Skocz do zawartości

Cowon J3 & słuchawki Koss UR-40


robertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

i proszę o poradę...

Słucham głownie metalu i rocka, nie bawiłem się equalizerem bo nie znam się za bardzo na ustawieniach equalizera (wiem tylko tyle, że niskie częstotliwości odpowiadają za bas). Obecnie mam takie ustawienia: EQ na default wszystko, BBE+: BBE:8, Mach3Bass: 8, reszta na default.

Niby wszystko gra fajnie, ale po dłuższym słuchaniu czuć, że coś jest nie do końca ok. Mam wrażenie, że nie ma sceny, tylko wszystko gra "za blisko ucha". Jak np można cofnąć perkusję, żeby grała trochę z tyłu, a za to wokale i gitary żeby były na pierwszym planie?

Wcześniej używałem tych słuchawek z iRiver T10 i po zabawie z SRSWow dosyć fajnie to grało, scena był szersza.

 

Dzięki z góry za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz J3 za gruba kase - doskonały dźwięk, a podłączyłeś do nich kiepskie słuchawki. Już lepiej było kupic tańszy player a lepsze słuchawki - efekt byłby o niebo lepszy. Zmień słuchawki to podstawa. 

 

Potem jest opinia na necie, że J3 to kiepski player ;)

 

Druga sprawa nie mozna porównać irivera do cowona one zupełnie inaczej graja. Nie ma słuchawek do wszystkiego. Tor audio musi być w odpowiedni sposób dobrany.  Player i słuchawki muszą być zparowane. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

zależy od rodzaju słuchawek, budżetu itd..

 

ja j3 słuchałem z shure se102, ultrasone'ami z serii pro, hd380, audeo i kilkoma innymi, w każdym przypadku było bardzo fajnie. Ten player wyciąga sporo z każdych sensownych słuchawek i nie jest szczególnie wybredny... wiadomo lepsze słuchawki -> lepszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien ustawienie na BBE Viva albo Rock. Pobaw sie troche i zmieniaj ustawienia, az otkryjesz co ci najbardziej pasuje. Swoja droga ustawianie BBE na 8 oraz Mach3bass na takim samym poziomie to troche poroniony pomysl, bo znieksztalca to dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odpusc sobie te wykresy.

 

nie warto w nie wnikac tak naprawde.

 

dzwiek trzeba dobrac pod konkretne sluchawki i gatunek muzyki uwzgledniajac wlasne gusta/preferencje.

 

zacznij moze od wszystkiego na normal / zero :)

 

tak na poczatek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

po dłuższym słuchaniu trochę męczy perkusja, tzn uderzenia w werbel za bardzo wychodzą na pierwszy plan - jak to skorygować? które częstotliwości należy podbić/obciąć, aby werbel był mniej słyszalny i zszedł na dalszy plan?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć

czy to możliwe, żeby player aż tak bardzo nie zgrywał się ze słuchawkami? po 15 minut słuchania mam już dosyć, a próbowałem już chyba wszystkich możliwych ustawień, także wszystkich ze strony http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=25138. Jak podłaczam słuchawki do iriviera T10 to z tym playerem moge sluchac muzyki godzinami (SRS WOW). Porównałem oba playery na płasko i grają zupełnie inaczej (nie powinny grać tak samo?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci nie mecz tego playera tymi słuchawkami. Z J3 ci nie zagraja. One do clipa lub fuze. Stary prosze cię one naprawdę nie zgraja się z nim. Masz dużo średnicy i wysokich, ale strasznie skomasowane i meczące. Pół godziny słuchania i przez cały dzień głowa boli. Zmień słuchawki. Prosze. Same w sobie słuchawki fajne ale nie do J3. Wybijcie mu to z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRS WOW robi fajny efekt na tych sluchawkach - wycofuje gitary i perkusje dzieki temu jest wrazenie szerszej sceny, na J3 nie da rady zrobic tego efektu, wszystko gra 'do glowy'. Mysle na zmiana sluchawek na Senki HD380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem oba playery na płasko i grają zupełnie inaczej (nie powinny grać tak samo?).

Przecież to dwa zupełnie różne grajki, więc jak mogą grać tak samo? Właśnie dlatego szuka się zgrania między słuchawkami a odtwarzaczem, bo każda część toru gra inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności