Skocz do zawartości

telefon z mp3, co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

NuBreed chwalił LG GT540 Swift jako dobrze grający.

 

Myślę, że autor nie chciałby się kierować jedynie opinią jednej osoby na temat tego telefonu ;) Jest może ktoś jeszcze na tym forum, kto byłby w stanie poprzeć opinię NuBreed'a na temat tego LG? W internecie aż huczy na forach o GT540, mimo wszystko praktycznie nikt nie skupił się w nich na jakości dźwięku...

 

Od siebie mogę polecić autorowi również SE X8 lub którąś z Nokii z serii XM, np. 5530 czy 5800. Najlepiej wejść sobie do jakiegoś komisu/lombardu i pobawić się tymi telefonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz komórkę z dobrym odtwarzaczem, to szczerze polecam mój telefon muzyczny, czyli SE W995. Ten model prezentuje sie bardzo ładnie. Nowoczesny slider z dużą ilością przydatnych funkcji. Aparat ma niby 8mpix, ale robi mniej więcej jakby miał 5mpix, chociaż w tej kwestii każdy mówi inaczej. W odtwarzaczu jest oczywiśćie equalizer. Można wybrać już gotowe ustawienia, takie jak: większy bass, lekka muzyka itd... albo można też ustawić pod własny gust. Wyświetlacz jest dość duży i wyraźny. Ma 2,6 cala. W995 posiada oczywiście 3,5mm mini-jack. Więcej nie bd się tutaj rozpisywał o jego danych technicznych, bo możesz je znaleźć w sieci. Czyli podsumowując, masz dobry telefon z mnóstwem funkcji, a jednocześnie z bardzo dobrym jak na telefon odtwarzaczem. Można też go trochę "podrasować", wgrywając na przykład sterowniki dźwięku, gdyż jakość dźwięku będzie wtedy jeszcze bardziej satysfakcjonująca.

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jestem zaaferowany troszkę innymi rzeczami a czas leci... dziękuję wszystkim za rady, muszę to sobie dobrze przemyśleć. Ogólnie ostatnio coraz bardziej się skłaniam do zakupu jednak osobnej mp3, 2 osoby (w tym jedna z tego forum) mi to wyperswadowały... po 1. muzyki słucham bardzo dużo, więc zajadę baterię w telefonie, a po 2. jak cały czas słucham muzyki, może mi się wyładować telefon, a potem coś może się stać nagłego, i nawet nie będę miał jak zadzwonić... więc chyba jednak lepiej mieć te sprzęty osobne. chociaż z drugiej strony ten SE w995 kusi, bo miał bym fajny aparat, internet w komórce i różne inne fajne rzeczy, których teraz za bardzo nie mam, ten wave telefon bardzo mi się podoba, ale to najwyżej za kilka lat jak stanieje, bo tyle kasy to ja nie mam.

 

co do modelu ew. mp3 tu musiał bym się zastanowić... coś do 200 zeta max za mp3, czytałem o tym cowonie e2 bardzo zachwalanym na tym forum, jednak brak wyświetlacza to trochę lipa jak dla mnie. fajnie by było mieć chociaż 1 linijkę wyświetlacza, żeby łatwiej było to wszystko ustawiać i widzieć tytuły piosenek etc., poza tym ten grajek bardzo ładnie wygląda, więc boję się, że płacę głównie za wygląd tej mp3, więc gdzieś musi być jakiś chaczyk.. nie ma ta mp3 jakichś denerwujących wad?;> (coś mi się obiło o uszy, że się same piosenki przerzucają i ustawienia zmieniają w kieszeni etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E2 masz (moim zdaniem) wysoki skok klawiszy więc w kieszeni od tak nie powinno się nic zmieniać. Moim zdaniem niecałe 10h grania jest problematyczne ale to jest kwestia czysto subiektywna. Jeżeli chcesz konkurencję to oryginalny nie bedę. Clip, Clip+, Fuze, N2, U10. To taki sztandar polecanych playerków do 200zł.

Ogólnie to przydałyby się nam informację jakiego brzmienia poszukujesz czy masz jakieś słuchawki czy nie. Jeśli nie to do 200zł można też znaleźć coś ze słuchawkami ale do tego też potrzebna jest informacja od ciebie jakie słuchawki chcesz. Chyba o niczym nie zapomniałem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam douszne takie zwykłe, Sennheiser MX170. kupuję je co jakieś pół roku, bo jakoś strasznie się nie psują jak inne słuchawki które miałem do tej pory... jak czytałem jakie metody tu macie to teraz trochę żal mi się siebie robi, no ale nie każdy się zna;) Słuchawki jak coś to albo jakieś douszne, albo jakieś większe, najgorsze są takie "zwykłe, na całą głowę, ale małe" :D, bo one w ogóle nie tłumią otoczenia.

 

Brzmienie... ogólnie to nie lubię basu za bardzo, także coś zimnego. Wolę jak dominuje "góra", nie "Dół". Tak poza tym to zbytnio się nie znam. Słucham przede wszystkim black metalu, albo dobrego rapu czy jakichś soundtracków z gier, więc rozrzut mam dość konkretny.

 

Jak wrócę z uczelni to obczaję te modele które wymieniłeś. jakieś ew. linki do nich były by świetne. Teraz niestety MUSZĘ iść bo się spóźnię;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tego co podałem Clip+ jest neutralny.

Ogólnie to ciężko mi teraz podać konkretne zestawienie żeby zmieścić w cenie bo jednak jestem bassheadem ;)

 

Z tym że słuchawki które nie zakrywają całego ucha nie tłumią to nieprawda, owszem są słuchawki otwarte tego typu (najpopularniejsze co mi przychodzi do głowy do KPP, KSC75) ale są też słuchawki zamknięte (AKG K518DJ, ATH-SJ5, HP-500, HP-600) więc nie musisz nosić pełnych nauszników żeby odizolować się od otoczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, ten clip+ na prawdę mi się podoba:) mały, ma ekranik, bateria ponoć trzyma nawet nieźle, piszesz, że dobra jakość dźwięku i nie basuje jakoś... :) pytanie tylko czy to się nie rozleci jakoś szybko, ale i tak chyba go sobie kupię i to na dniach.

 

Ktoś ma jakieś obiekcje? poleca jednak jakiś inny, lepszy??

 

PS: jego cena też jest bardzo atrakcyjna. na allegro za 105 złotych nowy, 2 GB co prawda, ale piosenki można wymieniać. ;) to i tak dużo

PS2: co do słuchawek to na razie kupię sobie odtwarzacz, żeby w ogóle mieć na czym słuchać muzy. a słuchawki dokupię za jakiś czas jakie polecicie :)

Edytowane przez Zaratustra4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: jego cena też jest bardzo atrakcyjna. na allegro za 105 złotych nowy, 2 GB co prawda, ale piosenki można wymieniać. ;) to i tak dużo

 

za 105 nowego clip+ nie dostaniesz, 130 to minimum aktualnie

a we wszelakiego typu "prawie nowy", "wersja oem" czy najzabawniejsza z wersji "refurbished" to ja bym sie nie pakowal

Edytowane przez szybki_zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem iphona 4g i to rozwiązanie jest już spoko... jak dla kogoś kto ma 2 koła :P

 

W innym wypadku nie ma co się bawić w tel z mp3 bo jakość dźwięku zawsze uboższa, za czym przemawia opcja nabycia za nieduże pieniądze (clip+ 130zł) mp3ki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuBreed chwalił LG GT540 Swift jako dobrze grający.

 

 

Generalnie HTC gra po maxie średnio .. nawet taki Hero więc o tej marce możecie zapomnieć ...

 

 

"Nawet taki Hero" to żaden wyznacznik : P HTC od HD2 wzięło w obroty audio w swoich telefonach, i o to wynik

 

22b2671a_gsm.JPG

 

 

 

Z tym, że najtańszy z nowszych telefonów HTC, to właśnie HD2, a poniżej 800zł nie idzie go znaleźć. Ale telefon godny polecenia, i spełnia wszystkie wymagania z dużą nawiązką (można jeszcze androida wgrać, i wtedy już w ogóle cud miód malina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę kasy, i jutro prawdopodobnie zakupię wreszcie mp3, a na 90% będzie nim clip+

 

czytałem trochę o innych grajkach na tym forum, i w clip+ podoba mi się głównie to, że "nie ma z nim problemu", a o wielu mp3kach pisaliście, że są jakieś spiny, coś denerwuje etc.

 

Poczytałem też trooszkę o brzmieniu i powiem szczerze, że interesowało by mnie brzmienie "chłodne" oraz z "bardzo dużą ilością przestrzeni", tzw. scena mogła by być oddalona... ogólnie żeby to się kojarzyło z taką przestrzennością, odległością... chłodem. jest taki grajek z którym przy okazji nie ma jakiś jaj? czytałem np. o A10, ale ten ponoć ma problemy z wyłączaniem się.. apple też ktoś miał jakieś obiekcje. Pytam w sumie tylko jak by było coś równie dobrego i taniego jak clip+, tylko z troszkę zimniejszym brzmieniem, nie mulącym, nie basowym, przestrzennym... jak by ktoś znał coś takiego to proszę o propozycję.

 

aha, i jak coś to chyba lepiej kupić w sklepie niż przez internet? łatwiej z gwarancją potem?;>

Edytowane przez Zaratustra4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie ma chyba większej różnicy między kupowaniem w sklepie (normalnym) czy w internecie.

Z Allegro różnie to bywa, ale jeśli chcesz kupić w internetowym sklepie (najlepiej sprawdź jego opinie na ceneo) to nie będzie żadnego problemu z gwarancją (sam już wiele razy wysyłałem różne rzeczy w ramach gwarancji i nie miałem z tym nigdy problemów). Jednak w normalnym sklepie i tak jest zawsze najszybciej jeśli chodzi o ewentualne naprawy lub gwarancje :) (chociaż zdarzają się wyjątki - niektóre sklepy potrafią nieźle wkurzyć klienta).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, kupiłem sobie clip plusa 2gb. mam tylko jedno pytanie zanim się do niego dobiorę. Czy najpierw powinienem go spróbować włączyć i ew. wtedy wyczerpać go całkowicie - i po tym zacząć ładować baterię do fulla, czy od razu podpiąć i ładować baterię do fulla?

 

pytam, bo słyszałem, że w telefonie tak się robi, że pierwsze 3 ładowania trzeba od pełnego wyczerpania do maxa robić.. może w mp3 jest podobnie.

 

Tak więc proszę o radę. W instrukcji pisze żeby niby podpiąć od razu i zgrywać pliki, ale z drugiej strony NIE MA nic stricte o pierwszym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, kupiłem sobie clip plusa 2gb. mam tylko jedno pytanie zanim się do niego dobiorę. Czy najpierw powinienem go spróbować włączyć i ew. wtedy wyczerpać go całkowicie - i po tym zacząć ładować baterię do fulla, czy od razu podpiąć i ładować baterię do fulla?

 

pytam, bo słyszałem, że w telefonie tak się robi, że pierwsze 3 ładowania trzeba od pełnego wyczerpania do maxa robić.. może w mp3 jest podobnie.

 

Tak więc proszę o radę. W instrukcji pisze żeby niby podpiąć od razu i zgrywać pliki, ale z drugiej strony NIE MA nic stricte o pierwszym ładowaniu.

 

 

to już jest stare i nieprawda, teraz mamy już od dłuższego czasu nowe ogniwa... I rozładowywanie ich do zera, może je uszkodzić- po prostu korzystaj normalnie. A około 3 razu po prostu bateria dostanie swoją "pełną" żywotność. Ale nigdy do 0.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to,ze nie ma co sie bawic w tel do muzyki, a bezwzglednie warto zakupic osobno mp3 i tel, tak?

 

Nie, bo jeśli kupisz telefon typu Samsung Wave S8500/S8530 lub coś z iPhon'a to one przebiją nie jeden odtwarzacz MP3/MP4. Jeszcze coś z tych droższych Sony Ericsson'ów z serii Walkman też podobno są dobre, niestety nie miałem okazji żadnego przetestować, tylko SE X10 Mini (chociaż to nie Walkman) i wg mnie to jest bardzo średni telefon do muzyki - krótką mówiąc nie polecam...

Edytowane przez o9d6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to,ze nie ma co sie bawic w tel do muzyki, a bezwzglednie warto zakupic osobno mp3 i tel, tak?

 

Nie, bo jeśli kupisz telefon typu Samsung Wave S8500/S8530 lub coś z iPhon'a to one przebiją nie jeden odtwarzacz MP3/MP4. Jeszcze coś z tych droższych Sony Ericsson'ów z serii Walkman też podobno są dobre, niestety nie miałem okazji żadnego przetestować, tylko SE X10 Mini (chociaż to nie Walkman) i wg mnie to jest bardzo średni telefon do muzyki - krótką mówiąc nie polecam...

Autorowi chodziło raczej o nie opłacałność przy jego funduszach =.=

Te smartphony może i przebiją niektóre odtwarzacze MP3 ale nie gloryfikuj chyba tak pośpiesznie zwłaszcza jeśli ich nie słuchałeś. Poza tym kupować smartphone'a tylko z powodu słuchania muzyki to też, moim czysto subiektywnym zdaniem, zły pomysł ponieważ on ma spełniać dla ciebie jeszcze inne funkcje i np te samsungi mogą grać nie wiadomo jak ale na to cało ustrojstwo jakim jest BADA się nie przesiadłbym, Jabłuszek z kolei w ogóle nie trawię :P Ale nie o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności