Skocz do zawartości

AKG K701


Masziah

Rekomendowane odpowiedzi

Że niby jestem bassheadem? :blink:

 

To potwarz! ;P

 

Co do basu, to żeby daleko nie szukać Denonki D2000 z uDAC2 miały go na wystarczającym poziomie, a to zdecydowanie nie jest najbardziej basowy zestaw jakiego słuchałem (czyli stockowe Dj'ki z Clipem V1 :D)

Podobnie Triple z nano 6G, czy Zune HD -bardzo przyzwoicie.

 

 

Ja K701 nie lubię za to, że mi grają gdzieś za głową, poza tym są otwarte, czyli nigdy nie będą miały dobrego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja K701 nie lubię za to, że mi grają gdzieś za głową, poza tym są otwarte, czyli nigdy nie będą miały dobrego brzmienia.

 

Bluźnisz. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom i to mocno- otwarte i złe brzmienie? heh... Chyba nie słuchałeś flagowych słuchawek większości firm w takim razie... Konstrukcja zamknięta jak i otwarta ma swoje wady... Jednak przy otwartych z reguły jest bardziej naturalnie.(sa oczywiście wyjątki potwierdzające regułę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja K701 nie lubię za to, że mi grają gdzieś za głową, poza tym są otwarte, czyli nigdy nie będą miały dobrego brzmienia.

 

Bluźnisz. :ph34r:

 

A o to właśnie niektórym chodzi, takie granie poza głową to główna cecha słuchawkowego hi-endu. K701 potrafią to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj. Przeważnie lepsze brzmienie oferują otwarte słuchawki. bardziej naturalne przede wszystkim. Zamknięte dłuchawki muszą być naprawdę dobre żeby nie przesadzić z basem rezonansowym i pogodzić dwie najważniejsze cechy :)

 

Np Sony R10, LA7000/5000 Denon D7000/5000 Ultrasone Edition 8/9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych przedstawionych tu jedynie wpasowują się w ten kanon wg. mnie i opisów R10 i modowane większymi muszlami oraz głębszymi padami Denony z Lawton Audio ;)

 

Niestety potwierdza się panie Aallen teoria spisku producentów sprzętu Hajend... im drożej.. im więcej przeróbek, egzotycznego drewna, kabli, srebra... korku.. słomy... tym lepiej...

 

Może zatem W5000 lub W1000X? Coś co bez przeróbek pokazuje klasę przy swej konstrukcji zamkniętej?.. jakie są Twoje Typy? smile.gif

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o to bo Denony mozna zmodować w tani sposób pod warunkiem ze znajdziemy kogos kto sie podejmie modyfikacji. Był przeciez nawet próby wycięcia podobnego kształtu muszli do Denonow jak została przygotowana do R10. Tylko pytanie jakby to wtedy zagrało. Nie potrafie powiedzieć.

Konstrukcja zamknięta kieruje się swoimi prawidłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o to bo Denony mozna zmodować w tani sposób pod warunkiem ze znajdziemy kogos kto sie podejmie modyfikacji. Był przeciez nawet próby wycięcia podobnego kształtu muszli do Denonow jak została przygotowana do R10. Tylko pytanie jakby to wtedy zagrało. Nie potrafie powiedzieć.

Konstrukcja zamknięta kieruje się swoimi prawidłami

 

Z tego co kojarzę, R10 to rękodzieło, dłuto, strug, papier i polerka... nie da się tego wykroić na tokarce niestety/ a szkoda...

 

swoja droga jeżeli już tak zboczyliśmy z tematu Otwartości k701 ze mówimy o drewnianych zamkniętych konstrukcjach [dalej sie nie da chyba biggrin.gif ] Chyba wcielę w życie projekt o którym kiedyś ci wspominałem, Otwory w Stockowych Cupsach D2000 z grilem a'la GRADO/ podobno ciekawie to brzmi/

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, R10 to rękodzieło, dłuto, strug, papier i polerka... nie da się tego wykroić na tokarce niestety/ a szkoda...

 

Jeśli tak to napewno są ludzie którzy by potrafili coś podobnego. W końcu skoro to ludzie zrobili to ludzka ręką da się to zrobić.

 

Co do grilli da to nie dużo. Sam widziałeś co dało zdjęcie wogóle muszli :) Grały prawie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, R10 to rękodzieło, dłuto, strug, papier i polerka... nie da się tego wykroić na tokarce niestety/ a szkoda...

 

Jeśli tak to napewno są ludzie którzy by potrafili coś podobnego. W końcu skoro to ludzie zrobili to ludzka ręką da się to zrobić.

 

Co do grilli da to nie dużo. Sam widziałeś co dało zdjęcie wogóle muszli :) Grały prawie tak samo

Nawiązując do Tematu, ostatnio maiłem sposobność odsłuchu K400 od AKG od Pana Górasa, i kompletnie ten typ grania mi nie odpowiada, potrafię sobie wyobrazić co potrafią k701/702/ i nie chcę tego słyszeć, nawet na b.dobrym źródle.

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Jestem znanym cynikiem, szydercą i ateuszem. Bluźnierstwo to moje ulubione zajęcie po seksie, żarciu i spaniu.

 

Jeśli mi pokażesz jakieś słuchawki otwarte, któe zagrają lepiej od D2000, to jesteś mastah :)

 

Na razie ani q701, ani HD650 startu nie miały. A są wyraźnie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej w sensie dla Ciebie ?. W subiektywnej ocenie ?

Są osoby dla których Koss Porta Pro będzie tym czymś do czego nic innego startu mieć nie będzie. Jeśli prezentacja dźwięku D2000 Tobie się podoba jest to najważniejsze i nie ma co wogóle takiego tematu prowadzić

 

Denony D2000 do pewnego poziomu grają dobrze ale pomijając już subiektywne odczucia, dźwięk realistyczniejszy (dla mnie zdecydowanie lepszy) prezentują chociażby: Sennheiser HD600, HD800, AKG k1000, STAX Lambda Pro, ATH-AD1000. Słuchanie D2000 po przesiadce z AKG k1000 jest to męka jeśli chodzi o realistyke odtwarzania dźwięku. Nie twierdziłbym że obecne słuchawki zamknięte są wyrocznią w sensie prezentowania dźwięku bo jest to nieprawda a subiektywne odczucia to juz chyba temat na inną działke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu porównywać inne szkoły grania, słuchawki zamknięte zawsze będą miały więcej basu jeżeli chodzi o ilość, czy lepszy czy gorszy jakościowo, to już zależy od tego, kto co uważa za Wyznacznik dobrego basu. Tak na marginesie, jaki jest punkt odniesienia, jeżeli chodzi o NAJLEPSZY BAS? Jakie słuchawki odtwarzają go najwierniej przy jednoczesnej dużej jego objętości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu porównywać inne szkoły grania, słuchawki zamknięte zawsze będą miały więcej basu jeżeli chodzi o ilość, czy lepszy czy gorszy jakościowo, to już zależy od tego, kto co uważa za Wyznacznik dobrego basu. Tak na marginesie, jaki jest punkt odniesienia, jeżeli chodzi o NAJLEPSZY BAS? Jakie słuchawki odtwarzają go najwierniej przy jednoczesnej dużej jego objętości?

Czy aby napewno? Zamknięte sennki hd215 ilością basu nie grzeszą, podobnie hd280, a takie hd485, hd555 łoją basiskiem bez porównania większym od nich...ale no właśnie , czy lepszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu porównywać inne szkoły grania, słuchawki zamknięte zawsze będą miały więcej basu jeżeli chodzi o ilość, czy lepszy czy gorszy jakościowo, to już zależy od tego, kto co uważa za Wyznacznik dobrego basu. Tak na marginesie, jaki jest punkt odniesienia, jeżeli chodzi o NAJLEPSZY BAS? Jakie słuchawki odtwarzają go najwierniej przy jednoczesnej dużej jego objętości?

Czy aby napewno? Zamknięte sennki hd215 ilością basu nie grzeszą, podobnie hd280, a takie hd485, hd555 łoją basiskiem bez porównania większym od nich...ale no właśnie , czy lepszym...

 

Rozmawiamy o słuchawkach z wyższej półki cenowej... D2000/D5000, SRH840, w1000x, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu porównywać inne szkoły grania, słuchawki zamknięte zawsze będą miały więcej basu jeżeli chodzi o ilość, czy lepszy czy gorszy jakościowo, to już zależy od tego, kto co uważa za Wyznacznik dobrego basu. Tak na marginesie, jaki jest punkt odniesienia, jeżeli chodzi o NAJLEPSZY BAS? Jakie słuchawki odtwarzają go najwierniej przy jednoczesnej dużej jego objętości?

Czy aby napewno? Zamknięte sennki hd215 ilością basu nie grzeszą, podobnie hd280, a takie hd485, hd555 łoją basiskiem bez porównania większym od nich...ale no właśnie , czy lepszym...

 

Rozmawiamy o słuchawkach z wyższej półki cenowej... D2000/D5000, SRH840, w1000x, etc...

 

A czy w przypadku d2000 czy srh840 w porównaniu do hd280 pro ta półka cenowa w jakiś sposób przekłada się na jakość?? Osobiście nie uważam, by d2000 były w czymkolwiek lepsze od hd280pro... cena nie zawsze idzie z jakością produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ciebie nie a wg. mnie konsturkcja D2000 posiada więcej atrybutów do rozbudowy ewentualnej. Wszakże słynny Lawton Audio mający legendarne Sony R10 (dwie sztuki) stwierdził że konstrukcja Denonów posiada w sobie potencjał na miarę R10, a R10 to napewno (choc bardzo nienawidze tego określenia) słuchawki lepiej reprodukujące nagrania aniżeli HD280pro bo 280-tki są słuchawkami przeznaczonymi zupełnie do innego celu.

D2000 są tez od nich wygodniejsze.

SRH840 natomiast mają kilka wad odnośnie chociazby ich budowy wygody grzania w uszy jak 280pro. Chcac nie chcąc na odbior muzyki nie przedkładają się tylko walory soniczne ale i wykonaniowe i ergonomiczne, a tą D2000 mają lepszą od wymienionych przez Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności