Skocz do zawartości

Tylko najlepsze realizacje


hasos

Rekomendowane odpowiedzi

A dobrze jest ten Leviathan nagrany? Bo późniejsze albumy to tragedia realizatorska.

 

Moim zdaniem album jest bardzo dobrze zrealizowany, słucham na HD380 PRO i brzmi to wyśmienicie.

Polecam go zwłaszcza ze względu na perkusistę, to co on tam odstawia nie występuje już na późniejszych ich płytach.

Co do późniejszych albumów Mastodona - Blood Mountain a zwłaszcza Crack The Sky, to brzmią one już nieco inaczej, jak by mniej dynamicznie, dźwięk jest znacznie bardziej zwarty do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BM są dramatyczne przestery, szczególnie w moim ulubionym Bladecatcher...

 

CTS jest trochę lepszy, ale i tak kuleje separacja gitar. Albo po prostu jest dziwnie nagrany.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathU wg mnie również Elf jest świetnie wydaną płytką, w ogóle te stare płyty Various Manx brzmią bardzo ładnie i mają swój klimat. Various Manx świetnie słucha się na neutralnych słuchawkach, lubiłem shurki scl2. Do tego oczywiście Flac :) przy sporej kompresji utwory wypadają blado, do tego dodać słaby odtwarzacz i słuchawki i pryska cały klimat, zresztą słuchanie tej płyty "w biegu" nie ma sensu. Czuje się w nagraniach powietrze, przestrzeń. Dla mnie ich płyty sa przeciwieństwem tych dzisiejszych. Przykład-nowa płyta Markowskiej i Farny. Jedną i drugą mam od kumpeli, zgrywałem jej do mp3 a zgrałem testowo do Flac, bo mi coś źle brzmiało. Jednym słowem-tragedia. Te płyty na flac brzmia, jakby ktoś je skompresował do 128 i potem wypalił z tego audio. Poza tym nagrania są takie typowo "stydyjne", nagrywane w pokoiku 3x3 metry, wokalistka stoi 20 cm przed nami a zespół za jakąś szybą :P i uczucie, jakby dźwięk odbijał się od ścian. Z hip hopu mam np Piha Dowód Rzeczowy nr 1 i tej płytki słucha się średnio, zależy od sprzętu. Na Audeo słuchało się dosyć przyjemnie mimo mnóstwa wysokich. Teraz na k420, których góra nie "błyszczy" jak w Audeo często potrafi zakłuć, poza tym ciągłe sssyczenie wokalu, które na Audeo również występowało, a na ex500 z racji ich tendencji do sybilizacji nie dało sie słuchać. K420 na innych utworach nigdy nie sybilizowały, a na tych tak. Nawiązuje do tego bo kiedyś Wdowa wydała taką płyte i strasznie na niej sepleniła, jak Stępień z 13 posterunku z wyjętą szczęką. Jednak jak usłyszałem ją na żywo a potem na innej płytce to stwierdziłem, że to chyba skopana płyta, bo o żadnym seplenieniu nie ma mowy.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka perfekcyjnie zrealizowanego metalu (ale raczej łagodnego):

 

Awake_Dream-Theater,images_big,28,7567901262.jpg

 

Po prostu perfekcyjna, niesamowita przestrzeń między instrumentami.

 

Uwaga, pozostałe płyty DT brzmią gorzej (może jeszcze Images And Words jest dobra).

 

Przesłuchałem pobieżnie Blackwater Park i Ghost Reveries, i może jest to przyzwoity poziom, ale na pewno nie zasługuje na miano najlepszych realizacji (nie umywa się do Awake).

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicznych: The Roots - Phrenology, The Beatnuts - Take it or squeeze it, może jeszcze Baduizm?

Z polskich: OSTR - tzw. Ukryta płyta (wgniata w fotel, dla mnie muzycznie genialnie zrealizowane), może jeszcze JTTS i Jazzurekcja.

Dorzucę jeszcze Urbaniak - Urbaniak i Urbanator III oraz Ania - Movie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta ukryta płyta Ostrego fajniejsza od tej pierwszej :P Ostremu na plus to, że każda jego płyta brzmi bardzo dobrze. A co do ładnych realizacji to mi nic nie przychodzi do głowy :P DMX wydał taką składanke, nie pamiętam czy to bylo Wazzup Man czy ta druga, ale strasznie skopana, utwory z poprzednich płyt brzmiały znacznie lepiej, a składanke puściłem na allegro. Z takich świetnie zrealizowanych płyt mi przychodzi za myśl Linkin Park Collision Course, świetna płyta, bardzo ładnie zrealizowana. Przestrzeń, scena itp to nie to co uświadczymy na tej płycie, ale mnóstwo szczególików, przeszkadzajek, nagrania bardzo "gęste" polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cos z naszego rynku muzycznego - tylko ja juz nie wiem czy to naprawdę dobre realizacje czy po prostu tak lubie te płyty.

 

Aga Zaryan - My Lullabay

 

00166e51_medium.jpeg

 

Anna Maria Jopek - JO&CO - nie słyszałem albo po prostu nie znam lepszego polskiego live1224503842_jopek_jo_co.jpg

 

Republika - Siódma pieczęć i Republika marzeń

 

CD%20REPUBLIKA-republika%20marzen%20(box).jpg

 

reinkarnacje.jpg?ts=1297124288

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo ostatnio spodobała dubstepowa płytka: Jack Sparrow - Circadian.

 

Przestrzeń jest zrealizowana na takim poziomie, że można się w niej zatopić. Masę pogłosów, powietrza i odbić. Głębokie, mroczne elektroniczne brzmienie, czasami wręcz hipnotyzujące.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, Fat Of The Land też jest świetnie zrealizowana.

 

bo na HD650 tak Ci to gra :D na 380 Pro też było super , na Grado posłuchaj to się zdziwisz ;).

 

Słuchał ktoś tej płyty ? Pan Pacuła chyba nie lał by wody .

http://www.highfidelity.pl/@muzyka-537&lang=

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, są jednak przestery? Bardzo podoba mi się przestrzeń na tej płycie, sample i wokal mają świetne pogłosy. Bas wali prosto w twarz, a gdzieś w tle słychać pozostałe dźwięki.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesterów nie ma , ale na Grado w niektórych kawałkach górna średnica męczy , basior twardy jak diabli bez pomruku , ale to oczywiste przecież .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słuchałem soundtracka z pierwszego Metal Gear Solid i mam wrażenie, że zasługuje na wzmiankę w tym temacie. Ciężka, ciemna i mroczna muzyka, a słuchacz ma wrażenie, że jest otoczony dźwiękiem ze wszystkich stron. Jak dla mnie to jest to świetnie zrealizowane stereo.

 

A do tego G3 Live in Concert, również porywająca przestrzeń i scena, pięknie zaprezentowana perkusja, choć to koncert gitarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam czy ktoś się może podzielić opinią na temat Japońskich wydań płyt .

Porównywałem Awake Dreamow wydanie europejskie z japońskim i muszę powiedzieć , że japoniec brzmi wręcz Świetnie :blink:

Ach te wybrzmiewające klawisze w ostatnim utworze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nine Inch Nails - The Slip i Ghosts. dostępne do zassania na stronie zespołu całkiem za darmo, do tego nawet w 96/24 :D

Doskonałe industrialne granie.

http://theslip.nin.com/

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam czy ktoś się może podzielić opinią na temat Japońskich wydań płyt .

Porównywałem Awake Dreamow wydanie europejskie z japońskim i muszę powiedzieć , że japoniec brzmi wręcz Świetnie :blink:

Ach te wybrzmiewające klawisze w ostatnim utworze :]

To prawda, "Space-Dye Vest" już na pierwszym wydaniu był jednym z moich ulubionych utworów. Pokazuje jak wiele emocji można zawrzeć w utworze posługując się skromnymi środkami wyrazu (głównie klawisz i cisza).

Jednak nie bardzo podchodzi mi to, że zmieniono brzmienie 'wtrąceń mówionych' w "Mirror".

 

A do tego G3 Live in Concert, również porywająca przestrzeń i scena, pięknie zaprezentowana perkusja, choć to koncert gitarowy.

Jesli chodzi o G3 to polecam zapis koncertu w składzie Petrucci, Satriani , Vai. Za tym ostatnim nie przepadam ze względu na przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności