Skocz do zawartości

Jak Odblokować Radio W Sandiskach !


Gość bazyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś dostałem nową Sansę m240. Jak wcześniej zaplanowałem, postanowiłem od razu zaktualizować firmware. Zrobiłem to zgodnie z opisem na 1 stronie. Włączam odtwarzacz i... nic nie działa. Tzn. mam ten sam problem jak osoby z poprzednich stron - tu cytat

 

mp3manial "Po próbie uruchomienia radia w moim odtwarzaczu mp3 Sandisk m240, zgodnie z instrukcją umieszczoną w pierwszym poście tego tematu odtwarzacz się popsuł. Radio pojawiło się w menu odtwarzacza, ale i tak nie działa, a jak wchodzę w "Play Music" odtwarzacz się zawiesza- nie można go nawet wyłączyć. Komputer natomiast nie może go całkowicie wykryć- niby już go ma ale znowu połączenie zostaje przerwane i tak cały czas. Bardzo proszę o jakąś radę jak go naprawić!? Dodam tylko, że poprzez edycję notatnikiem pliku z odtwarzacza SYS_CONF zmieniłem mu 3.2.8E na 2.0.0A a następnie wgrałem frimawere sdmx3-iv001.exe"

 

Niestety, o tym iż z wersji 3.X.X nie wolno zmieniać na niższą (tudzież 2.X.X) dowiedziałem się za późno. :(

Moje pytanie brzmi: czy ktoś już znalazł sposób na naprawę odtwarzacza po takim "zabiegu"? A jeżeli nie to czy w ogóle warto jest go oddawać do serwisu? Może ktoś już to robił?

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Eh, no coż coś trzeba będzie poradzić. A czy ktoś z tutaj obecnych oddawał może juz odtwarzacz z tym problemem do serwisu? Przyjmują w ogóle? Czy traci się przez to co zrobiłem gwarancję?

 

 

Hej, ja zrobilem podobnie jak Ty z podobna wersja oprogramowania i oczywiscie 'odmowil posluszenstwa' mp3 player tak jak u Ciebie .. troche przy nim pomajstrowalem i pod windowsem i pod linuxem i nic ,nadal nie mozna bylo sie z nim polaczyc, sam nic nie zrobisz.. zanioslem dzisiaj swoj playerek do serwisu z mysla ze nie przyjma,ale ziomek w serwisie sam przy nim posiedzial ze 20 minut po czym stwierdzil ze zepsuty i chcial oddac nowy taki sam,nie bylo na magazynie i zwrocil kase.. mysle ze w Twoim przypadku bedzie podobnie, uderzaj jak najszybciej do serwisu (nie mow tylko ze chciales miec radio, po prostu zaktualizowales oprogramowanie i sie nie chcial polaczyc z komputerem, taka argumentacja dziala, palisz glupa i sie uda :) juz zamowilem drugi taki sam na allegro .. no i nie chce radia juz :P ..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brtss

W urządzeniu włacząmy tryb Usb Msc czyli nasz playerek jest widoczny jako twardy dysk.

 

następnie przygotowujemy sobie warsztat pracy.

 

Czyli sciągamy amerykańską wersję flasha do Epromu

http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1326

 

zapisujemy sobie flashyk na twardy dysk

 

Tymczasem nie jest tak łatwo.

Bowiem w playerkach jest zaintalowana wersja europejska 2.2.3E

 

Musimy wiec oszukać urzadzonko aby odblokować radio .

 

Wchodzimy na naszego playerka jak na twardy dysk otwieramy dowolnym edytorem textowym plik:

SYS_CONF.DNC

 

i w linijce pierwszej zamiast 2.2.3E zamieniamy na czas falshowania na 2.0.0A

 

Teraz uruchamiamy sciagniety wczesniej firmawere ze strony producenta sdmx3-iv001.exe

 

I następuje flashowanie epromu (podczas flashowania tracimy wszystkie pliki!!!)

 

Potem czekają nas 2 restarty przyciskiem przeczekanie komunikatów na ekranie

 

 

tu tez jest podany ten sam link co i ja podalem do strony sandiska wiec jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zauwazyc ze sandisk nie ma dolaczonej polskiej instrukcji obslugi co jest pomocne przy zwrocie sprzedu jak sie go zalatwi zla aktualizacja softa nie ma napisane nigdzie aby go nie aktualizowac przynajmniej ja sie nie doczytalem na tym modelu co go mam jak tez ze nie mozna go odlaczac przez bezpieczne usuwanie sprzetu a trzeba butalnie wyjac tak wiec nie traci sie gwarancji prosze przeczytac

 

. Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy.

 

6. Informacje lub dokumenty, o których mowa w ust.1 i 5., powinny być sporządzone w języku polskim lub, o ile rodzaj informacji na to pozwala, w powszechnie zrozumiałej formie graficznej. Wymogu używania języka polskiego nie stosuje się do nazw własnych, znaków towarowych, nazw handlowych, oznaczeń pochodzenia towarów oraz zwyczajowo stosowanej terminologii naukowej i technicznej.

 

 

wiecej

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=321 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem kolejnym frajerem, ktory nie przeczytal wszystkiego w pore i probowal odblokowac radio w m240 z nowszym firmwarem,

oczywiscie player nie dziala a ja mam ochote walic glowa w sciane :angry:

piszecie cos zeby pojs z tym do serwisu? gdzie jest jakis serwis w W-wie?

Dodam ze kupilem sprzet w sklepie internetowym agito.pl, gdzie wyraznie jest napisane w regulaminie ze sprzet mozna zwrocic jesli nie ingerowalo sie w oprogramowanie i takie tam..., damn!

Czy w takim razie jestem 140zl w plecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDU POMOCY

 

 

nie wiem co mnie skusiło aby robic te radio ale zrobiłem

 

 

radio jest ale nie działa,gdy podłanczam to wyskuje sandisk m220 mało tego jak chciałem wrzucic muzyke wyskakuje zxe dysk jest zapełniony

 

 

jak moge wrócić do starszej wersji oprogramowania ??

 

 

nie mówcie ze odtwarzacz jest na smieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś w 3.x.x udało się już odblokować radio

http://www.mp3store.pl/,kable,przejściówka...27145210604.htm

 

Dzięki przejściówce?? Przecież problem jest w braku dostępności firmware'u 3.x.x A, a nie w podłączeniu playera do kompa... Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności