Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak Odblokować Radio W Sandiskach !


Gość bazyl

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co sie jeszcze wahaja ;) tak wyglądała moja udana historia krok po kroku:

 

- m240 odlaczony - ustawienie w settings -> Reset All

 

- m240 odlaczony - ustawienie w settings -> USB trybu MSC

 

- przelaczylem HOLD na ON (program aktualizujacy wymaga tego gdy m240 nie jest podlaczony, nie wiem jaki bylby efekt gdyby byl na OFF) i podlaczenie m240 do kompa

 

- komp widzi go jako kolejny dysk -> teraz edycja pliku SYS_CONF.DNC wpisu 2.2.3E na 2.0.0A ale w takim notatniku (edytorze), aby nie dodal przypadkiem dodatkowych znakow konca wiersza i powrotu karetki, u mnie plik ma wielkosc 215 bajtow i taki po edycji i zapisaniu powinien pozostac. Nie przejmowalem sie tez nowa data modyfikacji pliku, nie ma to znaczenia.

 

- nie odlaczajac m240 od kompa, ani nic z nim nie robiac (jak sie go odlaczy czy przerestaruje wartosc w pliku SYS_CONF.DNC 2.0.0A wroci na 2.2.3E) od razu uruchamiamy sciagniety plik ze strony Sandisk: sdmx3-iv001.exe, dla pewnosci zamknalem wszystkie inne aplikacje, a na pewno te w ktorych przypadkiem mogl byc wybrany dysk (filesystem) od m240, gdyz inaczej programik upgrade'ujacy moze nie miec dostepu do m240

 

- po kilku next-> program dochodzi do sprawdzenia poprzedniej wersji firmware (powinien pokazac 2.0.0A) i nowej (powinien pokazac 2.1.0A)

 

- trzy zdrowaski i nacisnalem UPGRADE FIRMWARE czy jakos tak

 

- program przelecial jakims paskiem postepu i szybko poinformowal, ze nowy firmware zostal wgrany i zaproponowal odlaczenie m240 od kompa i jego wylaczenie. I tutaj na poczatku znow zrobilem blad, bo jak kazdy porzadny informatyk odlaczalem go wpierw przez Bezpieczne usuwanie sprzetu z Windows i efekt byl taki, ze na m240 pojawial sie komunikat low battery i firmware not updating.

Nie robcie tego przez Bezpieczne usuwanie sprzetu, tylko przez wyjecie na chama wtyczki z kompa.

Wtedy dopiero rusza wlasciwe przetwarzenie nowego firmware.

Na ekranie pojawia sie komunikat wpierw, ze trwa, a pozniej, ze sie zakonczyl i m240 sie wylaczyl.

 

- teraz ponowne wlaczenie m240 (odlaczony od kompa) i znow zaczela konczyc sie procedura update'u, troche trwala, ok 30 sekund, komunikujac, ze wpierw trwa, a na koncu ze zakonczyla sie sukcesem.

 

I m240 byl gotowy do uzycia.

 

Dla pewnosci jeszcze raz go wylaczylem i wlaczylem.

 

I to juz. Powodzenia

 

Powiedz mi bo nie bardzo się zorientowałem. Czy ściągnięty sdmx3-iv001.exe wgrałeś na playerek i tam uruchomiłeś czy wgrałeś i uruchomiłś go z twardego dysku np. C:\?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

wlasnie chcialem sobie zainstalowac wersje z radiem ale juz na samym poczatku napotkalem problem

mianowicie jak otwieram plik SYS_CONF.DNC to mam cos takiego

" <FirmVer>3.2.8E<SetID>07170011D84A50CA<FCFileName>b

N/fĞɄ. w m a <FCFileDate>1977/09/10<LCFileName>0 1 . 8 d z i e n t y g o d n i a . m p 3 <LCFileDate>2006/10/24<End> "

 

u mnie jest 3.2.8E a nie 2.2.3E.

co w takiej sytuacji????

 

aha mam M250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urządzeniu włacząmy tryb Usb Msc czyli nasz playerek jest widoczny jako twardy dysk.

 

następnie przygotowujemy sobie warsztat pracy.

 

Czyli sciągamy amerykańską wersję flasha do Epromu

http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1326

 

zapisujemy sobie flashyk na twardy dysk

 

Tymczasem nie jest tak łatwo.

Bowiem w playerkach jest zaintalowana wersja europejska 2.2.3E

 

Musimy wiec oszukać urzadzonko aby odblokować radio .

 

Wchodzimy na naszego playerka jak na twardy dysk otwieramy dowolnym edytorem textowym plik:

SYS_CONF.DNC

 

i w linijce pierwszej zamiast 2.2.3E zamieniamy na czas falshowania na 2.0.0A

 

Teraz uruchamiamy sciagniety wczesniej firmawere ze strony producenta sdmx3-iv001.exe

 

I następuje flashowanie epromu (podczas flashowania tracimy wszystkie pliki!!!)

 

Potem czekają nas 2 restarty przyciskiem przeczekanie komunikatów na ekranie

 

I MAMY RADIO :lol: na przekór temu że producent nie zyczył sobie wersji z radiem na Europę

 

Pozdrawiam B)

 

 

Witam

mam pytanie odnośnie przycisku hold, miałeś go włączonego na on czy off podczas całej operacji upgrade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś się waha czy zrobić ten bajer z zyskaniem radia to niech nie czeka tylko robi! Ja zrobiłam to sama (dlatego sie tak chwalę tym że zrobiłam to sama bo ja do dzisiejszego dnia nawet nie wiedziałam co znaczy flashowanie)!!! Przeczytałam bardzo dokładnie wszystkie posty, żeby wiedzieć jakie rzeczy mogą mnie spotkać. Potem postępowałam DOKŁADNIE według wskazówek wghrrr i wszystko jest idealnie. Na prawdę nie jest to takie straszne, choć ręce mi się trzęsły jak galaretka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] postępowałam DOKŁADNIE według wskazówek wghrrr i wszystko jest idealnie. Na prawdę nie jest to takie straszne, choć ręce mi się trzęsły jak galaretka :P

Dobra, ale powiedz czy 1) przerabiałaś m250? 2) jaką miałaś wersję softu przed upgrade'm?

Chodzi o to, że po przeczytaniu wielu postów doszedłem do wniosku, ze z m250 jest problem - pewnie dlatego, że ma wersję softu 3.2.x i być może nie da rady wgrać niższej wersji niż 3.2.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, przepraszam. Z emocji nie napisałam nic o sprzęcie. Mam m240. O innych modelach nic nie wiem, w moim wszystko przebiegło prawidłowo i teraz działa tak samo jak poprzednio tj bez żadnych odstępów między literkami o których ktoś wcześniej wspominał i takich tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam rozwiazanie problemu z rozjezdzajaca sie czcionka ;D Gdy posyłałem maile do sandiska utwozono mi ebox'a i tam prowadziłem konwersacje z gosciem z sandiska , powiedział ze europejski soft niejest dostepny ale wysłał mi pliczki na maila ktore poprwaiaja czcionke ;D zainstalowałem i faktycznie działa.

 

te pliczki po rozpakowaniu trzeba wrzucic do katalogu config

A ja zauważyłem problem z rozjeżdżającą się czcionką w polskich nazwach również w wersji EU 3.2.8E. Postanowiłem więc zastosować radę z wgraniem czcionek. Niestety nie pomogło - nadal jest rozjechana czcionka w polskich napisach.

Czy jest jakaś możliwość przywrócenia oryginalnych czcionek? Po wrzuceniu tychże czcionek do foldera CONFIG i odłączeniu odtwarzacza od kompa, na wyswietlaczu było info, że aktualizuje Unicode. Po zakończeniu operacji czcionek które wgrałem nie ma w folderze CONFIG :o Czyżby nastąpił swego rodzaju update firmware'u we flashu czy jak?

 

 

wersje starszą raczej zawsze da się wgrac

Tylko dlaczego u niektórych użytkowników odtwarzacz "umarł" po takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności