Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kazda licencje mozna olac z gory. chyba wazniejsze jest aby klient byl zadowolony niz wlasciciel licencji :)

 

mi w kazdym razie na tym nie zalezy i wole mpc bez licencji niz bez mpc wogole.

 

a co do wma i prawa - sa problemami same w sobie, ale nie z takimi problemami sobie juz ludzie radzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda licencje mozna olac z gory. chyba wazniejsze jest aby klient byl zadowolony niz wlasciciel licencji :)

 

no! :) a potem będziesz miał procesy typu jak M$ i SONY o "wibracje" w padach ;]

... albo jak każdy proces o pogwałcenie licencji/patentu etc. ;]

 

na takich zasadach jak powiedziałeś - NIEMOŻLIWE ;)

 

[edit] co innego underground (do którego niektórzy są zbyt przyzwyczajeni :P ) a co innego realny świat, obudźcie się i przejżyjcie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edit] co innego underground (do którego niektórzy są zbyt przyzwyczajeni :P ) a co innego realny świat, obudźcie się i przejżyjcie ;]

 

to, ze sprzedawca zada jakies ceny nie oznacza, ze to co sprzedaje jest jej warte.

jesli ktos ma patent na cos, to zgodnie z 3 zasada dynamiki Newtona musi istniec odwrotny patent, mowiacy, ze jest patent wykluczajacy pierwotny patent.

 

z zalozenia jestem zwolennikiem wolnosci wyboru konsumenta.

 

jesli bedzie mi na cos licencja potrzebna to sobie takowa kupie - jak na razie nie planuje jednak takich zakupow.

 

dla przypomnienia moze warto by zwrocic uwage na orzeczenia trybunalu konstytucyjnego, ktory platne parkowanie w w-wie uznal za nielegalne ale zezwolil na kontynuowanie nielegalnego procederu.

tak wiec wykonywanie czynnosci niezgodnych z prawem jest prawnie dopuszczalne i calkowicie legalne.

bez wchodzenia do podziemia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo się nie rozumiemy, albo ta "dyskusja" miała być z założenia zabawna... O_o

 

"producenci" nie mogą dodać obsługi MPC choć i oni (część) i klient by chcieli - nie mogą (przynajmniej do tej pory nie mogli, ponoć powoli się to zmienia - MPC stało się opensource etc.)

 

Rockbox jest projektem niekomercyjnym i opensource, i niezwiązany z producentem sprzętu (iriver, iAUDIO) - więc MPC zawierać może...

 

tak wogóle to pewnie pierwszy odtwarzacz z fabryczną obsługą MPC będzie odtwarzaczem audiofilskim niezależnie od jakości samej w sobie ;] w końcu Musepack to "jedyna audiofilska kompresja stratna" (heh) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogóle to pewnie pierwszy odtwarzacz z fabryczną obsługą MPC będzie odtwarzaczem audiofilskim niezależnie od jakości samej w sobie ;] w końcu Musepack to "jedyna audiofilska kompresja stratna" (heh) ;]

 

zawsze to co zawiera slowo open, free jest mi jakos blizsze sercu.

dobrze, ze tworzy sie rozne rzeczy nie przejmujac sie jakimis patentami i licencjami - one z zalozenia hamuja rozwoj technologii. przyklad mpc jest bardzo wymowny. producent nie moze dac obslugi mpc a ludzie moga. tak wiec producent powinien robic hardware, a madrzy ludzie software.

 

tym najmadrzejszym pozostawmy patenty i licencje, tez cos musze przeciez miec. i to legalnie.

 

co do przeznaczenia dyskusji :) uwazam, ze kazda rozmowa wspierajaca lub propagujaca darmowe oprogramowanie, jak tez i walka ze zlodziejskimi patentami jest celem samym w sobie usprawiedliwiajacym i w pelni uzasadniajacym wypowiedziane przezemnie slowa, ktore mam nadzieje, spotkaja sie w powszechnym zrozumieniem w szerszych kregach inteligencji polskiej, ktora jako intelektualny trzon narodu polskiego potrafi odroznic co jest prawnym okradaniem ich, a co bezprawnym odbieraniem tej grupie mozliwosci swiadomego wyboru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bronisz tu formatu który na życzenie twórców ma dość ograniczoną licencję ;) to że coś jest "open source" nie znaczy że jest darmowe ;)

 

bronie tu pewnego pomyslu, slusznej samej w sobie idei.

nie jestem zagorzalym zwolennikiem mpc - chociaz kiedys wolalem mpc niz ogg. jednak dzis mysle zupelnie odwrotnie - wlasnie ze wzgledu na otwartosc ogg stal sie on moim faworytem, a mpc stal sie dla mnie jakis bardziej nieprzyjazny :). Jednak, co by tu nie mowic, chcialbym aby moj playerek odgrywal i ogg i mpc i wma.

 

acha, moze warto tez napisac, ze format mp3 z zalozenia nie jest darmowy (spotkalem sie z takimi opiniami). a skoro mp3 nie jest darmowe, to i enkoder mp3 lame nie jest darmowy, a wiec dlaczego pojawia sie w darmowym sofcie... nie cierpie takich rozwazan. aby byc legalnym moze lepiej zaczac placic za darmowe oprogramowanie ?

czyli w krotkim podsumowaniu chcialbym napisac:

im wiecej formatow tym lepiej

dekoder komercyjny dekoduje tak samo jak darmowy - wiec lepszy bedzie darmowy

klient nie jest zainteresowany kupowaniem licencji ani legalnoscia wspieranych formatow

lepiej miec duzo "nielegalnych" formatow niz malo legalnych.

producenci nie moga pomijac licencji, ludzie tworzacy oprogramowanie moga wszystko zrobic co im sie podoba.

 

od strony ekonomicznej: zbyt wysokie podatki sa szkodliwe, gdyz allokuja znaczne srodki finansowe do nieefektywnego sektora publicznego. Mechanizmy wolnorynkowe sa w stanie samodzielnie istniec i pomnazac dobrobyt, czego nie sa w stanie zapewnic mechanizmy sterowane przez politykow.

 

Doskonale widac wg mnie bezsens w podrzymywaniu takich sztucznych tworow, ktore zeruja tylko na pobieraniu oplat z tytulu licencji. sa one zle same w sobie, szkodliwe spolecznie i maja pasozytniczy rodowod wiadomo skad :)

 

dlatego powstal Rockbox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze istnieje mozliwosc, ze serwis nie zdola go reanimowac

a w takim przypadku dadza nowy egzemplarz 90%przypadkow.

 

nikt nie daje playerkow, jak w serwisie stwierdza, ze nie ma oryginalnego firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w takim przypadku dadza nowy egzemplarz 90%przypadkow.

 

nadal jest to 10% ;) a poza tym strzeżonego pan bóg strzeże ;) wole nie ryzykowac :)

_________________________________________________________

podsumowywując rockbox:

- zabiera nam gwarancje

- zabiera nam WMA

- daje nam możliwość odtwarzania kilku (zbędnych jak dla mnie) formatów

 

 

czyli sie nie opłąca go chyba wgrywać... no chyba że poprawia jakość dźwięku (???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

język polski już jest -> z ogonkami i (dla kompatybilności) bez ;]

 

gapless oczywiście też jest... ale w sumie m@ro dobrze podsumował ;]

 

 

kto będzie chciał -> będzie używał rockboksa i bedzie zadowolnny :)

kto nie -> już jest zadowolony bo/i będzie żył ze świadomością że zawsze ma alternatywę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ostatecznie będzie wyglądało menu ??? [oby nie...- do najładniejszych nie należy :)]

 

___________________________________________________________

24 języki - wiec pewnie support dla Polskiego będzie

czyli że co - bedzie można ustawić polskie menu?! [chyba nie....:P ale warto sie upewnić]

 

gapless oczywiście też jest...

a cóż to jets bo tak już kilku tematach było a ja nie wiem co to jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ro:

gapless oczywiście też jest...

 

a cóż to jets bo tak już kilku tematach było a ja nie wiem co to jest

 

chodzi o otwarzanie utworow bez przerw...

tzn. jak np. utwor 1 przechodzi plynnie w utwor 2

to odtwarzacz nie zrobi ci denerwujacej przerwy 2sek. i nie

wybije cie z kontemplowania i przezywania Twojej "pieknej muzyki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ostatecznie będzie wyglądało menu ???

 

to co widać na zdjęciach (to niebieskie na czarnym tle) to "standardowy" WPS (WPS = While Playing Screen = To-Co-Widać-Podczas-Odtwarzania;] )

 

WPS-y można sobie samemu robić, ściągać z internetu, zmieniać w każdym, dowolnym momencie (można mieć 100 na dysku i ustawiaćw zależności od tego jakiego wykonawcy słuchasz albo od humoru)

 

przykładowe WPS-y to te małe, kolorowe screeny...

 

 

> bedzie można ustawić polskie menu?!

 

tak, z polskimi znakami albo bez (do wyboru)

 

 

> a cóż to jets bo tak już kilku tematach było a ja nie wiem co to jest

 

gapless = bez-przerw (pomiędzy utworami)

 

jak się słucha CD-Audio to nie słychać kiedy się kończy poprzedni utwór a zaczyna kolejny (np. koncert) a na MP3/WMA/OGG już tak... rockbox nie dodaje "sztucznej" przerwy (jak inne odtwarzacze poza Karmą) pomiędzy utwory, więc jeżeli utwory nie mają ciszy na początku/końcu to odegrane zostaną jeden po drugim bez najkrótszej przerwy (ciszy) pomiędzy nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... kurcze no!

 

wyobraź sobie koncert, kończy sie jeden utwór, fani klaszczą i nagle słychać perkusję wjazd gitar i grają następny...

 

 

 

na CD-Audio słychać to tak:

koniec grania - oklaski - perkusja+gitary (trwa nowy utwór)

 

na odtwarzaczach słychać to tak:

koniec grania - oklaski - cisza (tu ładuje się nowy utwór) - perkusja+gitary (trwa nowy utwór)

 

na odtwarzaczu z gapless słychać to tak (jak na CD-Audio):

koniec grania - oklaski - perkusja+gitary (trwa nowy utwór)

 

 

JEŻELI pomiędzy utworami (jak większość płyt studyjnych) jest wyciszenie na końcu utworu i fade-in na początku kolejnego, to gapless nie robi słyszalnej różnicy...

 

---

 

inny przykład: intro do utworu będące niejako osobnym utworem

 

http://www.khron.pl/pliki/gapless.mp3

http://www.khron.pl/pliki/nie_gapless.mp3

 

przesłuchaj i sam oceń różnicę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności