Skocz do zawartości

"rewolucyjny" ipod nano 6g. Pytań parę.


Apple fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kunem najnowszego ipoda nano 6g. Mam apropos jego 2 pytania:

1) Czy jego cena jest adekwantna do jego możliwości?

2) Jak myślicie, potanieje on do świąt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp 1) Według mnie NIE . Dlaczego? Bo po co przepłacać i kupować pseudo-zegarek nie mający możliwości odtwarzania nawet wideo . Wolałbym kupić najnowszą "Szufelkę" albo Cowona E2.

2) do świąt na pewno potanieje

 

PS. Widzę że używasz zwykłych słuchawek Apple , więc chyba dzwięk nie ma dla Ciebie znaczenia. Może zastanów się nad iPod Nano 5g (na allegro nówkę po 400zł da się już wyrwać).

Edytowane przez otacon94pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość dźwięku nowego nano to naprawdę nie jest źle. Porównywałem z nowym Touchem w tym wątku:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/68132-nowe-generacje-ipodow/page__st__110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rkSid3 krakowska szkola glosi ze wykresy to nie wszystko, wiele sluchawek ladnie wyglada a jak brzmi to juz wiemy sami.

Chetnie bym jednak posluchal jak brzmi, wg mnie warto za cene z usa. 16gb przy takiej wielkosci to niezle polaczenie.

Apple nie wypuscilo nano zeby ogladac filmy lecz zeby miec maly poreczny player i tutaj obok e2, i7 to nie ma konkurencji.

Edytowane przez marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poręczny, no nie wiem... dziś go "pomacałem" w Saturnie (niestety nie miałem słuchawek żeby posłuchać) i dotyk na tak małej powierzchni jest zwyczajnie niewygodny. Co nie zmienia faktu że działa lepiej niż dobrze. Z minusów jeszcze bym typował wyświetlanie okładki jako tła "teraz odtwarzane", czasem nie widać literek. Aaaale, wykonanie jest genialne (jak to iPod) i strasznie mi się spodobało ustawiane orientacji ekranu poprzez obrócenie go dwoma palcami. ;) Serio ciekawe jak gra... może na dniach go z a-jays two sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tylko do muzyki to nie wiem czy nie ma lepszych typów... jakieś Clixy, S10, E2. Nie wiem jak Shuffle najnowszy się ma ale może też by się nadał skoro Nano 6g taki dobry jest. A reszta by została na dobre słuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów,

nowicjuszką jestem w temacie mp3 zaciekawiła mnie opcja iPod nano 6G Szukam czegoś tylko i wyłącznie do słuchania muzy. Warto go zakupić ?

Dodam, że nie miałam do czynienia z jakąkolwiek mp3 ...

 

 

Jeśli słuchasz głównie rocka (metalu) i polubisz jego małe wymiary oraz połączenie zegarka na rękę z playerem ;) to bierz nano 6g. W muzyce gitarowej i jazzie bardzo mi się podobał ten odtwarzacz nawet w porównaniu z Touchem 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mogę wydać trochę mniej niż 600zł. na Nano ... Te egzemplarze zza wielkiej wody głośniej grają ? bo takie stwierdzenie obiło mi się o oczy tu na forum.

Co do słuchanej muzy to raczej jazz. Ale to ma aż takie znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma aż takie znaczenie ?

 

Ma i to duże. Ja też słuchałem tylko egzemplarza kupionego w USA więc nie wiem jak jest z głośnością nowych nano w UE. Ale tamten egzemplarz grał bardzo głośno - identycznie jak Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, nano = 1/4*(touch minus wifi i świetna przegląrka, minus aplikacja wyborczej oznaczająca świeżą gazetę za darmo, minus gigantyczny wybór aplikacji (dający ipodowi niemalże funkcjonalność PC-ta, jeśli oczywiście wgrana jest cydia), minus wygoda obsługi (bo trzeba macać dotyk, a w taczce można wgrać activatora i np robić pause/play przytrzymując holda).

Przerabiałem już te wszystkie sansa clipy,E10-tki, i7-ki, Vedie (a10,v39) nie vedie,budżetowe cuda wianki, z5, komórki itp, wszystko to beznadziejne żarty przy ipodzie, którego swoją drogą można dostać za 350zł (2g,8gb), czyli wcale nie za duże pieniądze.

 

Porównywanie nano do touch ma tyle sensu co porównywanie ipada do komputera, albo noża do czołgu.

 

Edit:

ba, zestaw ipod touch + stara k800i za 50 zł (razem 400zł) bije SGSa (Samsunga Galaxy S za ponad 1000, wymieniłem się z ojcem na parę dni, aczkolwiek androidowi już niewiele brakuje), czy Wave-a (zamieniłem się z mamą).

Edit2:

No i ściganie się przez wifi w real racing z kumplem który jest w sali na drugim końcu szkoły jest fajnym bajerem; szachy, monopoly i heroes 2 lecą na każdej lekcji. no ale gry nie każdy lubi gry, więc to wymieniam na końcu

Edytowane przez Kartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radiem nie powinno być problemów. Nano rzeczywiście jest basowe. I ciche jeśli chodzi o wersję eu. Porównałem do mojego soniacza i cienko. Sprawdzałem go na Phiatonach MS400 i Nano na full gra jak A826 na 19 kresce z 30. W tym wypadku zawsze może pomóc Fiio E1. Dla mnie grajek jest stanowczo za mały jak na urządzenie z ekranem dotykowym. Clipa obsługuje mi się znacznie lepiej.

 

Nie lepiej poszukać nowego Samsunga P3 lub R0? Na prawdę porządne kawałki elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności