Skocz do zawartości

Apple In-Ear (ADDIEM) vs Phonak Audeo


Zopsesen

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wstęp

Witam. Impulsem do napisania tego porównania było to, ze pewien czas temu sam takiego szukałem. Tworząc ten tekst, postanowiłem w większości skupić się na kwestii dźwięku. Należy oczywiście pamiętać, że odbiór dźwięku jest kwestią indywidualną.

 

2. Warunki odsłuchu

Jako źródło służy mi Cowon E2 z fw 1.12. Pliki utworzone poprzez program FreeRIP, zapisane są w formacie FLAC.

 

3. Opisywane egzemplarze.

W obu przypadkach użyłem oryginalnych tipsów w pasującym mi rozmiarze (m). Produkt Apple podłączony był poprzez króciutką przejściówkę wykonaną z kabla od sennheiser'ow mx660. Nie wprowadziła ona słyszalnych zmian. Audeo które posiadam to najnowszy model (012 v1), wyposażony w szare filtry. Pod względem brzmienia jest identyczny jak starsze wersje.

 

4. Jakość wykonania

Opisywane słuchawki są dobrze wykonane. ADDIEM dotarły do mnie z oderwana uszczelka, co (wnioskując po opiniach w sieci) jest największym problemem występującym w tych słuchawkach. W czasie użytkowania ich przeze mnie nie pojawiły się nowe objawy zużycia. Konstrukcja ADDIEM wydaje sie delikatniejsza, prawdopodobnie poprzez użycie w produkcie firmy Phonak większej ilości chropowatych materiałów oraz sztywniejszego kabla.

 

5. Wygoda

*)Podczas słuchania - ADDIEM tak samo jak Audeo używam z kablem poprowadzonym za uchem. Produkt firmy Phonak dzięki swojej budowie przystosowanej do takiego sposobu użycia, pewniej leży w uchu. Tipsy są równie wygodne, przy czym te od Apple są delikatniejsze.

*)Kwestie użytkowania - Nic nie stoi na przeszkodzie by do Audeo dokupić wybrane oryginalne akcesoria. Apple natomiast nie daje nam takiej możliwości. W zestawie dostajemy po parze tipsów(s, m, l) i zapasowych filtrów. Służą one zabezpieczeniu przetworników przed zanieczyszczeniem. Wykonane są z metalowej siatki, a ich wymiana jest bardzo łatwa, ponieważ można je odkręcić. Ze względu na użyty materiał nie ulegają zużyciu. W Audeo filtry pełnią dwie role. Poza ochrona wnętrza słuchawki pozwalają dostosować charakterystykę brzmienia względem indywidualnych preferencji. Aktualnie na rynku dostępne są ich 3 rodzaje : zielone (podkreślające bas), czarne (podbijające wysokie i niskie pasmo) i szare (uwypuklające tony średnie). Ich zmiana jest bardziej kłopotliwa, gdyż koniecznie jest użycie specjalnego narzędzia. Prawdopodobnie nie da sie ich wyczyścić (obawiam sie, ze mogłyby wówczas utracić swoje właściwości).

 

6. Dźwięk

*)Wysokie tony - najsłabszy punkt ADDIEM. Są mniej szczegółowe i często okazują sie syczące. Audeo w tym przypadku niezaprzeczalnie wygrywają. Wysokie brzmią wyjątkowo wyraźnie i detalicznie.

*)Średnie tony - ADDIEM są troszeczkę mniej naturalne i bardziej podkolorowane. Różnica w tym przypadku nie jest bardzo duża.

*)Niskie tony - Audeo przekazują niskie pasmo "pełniej". Jest ono bardziej szczegółowe. Pojawiają sie niższe i wyższe częstotliwości basu niż w ADDIEM(które posiadają go jakby "wyciosanego"). ADDIEM mają bardzo fajną dynamikę basu, której brakuje Phonakom.

*)Szczegółowość - ADDIEM zdecydowanie zostają w tyle. Ciągle jednak trzymają się na przyzwoitym poziomie.

*)Separacja - kolejna kwestia w której Audeo wysuwają sie na prowadzenie(bardziej niż w przypadku szczegółowości).

 

7. Podsumowanie

ADDIEM posiadają bardzo uniwersalne brzmienie (z wyczuwalnym charakterem armaturowych przetworników). Graja szczegółowo, zachowując przy tym dobrą dynamikę. Są świetnym rozwiązaniem dla osób które poszukują słuchawek całkowicie kompatybilnych z nowymi produktami Apple. Audeo są w mniejszym stopniu nastawione na "fun", jednak technicznie wypadają zdecydowanie lepiej pod każdym względem. Na plus zasługuje również możliwość zmiany charakterystyki poprzez filtry.

Edytowane przez Zopsesen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tylko stary ani jedne ani drugie nie zgrywaja sie dobrze z E2 więc takie porównanie w sumie jak dla mnie nic nie wnosi. Posłuchaj Addiemów na sprzęcie appla bo do niego sa zrobione i pod ten sprzęt że tak powiem zestrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajerniak - addiem tak samo jak audeo nie graja w typowo funowy sposob. Na iphonie 4s nie sluchalem zadnych z tych sluchawek, wiec nie potrafie odpowiedziec na to pytanie.

 

@WojtekC

Sluchalem audeo i addiem na ipodzie nano 1g i shuffle 3g w obu przypadkach bylo imho sporo gorzej niz na e2, co tylko podkresla mocno subiektywny odbior dzwieku. Niezbyt dlugo mialem okazje przesluchac ich tez na taczce 3g i nano 5g, rowniez dla mnie bylo bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owca pomógł bym Ci, ale nie potrafię fachowo wypowiadać się na takie tematy - powiem tylko, że ja jestem zadowolony. Fajna scena, pięknie wybrzmiewają talerze i ogólnie wysokie są dobrze kontrolowane, nic nie syczy - jest to tam, gdzie ma być i jest to chyba najmocniejsza strona tych słuchawek. O średnicy nie powiem na razie za dużo, musiał bym zasiąść do jakiegoś dobrze nagranego rocka. Bas - cóż, jak to w amraturach - do rocka czasem brakuje miensa, ale są utwory, w których potrafi zejść bardzo nisko.

 

Jeśli chcesz o coś konkretnego zapytać wal śmiało. Jutro będę miał Audeo oraz meizu m6, może dam radę porównać do addiem.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem,

Audeo : sucho aż sie pić chce strasznie technicznie, filtry nie ratują sprawy a wręcz robi sie jeszcze gorzej. Technicznie nie jest to złe połączenie duzo szczegółów, ale przy w sumie sterylnym i szczegółowym sposobie grania taczki audeo jeszcze pogłębiają to i robi sie coś w rodzaju rysunku technicznego a nie pieknego obrazu.

Addiem: basik to pierwsza sprawa charakterystyczna w tym polączeniu, głęboki, szybki i bardzo klimatyczny plus nie wycofana średnica i górka nie ostra, ale majaca swój charakter.

Podsumuje to tak moje IE8 sprzedałem mimo, że były świetne, ale duzo więcej radości czerpię ze słuchania T4+Addiem. Herezja - trudno ja to tak odbieram IE8 ich cena nie pozwalala mi sie nimi w pełni cieszyć, ciagły strach ze uszkodze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności