Skocz do zawartości

V-Jays


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też są raczej po stronie "funu". A wracając do twojej analogii: masz rację, ale jeśli oceniamy mini samochód miejski to punktem odniesienia powinny być inne modele w tej kategorii, gdyż informacja: "jest taki sobie, znam samochody rajdowe z lepszymi osiągami" nie ma większego znaczenia dla osoby zainteresowanej pojazdami projektowanymi typowo do jazdy miejskiej. Wszystko zależy od potrzeb, sytuacji, dlatego istnieją różne rozwiązania konstrukcyjne. Błędem jest porównywanie różnych konstrukcji pod względem jednego czynnika, ponieważ każdemu rozwiązaniu przyświecają inne priorytety. Słuchawki typu v-jays mają być w pierwszej kolejności ultra-lekkie, umożliwiać transport nawet w kieszeni. Takie założenia z reguły oznaczają kompromisy względem jakości dźwięku. I ja akceptuję ich ograniczenia ze względu na korzyści, jakie inne typy nie są w stanie mi zaoferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Takie założenia z reguły oznaczają kompromisy względem jakości dźwięku. I ja akceptuję ich ograniczenia ze względu na korzyści, jakie inne typy nie są w stanie mi zaoferować."

 

To teraz przeczytaj mój pierwszy post w tej dyskusji ;)

 

V-jaysy są bardzo fajne, ale przy achach i ochach trzeba zwrócić uwagę, że to jednak ograniczone sq i bardziej do zabawy niż analizy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, wchodzimy w rejony analizy muzyki, cokolwiek to znaczy. Generalnie, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie analizował muzyki (ponownie, cokolwiek to znaczy) w słuchawkach skonstruowanych do zastosowań outdoor. Ochy i achy są dlatego, że sporo osób nie słyszało lepszych słuchawek w tej kategorii, nie wspominając już o cenie. I jak dotąd nie zauważyłem, by ktoś podał alternatywę. "Ograniczone sq" to neverending story. Znajdzie się inny, który zacznie udowadniać że tak w ogóle każde słuchawki nadają się bardziej do zabawy niż analizy w porównaniu z monitorami bliskiego pola, pomijając w ogóle sens analizy muzyki (cokolwiek to znaczy x3) z punktu widzenia profilu forum na jakim się znajdujemy (czy jemu podobnych).

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok. :) Ja po za to nie wyszedłem. Napisałem jednak, że istnieją pewne kanony oceniania dźwięku, zaznaczając przy tym, że nie odnoszą się one do frajdy ze słuchania. A alternatywę Ci podałem.


Ale trochę sam sobie przeczysz pisząc, że nie ma lepszych od V-jays, a potem wskazując, że analiza się nie liczy w tej kategorii. Skoro się nie liczy, to jak oceniasz, że są najlepsze? (pytanie retoryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia odbiorcy muzyki, ja rozumiem poszukiwanie w słuchawkach realizmu czy naturalności, a nawet neutralności, ale co to znaczy słuchawki do analizy? Co masz na myśli pisząć analiza?

Każdy ocenia słuchawki biorąc za punkt odniesienia inne słuchawki, czy systemy audio, które już słuchał. Każdy wyznacza sobie swoją referencję. Były już chyba tematy próbujące ustalić takie kanony oceniania dźwięku, ale za bardzo opiera się to na subiektywnych odczuciach, w których kluczową rolę odgrywa poznanie empiryczne. Inaczej nie byłoby tej rozmowy. Także dyskutujemy o wyższości jednego dźwięku nad drugim, ale każdy opiera się na własnych punktach odniesienia.

 

ps. Prosząc o alternatywę chciałem słuchawki z tej samej kategorii. Ludzie mogą mieć tysiące powodów dla których doków nie chcą używać, a przynajmniej nie we wszystkich sytuacjach. A ty uparcie wciskasz komuś deskorolkę, twierdząć że jest pod każdym względem lepsza od rolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem pady na wygodne skóropodobne.Izolacja trochę lepsza,niestety dźwięk ciemny chyba jeszcze bardziej niż k518 :(

PA073597.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej unikał izolacji w v-jays. One mają już i tak wystarczająco podbity bas, więcej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje gąbki były w opłakanym stanie a ciężko je dostać i wymyśliłem taki coś jako zamiennik.Korekcja -3 i będzie o.k

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię, że jaysy są ok, ale są alternatywy. Nie koniecznie lepsze i niekoniecznie gorsze, zawsze będą inne.

 

Np wskazałem:

aiaiai-headphones-2.jpg

Ale pod kątem SQ doki są dla mnie lepsze w tej półce. Nikomu nic nie wciskam :|

Inne pytania można przenieść do tematu AudioFilozofii tam będziemy mogli pogadać na spokojnie. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się przetestowałem z padami skóropodobnymi i wyszły basowe potwory;)

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z sansą Fuze nie jest źle a nawet dobrze.IMO lepiej niż z soniaczami i samsungami.Typ na Taczkę 1g.Tylko do małych raczej się nie zalicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung P2 chyba najlepiej zgrywał mi się z V Jaysami, bardzo ciekawe funowe granie. W sam raz na portable, aby zaznać radości z obcowania z muzyką. W komisie teraz stoi chyba Samsung R0, gra on bardzo podobnie, a jest o niebo wygodniejszy w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam p3 i r0.Pierwszy gra funowo i z większą sceną(włączone dsse i inne bajery)R0 bardziej szczegółowo i ogólnie chłodniej ma też jakby mniej mocy(oczywiście słucham na Rockboksie)IMO V-Jaysy lepiej zagrały na p3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności