Skocz do zawartości

Poker


kisiel92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie widziałem tu jeszcze takiego tematu, a jestem ciekaw czy wśród użytkowników forum.mp3store.pl są jacyś gracze pokera, a dokładniej jego najpopularniejszej odmiany - Texas Holdem. Ostatnio w Polsce jest boom na pokera, więc liczę, że znajdą się tu jacyś zapaleni pokerzyści.

Jeśli ktoś gra to napiszcie jak Wam idzie, czy gracie regularnie, a może dla kogoś jest to sposób na utrzymanie?

Czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna grywam w pokera :] często też gram (proszę się nie śmiać :D ) na facebooku. Jednak nie jestem pr0 ani nie traktuje tego jako źródło utrzymania ;)

 

Partyjka w gronie dobrych znajomych zapewnia długie godziny fajnej zabawy :D

Edytowane przez Jar0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gra na zapałki czy na "wirtualne pieniądze" zdecydowanie nie ma sensu. Nie mówię, że trzeba grać nie wiadomo za ile, można grać na mikrostawkach, ale jednak jakiś pieniądz w tym musi być, bo inaczej gra mija się z celem. :)

 

 

A przez internet ktoś gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche na Poker Starsie grywam, ale sporadycznie, raczej z nudów wpłacam minimalne "wejsciowe" i jest kilka chwil zabawy. Nie jara mnie kompletnie granie online. Natomiast w gronie znajomych i nie tylko gramy kilka razy w tygodniu. Kiedys jescze chodziło sie do Sanrajsa na "keszówkę", ale te czasyy sie skonczyly wraz ze mniana przepisów. Texas jest piekna gra, i jak kolega wyżej powiedział, nie trzeba dysponowac masa gotówki, poza tym ta atmosfera, żetony i cała otoczka, jest czyms co wielbie. Nie uważam ze jestem dobry, gram dopiero okolo 3 lat, i zdaje sobie doskonale z tego sprawe ze jescze malo wiem o tej grze, lecz sprawie mi wiele przyjemnosci i jets to swietna zabawa. Prosze mi tylko nie wyskakiwac z tekstem, ze haodem jest to hazard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam... Trochę na komputerze(darmowe online), ale najlepiej ze znajomymi zrobić wejście po 5zł, ktoś bierze żetony i grać na prawdziwych zasadach do końca(np. kto zostanie ostatni na placu boju dostaje 40%puli, drugi 25% itp...)

 

I moim zdaniem w tej grze liczy się równocześnie szczęście i umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOFAN to wbijaj codziennie do IBkowni (jak nie wiesz gdzie jest to Ci wytlumacze), poloic;P

Ja od poczatku drugiej klasy liceum gram jakies 4-5 razy w tygodniu, zaczelo sie od 1zl czy 2, teraz to juz dycha, 2, 5:D ale ogolnie w ciagu tego ponad roku jestem conajmniej 5 stowek w przod;) i nie jest to uzaleznienie, po prostu gram bo lubie:)! Co do gry w necie, imo to gowno, autentycznie, nie lubie grac na kompie, nie ma tego klimatu, ciezko kogos zreaddowac, albo ladnie zablefowac...

 

Wczoraj bylo jakies 350 zl w puli, uadlo mi sie zgarnac 75 (+55):))

Edytowane przez CiociaSamoDobro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że klimat przed kompem nigdy nie dorówna temu z gry live, ale trzeba przyznać, że internet w zamian za to daje inne możliwości, jak choćby gra na wielu stołach, co przy graniu dla kasy, a nie tylko dla zabawy jest rzeczą praktycznie niezbędną.

 

Szkoda, że obecne prawo zabrania gry w pokera w kasynach. Zabronili gry, gdzie można wygrać umiejętnościami, a zostawili wszystkie ruletki i tym podobne, gdzie o wszystkim decyduje tylko i wyłącznie szczęście <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na wielu stolach moim zdaniem mija sie z celem. Majac stalych przeciwnikow latwiej 'uzywac' swoich umiejetnosci. Wiedzac jak graja i czego mozna sie po nich spodziewac, a grajac na kilku stolach musisz na kazdym dostosowac sie do przeciwnikow... ja mowie NIE graniu przez neta;)a jak ktos chce grac dla asy to nie wkupuje sie za dych czy dwie tylko za tysiac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na wielu stolach moim zdaniem mija sie z celem. Majac stalych przeciwnikow latwiej 'uzywac' swoich umiejetnosci. Wiedzac jak graja i czego mozna sie po nich spodziewac, a grajac na kilku stolach musisz na kazdym dostosowac sie do przeciwnikow... ja mowie NIE graniu przez neta;)a jak ktos chce grac dla asy to nie wkupuje sie za dych czy dwie tylko za tysiac:)

Z tym, że w pokerze jak wiemy istnieje element losowy - mając tysiąc zł i grając jeden turniej czy jedną grę cashową za tysiąc tak naprawdę część zależy od naszych umiejętności, ale spora część również od szczęścia. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy przeciwnikowi dojdzie karta do koloru czy strita na riverze.

 

Natomiast jak tego tysiaka podzielimy na tysiąc turniejów po 1 zł wpisowego to wtedy już wiadomo, że ten element losowy będzie bardzo mało znaczący, a zdecydowanie najważniejsze na dłuższą metę będą nasze umiejętności.

 

 

Co do grania na wielu stołach to wiadomo, że trzeba obserwować przeciwników, z tym, że po 1. często wystarczy zapisywać jako notatki nietypowe zagrania przeciwników i wtedy grając powiedzmy na 6 stołach dalej wiemy jak zagrać przeciwko zawodnikowi, na którego mamy notatki. A po 2. Na najniższych limitach co by nie mówić jednak większość graczy gra na bardzo niskim poziomie, i tutaj jednak ta dokładna i wnikliwa obserwacja nie jest aż tak ważna jak na finałowym stole World Series of Poker :D

 

 

PS. Jeśli ktoś chciałby dostać bonus (NIE jest to żaden bonus od wpłaty itp. - otrzymuje się go zupełnie za darmo) - darmowe 50$ (równowartość prawie 150 zł! ) na grę w pokera w wybranym przez siebie pokerroomie to zapraszam na PW, bo w regulaminie wyczytałem, że na forum takich linków wstawiać nie wolno, a chętnie się podzielę tym z użytkownikami, którzy chcieliby pograć online, bo naprawdę jest to ciekawa okazja do rozpoczęcia budowania swojego kapitału bez żadnych wpłat własnych B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poker przede wszystkim jest grą gdzie bardzo ważny jest element "pieniężny". O ile w tysiąca, w makao ma się z góry ustalony cel czyli gra na punkty > dobra zabawa lub punkty, to w pokerze bez pieniedzy i to dosc znaczacych grac sensownie sie nie da. Przynajmniej ja nie spotkalem sie z takim towarzystwem. Osoby grajace o male stawki lub bez celu albo bezmyslnie przebijaja, albo co kolwiek innego robia, czego nie zrobili by grając o własne zarobione niejednokrotnie pieniądze tak więc nie ma tego elementu dreszczyku emocji i gra sie robi po jakimś czasie monotonna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czy poker to "typowa gra hazardowa" to nie do końca się zgodzę. Według definicji z wikipedii "wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w mniejszym lub większym stopniu decyduje przypadek" to jest to gra hazardowa, jednak nie można porównywać pokera z ruletką czy totolotkiem, gdzie wszystko zależy od szczęścia, a my nie mamy wpływu na to czy wygramy czy nie.

Skoro w Pokera co roku Ci sami gracze są w czołówce największych turniejów to znaczy, że jednak to umiejętności są tutaj czynnikiem najważniejszym.

 

A co do tego, że poważny poker to poważne pieniądze - wiadomo, że w telewizji pokazują tylko grę na najwyższych stawkach, ale tak samo można by powiedzieć, że "prawdziwa piłka nożna to Mistrzostwa Świata i Liga Mistrzów", a ludzie chodzą na trzecią ligę polską, albo w niej grają, i też sprawia im to przyjemność.

A jak ktoś jest studentem, gra na stawkach, gdzie wchodzi na stół z 10 dolarami i miesięcznie wyciągnie z tego 100 dolarów to jak na jego możliwości mogą to być "poważne pieniądze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że w pokerze nie ma przypadku?

 

przypadek byłby dopiero wtedy kiedy posiadzić przy kartach małpę żeby wskazywała losowe karty i szczerzyła się głupio jak przyjdzie do "mierzenia się wzrokiem"? :)

 

ale racja że poker nie polega tylko i wyłącznie na przypadku... tylko że ten sam przypadek może sprawić że - niezależnie od umiejętności - jeden czy drugi pójdzie z torbami jak zatrze się granica między "gra i zabawa" a ciemną stroną mocy ;)

 

za wikipedią:

 

Hazard – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w mniejszym lub większym stopniu decyduje przypadek. [...]

Do najsłynniejszych gier hazardowych należą m.in. ruletka i poker. O ile w ruletce czynnik losowy jest decydujący, to w przypadku pokera toczy się spór, na ile w tej grze o wygranej decydują umiejętności, na ile czynnik losowy. [...]

Hazard może być formą uzależnienia, wg ICD-10 – F63.0 hazard to zaburzenie nawyków i kontroli impulsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Cie nie mow nic wiecej w tym temacie, skoro uwazasz ze poker to holdem to hazard.

 

 

jest to temat o pokerze ogólnie- ma prawo powiedzieć swoje zdanie. A przepraszam kim jesteś by o tym decydować?

 

 

Bardzo dobrze że jest dyskusja- także o sprawach czy to hazard czy nie. Ważne byśmy tylko nie bluzgali na siebie i nie poniżali. Co ty starasz się robić w pewnym sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazard. Oczywiście ze poker to hazard. Został nawet zakwalifikowany jako hazard i tu nie ma co sie sprzeczac. Jedynie jak nie grasz na kase to nie jest hazard.

 

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem "tu nie ma co się sprzeczać, bo tak zostało zakwalfikowane". Wszelkich "kwalfikacji" dokonują ludzie i nie jest to jakaś ogólnie przyjęta prawda, bo jakieś grono tak uznało. Każdy ma prawo mieć swój pogląd na daną sprawę.

 

dokładnie. W pokerze chyba najistotniejszym elementem gry jest tzw. blef, wyczuwanie przeciwnika. to co ci podejdzie to czysta losowosc,

Blef nie jest wcale najistotniejszym elementem gry w pokera. Tak sądzi 90% ludzi, którzy w niego nie grają, ponieważ jest to zagranie najbardziej spektakularne, ale wystarczy posiedzieć nad tą grą trochę dłużej, żeby przekonać się, że to tylko jeden z wielu elementów, a nie najważniejszy z nich.

 

to znaczy że w pokerze nie ma przypadku?

 

przypadek byłby dopiero wtedy kiedy posiadzić przy kartach małpę żeby wskazywała losowe karty i szczerzyła się głupio jak przyjdzie do "mierzenia się wzrokiem"? :)

Oczywiście, że jest element przypadku. Nikt nie twierdzi, że nie. Ale w brydżu też jest element przypadku, a nikt o tym nie mówi, bo w brydża nie gra się na kasę. Ludzie uznają, że wszystko w co gra się na kasę to hazard.

 

 

ale racja że poker nie polega tylko i wyłącznie na przypadku... tylko że ten sam przypadek może sprawić że - niezależnie od umiejętności - jeden czy drugi pójdzie z torbami jak zatrze się granica między "gra i zabawa" a ciemną stroną mocy ;)

 

To też zależy. Jeśli ktoś przestrzega zasad rozsądnego zarządzania kapitałem, to gra na takich stawkach, że pech nie spowoduje u niego straty całej kasy. Mądrze myślący człowiek mając 1000 zł na grę nie wrzuci całości na stół, tylko podzieli to sobie na tysiąc wejściówek po 1 zł, i wtedy nawet jak będzie miał 200 razy szczególnego pecha, a 200 razy fuksa, to o pozostałych 600 zadecyduje lepsza gra i na dłuższą metę będzie do przodu.

 

 

Podsumowując, nie twierdzę, że w pokerze nie ma elementu losowego, ani że nie można się od niego uzależnić (chociaż to dla mnie żaden argument bo uzależnić się można także od kawy, czekolady czy seksu, a nikt nie potępia tych rzeczy samych w sobie). Chodzi tylko o to, że poker jest bardziej podobny powiedzmy do gry na giełdzie czy zakładów bukmacherskich (gdzie też nie jesteśmy w stanie na 100% przewidzieć wyniku meczu, ale na dłuższą metę, jeśli znamy się bardzo dobrze na danym sporcie - można wychodzić na tym na plus) niż do ruletki czy totolotka.

 

PS. Cały czas zapraszam do mnie na PW albo GG:6597446 w sprawie darmowego bonusu, jeśli ktoś sam, bez wpłacania własnej kasy, chce się przekonać jak naprawdę wygląda gra w pokera online i że można wychodzić na plus. :rolleyes:

Edytowane przez kisiel92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Cały czas zapraszam do mnie na PW albo GG:6597446 w sprawie darmowego bonusu, jeśli ktoś sam, bez wpłacania własnej kasy, chce się przekonać jak naprawdę wygląda gra w pokera online i że można wychodzić na plus. :rolleyes:

 

 

Wstrzymaj się z takimi propozycjami- tak czy siak jest to reklama. Proszę przeczytać regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności