Skocz do zawartości

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Konia z rzędem temu co wskaże coś lepszego za 124zł, bo tyle za nie zapłaciłem :)

 

Aiwa Shellz (dyskusyjna wygoda, ale kosztują ok 30-40zł!!!), Koss KSC75 (najlepiej recablowane cordial cmk209 - takie posiadam osobiście)

Inna sprawa to czy one będą się lepiej zgrywać z iPodem... o ile recablowane KSC75 nawet bardzo dobrze (z Nano 1G) to Aiwa raczej (bez wymiany kabla itp) nie podpasują do Apple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa PX200 vs 980 vs FA-004?

 

Szukam czegoś bardzo portable, ale zamkniętego (np. do autobusu).

 

Gdzie są PX200 w porównaniu z HD25?

 

Jak dla mnie PX200 to kupa o wiele gorsza od PX100-II (które natabenę lubię). Jestem w takiej samej sytuacji jak ty MathU, również szukam nausznych portable (zamkniętych) na miasto. Rozważam HD25-1 II, SoundMAGIC P30, Sennki PX360 i Audio-Technica ATH-M50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX200II nie są złe zupełnie inne niz I - spróbujcie znaleźć jakies do odsłuchu. Lub zapraszam do Łodzi :)

Jak sie ma sedan vs limuzyna vs jeep - co to za pytanie: Jak się ma sprawa PX200 vs 980 vs FA-004?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wywyższać tu IE8. Sam je posiadałem i o ile pozytywne wrażenie na mnie zrobiły na jakimś tam meecie to po dłuższym ich słuchaniu będąc ich posiadaczem coraz mniej mi się podobały. Okropna studnia na średnicy - coś czego PX100 (I i II) po prostu nie mają. I zgadzam się z GoodBoy'iem - PX100-II są mocno basowe, ale średnica jest w nich słyszalna, swoją drogą bardzo przyjemna dla ucha (nie to co w IE8). Tylko góra jest mocno wycofana, z małą ilością detali (ale lepiej tak niż gdyby miała być nieprzyjemnie ostra). Zalewanie słabo kontrolowanym basem to jest w Porta Pro czy KSC-75 (te drugie nadrabiają bdb środkiem i górą, jak na swoją cenę oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wywyższać tu IE8. Sam je posiadałem i o ile pozytywne wrażenie na mnie zrobiły na jakimś tam meecie to po dłuższym ich słuchaniu będąc ich posiadaczem coraz mniej mi się podobały. Okropna studnia na średnicy - coś czego PX100 (I i II) po prostu nie mają. I zgadzam się z GoodBoy'iem - PX100-II są mocno basowe, ale średnica jest w nich słyszalna, swoją drogą bardzo przyjemna dla ucha (nie to co w IE8). Tylko góra jest mocno wycofana, z małą ilością detali (ale lepiej tak niż gdyby miała być nieprzyjemnie ostra). Zalewanie słabo kontrolowanym basem to jest w Porta Pro czy KSC-75 (te drugie nadrabiają bdb środkiem i górą, jak na swoją cenę oczywiście).

 

Mam IE8 i robilismy wielokrotne odsłuchy na róznych sprzętach - studni na średnicy nie było. Z czym słuchałeś? Jestes pewien że nie fake?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wywyższać tu IE8. Sam je posiadałem i o ile pozytywne wrażenie na mnie zrobiły na jakimś tam meecie to po dłuższym ich słuchaniu będąc ich posiadaczem coraz mniej mi się podobały. Okropna studnia na średnicy - coś czego PX100 (I i II) po prostu nie mają. I zgadzam się z GoodBoy'iem - PX100-II są mocno basowe, ale średnica jest w nich słyszalna, swoją drogą bardzo przyjemna dla ucha (nie to co w IE8). Tylko góra jest mocno wycofana, z małą ilością detali (ale lepiej tak niż gdyby miała być nieprzyjemnie ostra). Zalewanie słabo kontrolowanym basem to jest w Porta Pro czy KSC-75 (te drugie nadrabiają bdb środkiem i górą, jak na swoją cenę oczywiście).

 

 

tylko nie zapominaj że akurat ie8 są mocno wybredne i trudno dobrać do nich coś co naprawdę fajnie zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam IE8 i robilismy wielokrotne odsłuchy na róznych sprzętach - studni na średnicy nie było. Z czym słuchałeś? Jestes pewien że nie fake?

To już druga osoba, którą podejrzewasz o fake'i, bo ma inne wrażenia odsłuchowe od Ciebie :D

 

Kurde, fajne i groteskowe zarazem na forach o audio jest to, że ktoś coś napisze o danym modelu, a zaraz przyleci ktoś inny i napisze coś przeciwnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa PX200 vs 980 vs FA-004?

 

Szukam czegoś bardzo portable, ale zamkniętego (np. do autobusu).

 

Gdzie są PX200 w porównaniu z HD25?

 

Jak dla mnie PX200 to kupa o wiele gorsza od PX100-II (które natabenę lubię). Jestem w takiej samej sytuacji jak ty MathU, również szukam nausznych portable (zamkniętych) na miasto. Rozważam HD25-1 II, SoundMAGIC P30, Sennki PX360 i Audio-Technica ATH-M50.

A może coś w stylu pół-zamkniętych jak AKG-450?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K450 bardzo fajne ale na zwykłym playerku tylko troche wiecej niż średnio grają, za to zajefajnie pod wzmakiem lub daciem.

Fake przy 980 to raczej żart, ale IE8 jest tyle faków że nikogo nie powinno dziwic takie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wywyższać tu IE8. Sam je posiadałem i o ile pozytywne wrażenie na mnie zrobiły na jakimś tam meecie to po dłuższym ich słuchaniu będąc ich posiadaczem coraz mniej mi się podobały. Okropna studnia na średnicy - coś czego PX100 (I i II) po prostu nie mają. I zgadzam się z GoodBoy'iem - PX100-II są mocno basowe, ale średnica jest w nich słyszalna, swoją drogą bardzo przyjemna dla ucha (nie to co w IE8). Tylko góra jest mocno wycofana, z małą ilością detali (ale lepiej tak niż gdyby miała być nieprzyjemnie ostra). Zalewanie słabo kontrolowanym basem to jest w Porta Pro czy KSC-75 (te drugie nadrabiają bdb środkiem i górą, jak na swoją cenę oczywiście).

No właśnie z tych względów odpadły u mnie propozycje marki Koss :) Myślę, że wiele osób utożsamia zalewanie pasm przez bass z ciemnym charakterem brzmienia, a to nie jest to samo. Dla mnie w PX100-II prócz lekko wycofanej średnicy, wszystkie inne pasma są super słyszalne i bass ich w ogóle nie tyka. Góry przy touchu to ja mam aż nadmiar, z jakim źródłem łączyłeś swoje?

 

Im dłużej testuję PX i MX, tym bardziej się utrwalam w przekonaniu, że MX do analizy dźwięków, a PX do funowego słuchania muzyki :) Może jak przyjedzie Audiotrak HD2 to zmienię zdanie, może on je bardziej napędzi w kierunku ciepłego, przyjemnego brzmienia, bo czuje, że Mx'y mają potencjał. Tak w ogóle dzisiaj spróbowałem modda z podwojnymi gąbkami - chciałem je bardziej ocieplić, lecz nie wypaliło, bo słuchawka owszem wchodzi cała do ucha, ale niestety odstaje bardziej od wlotu do kanału słuchowego, przez co siada detaliczność i praktycznie cała akustyka.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już druga osoba, którą podejrzewasz o fake'i, bo ma inne wrażenia odsłuchowe od Ciebie :D

Bo akurat fakow ie8 jest od groma i raczej nikt jeszcze nie narzekal na ich srednice (orginalow).

 

Na wycofana srednice w IE8 narzekala juz nie jedna osoba. Nie ze jej nie ma czy ze bas ja zaslania ale wlasnie ze czasami gra jakby wokal byl w studni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że chodzi mi o PX200-II. Byłem kiedyś w mp3store, ale oczywiście nie było na odsłuch.

 

Im dłużej testuję PX i MX, tym bardziej się utrwalam w przekonaniu, że MX do analizy dźwięków, a PX do funowego słuchania muzyki :)

To zależy jakiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już druga osoba, którą podejrzewasz o fake'i, bo ma inne wrażenia odsłuchowe od Ciebie :D

Bo akurat fakow ie8 jest od groma i raczej nikt jeszcze nie narzekal na ich srednice (orginalow).

 

Na wycofana srednice w IE8 narzekala juz nie jedna osoba. Nie ze jej nie ma czy ze bas ja zaslania ale wlasnie ze czasami gra jakby wokal byl w studni

A jakis konkretny przyklad? Moze do tej pory nie zwrocilem uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekC: miałem je pół roku, dużo grały same, więc "wygrzane" były.

Azahiel: Sugeruję czytać posty w całości... To że grały z Clipem nie znaczy, że nie grały z innymi odtwarzaczami czy dziurkami stacjonarnego sprzętu (wszystko wymienione w poprzednim poście).

I z wszystkiego slyszysz studnie na srednicy? Znaczy sie co, wokali nie ma, gitar nie ma, slychac jedynie bas i piski?
Tak, ze wszystkiego. Dużo zależy od odsłuchiwanego materiału, część brzmiała po prostu ok (chociaż nie tak wiernie/fajnie jak z lepszego sprzętu), a część była po prostu asłuchowalna przez "kotarową" średnicę - efekt studni, łupanie basem i spontaniczny jazgot u góry (nie na każdym materiale te wady się ujawniają!). Porównywanie MX980 do IE8 na moje ucho to żadna rewelacja dla tych pierwszych. Co nie zmienia faktu, że IE8 mogą się podobać - mnie jednak kompletnie nie pociągają. PX100-II są wg mnie dużo lepsze - normalna średnica, z dużym, ale nie boomowatym basem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkamil: przepraszam za urażenie Twoich ulubionych słuchawek. Radzę zachować trochę dystansu do sprzętu - to nie dziewczyna i każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii. Co więcej nie każdemu muszą się podobać wszystkie słuchawki :). Proszę też nie wyciągać słów z kontekstu - część muzyki brzmi przyzwoicie, nawet całkiem spora część :). Niestety spotkałem się z takimi nagraniami, które brzmiały fatalnie - słabo było słychać wokal, a u góry ostre naleciałości. Ale oczywiście dumni posiadacze IE8 od razu muszą się obrażać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień nagrania bo to na pewno nie wina słuchawek. Druga sprawa nie wygrzałeś ich co z tego że miałes je długo i słuchałes czasem. Tak jak pisałem mi ich wygrzanie zajęło ponad 300h - efekt zapraszam do sklepu na odsłuch. Żadnej z wymienionych wad nie zaobserwowałem. Jedynie w okolicach 100h mocno wycofała sie średnica, zrobiło sie ciemno po 300h (nawet więcej) jest idealnie. Zacytuję Rolandsingera: " Te nowe membrany baaaaaaaaardzo długo dochodzą do ostatecznego brzmienia. Podobnie jak K370, IE8 przestają się zauważalnie zmieniać po ok. 300h. Na początku grają minimalnie armaturowo, potem ok. 100-150h jest ciemno i klimatycznie jak w HD650, na końcu masz neutralność do bólu i tak już pozostaje. Niczego nie brakuje, wydaje się, że słuchawki nie mają własnych cech, jest po prostu liniowo i to nie w znaczeniu studyjnie-monitorowo, ale raczej wiernie. Najbardziej spektakularna jest scena, najlepsza pośród znanych mi słuchawek dokanałowych.

 

Gratuluję udanego zakupu

Roland"

 

Rozumiem,że rózne rzeczy mogą sie nam podobać, ale takie wady jak opisałeś to głuchy by wyłapał. U mnie ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności