Skocz do zawartości

Karta Dźwiękowa


Desix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nabyłem nie dawno te słuchawki i rozglądam się za dobra kartą dźwiękową najbardziej pasowała by mi taka zewnętrzna, żeby można było ją podpiąć pod laptopa, dvd, xboxa, no i pod pc. Karta miała by służyć w większej mierze do gier/filmów równocześnie bardzo dobra do słuchania muzyki no i ,żeby miała te systemy przestrzenności itp. Póki co znalazłem taką Audigy 2 ZS Platinum Pro ma jakiś panel ale nie do końca rozumiem jak go używać ;/ ?

 

Wolałbym kupić jakąś używkę cena tak do 300-400zł.(ale jak warto dołożyć...)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nabyłem nie dawno te słuchawki i rozglądam się za dobra kartą dźwiękową najbardziej pasowała by mi taka zewnętrzna, żeby można było ją podpiąć pod laptopa, dvd, xboxa, no i pod pc. Karta miała by służyć w większej mierze do gier/filmów równocześnie bardzo dobra do słuchania muzyki no i ,żeby miała te systemy przestrzenności itp. Póki co znalazłem taką Audigy 2 ZS Platinum Pro ma jakiś panel ale nie do końca rozumiem jak go używać ;/ ?

 

Wolałbym kupić jakąś używkę cena tak do 300-400zł.(ale jak warto dołożyć...)

 

Pozdrawiam.

 

Geniuszu .. audigy 2 zs platinum pro jest kartą WEWNĘTRZNĄ ... A panel ma tylko wzmak słuchawkowy i wyjscia /wejscia optyczne i koaxialne ..i do mica

 

Karta muzyczna podpinana pod xboxa ? a co to ma być, bo nie wiem .. pod dvd ? co za kolejna bzdura ..

 

Bądz miły i sie sprecyzuj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie urządzenie które podepnę pod laptopa, pc, xboxa360(konsola)itp. i przekształci mi to dźwięk na dźwięk przestrzenny o dobrej jakości np do słuchawek.

 

 

Mógłbyś mi wyjaśnić po co ten panel co się z nim robi ? http://www.allegro.pl/item867078169_creative_audigy_2_zs_platinum_pro_sound_blaster.html np w tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie urządzenie które podepnę pod laptopa, pc, xboxa360(konsola)itp. i przekształci mi to dźwięk na dźwięk przestrzenny o dobrej jakości np do słuchawek.

 

Więc nie mówimy o karcie muzycznej .. tylko o dsp/wzmaku z dolby prologic ...

 

Mam coś takiego .. ale to słuchawki bezprzewodowe z bazą która robi dokładnie to o co ci chodzi ... i można podpiąc zwykłe słuchawki ..

 

wygląda to tak jak na fotkach .. http://www.allegro.pl/item862130190_jedyny_philips_sbc_hd1500u_sluchawki_cyfrowe.html

 

Xbox ma coaksialne czy optyczne wyjscie cyfrowe do dzwięku ??

 

Jest jeszcze 2 alternatywa ale nie nadaje się ona za bardzo do gier .. nazywa się SB extigy i jest de fakto zarówno kartą muzyczną jak i dekoderem Dolby digital jak i ma wzmacniacz słuchawkowy

 

Extigy potrafi to : http://www.allegro.pl/item869865550_creative_sound_blaster_extigy_5_1_usb_dekoder_5_1.html

 

 

Mógłbyś mi wyjaśnić po co ten panel co się z nim robi ? http://www.allegro.pl/item867078169_creative_audigy_2_zs_platinum_pro_sound_blaster.html np w tym .

 

Ten panel nie działa bez karty muzycznej w PC , do tego stacjonarnym .. więc chyba nie mamy już o czym gadać , skoro wymagasz wzmaka pod lapsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma optyka.

 

Czy będzie duża różnica w dźwięku miedzy tą Extigy a Supreme FX 2 na którą aktualnie posiadam ?

 

 

A od kiedy supreme fx 2 jest w notebooku ?

 

Extigy to takie dobre audigy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest w notebooku tylko w moim PC.

Grać zamierzam na PC. Laptop to tylko w podróż :)

Ja myślę ze masz za duże wymagania co do 1 pudełka

 

jesli masz PC , lapka , xbox 360 i ma miec to dobrą jakość dzwięku .. to dac na optyku + wzmak rozwiążą sprawę ...

 

Jesli chcesz miec dzwięk przestrzenny ... to ten philips hd1500u będzie dobry ... on ma Dolby Digital Headphones ...

 

Tobie kolego o Daca chodzi, w tej cenie to tylko uzywany Zero Dac.

 

A najlepiej ten nowy Zero Dac z USB już .. nie wiem co ty zamierzasz z dzwiękiem 3d zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak kupię tylko kartę do PC.

 

Jaką więc polecicie ? Do gier/filmów ale także do muzyki ?

 

Do gier x-fi, tylko takie lepsiejsze od x-fi exteme audio .. albo asusa xonara d1/dx ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli karta ma być do gier, filmów, i słuchania - nie zastanawiaj się tylko bierz Asusa Xonara DX.

 

Miałem taką i byłem z niej zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Nic nie kupiłem bo nadal nie wiedziałem czego potrzebuje,teraz wiem ,że chcę DAC'a gdyż dobre stereo w grach jest podstawą,słuchawki się nie zmieniły tylko jakiego DAC'a wybrać?

 

Budżet to ok.800zł.

 

Myślę też nad kupnem karty dźwiękowej do kompa która miała by te EAX'y i dolby w miare tanią najlepiej z wyjściem by dało ją się podłączyć do DAC'a bo chyba wtedy będę miał dobrą jakość i dźwięk przestrzenny z filmów czy gier ? Chodzi mi o to ,że karta da efekty/odczyta np.muzyke w dts i nieobrobiny strumień prześle do DAC'a i dopiero DAC ten dźwięk przerobi na anologowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności