Skocz do zawartości

Ipod Podatny Na śmierć


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Apple ogłosiła, że czas żywotności ich przenośnych odtwarzaczy muzycznych iPod wynosi tylko rok i tylko na ten okres daje gwarancję!

 

Jeśli po tym okresie urządzenie się zepsuje, nie zostanie naprawione. To wyraźne wypięcie się na klientów, którzy płacąc często po ponad 300USD za sprzęt, mogą oczekiwać znacznie dłuższej żywotności kupionego przedmiotu, a także dłuższej gwarancji.

 

Obecnie każdy nowy iPod sprzedawany jest z roczną gwarancją. Klient może rozszerzyć ją na dwa lata, za dodatkowe 240zł. Znane są jednak przypadki, że firma pobierała opłatę za naprawę odtwarzacza, jeszcze w czasie trwania jego gwarancji.

 

17-letnia Cherry Howart z Leighton Buzzard twierdzi, że odtwarzacz zepsuł się podczas gwarancji, a mimo to Apple pobrało bezprawnie z jej konta Ł108, które obiecywało zwrócić już pięć razy, a nadal tego nie zrobiło.

 

Gdy gadżet odmówił posłuszeństwa, miał tylko 10 miesięcy. Apple stwierdziło, że wyśle jej nowy egzemplarz wraz z instrukcją gdzie ma zwrócić uszkodzony. Jednak poprosili o zabezpieczenie finansowe, w razie gdyby nie zwróciła starego. Nowy iPod zaginął na poczcie, ale pieniądze nie zostały zwrócone.

 

Paul Edwards z Kendal w Cumbrii zauważył, że na jego baterię skończył się okres gwarancji. Po jakimś czasie jego 40GB iPod zaczął wydawać dziwne dźwięki i zawieszać się. Skontaktował się też z Apple, które wmawiało mu, że to problem programowy. Kiedy jednak zapytał, co byłoby gdyby okazało się, że to wina sprzętu, odpowiedziano mu, żeby kupił sobie nowy odtwarzacz i nie zawracał głowy. Sprawa trafi zapewne do sądu.

 

To dość niepokojące informacje. Ciekawe jak zachowuje się polski przedstawiciel Apple? Być może rąbka tajemnicy odsłoni kontrowersyjny i gorący test iPod Video.

A jeśli macie swe doświadczenie serwisowe, podzielcie się nimi w komentarzach.

 

http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/250052....1149606384.436#

 

 

ja bym na to patrzył raczej w kryteriach czarnego PRu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego Nano ubezpiecza mi brat w UK za jaks symboliczna sume... jak padnie albo zginie dostane nowego :D na tej zasadzie to ponoc dziala... (takie ubezpieczenie zostalo przetestowane na telewizorze i faktycznie zwracaja :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy - Twój post totalnie zniechęcił mnie do ipoda jako odtwarzacza. Ipoo poległ w moich oczach totalnie, ilość zalet nie rekompensuje wad i ceny. Marka nastawiła się na kasiastych amerykanów którym jak się zepsuje sprzęt to go wyrzucają do śmietnika i kupują nowy.

 

Swoją drogą wiele marek stosuje podobną taktykę. Wypuszczają maksymalnie zubożony w akcesoria i podatny na uszkodzenia produkt żeby więcej zarobić na pokrowcach, naprawach serwisowych i ewentualnie nowym sprzęcie. Bandyctwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ipod dziala od pol roku i na razie nic mu nie jest, jest solidny i nie zapowiada sie zeby cos mialo mu sie stac, baterie trzymaja tyle ile na poczatku... ja tam jestem zadowolony :D

jesli o jakosc chodzi bardziej bym juz narzekal na zachwalane tu i owdzie KOSSy porta pro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Apple ogłosiła, że czas żywotności ich przenośnych odtwarzaczy muzycznych iPod wynosi tylko rok i tylko na ten okres daje gwarancję!

 

Po prostu rotfl :) Brzmi to tak jakbym kupował na bazarze puszkę tuńczyka z datą ważności 1 rok :D

 

Do czego to doszło - sama firma przyznaje ,że robi lipne jakościowo odtwarzacze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Apple ogłosiła, że czas żywotności ich przenośnych odtwarzaczy muzycznych iPod wynosi tylko rok i tylko na ten okres daje gwarancję!

 

Po prostu rotfl :) Brzmi to tak jakbym kupował na bazarze puszkę tuńczyka z datą ważności 1 rok :D

 

Do czego to doszło - sama firma przyznaje ,że robi lipne jakościowo odtwarzacze :P

 

Wg. mnie roczna gwarancja na sprzęt elektroniczny tej klasy (szczególnie cenowej) to po prostu śmiech na sali. Monopol to jednak straszna rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rotfl :) Brzmi to tak jakbym kupował na bazarze puszkę tuńczyka z datą ważności 1 rok :D

 

Do czego to doszło - sama firma przyznaje ,że robi lipne jakościowo odtwarzacze :P

 

Wg. mnie roczna gwarancja na sprzęt elektroniczny tej klasy (szczególnie cenowej) to po prostu śmiech na sali. Monopol to jednak straszna rzecz...

 

Troche demonizujesz, Apple wcale sie tu jakos wielce nie wyroznia na minus. Mimo, iz faktycznie

jest tendencja na dluzszy okres gwarancji (2 lata), to rok tez nie jest niczym dziwnym. Popatrz

na inna elektronike, aparaty fotograficzne... Westone chociazby tez daje rok gwarancji na swoje

sluchawki.

 

Najfaniejsza polityke gwarancyjna z jaka sie spotkalem maja producenci wyzszej klasy celownikow

optycznych do broni, np. Schmidt & Bender, Zeiss, Nikon, Nightforce, IOR, Leupold. Norma jest

40-letni okres gwarancji :), a niektorzy - Leupold - daja na swoje produkty dozywotnia gwarancje,

bez jakichs glupich ograniczen. Nie ma zadnych kart gwarancyjnych, nie musisz miec rachunku,

nie musisz byc pierwszym wlascicielem itd. Po prostu jesli masz ich produkt, wystapila wada wymieniona

w warunkach gwarancji, naprawiaja Ci za free. Miodzio :)

 

Zeby tak bylo na playery... pomarzyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej sie na to patrzy jak w UK na takiego Ipoda Video 30 gb pracuje sie 5 dni.

A w dodaku jest jeszcze jedna sprawa. Tak szybkie zużywanie sie sprzetu powoduje to ze klient musi isc kupic cos nowego, wiec jest sens produkowac nowe rzeczy, a co za tym idzie jest praca, sa pieniadze i kolo sie zamyka.

 

To w Polsce gdzie ceny elektroniki w stosunku do zarobków są kosmiczne patrzy sie na to dziwnie.

 

A tu sie dziwnie patrzy na Polaków (znane z z własnego doświadczenia :) ) co wyciagaja 10 letni telewizor ze smieci bo dziala tylko ma drobny defekt.

 

A jak chcesz zeby podzialalo dłuzej, wykup ubezpieczenie na produkt za jakies grosze.

 

A tak przy okazji w Polsce Ustawowo jest zapewnione na rzeczy nowe 2 lata na używane min 1 rok prawo wymiany produktu przez "Zwrot towaru ze wzgledu na niezgodność z opisem" i nie może nikt cie tego pozbawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel ze 3 razy odsylal swojego 3g na gwarancje(ale faktem jest ze debil jezdzil z nim ma desce-skakal, wywalal sie itp.)

 

dlamnie debilizmem jest pisanie takich herezji...

Proste ma sie player to sie robi z nim wiele zeczy, ja np. jezdze na rolkach ( nano czyli juz nie hdd player tylko flash... ) ale ogolem player niejest do sluchania se w domu:| bo to sie mija z celem, a jak ktos uprawia aktyzny tryb zycia to niewiem co w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności