Skocz do zawartości

Rio Forge PadŁ...help Needed :)


Gość ~Gajwer~

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ~Gajwer~

Witam, mam mp3playera RIO FORGE. Jest to refurbish z USA, więc nie ma gwarancji, firma RIO upadła/przestała produkować mp3playery. Więc to tyle moich opcji Ostatnią jesteście Wy :P

 

Może ktoś ma ten model i zna sprawę...

 

po włączeniu wyskakuje komunikat "INTERNAL MEMORY UNKNOWN FORMAT ATTACH USB AND REFORMAT"

 

No to pomyślałem, walnę tego formata, a tutaj nic z tego. Opcja format jest na szaro, tzn. nieaktywna, nie można jej kliknąć. Myślałem, że coś robię źle i zajrzałem do helpa - krok po kroku robiłem to samo co tam jest, żeby formatować playera (wybranie playera z listy urządzeń, kliknięcie TOOLS, potem FORMAT i YES - skomplikowane, nie :P ? )

 

Tak czy siak ja nie mogę kliknąć YES, bo nie mogę kliknąć FORMAT. Co jest do ch...olery?

 

Jakby ktoś wiedział co może być przyczyną i jak z tego wyjść to będę bardzo wdzięczny, bo bez mp3playera w tramwaju po ponad godzinę dziennie to jak bez ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies bylo forum uzytkownikow Rio gdzie byly opisane takie problemy. Getz wlasnie pisze posta takze zaraz pewnie sie dowiemy.

 

To pierwszy taki przypadek na naszym forum, jednak awaryjnosc Rio nie jest wcale taka legendarna jak ich jakosc dziwieku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.! :(

Nie możesz już swojego Forge zwrócić ?

Kupiłeś go na Allegro ?-może sprzedawca przyjmie go

z powrotem i odda Ci pieniądze :)

To jest poważny problem-ludzie na największym forum playerów

Rio -Riovolution.com Forums ->raportowali go i też prosili o pomoc

>> nawet tam nikt nie ma na to dobrego "patentu"

>>Riovolution.com Forums -> Can't ReFormat

To co mogę radzić to podłącz Forge do innego komutera

,albo innego portu USB (najlepiej z tyłu ,nie z przodu komputera)

Moze wtedy się uda sformatować odtwarzacz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy: duzo czytalem apropo awaryjnosci przyciskow glosnosci w forgach, i ogolnie awaryjnosci karm wiec nie wiem czy awaryjnosc rio nie jest legendarna...

 

Napisalem, ze

 

jednak awaryjnosc Rio nie jest wcale taka legendarna

 

Mialem na mysli, ze jednak te playery sie psuja i to dosc czesto... Dobra, namieszkalem troche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfer: zrob recke i opisz go bo zosia czasami sprzedaje po 499pln 5gb

i korci mnie czasem

 

Od momentu dostania przesylki mam 3 dni na przetestowanie ... w razie zwrotu ...

A myslisz, ze czemu brat sie skusil ;) ... cena ... pojemnosc ... opinia dobrej jakosci dzwieku ...

(kupione nie od zosi za 430 z przesylka - ponoc nowka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa patenty -oba wiążą się z aktualizacją

firmware`u:-jeżeli uważasz że nie masz nic do stracenia spróbuj.

A)

 

1: Unplug and take out the battery for 30+ minutes.

2: download firmware

3: put battery back in and plug it into computer

4: turn off and restart in upgrading mode

5: flash the thing with #2

6: turn off

7: restart in upgrading mode

8: flash the thing with #2

9: restart in normal mode and reformat drive

 

Drugi)

 

Then, go to Support, Downloads and Manuals and select the Forge from the drop-down list. Go to the Rio Forge Firmware section. You will need to download and install RioForge_firmware_133.exe. Use the following procedure:

1) Turn the player off.

1) After 5 seconds, while holding down MENU button, turn the player on.

2) Keep holding down MENU until “Upgrader” is displayed on the screen.

3) Connect the player to the computer with the supplied USB cable.

4) Proceed with the firmware update as detailed below:

**Note** Contents on players internal and external memory may be lost during the upgrade!

**Note** Verify the Forge is fully charged before proceeding.

1) Prior to installing and running the firmware update close all programs.

2) Run the RioForge_firmware_133.exe. file that you downloaded from the Internet. It should extract to the desktop unless you specified an alternate location.

3) Double click on the Icon labeled 'Rio Firmware Update'

4) Press the 'Next' button, and the firmware upgrader will detect your Rio player.

5) Press the 'Next' button to begin the update.

6) Once finished, press 'Finish' to exit the firmware upgrade application.

 

Mogę Ci tylko życzyć powodzenia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~Gajwer~

Dzięki! Jeszcze nie wiem czy któryś z nich podziała, spróbuję... Na razie nie pojechałem dzisiaj na zajęcia, bo przez 1h w tramwaju w 2 strony wynudziłbym się jak mops bez playerka :lol:

 

Co do zwrotu, to raczej nie da rady, bo z gościem się ugadywałem, że udziela mi gwarancji rozruchowej na ileś tam: tydzień czy dwa od zakupu. Oby te patenty podane tutaj poskutkowały - napiszę potem czy się udało.

 

Pozdrawiam! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy pochwal się co kupujesz. Co do Rio nie brałbym go ze względu na zerowy serwis w Polsce. No chyba, że masz dużo pieniędzy i 300 zł w tą czy w tą nie robi dla Ciebie żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy pochwal się co kupujesz. Co do Rio nie brałbym go ze względu na zerowy serwis w Polsce. No chyba, że masz dużo pieniędzy i 300 zł w tą czy w tą nie robi dla Ciebie żadnej różnicy.

 

Jezeli wszystko dobrze pojdzie to w przyszlym tygodniu bede zamawial Samsunga YP-U1z, z przesylka wyjdzie mi niespelna 350 zl. Na allegro jest w tej samej cenie prawie 1 gb, bialy ale to jednak allegro i bez gwarki <_< Koles wydaje sie byc godny zaufania ale wole nie ryzykowac. Jak cos padnie w ciagu roku to na pewno nie bede mial kasy zeby naprawic, tym bardziej, ze na sluchawki musi zostac :rolleyes: Jezeli wplynie wiecej kasy niz sie spodziewam to moze styknie na iaudio g2/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob drugi dziala u kumpla sprawdzone dzieki :D

 

Czyli suma sumarum - nie jest to psucie sie sprzetu (tylko jego "zawieszanie").

Reasumujac reanimacja sie powiodla - gratuluję -> a jak zadowolenie z dzwieku ?

 

Co do awaryjnosci to X5 Forzy "leci do korei".

 

Naprawde nie wiem czy RIO zasługuje na miano "psujacych sie".

 

Moze po prostu ma pewne wady firmwaru, ktore nie zostaly poprawione bo zaprzestano produkcji :(

 

No i wiekszosc z nas ma RIO "z drugiej reki" albo "odswiezane" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem maila do goscia z allegro ktory kupil forge

od zosii z allegro w zeszlym miesiacu, odpisal mi:

 

"odtwarzacz fajny, za szczegolowa recenzje biore 10 PLN"

 

ludzie sa dziwni co....

 

chyba ciezko bedzie sie dowiedziec cos o tym playerku, a mnie

on nadal kusi... :)

http://www.allegro.pl/item101241486_raczej...dio_okazja.html

 

tu jest forge ktore mozna by za 50 PLN pewnie wziasc, moze daloby sie cos

z nim zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że jestem posiadaczem tego odtwarzacza.

Zakupiłem go już prawie rok temu.

Taką zawiechę firmwaru miałem i ten drugi sposób podany na froum w 100% usunął problem.

Ciekawa sprawa ponieważ okoliczności w jakich się zawiesił były powazne bowiem wpadł do wody.

Całkowicie go "rozbebeszyłem".

Straciłem zapisane dane ale teraz po osuszeniu i wgraniu nowego firmwaru działą jak dawniej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności