Skocz do zawartości

jakie beda optymalne sluchawki do Xonar STX


Rekomendowane odpowiedzi

a czy ja dobrze rozumiem w opisie HPA-03 rEFERENCE, ZE MOZNA GO WPIAC MIEDZY XONARA A TRANZYSTOROWY WZMACNIACZ? WTEDY podpinajac sluchawki do hpa mamy dzwiek z niego na sluchawki, a dzwiek idacy na kolumny jest z tranzystora?

sorry ze tak mecze ale baRDZO MI POMAGACIE SWOIMI ODPOWIEDZIAMI:d

 

Tak, może robić za przedwzmacniacz np dla wzmacniacza kolumnowego.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a co z wymiana opampow w stx vs wzmacniacze otl, ktore proponujecie?

 

Nie mam nic przeciwko Xonarom, ale przy poważniejszej zabawie z audio wzmacniacz wbudowany w kartę muzyczną to po prostu taki gadżet - najlepiej od razu go wyłączyć :)

Ale ja jednak polecam najpierw poczytać co nieco o 'codziennych smutkach i troskach użytkownika lamp' :P Mówię serio.

 

A co do pytań o porównanie HD 650 i 595, to one są tak samo wygodne, bo to taka sama konstrukcja. Trwałość plastiku trudno ocenić - tak na oko to mogę powiedzieć, że mi po jakimś roku HD595 pękły w 2 miejscach, ale może to dlatego, że były tańsze, więc mniej o nie dbałem ;) HD650 mają jedną niewątpliwą zaletę jeśli chodzi o wykonanie - odpinany kabel.

A co do dźwięku to polecałem HD650 z 2 powodów. Po pierwsze one są bardzo 'przyjazne' brzmieniowo - żadnego kłucia w uszy, sybilantów, potężny bas a reszta jakby za mgiełką, myślę, że wiele osób tak lubi, nie każdy jest fanem Grado :) Po drugie spore wrażenie robi przestrzeń, dźwięk jest bardzo 'trójwymiarowy'. Ale do muzyki wolę DT880Pro i DT990Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, o tym, że tutaj nie jest tak, że po prostu włączasz i gra. Najpierw się wściekasz, że chcesz sobie posłuchać, a się jeszcze nie nagrzały, potem, że sie mocno nagrzały, a tu dzieciak do pokoju wszedł i chce dotknąć, potem, że się przepaliły, a są trochę droższe niż op-ampy ;) Chyba jakoś tak to leci :P No i przy takim żonglowaniu słuchawkami jak w tym temacie, to może jednak lepiej najpierw zapoznać się z brzmieniem różnych słuchawek, wybrać preferowane, a dopiero potem 'szlifować' to brzmienie przez dobór wzmacniacza i źródła. Ale nie zniechęcam. Po prostu mówię, że trzeba się o nich najpierw trochę dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, o tym, że tutaj nie jest tak, że po prostu włączasz i gra. Najpierw się wściekasz, że chcesz sobie posłuchać, a się jeszcze nie nagrzały, potem, że sie mocno nagrzały, a tu dzieciak do pokoju wszedł i chce dotknąć, potem, że się przepaliły, a są trochę droższe niż op-ampy ;) Chyba jakoś tak to leci :P No i przy takim żonglowaniu słuchawkami jak w tym temacie, to może jednak lepiej najpierw zapoznać się z brzmieniem różnych słuchawek, wybrać preferowane, a dopiero potem 'szlifować' to brzmienie przez dobór wzmacniacza i źródła. Ale nie zniechęcam. Po prostu mówię, że trzeba się o nich najpierw trochę dowiedzieć.

 

Oj tam 20 minut się raptem lampy grzeją, pozatym to że lampy nie są w pełnie nagrzane nie oznacza że nie można słuchać ;) Co do przepalania się lamp to wcale nie jest to takie częste jak się może niektórym wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypozyczyc takie rzeczy chyba mozna za kaucja, jak np beresforda swego czasu?

 

beyery dotarly w stanie praktycznie idealnym. tak na szybko napisze

, bo sluchalem niecala godzinke porownujac do hd555 w stx. mysle,ze mozna dac o wiele wiecej tym sluchawkom, ale juz teraz widac o klase lepsze brzmienie. nie spodziewalem sie takiej roznicy przy tym zrodle, ale pierwsze co rzuca sie w uszy to niewiarygodna przestrzen i zrownowazenie w calym zakresie dzwiekow. balem sie o bas a jest on moze nienadmierny, ale niezwykle powiedzialbym sprezysty i wybrzmiewajacy. wokale bajka. hd555 na podobnych utworach na stx maja piskliwa czasami gore. na beyerach tego nie ma kompletnie - nic nie meczy uszu. powiedzialbym ze graja cieplej i z duza rownowaga. no i ta przestrzen:)

 

to tak na szybko bo nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibra witaj w klubie fanów Beyerdynamic, następny przystanek - Tesla 1 :]

 

Oj tak... tylko jak już się ruszy, to trudno przestać tzn, trudno się zatrzymać.... :( a pewności nie ma że ta firma właśnie nie pracuje nad jakimś nowym flagowcem.... hmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ze czlowiek chce lepiej, ladniej itp apetyt rosnie w miare jedzenia. dosc powiedziec, ze czlowiek od ktorego kupilem te sluchawki sluchal ich z tym wzmacniaczem...

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0609/leben.html

 

ja na razie postaram sie o jakas lampke z nizszej polki cenowej :D nigdy zadnej nie mialem, wiec jestem ciekaw co mnie jeszcze zaskoczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ze czlowiek chce lepiej, ladniej itp apetyt rosnie w miare jedzenia. dosc powiedziec, ze czlowiek od ktorego kupilem te sluchawki sluchal ich z tym wzmacniaczem...

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0609/leben.html

 

Zgaduje że kupił teraz T1 w takim razie ;)

 

o dziwo slucha na sennheiser 600, ktore ma od 8 lat i ktore minimalnie lepiej mu pasuja brzmieniowo od beyerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolony. kupilem uzywke ale w super stanie z torba na sluchawki itd. nie mam czasu jeszcze zasiasc i posluchac na powaznie, ale widac znow wyrazna roznice nawet na stx. hd555 graly plasko z podbitym basem i klujaca gora w porownaniu do beyerow. to zauwazylem natychmiast. beyery podpiete do wzmacniacza stacjonarnego graja juz o wiele gorzej. tak wiec nie mozna powiedziec ze stx sobie zupelnie nie radzi. niemniej jednak bede szukal wzmacniacza lampowego w przyszlosci zeby dopiescic sluchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc

A wiec sluchawki mialem zmieniac tak jak pisalem wczesniej za ok miesiac max dwa jednek doczekać sie nie moge :) wiec uczynie to w następnym tygodniu , z gory dziekuje za wszystkie rady udzielone mi w tym temacie wszystkie dokładnie przeanalizowałem i juz wiem mniej wiecej czego chce.

ale pojawiła sie nowa kwestia mianowicie ( jestem ciagle zielony w temacie audio wiec nie znalem wszystkich stron o tej tematyce a juz na pewno zagranicznych ) doradzono mi abym zajrzał na head-fi i tam ku mojemu zdziwieniu wiele osób zakupiło słuchawki AKG K701 ( które nie ukrywam były na samym szczycie mojej listy słuchawek które muszę mieć ) i przy odpowiednim ustawieniu xonara STX ( ustawienie większej impedancji na wzmacniaczu co skutkuje prawie idealnymi parametrami dla 701 przewidzianymi przez producenta ) bardzo ladnie to ze soba gra ( nie przeczytałem jeszcze wszystkiego na temat opampow jakie beda najlepsze do xonara i 701 jakie sa wasze propozycje ? ) i teraz poważnie sie nad nimi zastanawiam na allegro ciągle pojawiają sie ciekawe oferty gdzie można kupić 701 za 700-800 zl nowe powystawowe itd co jest świetna okazja , jakie jest wasze zdanie czy 701 naprawde sa tak trudne do wysterowania i czy zakup ich i podłączenie do STX nie będzie strzałem w kolano :) , oczywiscie osoby ktore posiadaja taki zestaw przyznają ze przy porządnym wzmacniaczu 701 beda graly na 100% swoich możliwości ale STX mimo wszystko bardzo dobrze sobie z nimi radzi i wzmacniacz moze byc ale nie musi bo i tak bedzie dobrze . Jakie jest wasze zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci naopowiadał takich dyrdymałów że że xonar będzie w stanie wysterować k701.... ZAPOMNIJ. Ja i kilka osób na tym forum zjadło już zęby próbując dogodzić tym nausznikom półśrodkami typu w miarę tanie hybrydy czy heed canamp, bez rezultatu. K701 są to najtrudniejsze słuchawki obecnie na rynku i zgodność jest chyba tylko i wyłącznie do jednego wzmacniacza czyli Leben CS-300 http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/557977?gclid=CN785MyG7qMCFYkqDgodrQLi1w W każdym innym przypadku słuchawki zwyczajnie nie mają dolnych rejestrów. Jeśli słuchasz wyłącznie muzyki bez basu to xonar wystarczy ale równie dobrze możesz je podłączyć do odtwarzacza mp3.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wpisac w google "xonar stx akg 701" jest sporo odnosnikow w tym tez do head - fi, moze maja oni problemy ze słuchem :) ale wolałem sie upewnic

 

 

a jak twoim zdaniem STX poradzi sobie z grado 225 ? bo mam zamiar rowniez takie sluchawki sobie sprawić a zawsze chcialem spróbować grado .325 troche za drogie a 60 i 80 z tego co czytalem maja malo wspolnego z prawdziwym dzwiekiem grado wiec zlotym środkiem jest 225

Edytowane przez andrzejs82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchawki zwiazane z tym tematem juz prawie wybralem . a o grado sie pytam bo mam zamiar kupic używane za nie wielkie pieniądze zobaczyć jak to będzie grało i czy to jest to czego szukam i ew. jeśli się sprawdza to za jakis czas kupie 325 , dlatego ciekawi mnie jak stx pociagnie te sluchawki czy pokażą 100% swoich możliwości a z tego co wiem sluchawki grado nie sa specjalnie wymagające skoro ludzie podłączają je do iphonow i innego badziewia i gra to świetnie.

 

kupie albo DT990 PRO lub DT 880 PRO ( za jakis czas poszukam wzm. OTL ale na razie beda graly z STX ) - i tutaj jest moje pytanie jak z jakością tych beyerow tzn spasowanie , materiały z jakich sa wykonane itd. waszym zdaniem ktory z tych dwóch modeli lepiej sie sprawdzi w rocku , filmach , grach ? czy jest spora różnica w wykonaniu i dźwięku miedzy tymi modelami poza mocniejszym basem ? warto dokladac 400 zl do 880 Pro przy moim zastosowaniu ?

Edytowane przez andrzejs82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem to co napisalem na PM. beyery graja bardzo dobrze z stx wg mnie mimo, ze nie jest to ich szczyt. jak dla mnie brzmienie, takie zrownowazone jest idealne. gora nie kluje, basu wcale nie ma malo (dla mnie akurat). ktos kto pisal o tych sluchawkach ladnie to ujal: tam gdzie nie ma basu sluchawki go nie dodadza, a tam gdzie sie pojawi to zabrzmi jak powinien:) tylko, ze ja dalem za te sluchawki pol ceny sklepowej, wiec albo szukaj uzywek, albo niech inni ci jeszcze doradza na temat 990pro. jesli mialbym kupowac po normalnych cenach to sam mialbym duzy dylemat.

inna sprawa, ze bedzie lampa w niedalekiej przyszlosci:D (prawdopodobnie darkvoice 336).

szukaj szukaj. gdzies na niemieckim forum gosc ma do sprzedania hd600 za ok 550zl:)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam ST ze standardowymi op-ampami, z ultrasonami 2500 kompletnie się to nie zgrywa, z beyerami dt 990 jest o niebo lepiej -> niemniej podłączenie beyerów do dziurki mojego wzmacniacza stereo daje lepsze efekty (dynamika, otwartość góry itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu wielu godzinach czytania szukania itd poszedlem w slad za kolega i kupiłem DT 880 Pro wydaje mi sie ze bedzie to najlepszy wybór a jak finanse pozwolą w najbliższym czasie w komplecie znajdzie się wzmacniacz lampowy . Bardzo wszystkim dziękuje byliście bardzo pomocni . Pozdrawiam

 

czekajac na dt880pro powoli zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem lampowym , mozecie cos polecic tak do tys. bardzo dobre opinie ma SKORPION HV-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności