Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila przesluchalem kilka kawalkow z plyty street signs ozomatli na zen aurvana i zadnego charczenia czy wahania glosnosci nie zauwazylem.

 

dzięki za pomoc w porównaniu. Jak wymienie to sie odezwe

 

No właśnie coś podejrzanie tani jak na cowona jest ten grajek i już chyba wiadomo dlaczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila przesluchalem kilka kawalkow z plyty street signs ozomatli na zen aurvana i zadnego charczenia czy wahania glosnosci nie zauwazylem.

 

dzięki za pomoc w porównaniu. Jak wymienie to sie odezwe

 

No właśnie coś podejrzanie tani jak na cowona jest ten grajek i już chyba wiadomo dlaczego ;)

 

Tani?? zapłaciłem 230 zeta za wersje 4GB. Ile według Ciebie powinien kosztować , żeby grał jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila przesluchalem kilka kawalkow z plyty street signs ozomatli na zen aurvana i zadnego charczenia czy wahania glosnosci nie zauwazylem.

 

dzięki za pomoc w porównaniu. Jak wymienie to sie odezwe

 

No właśnie coś podejrzanie tani jak na cowona jest ten grajek i już chyba wiadomo dlaczego ;)

 

Tani?? zapłaciłem 230 zeta za wersje 4GB. Ile według Ciebie powinien kosztować , żeby grał jak należy?

 

To nie dużo jak na cowona bo np Cowon j3 8gb kosztuje 999zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze czasami potrafi zalapac serie scinek na FLAC, albo sie zawiesic. Dzwiek pikania przy zmianie glosnosci czasami zatrzeszczy. Sama muzyka jest jednak niezaklocona. Swoja droga... to najbardziej genialny odtwarzacz z jakim mialem stycznosc. laugh.gif Uwielbiam ten smieszny plastikowy brelok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój grajek nie charczy tylko na ustawieniach gdzie jest mniej basu (normal, bbe, headphone2). W innym wypadku muszę przyciszyć o 4 pipnięcia (na phonakach) od maksimum. Próbowałem już na różnych słuchawkach (audeo, px100, ksc75 i ep-830), więc to nie ich wina. Niestety nie mam gdzie sprawdzić innego E2, bo do najbliższego mp3store mam kilkadziesiąt kilometrów i mało wolnego czasu. Jak wasze playery się zachowują na maksymalne głośności?

 

Jestem teraz w kropce- bardzo mi to nie przeszkadza, ale jeżeli jest wadliwy to dobrze by było go wymienić na taki z którego Audeo wyciągną maksimum basów.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarnych filtrach przy BBE Viva jeszcze pierdzenia nie dane mi było usłyszeć. Na szarych filtrach coś tam mogło zapierdzieć na BBE Headphone 3 ale tylko przy bardzo wysokim poziomie głośności zbliżonym do maxa.

 

@bobhope - masz zapewne wadliwy egzemplarz.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój grajek nie charczy tylko na ustawieniach gdzie jest mniej basu (normal, bbe, headphone2). W innym wypadku muszę przyciszyć o 4 pipnięcia (na phonakach) od maksimum.

Jestem teraz w kropce- bardzo mi to nie przeszkadza, ale jeżeli jest wadliwy to dobrze by było go wymienić na taki z którego Audeo wyciągną maksimum basów."

 

 

 

 

 

Mam podobny problem... z tym, że nie mam do tego dobrych słuchawek( hd202,słuchawki z odtwarzacza, omx52)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiera, tu nie ma znaczenia wersja fw. Wyciągasz grajka z pudełka i jak gra ładnie przy wysokim poziomie głośności to z nowszym fw też będzie grał jak należy. Jeśli natomiast charczy przy wysokim poziomie głośności do zmiana fw nic tu nie da. Osobiście miałem do czynienia z 4 czy 5 egzemplarzami i tylko jeden był "strzelony" w ten sposób.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie był bym taki pewny że to nie wina fw

na pierwszym firmwarze e2 grał zupełnie inaczej niż na następnych inaczej = kiepsko w tym wypadku, więc kto wie

 

Być może preinstalowany fw był wadliwy i upgrade nie eliminuje jakiegoś błędu.

 

Napisałem, że w takim przypadku nie ma znaczenia wersja fw. Kiepska jakość dźwięku a wyraźne jego zniekształcenia ujawniające się od ustalonego, konkretnego poziomu głośności wzwyż, to dwie różne sprawy. Jeśli już mowa o jakości to w tym trefnym egzemplarzu dźwięk był gorszy niż z radyjka z hipermarketu za 5,99 pln. No i niestety zmiana fw na 1.12 nie pomogła.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznaję, że miałem jednego z wciśniętym przyciskiem on/off ale dalej żadnych problemów z dźwiękiem nie miałem, a miałem 3 egzemplarze. Miałem tylko jeden problem, zawsze utwór pierwszy jaki grał, zacinał się w połowie, ale to teraz pojawia się sporadycznie i da się przymknąć na to oko (ucho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sklepie posluchalem mojego E2 na akg k142 hd, akg k514 i sennkach hd 380 pro. W zadnym przypadku charczenia na basie nie bylo. W warunkach skepowych najlepsze wrazenie zrobily na mnie akg k514. Fajne nawet te nauszniki, i bardzo tanie. Chetnie posluchalbym ich w cichszym otoczeniu, pewnie zmienilbym zdanie na gorsze...

Edytowane przez Zopsesen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem fw. 1.12 i szybko wróciłem do 1.11. Przy najnowszym sofcie sposób grania rzeczywiście się zmienił, na moje ucho niestety na gorszy (jakoś tak płasko). Pierdzenie nie zniknęło.

 

Następnie wróciłem do fw. 1.10 i nie zauważyłem większej zmiany w jakości dzwięku w stosunku do 1.11 . Dalej charczy - nie pomaga nawet zmiana na ksc75 (trzeba zmniejszyć głośność o 3 pipnięcia i jest ok).

 

Żeby nie było, że jestem jakiś wymyślaty to zaznaczam - charczenie jest bardzo wyraźne i choć nie słucham na najgłośniejszym poziomie to i tak po co mieć felerny model jak można wymienić na dobrze działający.

 

Przy pierwszej okazji wpadnę do sklepu w Katowicach i posłucham innego egzemplarza. I tu mam pytanie do któregoś z chłopaków pracujących na sklepie - czy w wypadku kiedy kupowałem przez neta to mogę zostawić grajka na miejscu zamiast wysyłać pocztą?

 

W czasie pisania puściłem muzykę przez FiiO E5 i nic nie trzeszczy, nawet jak na wzmacniaczu ustawię na full- niestety e2 nie może być ustawiony na maxa bo basy zlewają się w jedno wielkie buczenie.

 

Wychodzi na to, że firmware wpływa na brzmienie, ale nie likwiduje problemu.

Edytowane przez bobhope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e2 i nowy fw, na pl30 na max głośności i kilka piknięć przed słuchawki dźwięk przerywa i harczy jak to szumnie nazywacie.

 

Odniosłem wrażenie, że słuchawki po prostu nie są w stanie przenieść mocy, która oddaje odtwarzacz.

 

I w niczym mi to nie przeszkadza. Akg k512 również napędza bez najmniejszego problemu do odpowiednich głośności a fakt ze na max sytuacja ma się inaczej kompletnie mnie nie interesuje.

Edytowane przez maciej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę "soft" tak:

 

Kolejny, już trzeci, soft od iAUDIO Firmware V1.12, to złoty środek miedzy pierwszym oryginalnym oprogramowaniem a drugim dodający ponadprzeciętną dynamikę. Przede wszystkim zostały złagodzone wysokie które już nie krzyczą, bo niekiedy były zbyt ostre. Druga sprawa to wspomniana dynamika, ma teraz płynniejszy przekaz. Jej moc jest rozłożona na cały zakres i nie ma zbędnych decybeli. Wisienką na torcie będzie dodanie opcji pauzy pod przycisk power np. krótkie przyciśniecie - pauza, długie - power off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na max sytuacja ma się inaczej kompletnie mnie nie interesuje.

 

W uwalonym egzemplarzu zniekształcenia były od około 3/4 mocy (a moze nawet mniej) wzwyż więc daleko do max.

 

Wisienką na torcie będzie dodanie opcji pauzy pod przycisk power np. krótkie przyciśniecie - pauza, długie - power off.

 

Jestem za :D !

 

Do listy zyczeń: dodanie trzeciej opcji przy długim kliknięciu klawisza EQ/shuffle -> shuffle po bieżącym folderze.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiałem go i myślę tak:

 

-Fajny, jasny, ciepławy dźwięk, ale mało nasycony.

-Z K370 mi się nie podobał do końca. Za mało koloru na mój gust, nie słychać było ich charakteru.

-Trochę sie rusza obudowa i straszy

-Symetryczne przyciski bez sensu

-Kółeczko za małe, zeby piwo otworzyć.

-Obsługuje wszystkie formaty jakie potrzebuę, bardzo wygodne.

 

Jak go znajdę tanio to sobie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mnie tam się podobał z K 370 ale tylko na EQ = normal. Bardzo fajny, naturalny dźwięk. Aczkolwiek basu mam chyba więcej teraz z Audeo więc może faktycznie jest w tym połączeniu coś nie teges ;)

 

Wystarczyło on/off zrobić przesuwny... Pozbyto by się symetrii i grajek by się nie włączał przez przypadek.

 

Nie wiem czy słuchałeś na v1.12. W porównaniu do E30 to demon pod względem dynamiki, żywiołowości.

 

Straszą głównie klawisze ale o to już było wałkowane...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności