Skocz do zawartości

Zbiorowe zamówienie Xears


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

Na gwarancji? Jeśli tak to w tej cenie to sam bym kupił - podobno ładnie zgrywają się z X-em. Nawet jeśli to tych 200 trzeba by było dokupić zestaw pianek za 50 :)

 

Co do wygrzewania to ja mam mieszane uczucia po 70h. Mnie tam się Xearsy podobały już po 20h wygrzewania i dalej wielkich zmian nie zauważam. Tzn. każde kolejne 10h sprawia, że dźwięk jest coraz przyjemniejszy ale nie ma tu takiego nagłego skoku jak u Sylera - raczej kosmetyka. Nie wiem, może miałem tak dużo Xearsów, że po prostu jestem do nich przyzwyczajony i wiedziałem (i moje uszy wiedziały) czego się spodziewać :)?

 

 

E10 są bardziej naturalne od XGF500, Xearsy to czysty fun i naparzanie basem, SM są trochę bardziej cywilizowane ;) Sam nie wiem które bym wybrał.

 

Bez przesady, XGF500 są mniej basowe od 200 i jeszcze mniej basowe od TD-III v1/v2, które chyba wzbudziły największe uznanie na forum.

 

 

Moja opinia pokrywa się w dużej mierze z tą:

 

That being said, when they're on they're on and the detail is very good with good bass extension. They do have a treble emphasis (more than the TDIIIs & 200s) but nothing overbearing and no sibilance (usually associated). Clarity with good bass slam is what comes to mind. Guitars and kick drums are very present with a nice balanced feel.

 

Now, the TDIIIs have the driver flex issue (squishy whishy, but only for a few seconds) and honestly does not bother me. The 200s nor the 500s exhibit this.

 

Both, (all three rather) are great with various genres. I feel the TDIII & 200s bass goes deeper, whereas the 500s have an overall more balanced sound with a treble sparkle.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty z tymi piankami do Audeo ichris? Zakładam, że chodzi Ci o Comply. Piank Comply to niestety straszne g*wno, za 15 PLN masz parę Shure Olives w Filaudio - znacznie lepsza inwestycja. U mnie Comply wytrzymują 3-4 dni, oliwki nawet rok.

 

Ale i tak do Taczki 4G wolałbym Xearsy niż Audeo :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem skąd wynikały różnice w naszych opiniach. :D

Chodzi o to, że przynajmniej jeśli chodzi o Xearsy to wszystkie tipsy i te standardowe i te od Mee to straszne g*wno w porównaniu do Thomson HED16 :lol: (jeszcze raz dzięki Xar :* )

 

Dzisiaj przyszły zarówno thomsony jak i te Mee. Najpierw spróbowałem tych od Mee, trochę się poprawiło, ale było nie ciekawie, a potem założyłem thomsony i musiałem zbierać szczękę z podłogi :o Do Xearsów żadne inne tylko thomsony!!! Na tych tipsach dźwięk jest wspaniały i funowy i szczegółowy, w końcu pojawiła się góra. W dodatku są bardzo wygodne i nie trzeba głęboko wsadzać. MEGA.

 

Już mi się SM E10 odwidziały :D Xearsy zostają na 120% ^^

 

Tzn te od Mee też są niezłe i z jakimś zimnym playerem wszystko w zgranie wpadnie, lecz xearsy są wyraźnie przytłumione na wszystkich innych oprócz thomsonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty z tymi piankami do Audeo ichris? Zakładam, że chodzi Ci o Comply. Piank Comply to niestety straszne g*wno, za 15 PLN masz parę Shure Olives w Filaudio - znacznie lepsza inwestycja.

 

Zgadzam się ale mają dobry wpływ na dźwięk. Audeo bez nich brzmią jak to mówi Roland - "jak słuchawka telefoniczna" i w pełni się z nim zgadzam. Oliwek nie znam bo wtedy kiedy korzystałem z Audeo nie były tak łatwo dostępne.

 

Ale i tak do Taczki 4G wolałbym Xearsy niż Audeo :)

 

Oj tak, jest chyba nawet lepiej niż z X-em :rolleyes:

 

Już wiem skąd wynikały różnice w naszych opiniach. :D

Chodzi o to, że przynajmniej jeśli chodzi o Xearsy to wszystkie tipsy i te standardowe i te od Mee to straszne g*wno w porównaniu do Thomson HED16 :lol:

(...)

Już mi się SM E10 odwidziały :D Xearsy zostają na 120% ^^

 

U mnie te tipsy podnoszą jakość dźwięku o klasę wyżej. Kiedy o tym pisałem to nie wziąłem z powietrza kwoty w jakiej widziałbym Xearsy na tle innych słuchawek a wyceniam ich dźwięk na jakieś 230-240zł (zmiatając eterny czy ne700x po drodze). Trochę się musiałem naklikać w klawirę o Thomsonach, żeby ktoś mi uwierzył i je wypróbował. Cieszę się bo to moje odkrycie :D Natomiast Xearsy odkrył Giegere za co jestem mu niezmiernie wdzięczny.

 

Syler, powiem Ci tak, że clip+, n2 czy wave to nie jest to... Posłuchaj ich z taczem, Cowonami (oprócz i9) lub X-em... to jest bajka. A z wiarygodnego źródła wiem, że ponoć najlepiej zgrywają się z Zune HD :rolleyes:

 

Dziś 500-tki dobiły do około 80h i moim zdaniem z tymi tipsami grają lepiej od AKG K540. Stawiam je minimalnie poniżej K 370 choć tu jest większa różnica w stylu grania niż w samej jakości.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i9 gra inaczej niż reszta Cowonów. Niestety jakoś tak wychodzi, że Xearsy nie grają aż tak dobrze z płasko grającymi playerami. Żeby brzmiały fajnie grajek musi mieć jakiś charakter brzmienia. W i9 charakteru niestety brak. N2 gra też raczej płasko i ma roll-off basu taki, że Xearsy się tu wyraźnie duszą. Z clipem+ nie słuchałem ich ale opinie na forum są podobne. Tak więc najlepiej wg mojej wiedzy jest je łaczyć z touchami, Cowonami bez i9, X-em i Zune HD. Podkreślam słowo najlepiej bo inne kombinacje też nie muszą być złe ;)

 

A gdzie można kupić te gumki thomsona??

 

Ja widziałem u idiotów i w Saturnie.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie do końca prześledziłem temat, albo nie zwróciłem na to zbytniej uwagi kiedy mówiłeś o Thomsonach, dopiero kiedy ostatnio się o nich wypowiedziałeś to postanowiłem je nabyć. Ja bym od razu postawił sprawę tak, że nie ma co ich kupować bez thomsonów bo różnica w dźwięku jest jak przed i po wygrzaniu - serio, nawet z Mee dźwięk jest nieciekawy a po założeniu thomsonów to klasa :o. Doszedłem do wniosku po zabawie z tipsami, że połączenie z clip+ lub z wave to średnie takie. Nie jest źle, ale też nic specjalnego. Natomiast na tomasach połączenie z N2 mi bardzo przypadło do gustu. Po za tym wiadomo Clip+ to raczej budżetowy sprzęt wyższa klasa sprzętu równa się lepszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może z N2 coś przegapiłem bo przyznaje, że krótko miałem tego grajka.

 

Co do i9 małe sprostowanie - napisałem, że gra bez charakteru co mogłoby być odebrane jako zarzut w stosunku do playera. Nic z tych rzeczy. On gra bo prostu bardzo równo, płasko neutralnie... Technicznie nic mu nie dolega ale nie dodaje nic od siebie co dla wielu może mieć same zalety. Ja natomiast nie poszukiwałem takiego dźwięku.

 

Syler, widzę, że wystawiłeś trochę gratów do komisu - kupujesz coś pod Xearsy ;)?

 

Edit: Thomsony mają jedną wadę. Ponieważ całe są z delikatnego, cienkiego silikonu to fragment okalający tulejkę po jakimś czasie się wyrabia. Oznacza to, że w pewnym momencie, podczas wyjmowania słuchawek, tipsy zostają w uszach ;) Ale jest na to sposób. Wystarczy wywrócić na "lewą" stronę założonego na tulejkę tipsa i obkleić przezroczystą taśmą klejącą dokoła całą tulejkę. Jak będzie trzeba zrobię fotki. W każdym razie sprawdza się a estetyka nie cierpi jakby mogło się wydawać.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, widzę, że wystawiłeś trochę gratów do komisu - kupujesz coś pod Xearsy ;)?

 

Można tak powiedzieć. Ale ogólnie chcę spróbować coś o półkę wyżej, może samsunga sobie daruję i kupię coś co już będzie Elo przez duże E. Jakiś X lub Zune HD. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 500tki dobiły 100h. Znakomity sprzęt... :rolleyes: To najlepszy model ze stajni Xears, który miałem. Jutro ich posłucham z touchem 4g, pewnie jest jeszcze lepiej niż z X-em. Szkoda tylko, że ergonomia X-a bardziej mi pasuje.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może chcę uzyskać lepszą izolację...? W sumie w Thomsonach izolacja jest całkiem niezła jak na tak cienki silikon. Comply nie próbowałem z Xearsami ale strzelam, że będzie zbyt dużo basu... Jednak jakby ktoś spróbował to fajnie będzie jak podzieliłby się z nami swoimi wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności