Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: porównywanie hd do px po odsłuchu na vedii to nieporozumienie. ja sam byłem zachwycony tym, jak grają hd na sony nwz e443 czy ipodzie. Ale to nic w porównaniu z tym, co pokazały na Rocoo A. skok jakościowy brzmienia kilkukrotny. Zwłaszcza na scenie i basie oraz holografii. A pamiętać trzeba że to wciąż player. Pełnie swych możliwości pokazują zapewne dopiero na porządnym wzmaku i źródle stacjonarnym - i to powinna być płaszczyzna takich porównań. PX to można do kossów porównywać :)

 

Wg Rolanda V39 jest lepsze od większości iPodów (te ostatnie są lepsze). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch z LOD jest bardzo dobrym źródłem wiec nie patrzmy tylko na bajery :D

 

A co do Rocoo to oprocz zalet ma sporo wad. Powszechnie wiadomo ze wiekszosc osob nie patrzy tylko na jakosc przenosnych grajkow pod wzgledem dzwieku a Rocoo niestety siły przebicia w stosunku cena/jakość do obecnych firm nie ma <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jeśli mowa o jakości muzyki. Prawda, że touch gra bardzo dobrze, sam do niego wróciłem (+ phonaki) i sobie chwalę. w sumie to gra podobnie do rocoo studio, choć tamten ma troszkę więcej z charakterystyki X. Żałuję, że nie miałem okazji posłuchać toucha przez LOD z holdegronem. Czy dużo basu przybywa? Kurde, może znowu się w holdka zaopatrzę? :)

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do osób, którym się nie spodobały hd380 i woleli cal'e:

czy porównując odsłuchy słuchaliście flac'ów(EAC)? i czy były one robione na czymś lepszym niż przeciętny player mp3? :)

 

Ogólnie wygłaszając opinie negatywne przydałoby się od razu zaznaczyć na jakiej muzyce i sprzęcie słuchawki się nie wykazały (czasami ktoś napisze ale nie zawsze).

 

Wg. mnie hd380 dużo lepiej sprawują się przy nagraniach nie dotkniętych loudness'em (w sumie to w większości starsze płyty), w np. takim Black Sabbath - Paranoid (wersja nie remasterowana) mają więcej, że tak powiem klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, którym się nie spodobały hd380 i woleli cal'e:

czy porównując odsłuchy słuchaliście flac'ów(EAC)? i czy były one robione na czymś lepszym niż przeciętny player mp3? :)

A co za różnica na czym były robione? Jak w ogóle użyć grajka, żeby zrobić FLAC? Wreszcie, co za różnica czy loseless czy MP3 320 kbps na słuchawkach tej klasy? W ślepym teście i tak nie usłyszysz różnicy.Don't believe me? Sprawdź sam.

 

 

Ogólnie wygłaszając opinie negatywne przydałoby się od razu zaznaczyć na jakiej muzyce i sprzęcie słuchawki się nie wykazały (czasami ktoś napisze ale nie zawsze).

Domyślnie jest to sprzęt z sygnaturki ale rzeczywiście nie zawsze wszystko jest wiadomo.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tu bym się nie zgodził. Na ipodzie touch na phonakach zwłaszcza, słychać znaczną różnicę pomiędzy 320 a Flac. więc to kwestia słuchawek i playera.

 

Powiedz mi o przewielebny jak udało ci się odtworzyć FLACe na taczu ? Też bardzo bym chciał , a nie wiem jak to zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

tu bym się nie zgodził. Na ipodzie touch na phonakach zwłaszcza, słychać znaczną różnicę pomiędzy 320 a Flac. więc to kwestia słuchawek i playera.

 

Powiedz mi o przewielebny jak udało ci się odtworzyć FLACe na taczu ? Też bardzo bym chciał , a nie wiem jak to zrobić ...

 

 

Ciekawy poziom wiedzy niektórzy "wtajemniczeni" prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland pisał, że bas Shure'ów jest bardzo fajny (o ile mnie pamięć nie myli). Ogólnie ponoć fajne słuchawki, tylko przestrzeń mała.

 

Ciekaw jestem porównania HD 380 pro z AKG K 242/240 MK II, Shure'ami 840, Audio Technika M50, DT880 pro.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że U1 ma bardziej neutralny dźwięk. Więc zgodnie z recenzją powinny się zgrać. Jedyne o co się boję to to czy Xonar da radę je napędzić.

 

Ipod nano 3g da radę je napędzić - ~95% poziomu głośności od więcej bolą uszy. Wydaję mi się nawet, że hd380 są głośniejsze od kpp.

Edytowane przez zomg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności