Skocz do zawartości

Iriver S10


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapraszam na recenzję odtwarzacza Iriver S10 .

Sprzętu użyczył MP3Store.

 

 

W pogoni za szczęściem

 

100_0221.jpg100_0250.jpg100_0225.jpg

100_0226.jpg

Trzeba przyznać, że twórcy mieli fantazję projektując pudełko. Prostym zabiegiem uzyskali ciekawy efekt, po prostu ścieli jeden z wierzchołków bryły. W dużym kartonie znajdują się dwa małe. Takie paczki rozpakowuje się o wiele przyjemniej. W sumie wszystko, słuchawki, odtwarzacz plus przejściówka, zmieściło by się w najmniejszym z nich.

Obsługa/nawigacja jest bardzo prosta i intuicyjna. Jest to jeden z nielicznych Iriwerów którego się nie uczyłem. Wszystko jest proste, dobrze opisane i przemyślane. Nie ma natłoku funkcji i podmenu, ale to co jest, wystarcza w zupełności. Pierwszy ekran to: Music, Now playing, Radio Clock, Recordings, Pictures, Settings. W czasie odtwarzania/radio/clock/recordings, dostęp do dodatkowego menu uzyskujemy po przytrzymaniu prawej strony S10, a tam wszystko to, co potrzebne. Playlisty są. Jedyne czego mi brakuje to przycisku Home. Niby nie zagłębiamy się za bardzo w kolejne zakładki, ale ten guzik był by mile widziany. Co mnie zaskoczyło, to budzik i możliwość rotacji ekranu o 180 stopni. Przydana ta druga rzecz szczególnie, kiedy przeszkadza nam jack/kabel słuchawek. EQ daje bardzo wymierne efekty. Mamy możliwość ingerowania bezpośrednio w kHz, lub wykorzystanie kilku przygotowanych "pre setów".

Jestem Legendą

 

100_0247.jpg100_0248.jpg

 

- chcesz coś zobaczyć?

... dajesz!

... ty to jest takie małe?

- no.

... ma nawet ekran.

- ano, lepszy niż np: cilp, fuze, e30.

... a ile trzyma?

- około 10 godzin.

... eee, mało.

- na takie maleństwo to ******ście.

... 2GB, trochę mp3 się upchnie.

- i lans masz większych od ipodów.

... daj, podłącze v-JAYS'y.

- i jak?

... o ja @#%, niemożliwe.

- hehe, mówiłem Ci.

... muszę go mieć, ile ?

- 229zl na allegro.

... uuu, kurde drogo.

- za legendę się płaci.

 

Ta krótka scenka poglądowa pokazuje, jak zachowa się 90% osób w czasie obcowania z S10, z odpowiednimi słuchawkami. Potwierdzone nie naukowo.

 

Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta

100_0249.jpg

 

 

WoW - tak jednym słowem można opisać S10. To jest jeden z tych rzadkich przypadków, "święty gral" tak poszukiwany przez wielu, kiedy włączmy odtwarzacz i słuchamy bez audiofilskiego zboczenia. Po prostu cieszymy się muzyką, nadmienię, bardzo dobrej jakości. Analogowa magia.

 

Przewrotnie, na początek, sprawdziłem tego smyka z Grado SR60. Sama wtyczka jest dłuższa niż iriver. Brzmienie tej pary nie odbiegał dużo od tego, do czego słuchawki mnie przyzwyczaiły. Przede wszystkim mniejsza scena, wszystko jest bliżej słuchacza. Lekkie zanieczyszczenie dźwięku w górnym paśmie. Naprawdę minimalnie, słyszalne głównie w rockowych kawałkach. Mimo że do końca skali głośności brakło 22-35/40 słychać, że mocy brakuje żeby w pełni wypełnić dźwięk z SR60. Dynamikę jednak oceniam dość wysoko. Basik przyjemy, szybki, delikatny kop kiedy trzeba, nie jest go dużo. Jego kontrola i zróżnicowanie zależ już od gatunku muzyki, np w jazzie pozostaje trochę dłużej na scenie. Całkiem dobra równowaga, z lekkim wskazaniem na jasną stronę. Średnie i wysokie pasma, troszkę wysunięte, czyste, tylko talerze perkusji czasem mają delikatny piaskowy nalot. Wokale bliskie, ale nie intymne, zrównoważone. Zabawa EQ dała zadziwiające efekty. Może ogłuchłem z wrażenia, ale ta para pozytywnie zadziwia. Znów tańczyłem na krześle przed monitorem, w przerwach pisząc ten akapit.

 

100_0253.jpg

 

RE2, o kurcze szum, to pierwsze co słyszymy. Na Grado nic nie szumiało. W czasie odtwarzania nie przeszkadza on wcale, ale po takim zachwycie jak wyżej, mały kuksaniec na otrzeźwienie się przyda. W sumie dobrze, że przyszło bo to zestawienie jest takie sobie. Dość suche granie, z basem jak walenie w pustą beczkę po ropie(rock). Jedne co pozostaje miłe dla ucha to czyste wysokie i średnie pasmo oraz wokal przekazujący trochę emocji. Średnia dynamika ale ogólna równowaga jest zachowana. Taka jest brutalna prawda zaraz po przejściu z Grado SR60 na "doki". Inne gatunki muzyki łagodzą nieco przedstawiony obraz. Dobre nagarnia jazz'owe charakteryzują się wspaniałymi, czystymi talerzami perkusji, fortepian dźwięczy ale to jeszcze nie szczyt możliwości, szybki kontrabas. Słychać każde szarpnięcie struny. Bas schodzi zadowalająco nisko. Tutaj S10 nadrobił trochę braki RE2. A zapomniałbym, scena nadal bez zmian. Nie ma efektu grania spoza głowy. Szkoda. Sceny zabrakło też np w "Cztery pory roku". Tutaj orkiestrze zabrakło miejsca, ale "solówki" smyczków, to było coś.

 

Do pełni szczęścia zabrakło w tym zestawieniu tylko nowego pretendenta do "super hajp of the month" słuchawek v-JAYS. Zacytuję tutaj ojca chrzestnego Łódzkich meetingów:

"Na teraz połączenie s10 z vJaysami to lider, w ogóle ten maluch daje rade z wieloma słuchawkami obecnymi na meetingu."

Wniosek nasuwa się sam. Naturalnie/ciepło grające słuchawki ze sporą sceną, to najlepsza opcja dla S10, według mnie. Równie ważny jest też gatunek muzyki, który ma duży wpływ na odbiór pary odtwarzacz - słuchawki.

 

Wróg publiczny

Cały powyższy tekst jest bardzo emocjonalny i pisany przez pryzmat "wielkości S10", słuchanej muzyki. Inaczej być nie mogło, bo nie ucieknie się od tych rzeczy słuchając tego modelu Irivera który debiutował w 2006 roku. Po prostu, widząc cały czas przed sobą prostokącik o rozmiarach 4x3x1 cm (dł,szer,wys) nie można się nadziwić, że potrafi tak zagrać. Nie chce też podpadać w niedorzeczność, ale kilka nowszych odtwarzaczy na rynku, powinno spalić się ze wstydu.

 

Podsumowując, pytanie brzmi: czy watro kupić S10?

 

 

PDF - Iriver_S10.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie się czyta...

Tylko zadziwia mnie, że opis dźwięku nie jest bardzo przychylny, a Ty jednak piszesz jaki on zaj*bisty...

Mimo wszystko musze skoczyć do MP3store i wrócić z nim lub z clix'em :)

 

Bo tu mamy paradoks. Znam już wady S10 jak i zalety. Wiem jak gra z innymi słuchawkami których nie miałem na testach. Z Grado miałem taką radochę, że słuchawki wyniosłem z domu pierwszy raz, od przyniesienia ich ze sklepu. Żeby z kimś tym się podzielić, bo by nie uwierzyli, nie zrozumieli. Nie jest to idealne połączenia, ale efekt "WoW" wywołał. Bardzo duży wpływ na ocenę, ma sam rozmiar odtwarzacza. Od tego trudno się uwolnić. Po za tym, nie ma rzeczy idealnych, a w świecie audio już tym bardziej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasza poprostu miał obiekcje ze nikt mu nie uwierzy jak przesadzi z zachwytami - słuchając S10 cieszył się jak dziecko z pierwszego lizaka (moja córka dostała wczoraj swojego pierwszego więc wiem co piszę) w sumie podobne miny mielismy wszyscy obecni wczoraj w mp3store łódź.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U10 gra do niego bardzo podobnie. Być może ma odrobinę mniejszy wykop ale różnice między nimi są na prawdę znikome. Audeo z nim będą się na pewno zgrywały cudnie. Tylko szkoda, że bateria taka słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie. Grajek jest idealny na miasto i do domu. Fakt że przy moim A826 ładowanym raz na tydzień wysiada. Ale weźcie pod uwagę co otrzymujemy w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten opis miałem przed oczami Clixa pierwszego :) Reakcje przypadkowych osób były dokładnie takie jak opisałeś, czyli "WOW". Warto sprawdzić jak ten S10 spisuje się na KSC75, bo Clix po prostu wymiata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio - ma. Z U10 gra jak brat bliźniak bardzo podobnie.

 

 

Trochę się wahałem, bo jednak ma inne podzespoły niż U10/Clix, ale skoro druga osoba potwierdza "pokrewieństwo" dźwiękowe to jednak się na niego skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy można gdzieś jeszcze dostać taki "pasek" USB na S10 zmieniający go w zegarek

http://www.designver...iver-s10-watch/

Bardzo praktyczne i fajnie to wygląda ;)

 

Ten s10 nie ma osobnego gniazda mini-usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arthass: nie ma, ładuje się energią i plikami za pomocą specjalnej przejściówki z minijacka na USB.

 

s!*t happened :( Ciekawe czy taką przejściówką jack 3,5mm => 2xgniazdo jack 3,5mm http://allegro.pl/it...do_digital.html dałoby się załatwić sprawę jednoczesnego słuchania i ładowania? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło już takie pytanie, które podbije: ktoś miał (nie)przyjemność posłuchać S10 z Ne6?

 

Jak wygląda kwestia dodawania plików, działa to to jako dysk wymienny?

 

No i czy jest opcja ładowania z sieci a nie przez usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak w porównaniu do U10 - również odkopanej ostatnio legendy, ten mniejszy brat się spisuje?

U10 np z Grado zagrał lepiej: większa dynamika, lepsze wypełnienie dźwięku, trochę mocniejszy odtwarzacz. To chyba zasadnicze różnice.

Jak wygląda kwestia dodawania plików, działa to to jako dysk wymienny?

 

No i czy jest opcja ładowania z sieci a nie przez usb?

Podłączasz S10 i dodajesz muzykę w odpowiedni folder, w kolejnym widocznym dysku w "mój komputer".

 

Zapewne, do dołączonej wtyczki + odpowiedni kabel + ładowarka lub ładowarka z wtyczką na USB. Modelu Ci nie podam niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności