Skocz do zawartości

Cowon J3


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Rośnie na pewno, tylko czy jest to odczuwalne? Zwłaszcza przy tak długim czasie odtwarzania. Bez karty używałem tylko przy pierwszych 2-3 ładowaniach, gdzie wtedy działał zdecydowanie krócej niż po rozruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Grają efekty, sam player jest średniakiem. Możliwe, że w przypadku J3 jest podobnie, ale nie słuchałem.

 

 

W pełni się zgadzam z pierwszym zdaniem. a drugie potwierdzam.

 

Dźwięk Cowona począwszy od D2 (+) po J3 jest na flat płaski, bezbarwny, niejaki, po prostu nieprawdziwy, bas jest skromny, choć jego faktura i dokładność nie są przynajmniej dobre jak można by tego oczekiwać po skromnej objętości, ogólne wrażenie można opisać słowami - bardzo niska jakość. Najgorsze jest to, że środek w Cowonie jest szczególnie skopany, głośny, obecny na pierwszym planie, ale wyprany z detali i barwy, detale karkołomnie próbuje wmówić nam dość proste podbicie górki ok. 9 kHz. Taka średnica to dla mnie dystynktywna cecha no-name`ów. Po uruchomieniu efektów odnosi się wrażenie gwałtownej poprawy, ale wystarczy posłuchać kilku taktów z innego, lepszego sprzętu, np. z Taczki 3/4g i mina nam rzednie - nienaturalnością i artefaktami, prymitywnej, cyfrowej obróbki te plejery wprost ociekają.

 

Najmocniej przepraszam oburzonych właścicieli tych grajków, ale ja na swój użytek tak je odbieram i nic nie poradzę.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję traktować teksty Rolanda z przymrużeniem oka, a na pewno nie wierzyć w nie bez samodzielnego sprawdzenia. Tekst o podbiciu 9 kHz jednoznacznie moim zdaniem wskazuje, że Roland albo żartuje, albo z premedytacją pisze nieprawdę.

 

Roland jak wiadomo lubi ocieplone, kolorowe grajki, więc płaski i neutralny (tu akurat ma rację) dźwięk Cowona mu się nie podoba. Cała reszta to dorabianie bajeczki do swoich odczuć po jednokrotnym przesłuchaniu jakiegoś Cowona na niewiadomych słuchawkach (nigdy się nie zdradził, choć wielokrotnie o to pytałem).

 

Równie dobrze ja mogę wejść do tematu o Sony X i zacząć pisać, że player gra jak z tekturowego pudła, ma podbitą górę i zawężoną scenę, a sekcja DAC ma cyfrowe, metaliczne brzmienie z bolesnymi przesterami. Będzie to równie bliskie prawdy jak te maniackie teksty Rolanda, który co miesiąc ma nawrót choroby i z paranoicznym uporem wraca do tego tematu, żeby nawrzucać Cowonowi, jakby prowadził jakąś osobistą krucjatę.

 

Wiadomo, całe mp3store i head-fi to debile, bo nie usłyszeli tego, co Roland zauważył po jednokrotnym przesłuchaniu któregoś Cowona, który gra jak no-name. Daliśmy sobie wcisnąć kit, zrobiono z nas idiotów, na szczęście pojawił się zbawca, który otworzył nam oczy. Faktycznie zacząłem słyszeć te artefakty i absolutnie płaskie pasmo z mimo to podbitymi 9kHz!

 

J3 idzie na sprzedaż, a ja już pędzę po Sony X. Co z tego że szumi, mistrz Roland tłumaczy: "Nie rozumiem problemu hissu, starsi audiofile jadą z vinyla i nikt nigdy nie skarżył się na szum i trzaski od drobin kurzu." Hare Sony, hare hare.

Edytowane przez MathU
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, nikt normalny nie bierze na poważnie tego, co pisze Roland. Jego opinie na temat sprzętu są zbyt skrajne, żeby uznawać je za wyznacznik czegokolwiek. Nie twierdzę bynajmniej, że gość nie ma prawa do własnego zdania, niemniej, pomiędzy skrajną krytyką, a skrajnym wychwalaniem, znajduje się cała masa opinii pośrednich, które w świadomości Rolanda po prostu nie istnieją. Truizmem jest stwierdzenie, że na forach internetowych chodzi w dużej mierze o polemikę. Nie da się jednak takiej polemiki prowadzić, kiedy masa osłuchanych z przenośnym sprzętem użytkowników nagle dowiaduje się, że uległa tak naprawdę "zbiorowej iluzji" i oto pojawił się ktoś, kto będzie ich z tego stanu wyprowadzał, za pomocą sformułowań o "kartonowych pudełkach", czy "gumowych ścianach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniacze nie są dobrymi partnerami do rozmowy. Wiele razy napisałem kulturalnie, dlaczego tak odbieram Cowona podkreślając przy tym, że to moja prywatna opinia, a nie wyrok Trybunału Wszechwiedzy. Inne osoby, które mają podobne zdanie, pisały to samo, np. Majkel, ale nie wdawały się w dalsze polemiki, jak widać - było to trafne posunięcie.

 

Przepraszam za wbijanie kija w mrowisko w miejscu należącym do dystrybutora koreańskich odtwarzaczy. Nie było to moją intencją. Proszę o skasowanie moich postów na temat Cowona oraz iRivera z tym włącznie.

 

 

Pozdrawiam

 

from GT I9000

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może odniosę do tego co obiektywnie można sprawdzić - górka na 9 kHz nie ma miejsca w char-ce J3, za to można zauważyć wyraźny dołek nieco poniżej. Testy RMAA wykazały, że Cowon przy obciążeniu 32 Ohm ma niewielki spadek na 5 kHz, jednak jest on na tyle mały, że raczej nie powinien dokuczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli słuchałeś przez chwilę J3 z jakimiś efektami, na niewiadomych słuchawkach i utworach, i uznałeś, że tak gra ten player bez efektów, tak? Było to miesiąc temu, a ty do dziś pamiętasz, że dźwięk miał górkę na 9kHz, choć miesiąc temu nie mogłeś o tym napisać, kiedy pytałem o konkretne zarzuty wobec tego playera?

 

Powiedz, jaką wartość informacyjną ma w takim razie twój wpis? Na jakiej podstawie mieszasz z błotem opinie ludzi, którzy słuchają J3 przez kilka miesięcy, a nie kilka minut, wiedzą, czy mają powłączane jakieś efekty, i mogą sobie do woli porównywać go z innymi playerami?

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to mówię, że Cowon jest super, a ja byłem w błędzie. Słuchawek użyłem wyjątkowo badziewnych - IE8 i SRH840, zaś 2,5 h to zbyt krótko by się zorientować, czy w ogóle coś gra i gdzie jest play. Tak więc nie mam wiedzy, ale i tak jestem zachwycony. Dodam jeszcze, że iRiver E100 z całą pewnością kasuje dowolnego iPoda, a ludzi od Sony powinni postawić przed sądem za Walkmany serii X i A, taka z nich tandeta. W poniedziałek zamieniam moją leciwą beemkę na Ssang Yonga albo KIA, wreszcie poczuję się jak w samochodzie, a nie w rikszy.

 

Tym razem serio EOT, Cowon forever.

 

from GT I9000

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MathU, ostatni post Rolanda ocieka ironią

Przepraszam, trudno się rozmawia z fanatykiem, który co kilka postów zmienia zdanie o 180 stopni i raz widzi całkowicie płaskie granie, a raz górkę na 9kHz. Raz pisze o wypchniętej do przodu średnicy, a zaraz potem o dołku na średnicy.

 

A na końcu próbuje sprowadzić sprawę do absurdu i zrobić z siebie ofiarę nagonki przebrzydłych Cowonowców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zamówić J3 to raczej pewne. Pytanie czy AKG 242 będą dobre do tego grajka? Myślę też o 271MK, co o tym sądzicie? Będzie dawał radę czy szukać czegoś innego? SRH 750DJ? Proszę Was doświadczonych użytkowników o pomoc, bo kupić to nie problem a potem można pluć sobie w brodę.

Muzyka to głównie rock.

 

Z góry wielkie dzięki.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

P.S. Myślę też o http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110635886917

Pytanie czy jest sens? Czy to ze sobą zagra?

Edytowane przez Msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z 750dj jest super. Na neutral nie słucham, lekko koryguję. Zastanawiałem sie ostatnio nad jakimis grado, ale jednak odpuszczam, bo nie dostane takiego głośnikowego basu jak na shurach. Zależy to też od tego jaki dźwięk preferujesz, dla mnie grają świetnie.

Słuchałem na iphone 3g, nano 5g, kilku sonych i p2. Na cowonie zdecydowanie najlepiej sobie radzą, zwłaszcza z basem(nie buczy i jest najlepiej kontrolowany na cowonie) i przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję dźwięk bardziej neutralny z szeroką sceną, odtwarzacz czytając z recenzji bardzo dobrze odpowiada moim preferencjom. O słuchawkach AKG 242 z tego co czytałem również by pasowały. Ponoć mają dość szeroką scenę i są podobnie jak player z dość naturalną/ zimną "barwą" jeśli można tak powiedzieć. Jeśli chodzi o bas to praktycznie mi jakoś nie zależy żeby moje uszy "obił". Ma być konkretny ale nie nachalny.

 

Proszę o wyrozumiałość, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, mam nadzieję że mój bełkot zrozumiały. Zestaw taki chcę bo cenię sobie dobry dźwięk.

 

Jeśli mam jeszcze coś wyjaśniać to proszę pytać, z racji swojego lamerstwa pomóżcie :)

 

Jeśli będzie mi to grać ładnie to będę zamawiał : Cowon J3 + AKG 242 naturalnie u Was w sklepie :) gdzie wszystko pod ręką i fachowcy jakich mało :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce, żeby było neutralnie. Na shure bas jest wysunięty, ale w żadnym stopniu nic nie zakrywa, jest kompletnie odseparowany, nie subwooferowy. Dla mnie te połączenie pasuje do każdego gatunku, jest w miare neutralnie po lekkiej korekcji, ale akg mogłoby byc lepszym rozwiązaniem dla Ciebie ze względu na właśnie spokojniejszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega szuka neutralnego brzmienia, to nie wiem czy J3 będzie jego wymarzonym grajkiem. Ten odtwarzacz pod obciążeniem impedancyjnym w postaci słuchawek ma roll- off na basie - nie będziesz słyszał najniższego basu, bo grajek go filtruje. Być może przy słuchawkach o wyższej impedancji sytuacja ulegnie poprawie ale tego też nie można zagwarantować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności