóż, na hedfaju są osoby, które noszą ze sobą ten wielki recorder sony (PCM-D50) i nie mają problemów :D Zresztą jak już pisałem wyżej, C4 też mały nie jest ;]

Strona producenta:

http://www.zoom.co.j...h/products/h4n/

Tutaj fajnie zrobiona recka:

http://www.hrelp.org...h4n_review.html

I tutaj też:

http://www.kenrockwell.com/audio/zoom/h4n.htm

 

Przydałaby mi się taka zabawka :)

Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na stację dokującą podłączoną do iPoda LODem z kondami do iModa i posiadającej zmodowane gniazdo jack służące do ładowania iPoda?

 

Jeżeli to nie ma sensu - zrozumiem, późno jest ;)

tak, pozno, dlatego nie rozumiem :lol:

zwykła stacja dokująca z dodatkową opcją "iModa" ?

jak wg mojej wersji to bedzie wygladac:

 

kabelek USB-apple - komputer

|

iMod

|

kabelek apple-jack - wzmak - słuchawki

 

 

A w wersji ze stacją dokującą to tak?

 

komputer - kabelek USB - stacja dokująca z iModowskimi bebechami - kabelek jack - wzmak - słuchawki

..................................................................... ^ wpięty iPod ^

 

Dobrze rozumiem ? :)

 

 

Q_nik, mnie sie samo urządzenie bardzo podoba pod wzgledem funkcjonalnosci. Sam chce miec mozliwosc nagrywania, i tak bym kupowal stacjonarnego USB DACa by podpiąc do niego jeszcze jakis interfejs, konsoletę ...

A tak to bym miał portable urządzenie wszystko w jednym - "PMP", DAC USB, rejestrator dzwieku :)

 

Ciekawi mnie tylko dlaczego wszedzie piszą o wyjściu słuchawkowym "phones/line". Różni się czyms od zwykłego słuchawkowego z typowego grajka? Pewnie sygnał i tak idzie przez jakis wbudowany wzmak.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem. Nie miałem tego w rękach, więc mogę tylko gdybać, ale zakładam, że albo w opcjach tego urządzenia można wybrać czy ma być lineout czy słuchawki, albo po prostu po ustawieniu maksymalnej głośności sam przechodzi w tryb lineout. Czyli jak we większości grajków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wcześnie, ale mam nadzieje, że teraz wypowiem się zrozumiale ;)

 

iPod w stacji dokującej - kabelek Line Out z iPodowym złączem i kondami - wzmak - słuchawki (czyli używamy standardowego kabla do iModów)

iPod w stacji dokujacej - gniazdko line-out w stacji (mini jack) - ładowarka z kablem mini jack (gniazdo mini jack przerobione jest na gniazdo ładujące iPoda)

 

Teraz jasne ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferowałbym C4 ze względu na jakość dźwięku, niegłupi wygląd :P i łatwość podłączenia jako DACa, tylko żeby dało się go podpiąć przez USB....to już byłoby wszystko. ...

A H4n ma mikrofony, jest DACem USB, interfejsem do nagrywania, mikserem i jest tańszy. Wada to niewiadoma jakość dźwięku na wyjściu phones/line oraz właściwie brak solidnego wzmaka jak w C4, jedynie jakies marne 20mW na kanał. Ale już mam pomysł jak przymocować wzmak :D Z tyłu jest gwint na statyw, możnaby zrobić wkręcany uchwyt na konkretny wymiar wzmaka(można, prawda Forza :P ?), beż żadnych opasek i innych, na co zresztą nie mia miejsca przy takiej ilości przycisków po bokach.

 

Juz się umawiałem na odsłuch w Gliwicach z jednym gościem, ale w momencie wysłania maila właśnie sprzedał swoją sztukę :(

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ja właśnie się na H1 nastawiam, podobno większość bebechów podobna do H4n, tylko funkcji trochę mniej.

 

A jakby ktoś był ciekawy jakości nagrań z tego rejestratora, to

jest mała próbka. Oglądać od 9:20. Zwróćcie uwagę, że po przełączeniu na zooma znika szum, a sam mikrofon dobrze oddaje wszystkie detale, uderzenia strun o progi, sustain, etc. :) Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 tylko przez SPDIF pod kompa na ten moment podłączymy. Miała być funkcja DACa po usb, ale na razie nic nie wiem.

 

Dla mnie to był jeden z głównych argumentów zakupowych, a wyszło jak zawsze...

 

Roland planujesz nadal kupno C4?

Ja mam nadzieję, że za jakiś czas trochę cenka spadnie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze w c4 jest to że mało kto go używał tak na spokojnie w domku ale prawie każdy mówi że za tą kasę to nie warto. :)

 

No właśnie cena nie jest niska i za taką kasę chciałoby się dostać już coś naprawdę mega.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest mega ? Mam niezły sprzęt w domu i c4 ostatnio robi za źródło. Gra to bardzo dobrze i nie zrobię z siebie takich znafcuf co Ci powiedzą czy warto czy nie. Nie rozumiem podejścia do c4/ to nie jest ipod i nie widzę go jako przenośny grajek i z tą myśla go kupiłem. Dla mnie to jest sprzęt portable do domu i uzywam go co najwyżej w łóżku :) Cena jest dyskusyjna ale niech ktoś kto miał z nim kontakt dłużej się wypowie to chętnie porozmawiam. Noe jestem ślepym fanatykiem jak nie jeden na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie używam C4 jako DAC pod kompa. Poprzez FiiO E10. ;) Gra jak, C4 z własnej pamięci. Niczym się nie różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z szacunku do osoby która zajęła się sprowadzeniem tego sprzętu nie użyję wulgaryzmów. Podsumuję c4.

 

 

Plusy- wysoka jakość dźwięku

wygląd ale to rzecz gustu

 

Minusy- wyświetlacz pęka po max 50 h i tylko używaniu w domu

po około 200h grania obudowa pęka tak że wstyd mi za to że go sprzedałem znajomemu z forum

sprzedawca z wawki (wiadomo kto) twierdzi że otrzymałem dowód zakupu ale niestety tak nie było ( to moja wina że się nie upomniałem ale nie ma ch.... we wsi, nie dostałem)

 

Także podsumuję. Sprzęt za 2500 to najgorszy syf pod względem wykonania jaki miałem. Nie polecam i zamierzam powalczyć o wymianę na nowy dla kolegi bo chyba numer imei ma jakieś znaczenie czy może się myle?

 

 

Przepraszam za błędy ale jestem lekko wkurzony.

 

 

 

Jest to forum ściśle powiązane ze sklepem dlatego proszę o nie usuwanie nie wygodnego postu i o odpowiedzi w tym temacie. Nie meil i nie pw. Pragnę załatwić to bez konfliktów i to Wam powinno zależeć na dobrych opiniach.

 

Kolega był osobiście i został spławiony bo nie ma dowodu zakupu a podobno sprzedało się kilka sztuk. Z tego co kojarzę byłem pierwszym w wawce.

 

Oczywiście kolega powiedział od kogo kupił i kiedy ja nabyłem ten sprzęt plus słuchawki.Wiem że dałem dupy bo nie upomniałem się o paragon ale też nikt mi go nie dal. Myślałem że same kody z pudełek są podstawą gwarancji dlatego to olałem.

 

Proszę o odniesienie się do sprawy tu na forum.

Edytowane przez marcinkiniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego, ale to jedyny przypadek takiego uszkodzenia mi znany. Ekran a już napewno obudowa nie pęka sama z siebie. Przypuszczam raczej działanie niskich temperatur lub upadek. Modele testowe po pól roku były w trasie, mój testowy grał u mnie przez ok 3 miesiące prawie non stop. Co do gwarancji to do tej pory nie znam przypadku przyjęcia na gwarancje bez dowodu zakupu czyli paragonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności