Skocz do zawartości

mp3store na papierze ?


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, to mamy taki układ:

 

1.Wstęp od redakcji

2.Nowinki ze świata dźwięku (nowe playery, słuchawki, wzmianki o nowych wersjach Rockboxa)

3.Temat numeru (co będzie w pierwszym?)

4.Recenzja playera

5.Recka słuchawek (Recki na 1 stronę myślę?)

6.Dział muzyka

a) Jakieś opisy płyt, nowości (bez komercji!)

b ) Spinacz wyraził chęć napisania czegoś :P

7.Jak rozpoznać oryginalne słucahwki / "dlaczego mp4 to syf"

13.Legendy (czyli grajki ponadczasowe oraz słuchawki)

8.DIY czyli wzmacniacze własnej roboty, rekabling itp.

12.Coś o sprzęcie stacjonarnym (recenzje chyba będą dobrym wyjściem)

9.Zestawienie słuchawek i odtwarzaczy

10.Humor

14.FAQ / "słowniczek melomana"

11.Co w następnym numerze i stopka

 

 

Jakieś jeszcze propozycje? Wg mnie na 1 numer wystarczy :D Teraz trzeba znaleźć osoby które zajmą się poszczególnymi podpunktami.

Edytowane przez Blutusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykreśliłbym rockboxa - i tak większość nie wie co to. nie mówiac juz o posiadaniu playera, pod którego powstał ten fw.

 

i tym sposobem wymyśliłem temat numeru ;d

co Wy na to? że "Rockbox - anternatywny firmware"

 

albo wracamy do początków, gdzie ktoś (wybaczcie, nie pamiętam kto ;p) zaproponował opisanie ifp'a.

 

co do mojej deklaracji, że coś napisze, to moge stworzyć 1-2 teksty.

alexandrow, upiór w operze, coś o ifp/ihp, dt880, e4c, hd595/grado sr60 (juz kiedyś to opisałem, więc miałbym mniej roboty xd).

ewentualnie zredagować temat w dziale DIY o otl'u, ale w zasadzie tylko teorie i schemat. doświadczenia w diy to ja nie mam ;p

sprzęt stacjonarny - dlaczego warto wydać 300zł na player CD ;p etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za oficjalnym miesięcznikiem/2tygodnikiem(?) mp3store. Czy to w pdf-ie czy klasycznie. Forum jest wartościowym żródłem informacji o wszelakich sprawach dot. sprzętu, odsłuchu, "majsterkowania"-DIY, kompresji i jej formatów, itd. Już wcześniej zastanawiałem się dlaczego tych cennych informacji nie usystematyzowano w sposób np. artykułów opublikowanych w sieci czy też klasycznie w formie krótkiej broszury w sklepie. Czyli czegoś więcej niż przyklejanie tematów. Forum jest kopalnią wiedzy i myślę, że z twórczości Forumowiczów można by zredagować niejeden artykuł. Chyba nikt by się nie obraził widząc na dole artykułu: Zaczerpnięto info/opinii z postów Forumowicza/ów:...... Kwestie organizacyjne i finansowe zależą oczywiście od Właścicieli Forum i Adminów. Jedno powiem, jak by była wersja klasyczna w sprzedaży to już bym ją miał/kupił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można by to pod FAQ podpiąć, ale dobrze by było napisać tekst a'la "słowniczek melomana" i wyjaśnić przeciętnemu zjadaczowi chleba w kilku zdaniach czym jest scena, ciepło/chłód, brzmienie analityczne itd itd. Słowem - stworzyć legendę do terminów jakimi z pewnością będą operować recenzenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów jest tyle ile mają redaktorzy. W razie braku ich inwencji twórczej (Redaktorów) można sięgać do postów Forumowiczów (w przeciągu miesiąca można z tego stworzyć parę artów: wszystkich postów:601679, wszystkich użytkowników:25088-stan na teraz). IMO miesięcznik jest na razie dobrym pomysłem. Ale nie obrażę się na 2tygodnik :) Kwartalnik będzie w odczuciu Czytelników raczej periodykiem odstającym od nowości pojawiających się właściwie każdego miesiąca......

Panowie, temat hardware'u/kompresji/opinii na ten temat, jest tak rozległy, że ja bym się nie obawiał o brak pomysłów.

Pozdr^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi tylko o pomysly. Jak rozumiem to ma byc tworzone nonprofit, wiec po pewnym czasie (pewnie po pierwszym numerze) wiekszosc bedzie potrzebowala czas na co innego ;) A tak latwiej bedzie skrzyknac ekipe 4 razy w roku, do napisania jakichs testow, opinii, recenzji. No bo np dziala DIY jeden numer o recablingu, drugi o jakims mxm'ie i co ? Koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiadomo, czy ma być to tworzone "non profit". To właśnie zależy od Właścicieli Forum i Adminów. Niestety nie ma nic za darmo i w tym "głowa" w/w, żeby to grało... "Walutą" może być np. stworzona wyższa ranga na Forum (np. Redaktor, pod pewnymi warunkami - ie. pisania jednej lub więcej recenzji odtwarzacza, słuchawek, płyty na miesiąc), free gadżety (etui, słuchawki etc.) ze sklepu, albo cokolwiek innego... Ja w każdym bądź razie, kupiłbym papierowy Magazyn forum mp3store i zachęcam do jego stworzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale mam przeczucie ze nic z tego nie wyjdzie.

Roni11 nie bądź pesymistą. Myślę, że jak wyjdzie pdf, to już będzie sukces. Jeśli Właściciele poczują, że jest to dobry sposób na promocję, to "papier" też wchodzi w grę. Mój kolega, jak zrobił zine'a Thrash'em all, to chyba nie przypuszczał, że będzie go wydawać przez 22 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ja wymyśliłem to mp3store na papierze, tak? ;) Zdaje się o mnie mowa w pierwszym poście :)

 

 

 

Nie wiem dlaczego, ale mam przeczucie ze nic z tego nie wyjdzie.

Podobnie jak ja ;) Tzn. mam na myśli troszke co innego - wydawanie PDF-a to zabawa i tyle. Przecież testy itd. są na forum, jeśli coś potrzebuje to je otwieram i tutaj czytam wszystko co mnie interesuje. Żeby czytać forum potrzebuje komputera (względnie telefonu, etc.), do PDF-ów też. Takie gazetki robi się zwykle po to, żeby autor mój swój (mini)test nazwać artykułem.

To wszystko nie znaczy, że odradzam robienie tworzenie takiej gazetki, ale wydaje mi się, że w większości przypadków to przerost formy nad treścią.

Osobiście byłbym za zrobieniem jakiegoś dużego opracowania dla "początkujących", tzn. dla zwykłych ludzi którzy chcą kupić jakiś odtwarzcz i/lub słuchawki, nie wiedzą za wiele i myślą, że Creative robi najlepszy sprzęt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na tej ostatniej liście jest zdecydowanie za dużo rzeczy jak na 1szy numer, to można śmiało na dwa do czterach rozbić. W końcu była mowa o jakiś 4-8 stronach a te 12pkt wymienionych przez Blutusza parę postów wcześniej, jeszcze opisanych tak żeby to miało ręce i nogi + jakieś reklamy to jest najmarniej 30-40 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jeśli chodzi o wydawanie tego w formie gazety - po co ludzie mają płacić za coś, co jest już w darmowej wersji na forum? ;) Gdyby chcieć na tym zarabiać trzeba by zrobić o wiele więcej niż tylko zebrać gotowe materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ludzie kupują pclab, gdzie testy tych sprzętów też znajdziesz w necie, nie?

a jak poczytasz i poszukasz dobrze to znajdziesz nawet więcej niż w gazecie!

 

gazety codzienne też kupują, a mogą wiadomości tylko pooglądać i w internecie poczytać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy lubi taszczyć kompa do kibla :) takze o byt wersji papierowej bym sie nie martwił...

 

Ogólnie myślę ze też pierwszego pdf'a możnaby potraktować jako wersję beta. czyli złożyć, pokazać na forum, zebrać opinie, sugestie, uwagi, po czym poprawić i drukować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności