Skocz do zawartości

Holdegron Mobile - ktoś używa?


hasos

Rekomendowane odpowiedzi

w tej cenie jeżeli ma być stacjonarnie to lepszy będzie mikroforum608, ale mobilnie to holdegron mobile jest nie zły....a i jeszcze całkiem nie źle spełnia funkcje wzmacniacza stacjonarnego karta creative xmod,która może działać bez komputera podłączając ją do ładowarki usb,kosztuje około 120zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to doszedł :) . Co się poprawiło: scena jest szersza, o wiele lepsza separacja i szczegółowość, jest wyraźniej. najważniejsze dla mnie: wysokie już nie syczą i szumią, jak jest walenie w talerz, to słychać to uderzenie a nie szum, wokale się uspokoiły i wycofały troszkę. bas jest bardziej opanowany i ma kontur, nie rozlewa się tylko wali gdzie trzeba. malutki minus - odbiera trochę powietrza, jest przestrzenie, ale tak jakby pod ciśnieniem, syntetycznie. ale to tylko takie lekkie odczucie. do przyzwyczajenia.

zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: kiedy słucham na sony ze wzmakiem zaobserwowałem takie dziwne zjawisko. może to tak jest, nie wiem, nie znam się. Mianowicie: podbijam sobie na sony bas, włączam utwór, który początkowo gra spokojnie a później znienacka wchodzi mocna perka (np. Coldplay "fix you"). Kiedy jest część spokojna muzyka idzie o danej głośności, ale kiedy wchodzi ta perka i głębszy bas, to muzyka się ścisza. dlaczego? jest tak tylko jak podbiję bas na max, jak opuszczę o jeden niżej to już tego wyciszenia nie ma. czy to wina słuchawek że nie wyrabiają? dodam, że bez wzmaka tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda powstają zazwyczaj przy zabawie z EQ odtwarzacza. Najlepszym przykładem jest V39, którego każda jedna zmiana w EQ niszczy dźwięk ;). Słuchawki raczej odpadają, ponieważ gdy głośność jest za duża to w tym przypadku na basie powinny "pierdzieć", nie powinno być efektu ściszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz operacyjny jest użyty w holdegronie? Skoro w połączeniu bezpośrednim player - słuchawki na podobnym poziomie głośności co w połączeniu player - wzmacniacz - słuchawki tego efektu nie ma to najbardziej prawdopodobne, że odpowiedzialny jest sam wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włożone są właśnie baterie nie aku. co do kabla, to jest to klotz my206 i neutriki więc to chyba nie to. pewnie chodzi o sam wzmak - choć nie wiem, co on ma tam w środku niestety. a konstruktor - holdegron - nie wie niestety co to może być... widocznie coś się tu nie zgrywa, może jakieś za duże natężenie sygnału (? - tak na chłopski rozum, bo nie mam pojęcia o tych rzeczach) i z tego powodu on jakby się wycisza? ale jak by tak było, to można by zmienić we wzmaku, by to poprawić?

 

zauważyłem też taką rzecz, że jak podłączę wzmak i dam na sony na eq NONE (wybiorę preset Sony) - a więc wszystko na płasko - to gra on głośno, ale jak dam te same ustawienia (czyli wszystko na płasko), ale w polu CUSTOM (czyli tam, gdzie sam ustawiam eq), to już gra inaczej, ciszej.

 

ktoś ma takiego sony z tym suwakiem do basu i np. mxm żeby mógł to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i to cały czas sprawdzam. Ostatnio wymieniłem w MxM'ie op-ampy i zauważyłem podobne zjawisko kompresji, szczególnie na basie.

 

Później cośtam porobiłem i niby wszystko wróciło do normy. Ale nie jestem do końca przekonany czy wszystko. Zmiany są tak subtelne, że ciężko mi to stwierdzić.

 

Teraz testuję FiiO E5, więc na MxM'a nie mam zbytnio czasu, ale jadę na weekend do domku, więc będę miał chwilkę na porównanie obu wzmaków.

 

Do MxM'a mam aku Profitexx i jakąś porządną alkaliczną batkę. Porównam oba źródła zasilania :P 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności