Skocz do zawartości

Koss ur 55


zervis

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś może do czynienia z tymi słuchawkami? W Polsce dostępne tylko na pixmanii w cenie 185zł+wysyłka (ze świątecznym rabatem), w usa $50.

Narobiłem sobie na nie smaka. Dźwiękowo podobno trochę lepsze niż KSC-75 (które mi bardzo odpowiadały), świetne jako portable, bardzo dobra jakość wykonania, wygodne ("piankowe" pady - których ponoć z racji budowy słuchawek nie można wymienić na inne), izolacja na poziomie CAL!

Na head-fi bardzo zachwalane obok Koss dj pro 100 (które potrzebują jednak dobrego amp).

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/512746/review-koss-ur-55

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/500182/anyone-tried-the-koss-ur-55

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/502718/koss-pro-dj100-and-ur-55-impressions-vs-m50

 

 

Chętnie bym je sprawdził, tylko pixmania..

Gdyby izolacja była lepsza, to słuchawki imo były by genialne. Szukałem czegoś nausznego co gra jak ksc75, ale nie jest otwarte, z drugiej strony grają trochę lepiej od ksc75, a kosztują 3x więcej (tyle, że konstrukcja i jakość wykonania inne:p), heh, gdyby nie ograniczone fundusze to pewnie już były by u mnie:)

Chyba będą dobre jako słuchawki całoroczne, a to jest dla mnie duży plus. Wkrótce listonosz powinien przynieść mi Panasonic HTX7, więc od razu miałbym do czego porównać:)

 

Co o nich myślicie?

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Właśnie zamówiłem sobie Ur-55 z tej aukcji:

http://allegro.pl/sluchawki-koss-ur55-studio-dj-dozywotnia-gwr-i1794437663.html

Zobaczymy jak zagrają z moją VediąV39 , ale jestem dobrej myśli bo na zachodzie słuchawki maja świetne noty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek mogę napisać że Ur-55 nie bedą leżały na dużych głowach z uwagi na skromny zapas w regulacji pałąka , ja mam średnią czachę a i tak ustawiam na maksa <_<.

Kossy koniecznie trzeba wygrzać bo jak je odpaliłem to myślałem że się załamię , taki ciemny sound mają , góra praktycznie nie istniała , bas masakrował wszystko :angry:, na szczęście kosmicznie reagują na wygrzanie ale 20-30 godzin to i tak za mało aby coś jeszcze o nich pisać , po 100 godzinkach coś skrobne więcej , dodam tylko że lubią ochłodzone brzmieniowo źródła , u mnie najlepiej grają obecnie ze starym Samsungiem Z5 który leżał sobie w szufladzie :).

 

Dodam swoje uwagi z innego forum:

avatar-domyslny.png Witam , po ok 20 godzinach jest tak:

scena- dobra , słychać odstęp między instrumentami , średnica nieco przybliżona,lepsza niż w Hd238

bas - utwardził się stracił lekko pomruk na rzecz kontroli ,ale czasem potrafi zadudnić

średnica- odmuliła się w sporym zakresie ale nadal wyczuwa się coś takiego jakby brak otwartości( w niektorych kawałkach)

góra- tutaj największa zmiana , niska góra już gra bardzo ładnie, wysoka jest cofnięta , przypomina nieco Hd380 pro

wysterowanie - idą bardzo łatwo ze wszystkiego co mam (V39 , IriverT60, Samsung Z5 , Cowon E2)

zgranie - najlepiej w tej chwili z Z5 , lubią chłodne grajki , z E2 brakuje nieco góry

Dodam że muza poniżej 256-320kb grana jest słabo , są czułe ja jakość pliku , ale to dobrze sHa_biggrin.gif

Wygrzewam dalej.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler w sumie po 30 godzinach grają ok , są niemęczące zupełnie , ale jest coś takiego jakby minimalny kocyk na wyższej średnicy który sprawia ze nie ma sybilantów i kłucia w sumie można się do tego przyzwyczaić ale dla niektórych to będzie nie do przejścia ,może za malo wygrzane są po prostu, nie słychać tego we wszystkich kawałkach np. muza z bitami grana jest dobrze , mają dobry bas aż jestem zaskoczony nawet że ma takie walnięcie , 30 hz grają jak z nut , moc jest :), co ciekawe grają lepiej z portable niż ze stacjonarki :o tam jest już za dużo basu .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 50 godzinach zmian nie odnotowano , podsumowując Koss Ur-55 są to słuchawki o ciemnym brzmieniu z mocnym basem ale ładnie kontrolowanym , z wycofana lekko górną średnicą i schowanym pasmem powyżej 10 khz , mi osobiście nie podeszły i dlatego idą do mojej siostry do używki z laptopem , będzie miała prezent :), potrzebują jasnego analitycznego źródła aby zagrać w miarę otwarcie , u mnie tylko samsung Z5 do nich podpasował i to nie do końca z powodu tej lekko przykrytej górnej średnicy , na którą tylko korekcja equalizatorem była jedynym wyjśćiem.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Posiadam Ur55 od roku czasu i bardzo przypadły mi do gustu. UR40 odsłuchiwłem u znajomego zanim kupiłem UR55.

UR55 mają naturalny dźwięk, mają bardziej wyważone brzmienie niż UR40, po prostu dźwięk kompletnie nie męczy i mozna słuchać godzinami. Basy są ciepłe i nie kłują po uszach. Na pewno da się usłyszeć lepszą separację instrumentów.

To jak zagrają bardzo mocno zależy od źródła. Dobra karta dźwiękowa to podstawa, gdyż pierwsze próby na zintegrowanej to był porażka, obcięte środkowe i dolne pasmo częstotliwości. Różnicę między formatami dźwięku i jakością nagrania są mocno zauważalne. Dobrej jakości utwór i odpowiednie źródło wtedy potrafią zagrać naprawdę fantastycznie! Wygrzewanie trwa około 100h, po tym czasie dźwięk jest taki jaki być powinien.

 

Polecam słuchawki jeśli ktos słucha dużo rocka lat 70',80', Jazzu, muzyki arabskiej, gotyku, muzyki klasycznej. Mają dobrą dynamikę. Dobrze brzmi gitara, perkusja, flet, wiolonczele. Świetnie separuje te instrumenty.

 

Średnio natomiast polecam osobom słuchającym techno, Hip Hop'u itd. W moim odczuciu zupełnie inne przeznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pożyczyłem UR55 od siostry aby sprawdzić jak zagrają pod moim Cube z OPA2107 i cóż ... mają teraz jakieś 400-500 godzin grania i z Cube graja ładnie , jak napisał kolega powyżej kompletnie nie męczą ale muszę przyznać że w stosunku do tego co pamiętam dźwięk się poprawił i lekko otworzył , poza tym słychać że Audiotrak lepiej je wysterowuję niż np . Sony X , dla niewymagających osób spokojnie te zestawienie wystarczy .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności