Skocz do zawartości

Co to za słuchawki?


maciej3

Rekomendowane odpowiedzi

To są bodajże k-240 sextett w jakiejś późniejszej wersji (pierwsze mają "dziurawy" pałąk)

 

Pojawiają się jeszcze chyba Beyerdynamic DT150 - perkusista ma - albo coś bardzo podobnego.

 

Te AKG to mogą już być monitory.

Zaś co do beyerów to ja stawiałbym na DT-480 ( http://20cheaddatebase.web.fc2.com/beyer/DT-480-2.html ), z tego co udało mi się znaleźć to DT-150 zaczeli produkować w 1993.

 

Jeśli jednak masz racje to używają tych słuchawek co ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci jak to 150-tki brzmią?

 

Co prawda opisywanie dźwięku nie przychodzi mi łatwo ale postaram się w oparciu na moim skromnym doświadczeniu z audio w paru zdaniach opisać najbardziej dla mnie rzucające się cechy tych słuchawek. To co napisze proszę o interpretację w odniesieniu do ostatnio przeze mnie intensywnie używanych słuchawek tj Fostex t-7, AKG 240 Sextett, AKG 530.

Scena

Wszystko rozgrywa się dość blisko głowy, zdecydowanie bliżej aniżeli w obu modelach AKG. Scena wydaje się być węższa ale nie jest bynajmniej trzy punktowa dodatkowo wydaje mi się iż jest głębsza.

Bas

Tu zazwyczaj mam problem ponieważ tak na prawdę nie wiem ile go powinno być. W DT150 bez wątpienia on jest :) . Moim zdaniem nie jest on dominujący, pojawia się wtedy kiedy trzeba, potrafi zejść bardzo nisko (więcej aniżeli w porównywanych słuchawkach) i bywa że można go dosłownie poczuć. Prawdę powiedziawszy ja lubię takie brzmienie choć z pewnością dla niektórych będzie go za dużo.

Separacja instrumentów oceniam jako stojącą na bardzo wysokim poziomie, nie ma mowy o zlewaniu się, czy obserwowanym czasami jednym wielkim huku. Same słuchawki grają bardzo czysto. Rzeczą która mi się rzuciła w oczy(a w zasadzie uszy) to nie rażąca góra jaka miała czasami miejsce w przypadku słuchawek Fostex'a.

Kolejną ważną dla mnie cechą która należy chyba przypisać zamkniętej konstrukcji. Chodzi mianowicie o idealną cisze przerwaną bardzo „barwną” i „mięsistą” muzyką. Moim skromnym zdaniem robi to naprawdę bardzo fajne wrażenie.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Mam nadzieję że przynajmniej w małym stopniu pomoże Ci to wyobrazić sobie ich brzmienie.

 

Te AKG to mogą już być monitory.

 

to zdecydowanie K240 Sextett LP (late production) takie jak np. tu.

 

To chyba rzeczywiście sextett. Trochę zmylił mnie pałąk a ponieważ niewiele wcześniej monitory weszły na rynek (1984), pomyślałem że może był też srebny model monitorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności