Skocz do zawartości

Recenzja M230


M@ro

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przypomniało mi się, że moja mama ma urodziny ( :D ). Spanikowany poszedłe1m do sklepu kupić jej odtwarzacz. Miał być w miare tani. Wszedłem, patrze, no i widze że same no-name'y, a wsród nich Sandisk. Długo się nie zastanawiałem...Sandisk'a jako tako znałem z opinii, także go wziąłem (za 259zł..troche drogo, ale nie miałem czasu na marudzenie)...

 

SANDISK SANSA M230 (512mb)

 

Co w zestawie

 

Odtwarzacz dostajemy w "jednorazowym pudełku z plastyku" (raz otworzysz i do wyrzucenia...) w pudełku dostajemy:

 

- odtwarzacz

- alkaiczną baterię AAA

- słuchawki (bardzo fajne, najlepiej trzymjące sie ucha słuchawki douszne jakie miałem ,a ich jakość też niczego sobie)

- instrukcja (w kiku językach, akurat nie w polskim B) )

- płytka (nie sprawdzałem dokłądnie, ale chyba z instrukcjami też :/ )

- pokrowiec z silikonu

- opaska do pokrowca (żeby dać na ramie)

- kabel USB (porażka...15-20cm :/ )

 

Ja jeszcze dostałem jakieś karty z kodem. Niby, że moge na jakąś tam strone wejść i ściągnąć 3 programy muzyczne (nie jestem pewny...nie sprawdzałem).

 

dscn34323sx.th.jpg

odtwarzacz, słuchawki, pokrowiec, opaska na ramię, instrukcja, płytka, kabel USB

dscn34452fj.th.jpg

słuchawki z sandiska (te białe) wraz z tymi z iAudio X5L, z "sennheiser" mx500 rc-l i sony mdr-ex51

Jakość wykonania odtwarzacza

 

Odtwarzacz w całości jest wykonany z plastiku. Nie sprawia wrażenie trwałego i mocnego, wręcz przeciwnie...mimo to nie trzeszczy. Ekranik jest monochromatyczny...wystarczająco duży i czytelny. Odtwarzacz jest dość duży. Tak samo jak iRiver T10 jest w kształcie trójkąta :). Przyciski na przednim panelu są bardzo duże. Po bokach Są już mniejsze ale i tak wystarczające ;). Łącznie jest ich 8 (licząc suwak HOLD).

 

dscn34237jb.th.jpg

odtwarzacz od przodu

dscn34269vf.th.jpg

od tyłu

 

Możliwości i obsługa

 

Możliwości odtwarzacza:

 

- odtwarzanie MP3 i WMA

- dyktafon

- ew. radio (o ile się go odblokuje)

 

Nie za dużo..ale dla mojej mamy to wystarcza :).

 

Obsługa:

 

Jest naprawde prosta. Moja mama (która miała pierwszy raz kontakt z odtwarzaczem) poradziła sobie z nim w 10minut i już umie wszystko zrobić. Z początku było co prawda trudno bo menu było po angielsku, ale gdy mamie przestawiłem na niemiecki to juz było z górki :). Byłoby jeszcze prościej, gdyby w menu były obrazki pokazujące co dana funkcja robi (wiecie o co chodzi ;) tak jest np. w iAudio ).

 

Dźwięk

 

Jakość dźwięku bardzo mnie zaskoczyła (oczywiście pozytywnie ;)). Kiedy go włączyłem i zacząłem porównywać z iAudio to nie umiałem dostrzec różnicy (oczywiście na standardowych słuchawkach..apropo słuchawek te z sandisk'a są lepsze niż z iAudio). Dopiero, gdy wziąłem ex51 to dostrzegłem różnicę. Przede wszystkim iAudio ma jakby większą scene i lepszy bas (nie taki "drewniany"). Reszta jest podobna.

 

equalizer - rock , jazz , classical , pop i custom

 

 

 

Dyktafon

 

Dyktafon jest słabej jakości. Co prawda wyłąpuje dźwięki z dość dużej odległości (około 2-4 metry), ale słyszalne są straszne szumy i "zmienia głos". Także tu sandisk dał pośladka :P

 

Radio

 

Bardzo dobrze łapie. Nie gubi stacji...słyszalne minimalne szumy..ale tak jest zawsze z radiami ;) (właśnie dlatego nie lubie ich opisywac...wszystkie są praiwe takie same)...

 

Podsumujmy

 

Dźwięk - 8/10

Dyktafon - 6/10

Radio - 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sanse i srs mam w settings/sound effects

 

Ale powiem szczerze, ze srs jest średnie w sansie... Moje mx400 przy troszke glebszym basie, czy nawet mocnej stopie harcza... nawet na minimalnym trubass, pozatym ten srs bardzo zniekształca srednie tony.

(porównywałem z iriverem)

Zadko z niego korzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech mi ktos powie- sa jakies wielkie roznicie pomiedzy m230 a e130? i czy ktos sluchal tych dokanalowek z sandiska... bo tak patrze ze na allegro ceny nie przekraczaja 230 zarowno za jeden jak i za drugi... bo z tego co czytalem roznice sa niewielkie (minimalne w czasie odtwarzania, srs, drm tylko w m i to chyba wszystko...), mecza mnie tylko te sluchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki dokanałowki są niezłe

w uchu trzymają się słabo (sztywny kabel) ale mają elegancki bas (gleboki jak to w dokanałówkach) dobrą ale cichą średnice i nie krzykliwą, spokojną górę...

Troszke precyzji iszczegołowości im brakuje, ale nie są złe.

 

Jak na słuchawki dodawane do playera są super ;) (najczesciej dają średnie słuchawki, oczywiscie nie mowie tu o iriverze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak sobie myslalem ze chyba niebawem zaopatrze sie w sanse... moze za jakis tydzien albo dwa... i teraz nie wiem czy lepsza bedzie e130 czy m230... ale chyba przez wzglad na dokanalowki wezme ta pierwsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sandiski serii c oraz m nie mają slotu na kary pamieci, natomiast w serii e100 pamięć można rozszerzyć za pomocą kart SD a w serii e200 tylko za pomocą transFlashy (bądź microSD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności