Skocz do zawartości

Holdegron Mobile - ktoś używa?


hasos

Rekomendowane odpowiedzi

Widać z tego, że Sony źle trawi obciążenie o wysokiej impedancji jakim jest wzmacniacz przenośny. Włącza mu się zabezpieczenie przed hard clippingiem, więc ścisza. Pan konstruktor na pewno będzie wiedział co zrobić, żeby sony widział odpowiednio niższą impedancję, co z drugiej strony ograniczy używalność wzmaczka do sprzętu stacjonarnego lub wszelkich sygnałów z wyjść liniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak jest zrobiony na AD8616, SMD więc wymienić się go nie da.

 

Ciekawe jest to że ustawienie EQ w Sony wpływa bądź nie na ten efekt.

To trochę nie pasuje do teorii Pana Majkela że wzmacniacz w playerze

źle radzi sobie z wysoką rezystancją (bo we wzmaku na wejściu jest czysta rezystancja).

 

Przyznam się że nie testowałem systemu wzmak+Sony z EQ bo sam używam tylko płaskiego

ustawienia, a dokładnie EQ OFF.

Jak zmontuję jakiś egzemplarz wzmaka to sprawdzę ten efekt.

 

Bobby

 

Zrobiłem mały eksperyment z zastosowaniem co prawda innego wzmacniacza.

Faktycznie - użycie EQ, nawet na płasko, wprowadza wyraźnie większy szum i pewną

modulację poziomu dźwięku. Nie jest to może duży efekt - ale wyczuwalny.

Słyszalny też przy bezpośrednim podpięciu słuchawek do S639 (EX500).

 

Wynika z tego że włączenie EQ przepuszcza sygnał przez DSP który jest

niespecjalnej jakości jeśli chodzi o szum i dynamikę.

 

Zawsze powtarzam - lepiej znaleźć słuchawki o dobrym (dla słuchacza) dźwięku

niż kręcić EQ w playerze.

 

I to by było na tyle.

 

Bobisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie pasuje do teorii Pana Majkela że wzmacniacz w playerze

źle radzi sobie z wysoką rezystancją (bo we wzmaku na wejściu jest czysta rezystancja).

To dołóż równolegle rezystory w kablu lub wzmacniaczu na wejściu między masę a każdy kanał i zobacz czy efekt znika, np. takie po 100 omów. Ja nie mam playera Sony, na iRiverach wyjście słuchawkowe trawi wpinanie do wzmacniacza aż po maksimum głośności. Oczywiście grzebiąc w EQ można się wpędzić w przestery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwne jest też to, że jak ustawię na eq preset sony NONE, czyli na płasko to gra głośniej i inaczej, niż jak dam te same ustawienia na płasko w CUSTOM, czyli tam, gdzie mogę sobie ustawiać eq. wynika z tego, że już samo załączenie profilu z eq ma wpływ na ten sygnał, nawet jeśli ustawienia są identyczne. dodam, że zauważyłem, że dla różnych utworów różnie się to objawia - z inną siłą ściszenia. np. na FIX YOU coldplaya jest widoczne bardzo mocno, ale np. już na utworach Massiva Attacka, gdzie basu jest tona, tego nie ma aż tak bardzo, na utorach akustycznych, gdzie basu jest prawie wcale, zjawisko nie występuje i nie ma różnicy w dźwięku pomiędzy ustawieniem NONE na presecie sony i na płasko na CUSTOM.

 

efekt ten zależy wyłącznie od ustawienia basu, inne suwaki z eq nie mają na to wpływu.

 

czy wymiana kabla łączącego sony ze wzmakiem by coś pomogła?

 

No , myslalem o mobile , ale hasos mowi , ze z Touchem malo co daje , wiec raczej sobie odpuszcze.

 

tak jest z moimi shure, nie wiem jak będzie z innymi słuchawkami. może z AT m50 będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przesłuchałem.

 

Dwie pary słuchawek: K518 i Audeo, dwa wzmacniacze: MxM i FiiO E5. Sony S638F i IC Pinanson.

 

Wnioski mam takie, że nie jestem pewien do końca czy słyszę te różnice. Jeżeli są, to są zbyt subtelne, żeby można o nich mówić. Ale bardziej skłaniam w stronę stwierdzenia, że ich nie ma, a to co słyszę lub wydaje mi się, że słyszę to placebo spowodowane ręczną zmianą presetu.

 

Takie jest moje zdanie na chwilę obecną ale pamiętam, że dwa tygodnie temu słyszałem wyraźną kompresję dynamiki, szczególnie na basie podpinając MxM'a do Sony. Zasilałem wtedy wzmaka Profitexx'em, swoją drogą już powoli nadawał się do ładowania. Teraz mam jakąś alkaliczną baterię, nie pamiętam jaką. Nie mam też możliwości posłuchania MxM'a na AKU, bo go nie mam przy sobie.

 

Wydaje mi się, że ta kompresja to wina akumulatora. Nie wiem jak to się by mogło odbywać ale po tym co słyszę wyciągam właśnie takie wnioski. Spróbuj kupić jakąś porządną batkę 9V i zobacz jak jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się też zastanawiam. wczoraj podłączyłem raz jeszcze holdegrona do iphona tym razem i jakby lekki efekt jest - trochę więcej góry i lekkie cofnięcie sceny, ale minimalne. dodaje to jednak duuużo mocy. sony słucham tak pokrętło na godzinie 9-10, z iphonem 8-9.

 

rozmawiałem teraz z Gorasem, który te kable robi - twierdzi, że podłączenie wzmaka przez LOD daje lepszy efekt, bo to jakieś połączenie liniowe jest (nie znam się :) ) i dzięki temu poprawia się np. bas i czystość dźwięku. kupię na próbę, jak Groras skończy sesję egz. i mi taki wyprodukuje. szkoda, że do sony nie ma, może to by rozwiązało problem spadku głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o Sony X jest mowa o LOD do Sony. Jeden koleś z HF zamawiał gdzieś z Azji, ale nie wiem czy już ma, nie śledzę HF.

 

W każdym razie kilka osób zadeklarowało się, że chętnie by wzięło po sztuce, w tym ja. Jak coś się dowiem to napiszę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem w którym etapie produkcji nastąpiła zmiana kondziorów w holdku, ale w przypadku 100uH na 25V (szersza scena, trochę większe zejście basu w stosunku do sygnału źródłowego), natomiast 1000uH na 16V (znaczne większe zejście basu, staje się głęboki, pełny, ilościowo basu także jest więcej, ch-ka dźwięku dosyć mocno ciemniejsza, scena podobnie szeroka jak przy 100uH) na zwykłych, niefirmowych kondziołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności