Skocz do zawartości

iriver E30


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Niech sobie kupi vedie A10, w kazdym playerku coś się znajdzie nawet tych po ponad 1000 zł. E30 gra świetnie i dla mnie to się liczy. Błędy wymienione to raczej czepianie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszedłem dzisiaj do Saturna, ot tak, sprawdzić sobie wiedzę tam pracujących ;D

Więc wytłumaczyłem dokładnie, czego szukam (szybki[!] odtwarzacz 8GB z niezłym dźwiękiem).

I, o dziwo!, bardzo miły pan polecił mi, nie sonego, a właśnie tego iRivera. O.o Troszku mnie to zdziwiło!

Co prawda jego uzasadnienie mnie nie przekonało, więc spytam się Was.

 

Byłem już praktycznie przekonany na Sonego, ale choćby z ciekawości:

 

1) Jak jest naprawdę z tą szybkością? Czy rzeczywiście przy sporej bibliotece [6gb] odtwarzacz nie 'tnie' się tak, jak E50?

2) No i czy ma takie cuś, że odtwarzacz wyrównuje głośność utworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model E444.

Jest to najtańszy model sonego, który posiada funkcję wymienioną w punkcie drugim ;)

Poza tym, mają to też iPody bodajże ;)

 

A co do szybkości działania, to bardziej chodziło mi o to, czy przy sporej liście utworów trzeba sporo czekać, żeby się załadowała? Albo żeby zjechać np. od "A" do "S"... ;)

 

Sony jest prawie "ideałem", bo mi do szczęścia brakuje tylko wyłączania czasowego, na którym to bardzo mi zależy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak konkretniej, to jak jest?

 

Może powiem, jak jest w philipsie moim (właśnie mierzyłem:

 

wejście w menu "muzyka" - normalnie, szybko.

wejście w listę "wszystkie utwory (ok. 1300) - 1.8 sekundy

przewijanie listy przez 6 sekund - 36 utworów, co daje 6 utworów na sekundę (niestety lista nie działa płynnie, zacina się i im dłużej się przewija , tym jest wolniej)

włączenie utworu (licząc od kliknięcia w tytuł do włączenia się dźwięku): 9 sekund!!

 

Chciałbym zauważyć, że jeśli słuchamy w trakcie muzykę, to te wartości znacznie wzrastają!

Wykończyć się można ! To jak jest w iriverze w odniesieniu do philipsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już praktycznie przekonany na Sonego, ale choćby z ciekawości:

 

1) Jak jest naprawdę z tą szybkością? Czy rzeczywiście przy sporej bibliotece [6gb] odtwarzacz nie 'tnie' się tak, jak E50?

2) No i czy ma takie cuś, że odtwarzacz wyrównuje głośność utworów?

1) Przy zapełnionym 7,5GB odtwarzacz włącza się jakieś 1,5-2 sekundy ( Zakładając, że nie dodałeś nowego utworu. Jeżeli dodałeś, to doliczyć trzeba czas 'rebuilding DB' zmieniający się w zależności od ilości dodanych utworów itp. ). Przewijanie? Szybkie, ale tu raczej liczy się opanowanie obsługi specyficznych klawiszy niż szybkość samego playerka. Samo przeskakiwanie między utworami, przewijanie - bez problemów. Mam go już jakiś czas, słucham troszkę - nic mi się nie tnie. Jedyne, co można zauważyć to cięcie między utworami, jeżeli wrzucimy okładki większe niż 100x100pix i ważące ponad 50kb - taki był mój początkowy błąd, ale teraz po zmniejszeniu rozmiaru i wagi znikł.

2) Nic mi o tym nie wiadomo, raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podany link jest zły.

Sprawdziłem i tak, chodzi o replay gain (w języku Sony dynamic normaliser :P ).

Rozumiem, że nie ma tego w odtwarzaczu?

 

O! Właśnie, przypomniałem sobie jeszcze coś.

Czy odtwarzanie losowe jest "dobre"? Tzn. czy nie powtarza się cały czas mała grupa utworów, czy jest normalnie - z całej biblioteki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podany link jest zły.

Sprawdziłem i tak, chodzi o replay gain (w języku Sony dynamic normaliser :P ).

Rozumiem, że nie ma tego w odtwarzaczu?

 

O! Właśnie, przypomniałem sobie jeszcze coś.

Czy odtwarzanie losowe jest "dobre"? Tzn. czy nie powtarza się cały czas mała grupa utworów, czy jest normalnie - z całej biblioteki?

Brakuje natomiast - IMO - powtarzania zawartości całego folderu, shuffle zawartości danego folderu itp., które miał i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest shuffle np. piosenek jednego artysty, czy cuś takiego?

 

No i nadal nie odpowiedzieliście mi na pytanie, czy jest ten replay gain ;P

Wszystko zależy, jak odtwarzasz muzykę. Czy po TAGach (artysta, tytuł, gatunek), czy po Folderach - ja słucham po folderach, więc brakuje mi tego, co było w i7: Replay Folder, Replay All, Shuffle Folder, Shuffle All. E30 oferuje "Normalna", "Powtórz raz", "Powtórz", "Losowo", "Losowo + powtórz".

 

Nie ma czegoś takiego jak replay gain. Możesz powtórzyć wszystko, albo dany utwór jeden raz. Są też opcje wielokrotnego powtarzania, o ile pamiętam, ale dotyczy to odsłuchu A-B, czyli fragmentów np. przy uczeniu się z audiobook'ów czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz, co to :P

 

Replay gain, to wyrównywanie głośności różnej jakości utworów, aby nie trzeba co chwilę zgłaśniać i ściszać ;)

Więc? :P

Mea culpa, nie wiem co to, bo nie mogę wiedzieć - playera w ową funkcją nie miałem, a biorąc prosty przekład z ang. wychodzi coś innego niż opisana przez Ciebie funkcja. Anyway, nie, E30 nie ma wyrównywania głośności, bo miałem kilka kawałków o głośności 89db, kilka 95db, kilka 100db i musiałem je Mp3GAIN'em wszystkie wyrównać sam do jednego poziomu głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie TO. Czy inni użytkownicy też zetknęli się z takim problemem? Rozważałem kupno E30 lub E50, a teraz znów mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie TO. Czy inni użytkownicy też zetknęli się z takim problemem? Rozważałem kupno E30 lub E50, a teraz znów mam wątpliwości.

Nie zauważyłem czegoś takiego - na żadnym sofcie. Miałem natomiast problem cięcia się przy za dużych i za ciężkich okładkach w TAGu. ( sorry że kopiuj/wklej, ale nie chce mi się parafrazować samego siebie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności