Skocz do zawartości

Nano 6g


milosz191

Rekomendowane odpowiedzi

Załatw do niego LOD i nawet FiiO poprawi jego grę. IMO E6 jak na swoją cenę 24 dolary to bardzo udany wzmacniacz. Dla mnie lepszy od E11. nano 6g jest poprostu ograniczony wielkością, nie mogli tam umieścić satysfakcjonującego wzmacniacza, dlatego E6 może dać dość dobre efekty. W każdym razie poprawi sytuacje słuchawek które się duszą na nano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój nano 6g leżał sobie w kącie dopóki nie złożyłem sobie wzmacniacza O2 - teraz wyprowadzam sygnał z nano LODem i w połączeniu z O2 mam swoją audio-nirvanę :-) nie wiem czy coś może brzmieć lepiej, czyściej, wierniej niż to połączenie - jest pięknie :)

 

W pełni się zgadzam, sam używam teraz Toucha 4G + LOD by Forza Lazio + hybrydka Bravo v2 i gra to naprawdę cudownie, podoba mi się nie mniej niż Spencer FDA1 + ta sama hybrydka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo shady_slim. W końcu ktoś napisał coś z dozą obiektywizmu, zamiast powszechnego "clip to ****o, nano jest ******sty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można zobaczyć co wpływa na to, że bateria trzyma tak krótko i jeśli to jej wina to wymienić ją? Zaznaczam, że już chyba gwarancji nie mam, bo kupiłem go używanego od kogoś, a jak wpisałem muner seryjny to poprosiło mnie o wpisane daty zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności zostaje zakup baterii z allegro i lutowanie. Bo za wymianę baterii w trybie pozagwarancyjnym serwis apple zapewne grubo sobie policzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a przetestuj go jeszcze, niech odtwarza ciągle muzykę i ile pociągnie. Ale mi się wydaje, że jak takie gruntowne odtwarzanie nie pomogło to musi być coś z baterią, albo, co gorsza, ma płytce. Może ktoś ma rachunek do tego iPoda bez numeru seryjnego na forum to Ci użyczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu serwisowym 6g można ustawić prąd ładowania - ja ustawiłem sobie na najmniejszy możliwy - czyli 100 mA - dla pojemności 105 mAh jest to ok. 1C - czyli optymalny prąd ładowania ogniw. pozostałe opcje to 200, 300 i 500 mA (o ile dobrze pamiętam) - te 500 to już sporo jak na takiego malucha. może i naładuje się błyskawicznie, ale raczej przypłaci to żywotnością. niestety, nie wiem jakie jest ustawienie fabryczne...

 

Hmm... Jak ustawie na 100 to ładuje 17-18 mA. Jak na 200 to 46 mA. Można podglądać w battery status, tam jest "Charging current".

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu serwisowym 6g można ustawić prąd ładowania - ja ustawiłem sobie na najmniejszy możliwy - czyli 100 mA - dla pojemności 105 mAh jest to ok. 1C - czyli optymalny prąd ładowania ogniw. pozostałe opcje to 200, 300 i 500 mA (o ile dobrze pamiętam) - te 500 to już sporo jak na takiego malucha. może i naładuje się błyskawicznie, ale raczej przypłaci to żywotnością. niestety, nie wiem jakie jest ustawienie fabryczne...

 

Hmm... Jak ustawie na 100 to ładuje 17-18 mA. Jak na 200 to 46 Ma. Można podglądać w battery status, tam jest "Charging current".

 

tak, bawiłem się dziś tym również, tyle, że akumulatorek miałem naładowany nadal do ok. 70%.

 

niezależnie od tego, czy ustawiłem prąd ładowania na 100 czy na 500 mA, nano pokazywał ok. 37 mA.

 

należy jednak pamiętać, że to, co ustawiamy to maksymalny, a nie ciągły prąd ładowania.

 

algorytm ładowania ogniw li-ion jest taki, że początkowo ładowarka ładuje zadanym natężeniem; w miarę jak ogniwo się ładuje, rośnie jego napięcie i w momencie, gdy ogniwo osiągnie napięcie 4,2 V (jest to, z reguły, gdzieś między 40 a 60% pojemności), ładowarka zaczyna zmniejszać natężenie, tak, aby napięcie nie wzrosło powyżej wspomnianych 4,2 V.

dlatego zapewne i Tobie i mnie wyświetlały się niższe wartości niż te, które mieliśmy ustawieni jako maksymalne.

 

kiedy natężęnie ładowania spadnie do 1/30 - 1/100 początkowego natężenia ładowania - wówczas proces ładowania uznaje się za zakończony.

 

należałoby zatem obserwować prąd ładowania w sytuacji, kiedy ładujemy ogniwo, które było opróżnione do końca (tego dozwolonego).

Edytowane przez shady_slim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jak go kupiłem to było wszystko cacy, tylko od jakiegoś dłuższego czasu tak się dzieje. Sam to ja sobie tej baterii raczej nie wymienię. Jeśli chodzi o datę zakupu to zielonego pojęcia nie mam kiedy to mogło mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jak go kupiłem to było wszystko cacy, tylko od jakiegoś dłuższego czasu tak się dzieje. Sam to ja sobie tej baterii raczej nie wymienię. Jeśli chodzi o datę zakupu to zielonego pojęcia nie mam kiedy to mogło mieć miejsce.

 

a nie zdażyło Ci się zapomnieć naładować akumulatorek, tak, że odtwarzacz przez jakiś czas był rozładowany (i nieużywany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona posiadaczy nano ;) muzyka się wgrywa...

Patrząc na słuchawy z Twojej sygnatury to jeżeli masz wersję EU to proponuję już odkładać na FiiO E6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ndr3, po co :) ? W domu mam Headboxa, albo CD52, a w podróży myślę w zupełności wystarczy. Na HTXach jest baardzo głośno. Myślę, że HD660 też dadzą radę. Nie wiem jaką mam wersję, ale nie jestem maniakiem głośności :)

 

BTW, przetestowałbym sobie E6. Choć wątpię, bym z niego korzystał na co dzień. Po E17 czułbym pewnie lekki niedosyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że HD660 też dadzą radę.

W mp3store podpiąłem do swojego HD660 i było źle... brakło sporo mocy oj sporo. Bez wypełnienia jakoś tak słabo zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że HD660 też dadzą radę.

W mp3store podpiąłem do swojego HD660 i było źle... brakło sporo mocy oj sporo. Bez wypełnienia jakoś tak słabo zagrało.

Zobaczę, jak będę miał je pod ręką.

 

Pewnie i tak się skończy na tym, jak z HTXami, że będzie używać go moja dziewczyna ;) Jeśli jednak nie, to się trochę pobawię i sprzedam. iMod/Video ma taką zaletę, że ma wystarczająco mocy, bym używał go i w domu, i w podróży(najczęściej z HD660, nieźle tłumią).

 

Mam masochistyczne zachcianki podpiąć stockowe pchełki :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności