Skocz do zawartości

Zbiorowe zamówienie Xears


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

No tipsy Xears do najlepszych się nigdy nie zaliczały, a było przecież nawet pisane, że wskazanym jest je wymienić na coś lepszego, choć zapchanego egzemplarza jeszcze nie widziałem.

 

One nie muszą być super, nie muszą być dobre, nie muszą być przyzwoite, byle BYŁY i były SPRAWNE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moi drodzy, teraz popis jakości marki X-ears:

 

Niby pierwsze wrażenie najważniejsze :lol:

 

Jednoprzetwornikowe dynamiki wygrzewa się basem, jak ktoś słyszał jakieś cuda na temat wygrzewania to słyszał bzdury. Ma ruszać tą membraną, jakiś basowy kawałek trochę głośniej niż słucha się zwykle. Można trochę podkręcić EQ, ale z niczym nie przesadzać bo będzie po słuchawkach.

 

Po co basowy kawałem, puścisz na nich Mozarta to i tak będą walić basem :P <żart>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w końcu jak mam je wygrzać?

 

Ile h?

 

Czy rozumiesz na czym to polega? Nowa membrana musi się rozciągnąć o jakiś ułamek procenta. Im bardziej dasz jej do wiwatu ( w granicy rozsądku) tym szybciej uzyskasz to co można uzyskać. Nikt Ci nie powie kiedy i w jakim stopniu będzie zmiana, dojdzie do jakiegoś momentu bez dalszych zmian i tyle.

 

można tym: Tony sinus.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 10 godzinach grzania podłączone do laptopa, ustawione na 50 % a naparzały, jakbym conajmniej dał 200:D W tej chwili nabrały już nieco ogłady, basu jest tyle ile trzeba. Ogólnie podobają mi się:D Chociaż, poczekam jeszcze chwilę, liczę, że wreszcie gitary zabrzmią tak jak na PL30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mają tak ze 40% mniej basu ilościowo od Nu Force Ne-700. Generalnie dość ciepłe słuchawki ale w synergicznym połączeniu grające lekko funowo/neutralnie.

 

Co do porównania z AKG to K 370 grają bardzo naturalnie i neutralnie. Nie ma tu żadnego ubarwiania dźwięku. Lubię basik i chciałbym troszkę więcej niskich tonów dlatego je sprzedaje. Średnica jest genialna, nawet Phonaki Audeo tu wymiękają z naturalnością przekazu. Jest precyzyjna ze świetnym rozmieszczeniem instrumentów. Wysokie tony są lekko zapiaszczone ale jak się je porządnie wygrzeje to dają radę:) Ogólnie grają dość bezpośrednio, z krótkim i dynamicznym basem - do rocka i jego różnych odmian chyba w sam raz :)

 

Xearsy to podobna klasa brzmienia (ciut niższa) ale inny rodzaj. Wyważenie ilości basu (większej od AKG ale znacznie mniejszej niż w Ne-700), która dla mnie jest w sam raz oraz jego jakość mnie przekonują do pozostawienia sobie właśnie Xearsów. Średnica jest lepsza w AKG, te słuchawki z niej słyną - jedna z najlepszych w dokach w ogóle.

 

Syler jak tak patrzę na Twoją sygnaturkę to myślę, że Tobie nawet 1000h wygrzewania nie wystarczy. Dalej będziesz jechał po Xearsach a równie dobrze mógłbyś jechać po swoich grajkach. To, że słuchawki nie zgrywają się z nimi nie oznacza, że z innymi nie zagrają bardzo fajnie. (Tak samo brak synergii nie oznacza tego, że Twoje grajki są kiepskie, choć na pewno jest sporo lepszych).

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej będzie jechał po Xearsach a równie dobrze mógłbyś jechać po swoich grajkach.

 

Nie wiem skąd wzięło się założenie, że będę jechał po Xearsach?

>>>>>>>>>>>>>>Tak jak powiedziałem, opiszę wszystko po 100/150h

 

Akurat uważam, że synergicznie nie powinno być źle z moimi grajkami. Po za tym ciepłe z ciepłym(clip+) nie musi wcale źle wypaść (tym bardziej z neutralnym N2), czego są dowodem połączenia jakie słuchałem (S100, sony X, sony e453). Dużo z moich spostrzeżeń będzie podchodziło z odsłuchów na dość analitycznym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na razie jedziesz. Tak jak napisałem, mnie z N2 się nie spodobały. One są stworzone pod ipody, cowony i X-a :lol: Nie wiem jak z clipem+ ale z wiarygodnego źródła wiem, że tak sobie się z nim zgrywają. Z żadnym iriverem też nie miałem okazji posłuchać bo... dźwięku iriverów po prostu nie trawie (zbyt słaba jakość dla mnie, wliczając S100, a modeli z zamierzchłych czasów nie testowałem).

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na razie jedziesz. Tak jak napisałem, mnie z N2 się nie spodobały. One są stworzone pod ipody, cowony i X-a :lol: Nie wiem jak z clipem+ ale z wiarygodnego źródła wiem, że tak sobie się z nim zgrywają. Z żadnym iriverem też nie miałem okazji posłuchać bo... dźwięku iriverów po prostu nie trawie (zbyt słaba jakość dla mnie, wliczając S100).

 

Na razie sobie żartuje. ;) Panowie, rozmawiamy o słuchawkach a nie o wackach, więc może lepiej potraktować temat z przymrużeniem oka? :rolleyes:

 

Na razie była poruszona kwestia niewygrzanych słuchawek (czyli właściwie nic o tym jak one naprawdę grają). A niewygrażanie grają naprawdę przeciętnie... i mówienie o synergii i innych ******łach w tym kontekście jest moim zdaniem lekką przesadą... Wygrzejmy je - a potem będziemy licytować się które źródło będzie najlepsze ;).

 

Nie wiem co masz do moich grajków, ale mi graja naprawdę przyjemnie i wcale nie żałuje, że nie mam sony X.

 

Mniej gadania - więcej grzania jak to Xar powiedział

 

Słodkich snów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewajcie, wygrzewajcie ;)

 

Mój znajomy zamawiał sobie prywatnie, jego egzemplarz ma na karku 110h i w połączeniu z moją Taczką 4G jest przebosko :)

 

No, więc grzać, grzać, grzać i dzielić się wrażeniami. A do tego czasu nie spamować wątku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler - po prostu miałem już z 5 wcześniejszych topowych modeli Xears a ten się charakterem nie różni od poprzednich. Gra lepiej ale w kwestii synergii decyduje przede wszystkim charakter więc mogę w ciemno wymieniać grajki z jakimi się zgrają. Jeśli zgrają się z czymś ponad to co wymieniłem to super :)

 

MrSheep - słuchałem 200-tek z taczem 2g i 3g i było bajerancko. 500 + 4g pewnie jest jeszcze lepiej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija drugi dzień hardkorowego grzania, muszę przyznać, że pod względem rozmiaru zmian po czasie biją takie modele ja ex85, które zmieniały się zupełnie. Pojawiła się ostrzejsza i wyraźna góra, poprawił się radykalnie bas, z basowej tragedii (nie boję się tego powiedzieć) zrobił się fajny i zrównoważony impakt. To cały czas są basowe doki, ale niskie basmo wpasowuje się w całość i nie niszczy całej koncepcji nagrania. Średnica zaczyna się oczyszczać. O ile jeszcze dzisiaj uważałem, że do rocka się nie nadają to powoli zaczyna się to zmieniać. Zapewnię im straszną noc i zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziękowania dla ichrisa a profesjonalnie przeprowadzona operację :)

Masz piwo przy okazji jakiegoś meczu! :)

Same słuchawki na chwile obecna katuję uDACiem i przyznam że szału nima! :)

Ale poczekamy zobaczymy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, a powiedzcie mi jedno, w kwestii jasne/ciemne jak wypadają przy k370?

 

Hej :)

Hmm ciężko powiedzieć bo nie wiadomo co dokładnie mamy na myśli. Tu masz recenzję Azahiela starszego modelu: klik - najnowszy model gra bardziej neutralnie, jest więcej szczegółów, ogólnie wszystko jest trochę lepsze - szczególnie jakość basu robi wrażenie i jego wyważona ilość. Nie jest to tłusty i gęsty bas jak w NuForce'ach. Xearsy mają dużo powietrza w sobie ale też więcej basu od AKG... To się jakoś kumuluje i generalnie w kwestii jasne/ciemne jest tu dosyć podobnie jak dla mnie.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, u mnie dalej nie za ciekawie z Touchem 3G.

 

Przez ok. 7h w nocy włączone były Sinus dźwięki od kolegi - non stop przez 7h.

 

Dopiero sprawdziłem co im to dał a dalej są syki i trzaski których nie lubie... zobaczymy - teraz przez kilka godzin będę je grzał z Taczki muzyką.

 

Do poniedziałku będę je wygrzewał na różne sposoby a potem dam Wam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności