Skocz do zawartości

Wasze ustawienia SRS WOW i EQ


lowirder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sluchawki EX-71

 

SRS 01-05

focus mid/high

trubass 05-08

boost 40/60

 

Wszystko zalezy czego slucham(przewaznie rozne odmiany metalu od industrialu przez black po symfoniczny), dlatego tak duze przedzialy. Swoja droga szkoda, ze nie mozna zapisac kilku ustawien srs'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głownie rocka na oryginalnych słuchawkach

Jak słucham w pomieszczeniu to mam

 

srs 05

focus mid/high

trubass 10

boost 40

 

Ustawienia na miasto, na zewnatrz ;pbądz jak nie mam gąbeczek

 

srs 05

focus mid/high

trubass 8

boost 60

 

W srs sie ma wiele możliwosci, podajcie jakie macie ustawienia w user eq :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czekałem ze wpisem aż dostane senki mx500 pocztą, swoją drogą dosyć są niewygodne, za duże na moje uszy... Ale za to dźwięk, mniam;)

 

W każdym razie

 

srs 06

focus mid/high

bass 07

boost 100

 

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Audiofilow:)

 

Ja aktualnie nie korzystam z SRS'a bo stwierdzilem ze zbyt mocno "odksztalca" dzwiek. Przerzucilem sie na EQ i mam tak ustaniowe kolejne pasma:

50 Hz +15

200 Hz 0

1K Hz -05

3K Hz 0

14K Hz +05

 

Ja slucham glownie ciezkiej muzyki i do takiej wlasnie te ustawienie jest optymalne :] Gleboki bas wysoka gora...Polecam:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Audiofilow:)

 

Ja aktualnie nie korzystam z SRS'a bo stwierdzilem ze zbyt mocno "odksztalca" dzwiek.

 

 

Na senkach mx200 same słuchawki odkształcają dźwięk ;] Ustawienia mocno extremalne, niemniej po "unormalnieniu" (+11,0,-05,+01,+06) naprawdę dają radę. Chyba się przesiąde z SRS:) pozdr

 

EDIT: Próbowałem słuchać Toola na Twoich ustawieniach. po 5 minutach rozbolały mnie uszy, po 7 zęby. Wytrzymałem 8 minut. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rękach cię nosić będe :D to jest genialne :D po mojemu muzyka z **********ciem :D

 

typowe ustawienie w tzw usmiech :)

sporo ludzi tak ustawia - na kiepskich sluchawkach to jedyne dobre ustawienie. natomiast na lepszym sprzecie co kto lubi - kwestia wlasnych upodoban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wyzej wymienione ustawienie EQ nie leży - dzwięk zbyt zmulony (zresztą wogóle z EQ nawet na winampie/foobarze nie kozystam)

 

Na SRS dzwięk zdecydowanie lepszy

Ustawienie:

 

SRS: 07

Focus : High

Trubass: 05

Boost : 60

 

Zreszta pewnie jeszcze poeksperymentuje z Srs'em, ale póki co musze chyba update firmware zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze to ustawienie EQ jest dosc makabryczne ale na pchelkach zdaje ono egzamin jesli ktos lubi duzzzzzzoooooo basu :] +15|0|-5|0|+5 na razie pozostaje moim ulubionym ustawieniem :] btw duza roznice w jakosci mozna uslyszec na takim ustaiweniu miedzy mx200 a mx500?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie jak pan słucha techno albo innego szataństwa (hh, 50 grosze itp) to się nie dziw, że masz zmulone tam masz wyraźnie napisane

 

Ano słucham różnego szataństwa ( w tym hh i muzyka dyskotekowa :P ,ale nie tylko).

Zresztą jak juz pisałem do eq przekonany nie jestem i sie chyba nie przekonam.

Dzisiaj sie troche tym pobawiłem ale nie dało mi efektów lepszych od srs toteż zrezygnowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze to ustawienie EQ jest dosc makabryczne ale na pchelkach zdaje ono egzamin jesli ktos lubi duzzzzzzoooooo basu :] +15|0|-5|0|+5 na razie pozostaje moim ulubionym ustawieniem :] btw duza roznice w jakosci mozna uslyszec na takim ustaiweniu miedzy mx200 a mx500?:>

 

Porównywałem:

 

mx500

mx350

mx200

iriverowskie pchełki

pchełki od sandiska sansy (pożyczone, dokanałowe).

 

Na mx200 +15|0|-5|0|+5 sprawuje sie dobrze (jak na ten przedział cenowy), lepiej od srsa. A co do reszty to tylko mx500 i iriverowskie Creysny (zadziwiająco dobre) się dało słuchać. w mx350 brakowało mi troche basu i "głębi", niezależnie od ustawień. a Sandiski... Dno.

 

Co do bezpośredniego porównania mx500 i mx200... No cóż, słychać 6 dych różnicy:) Na pięćsetkach dźwięk jest dużo czystszy, mniej się zlewa, jest po prostu lepszy. Ale to tylko moje wrażenie, audiofilem w żadnym razie nie jestem :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności