Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie zapomnę też doświetlania planu ekranem laptopa w całkiem poważnych produkcjach :D Brzmi słabo, ale liczy się efekt...

 

Heh... też monitorem świeciłem :) Np. takie cuś:

12816963154_fbdc3d9af2_z.jpg

 

Poza tym, do dziś nie dorobiłem się jeszcze blendy ^_^ zrobiłem sobie z folii śniadaniowej i wystarcza :P

 

Karton się rozmarzył...

 

13111727974_0ea96c8765_z.jpg

 

 

 

BTW, Twoje zdjęcia to jedne z najlepszych, jakie zostały wrzucone w tym temacie.

Fenks! Miło, że się podoba :)

Edytowane przez philip
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to twój styl, ale wg mnie HDR zbyt mocno przerysowany i wygląda to sztucznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to twój styl, ale wg mnie HDR zbyt mocno przerysowany i wygląda to sztucznie.

 

Teraz mam takie samo zdanie, ale kiedyś miałem zajawkę na takie klimaty :)

PIC_7737a.jpg
HDR2.jpg
PIC_5247.jpg
PIC_5236.jpg
Kolejna porcja "cukierkowych" obrazków z kartonem w roli głównej :ph34r:
danbo_bench_ss.jpg
danbo_in_grass_ss.jpg
danbo_da300_ss.jpg
I taki "tajny" portrecik ^_^
13244581343_bbc37d1c1f_z.jpg
Wszystkie klikane
Edytowane przez philip
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja HDR rozumiem tak: ze względu na fizyczne/techniczne ograniczenie dynamiki matryc aparatów cyfrowych, "widzą" one zaledwie ułamek (1/3 - 1/10) rozpiętosci dynamicznej fotografowanej sceny, jaką jest w stanie zarejestrować ludzkie oko.

dobry HDR (nie twierdzę, że akurat moje takie są - co najwyżej - dążę to tego) pozwala wyeliminować to ograniczenie, czyli sprawić, że scena przedstawiona na zdjęciu wygląda w maksymalnie podobny sposób do tego, jak widzi ją ludzkie oko.

 

dla mnie HDR to swoiste poszukiwanie "fidelity". tradycyjne zdjęcie - z pojedynczą ekspozycją - może być piękne tak samo jak HDR, czasem piękniejsze niż HDR (nie widzę sensu HDRu w portrecie czy akcie), za to w przypadku fotografowania sceny o dużej rozpiętości dynamiki (krajobraz, wnetrza) dobry HDR będzie prawie zawsze wyglądał wierniej od tradycyjnego zdjęcia. czy piękniej? - to już indywidualna opinia oglądającego...

 

pomiam tu skrajnie podkręcone, przejaskrawione, "bajkowe" HDRy, nie odbierając jednak i im prawa do bycia pięknymi w czyichś oczach, czy w konkretnych sytuacjach/przypadkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e3e6azed.jpg

pamyzury.jpg

HDR jest gorsze.

Pozdrawiam.

 

A tak na serio, to właśnie takie subtelne HDR moim zdaniem swietnie sprawdza sie w telefonach. Do tego w iOS 7.1 mam możliwość wyboru auto HDR, co jest naprawdę praktycznym rozwiązaniem.

 

e2y7epyh.jpg

 

byhebure.jpg

 

I

 

saqu7a4y.jpg

 

vaguta2y.jpg

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lustrzanka-potocznie lustro.

chyba w dwie strony można powiedzieć i i tak da się zrozumieć, więc tego bym się nie czepiał. Czepiam się za to przekonania, że żeby wyprodukować obrazek dobrej jakości, potrzebujemy sprzętu z ruchomym lustrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności