Skocz do zawartości

NuForce NE-700M - mini-recenzja z porównaniem do NE-7M


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

Za parę dni napiszę ich recenzję, póki co niech one się wygrzeją a ja ochłonę, bo się podjarałem jak po zakupie pierwszych doków.

Aż tak Ci się spodobały? A nie mówiłem, że je kupisz? :lol: Widziałem ten ogień w Twoich oczach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miałeś rację, a wtedy słuchałem na ustawieniu więcej sopranów gdzie bas był przesadzony, na mniej basów jest idealnie. Jest to dokładnie to o co mi chodziło, brzmią w klimacie moich dj'ek czyli bardzo funowo z zachowaniem wszystkiego co istotne. W klimacie dj'ek jest nawet ich wygoda na dłuższą metę ale mi dla mnie nie jest problemem kilkuminutowa przerwa co godzinkę/dwie :D

 

A cieszę się nimi jak żadnymi innymi, które w ostatnim czasie miałem. Czuję że w końcu trafiłem na słuchawki które mi odpowiadają w 100%. Pewnie za parę dni znajdę w nich jakieś wady ale biorąc pod uwagę moje wymagania i to że nie jestem złotouchy i nie czuję aż tak dużego skoku jakościowego żeby przymierzać się do czegoś z półki SM3 czy W3 jestem w pełni zadowolony z nowego zakupu. Dla ambitniejszych bass headów jest to strzał w 10.

Acha drodzy ambitniejsi bass headzi musicie się liczyć z koniecznością obcięcia nieco najniższych częstotliwoći jeżeli macie basowe grajki ponieważ inaczej powstaje dudniący bas a'la wspomniany subwoofer. Gdy się go troszkę zdejmie na eq jest tak jak być powinno czyli funowo, kolorowo, basowo ale nie przesadnie.

 

A najlepsze jest to że w drumach bas jest taki że czuję go aż na skroniach, a z kolei później włączam sobie spokojne u2 i pojawia się ale nie jest natarczywy. Nie wiem na ile to zasługa playera a na ile słuchawek ale bardzo mi się to podoba.

 

Jak ktoś jest z Wrocławia i chciałby przesłuchać te słuchaweczki to zapraszam do mp3 store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

do takiej muzyki to może k370? bede miał testowe po 20.02 wpadnij posłuchać, porównasz sobie z nuforce'ami

 

audeo dawno nie słuchałem na dłużej a do nich trzeba się przyzwyczajać zanim się je polubi więc nie powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z izolacją od otoczenia? Najlepiej jakby ktoś mógł się wypowiedzieć w porównaniu do K370, bo tam po kłótniach temat (chwilowo?) umarł. Jest to o tyle ważne dla mnie kryterium, że słucham muzyki w komunikacji miejskiej i nic mnie nie wkurza bardziej niż stukot kół tramwaju rujnujący np. solówkę w "Sultans Of Swing" <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tramwaj mało co potrafi wygłuszyć.

 

Jak wynika z szczątkowych informacji z tematu, izolacja jest dobra ale nie bardzo dobra i wszystko zależy jeszcze od ułożenia słuchawek w uchu. Wyczytane miedzy wierszami.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tramwaj mało co potrafi wygłuszyć.

Niestety, to niezaprzeczalny fakt <_<

 

Jak wynika z szczątkowych informacji z tematu, izolacja jest dobra ale nie bardzo dobra i wszystko zależy jeszcze od ułożenia słuchawek w uchu. Wyczytane miedzy wierszami.

Faktycznie, w recenzji są 2 zdania na ten temat. Cofnąłem się też do recenzji NE-7m piotrusia-g, gdzie jest napisane że (wytłuszczenie moje):

 

Komfort jest na przyzwoitym poziomie. Pomimo moich małych kanałów nawet na zwykłych gumkach w słuchawkach dało się wytrzymać. NE7 i 6 mają słynną tulejkę T400, tę samą, co w EP-630 i EX85. Aby zwiększyć komfort można założyć Black Foamy, dzięki temu i izolacja jest niebo lepsza.

Reasumując - jeżeli izolacja NE-700M nawet na zwykłych tipsach M jest lepsza niż w NE-7m to powinna być jeszcze lepsza po założeniu Black Foamów. No i teraz pytanie do tych, którzy mieli je w uszach - czy tak jest w rzeczywistości?

 

W ogóle nasunęło mi się takie pytanie do osób osłuchanych z różnymi dokanałówkami - jaki model do 300 zł oferuje dobrą / bardzo dobrą izolację i jednocześnie jakość dźwięku na poziomie NE-700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ros jak lubisz neutralne brzmienie, chcesz dobrej izolacji i nie przeszkadzają Ci "bombki" w uszach to zdecydowanie shure se102 lub nieco inaczej grające e2c(scl-2). Te drugie zmieszczą sie w budżecie, dodatkowo masz 3 rodzaje wkładek w 3 różnych rozmiarach. Jak chcesz kupić ipoda video to poczytaj recke Wcicherskiego (WojtekC), on chyba opisywał tam ich brzmienie z ipodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne modele doków, o ile nie mają bass- refleksów i są zamknięte, izolują w zasadzie na bardzo podobnym poziomie. Kwestią istotniejszą od samej obudowy słuchawki są tipsy. Na Comply izolacja będzie zawsze lepsza niż na silikonach, bez względu na model słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ros jak lubisz neutralne brzmienie, chcesz dobrej izolacji i nie przeszkadzają Ci "bombki" w uszach to zdecydowanie shure se102 lub nieco inaczej grające e2c(scl-2). Te drugie zmieszczą sie w budżecie, dodatkowo masz 3 rodzaje wkładek w 3 różnych rozmiarach. Jak chcesz kupić ipoda video to poczytaj recke Wcicherskiego (WojtekC), on chyba opisywał tam ich brzmienie z ipodami.

Tylko że SCL-2 z tego co widzę są dostępne w jednym sklepie, a SE102 są tańsze i wg. recenzji idealnie zgrywają się Video 5.5 (którego mam już od prawie 1,5 roku i zastanawiam się nad kupnem wersji 80GB). Zainteresowały mnie też Shure SE115 - czyżby następca SE102?? No i wpadły mi w oko jeszcze Klipsch S4, chociaż trochę mało jest o nich napisane - znalazłem jedynie coś takiego tutaj:

i will go for the klipsch s4 for the price and comfort.

they are very good in mid range.

and good layers of bass.

very detailed in lows.

little details in highs.

but still very good.

Zastanawia to "little details in highs" bo w porównaniu do czego? Do Monster Beats? Tego autor już nie sprecyzował, chociaż w "recenzji" na engadget też pojawia się sformułowanie o "czasami męczących tonach wysokich".

 

Różne modele doków, o ile nie mają bass- refleksów i są zamknięte, izolują w zasadzie na bardzo podobnym poziomie. Kwestią istotniejszą od samej obudowy słuchawki są tipsy. Na Comply izolacja będzie zawsze lepsza niż na silikonach, bez względu na model słuchawek

Z drugiej strony Comply mogą wpływać na reprodukcję dźwięku więc coś za coś. Zresztą nie miałem do tej pory żadnych dokanałówek więc równie dobrze może się okazać, że moje uszy nie będą ich w stanie znieść.

Edytowane przez Ros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przed chwilą byłem wybadać nuforsy ne-700x i porownac je do posiadanych ne-6 pod ipodem touch

ne-6 na kawalku 320bitrate doslownie trzeszcza w porownaniu do jakosci z ne-700x. basu tak samo jak w ne-6 tylko jest po prostu lepszy w brzmieniu. nie boli bania na max volume w kazdym razie:P

tyle w temacie.

biore je bez zastanowienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, uśmiałem się na te negatywne opinie o poprzednikach NE-700M. Jak dotąd większość osób była zachwycona brzmieniem NE-6/7M, właśnie dlatego, że bass nie zamulał pozostałych pasm. Tymczasem ledwo 700M trafiły na rynek i nagle się okazuje, że bass w poprzednich był fatalny i przyćmiewał całe pasmo... ;) Albo ktoś tu napędza sprzedaż nowej wersji, albo chodzi o efekt placebo i zachłyśnięcie się nowością... Zaznaczam, że nie testowałem 700X/M, jednak w nagłe wady NE-6/M po pojawieniu się nowej wersji nie uwierzę :) Co do opinii autora tematu i pierwszego posta - pięknie, tylko prawda jest taka, że równie dobrze mógłbyś zamiast 700M wstawić NE-7M i też by pasowało do twojego opisu, także jak dla mnie jest to zbyt ogólnie przedstawione :) Osobiście czekam na porządniejsze testy porównawcze, więcej konkretów i przede wszystkich na spadek emocji związanych z tą nowością.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jako były użytkownik ne7 i ne700 moge tylko napisać że boom na ne7 był przesadzony, na ne700 już nie, nie wierzysz podjedz potestować, w Wawie pewnie mają w MP3Store testówkę, sam się przekonasz jaka jest różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurop

Ja nie pisałem o tym. Możliwe, że jest tak jak mówisz, zaś moja krytyka tyczy się nagłej zmiany oceny NE-6 jakoby były to słuchawki, których bass dominuje pozostałe pasma, co jest totalną bzdurą, a niestety pojawiają się tu takie opinie pod wpływem zachwytów nad 700X, sprowadzające jakość poprzednich nuforce'ów niemalże do ranki słynnych epków... Bardzo często jest to typowy błąd w ocenie przy następcach danych modeli. Jestem gotów się założyć, że to samo będzie z następcami 700X, które nagle staną się "beznadziejne" w porównaniu do nowej wersji ;)

 

Jestem gotów uwierzyć w nową jakość bassu, ale nie na takiej zasadzie, że w NE-6 był on beznadziejny, a teraz niby dostajemy ósmy cud świata aż tak naiwny nie jestem :) NE-6/7M od zawsze słynęły z dobrego porządnego bassu, który nie przyćmiewa innych pasm. W nowej odsłonie ma on nieco inny charakter ok, tyle, że dla mnie to trochę za mało jak na upgrade ;) To co by mnie najbardziej interesowało to

- jak realnie wygląda porównanie sceny nowych z poprzednikami?

- czy, a jeśli tak to jakie zmiany w dźwięku poza bassem?

- czy jakość standardowo dołączanych tipsów się polepszyła?

- czy zwiększył się komfort osadzenia słuchawek w uszach? (w NE-6 często muszę się natrudzić, żeby uzyskać równe i zgrane brzmienie z obu słuchawek)

- czy nadal występuje cable noise?

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy złego słowa nie powiem na NE-6/7

W sumie pewnie do dzisiaj miałbym NE-6 gdyby mi nie walnęła lewa słuchawka a w audiomagic dali do wyboru albo naprawa NE-6 albo w rozliczeniu + dopłata NE-700X

Poszedłem w to drugie i na prawdę nie żałuję.

1. Zmiany poza basem, to większe eksponowanie instrumentów perkusyjnych, bardzo dobrze słychać stopy, poszczególne talerze itp. Wokal też jest lepiej słyszalny

kiedy grają wszystkie instrumenty a i miłośnicy gitar nie będą zawiedzeni zarówno kiedy jest ostra jazda na dwie gitary oraz kiedy chcemy się delektować solówkami np.

w wykonaniu Dire Straits czy Slash'a. Podsumowując nie ma dominujących dźwięków gdyż wszystko współgra ze sobą w harmonii natomiast w NE-6/7 jednak bass dominował.

Zapewnie też ma znaczenie jak jest nagrana dana płyta ale ja puki co słuchając na moim Touch 3G cały czas mam equakizer wyłączony i jest super.

2. Tipsy jak tipsy. Jakość taka sama jak w NE-6/7 chociaż te z NE-700 są wszystkie troszkę większe od poprzedników tak w przybliżeniu o ok. 1 milimetr.

Niby niewiele ale np tipsy L czy Tri Flange lepiej mi leżą niż te z NE6/7

Ultrawygodnie natomiast jest na Comply.

3. Hmm tu chyba jest gorzej niż w NE-6/7 ponieważ słuchawki są krótsze niż NE-6/7 ale zarazem są od nich szersze (mają większą średnicę). I tu problemy będą mieli ci, którzy

używają tipsów S i M gdyż raczej ciężko będzie im odpowiednio ułożyć słuchawkę w uchu ponieważ tipsy będą mniejsze od średnicy obudowy słuchawek.

Wiąże się to z pewnym dyskomfortem w ich noszeniu ponieważ będziemy uwierani właśnie przez obudowę słuchawki. Pewnie da się do tego przyzwyczaić ale różnie bywa,

zwłaszcza zimą może to przeszkadzać.

4. Tu znowu jest problematycznie ponieważ w NE-700 zrezygnowano z klamerki, którą można było sobie zapiąć na ubraniu aby kabel się nie przesuwał, tylko pozostał w

stałej odległości na odcinku od złączki do słuchawek. Było to wygodne podczas chodzenia czy jazdy na rowerze. W NE-700 klamerki nie ma więc albo musimy wyciągnąć kabelek z pod kurtki,

czy z pod koszuli mniej więcej tak aby złączka stanowiła przeciwwagę dla reszty kabla. Chodzi o to aby podczas chodzenia ciężar kabla schowanego za kurtkę czy koszulkę nie

powodował stałego naciągnięcia kabelka na całej długości aż do uszów ponieważ będziemy zmuszeniu co jakiś czas poprawiać położenie słuchawek w uszach bo będziemy mieć wrażenie,

że ciężar kabelka chce nam wyciągnąć słuchawki z ucha. Natomiast sam kabel jest o wiele lepszej jakośći niż w NE-6/7 i ja osobiście nie stwierdziłem efektu cable noise.

Ponadto kabel został zbezpieczony w newralgicznych miejscach czyli przy złączce i w mijscu wchodzenia do jacka taką samą metalową obudową co słuchawki.

Daje to ładny efekt i kosmetyczny i na pewno dobrze zabezpiecza kabelek przed przypadkowym naderwaniem. Sam jack teraz wchodzi do gniazda w pozycji prostej a nie łamanej jak to

było w NE-6/7.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hajasz

Wielkie dzięki za info, właśnie takiej wyczerpującej i konkretnej wypowiedzi oczekiwałem :) Niestety po jej przeczytaniu raczej ich nie kupię, właściwie to Twój post sprawił, że na zagranicznych forach zrobiłem research (głównie head-fi) i niemal każdy użytkownik tych nuforce'ów zwraca uwagę na dokładnie te same mankamenty co Ty, a więc

- gorsza większa obudowa słuchawek, prosty wtyk, brak klipsa

 

Poza tym z tego co ludzie piszą dźwiękowo pójście w inną stronę, nie jest to już kontynuacja-rozwinięcie NE-6, chodzi mi głównie o bas, podobno osoby które go doceniały w poprzednikach, teraz mogą być rozczarowane, tzn tego bassu może być w nowych za mało.

 

Dla mnie czynnik mniej komfortowej bufowy dyskwalifikuje te słuchawki, zwłaszcza, że NE-6 słucham na najmniejszych tipsach S, więc mam wielkie obawy co do zmieszczenia się tych olbrzymów w moich uszach. Oczywiście chętnie bym je potestował (może nadarzy się sposobność w mp3store), lecz mało wątpliwe, żebym je nabył. Tym niemniej markę Nuforce bardzo cenię, przede wszystkim za wprowadzanie wyższej jakości audio do przystępnej cenowo klasy sprzętu.

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do basu wcale bym nie powiedział, że jest go mało, może minimalnie mniej, ale imo jest go naprawdę dużo, na comply to już istna bassowa ekstaza nawet dla bassheaderów ;) Chodzi o to że w ne700 bas nie wchodzi na inne pasma, nie wysuwa się na pierwszy plan tak jak to miało miejsce w ne-6.

 

Generalnie dźwiękowo moim zdaniem jest spory krok do przodu, wokale i instrumenty są wyraźniejsze, separacja na bardzo dobrym poziomie, tego wszystkiego brakowało mi w ne-6. Natomiast faktycznie są one mniej wygodne (używam tipsów M), można je odczuć w uszach, być może jest to kwestia wprawy w ich układaniu i przyzwyczajenia. Brak klipsa też dla niektórych będzie minusem.

 

Reasumując dźwiękowo myślę że nie zawiodą zarówno fanów ne-6 jak i nowych użytkowników, natomiast radziłbym je przymierzyć przed zakupem bo nie każdemu mogą "spasować" w uchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tak jak pisze wrq nie da się wytłumić na 100% tych słuchawek ale jak odpowiednio dobierze się tipsy i dobrze ułoży w uchu to na zewnątrz będzie niewiele słychać.

Osobiście testuję obecnie na tipsach M i okazuje się, że idealnie wpasowały się w moje ucho. Komfort jest zadowalający i można śmiało słuchać bez wrażenia, że uwierają w ucho.

Oczywiście są różne uszy i każdy musi sobie dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu słuchawek do iPod Touch 4g. Obecnie mam Soniaki MDR-EX90 (udało mi się na allegro okazyjnie kupić - wg wszelkich porównań na necie wyglądają na oryginały). Niestety brakuje czasem sterowania z pilota i zastanawiam się nad NE-700M ale chciałbym spytać czy ktoś ma porównanie, czy jest sens je zamieniać.

Co do muzy jaką słucham to jest różnie (w zależności od nastroju): Rodrigo Y Gabriela, Brendan Perry, ale czasem także coś cięższego Faith No More, Apocalyptica, Paradise Lost no i trochę starego dobrego trance'u (Astral Projection, Hallucinogen).

 

Bardzo Was proszę o poradę.

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja mam pytanie do posiadaczy NE700M i NE7M, proszę mi powiedzieć jak bass się ma w jednych do drugich? Jestem jeszcze posiadaczem NE700M i dla mnie jest za dużo trebli w nich, tzn za mocno gryzie mnie w uszy góra o ile się nie mylę, gdzie wolę by i bass i góra były na równi ze sobą. W NE700M bass jest bardzo dobry aczkolwiek posiadam jeszcze słuchawki Sony MDR-EX32LP w których bass jest lepszy wg. mnie. I teraz pojawia się kolejne pytanie, czy ktoś posiadał słuchawki Sony które wymieniłem i NE7M? Jeśli tak to jak jeden bass miał się do drugiego? Jestem jeszcze zainteresowany słuchawkami a-Jays Four, ponieważ jakością wykonania mnie ujęły, aczkolwiek słyszałem że w nich jest mniej bassu niż w NE700M i w obecnej chwili nie wiem na które się zdecydować.. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności