Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam tak bardziej z ciekawości bo teraz priorytet to doki do X , ale chyba na 100% to będą FA SB , dziś słuchałem połączenia z Shure 840 i było super tylko ..... czasem zabrakło mi zejścia na basie w niektórych utworach , reszta perfekt , nie mam jak odsłuchać z M50 bo w RMS-ie chwilowo ich brak , tak więc myślę o jakiś przenośnym wzmaku ale on byłby tylko do połączenia z X w domu , budżet powiedzmy do 300,350 zł więcej nie mam zamiaru wydawac na małe pudełeczka ;) i jak jest tym kablem Miijack- LoD w Sony to bajer do podłączenia tylko do stacji dokujących, dźwiękowo to to samo co 2x minijack?

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu zawracać sobie głowy LODem w playerach Sony. "Prawdziwy" Line-Out mają IMO tylko odtwarzacze Apple.

Spotkałem się nawet z opinią, że Line Out Dock w playerach Sony jest gorszy niż wyjście słuchawkowe.

 

Co do wzmaka - jest to coprawda DIY, ale moim zdaniem zdecydowanie warto - MxM. Do 350 PLN idzie złożyć na naprawdę rewelacyjnych częściach (np 2x AD8599 jeżeli lubisz ciepłe brzmienie, albo 2x OPA1612 jeżeli wolisz brzmienie neutralne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sony to chyba ocieplenia już nie trzeba ;) , czyli Mxm na OPA1612 byłby już satysfakcjonujący , a gdzie można takie cudo złożyć, od nas z forum są takie osoby ?

może w połączeniu z tak ciepłymi słuchawkami jak wymienione shure... Xa wspominam jako grającego dość skąpym nasyceniem barwy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem od kolegi MxM :) , na dwa tygodnie go pożyczył , odsłuchiwałem jego Ps1000 i Gs1000 na tym maluszku z Sony X i Ps wygrały zdecydowanie , ale jeden myk teraz mam go podłączonego pod moje Sr80 i to jest super sprawa , gra to naprawdę świetnie , nieco ciepło z super nasycona średnicą i nawet te podbicie na wyższym środku nie męczy :o ,bas kontrolowany jak to w Grado bardzo ładnie , lekko go X zmiękczył , scena ładna jak na Sr-ki , szczerze to gra to milej od Ps1000 tylko na tamtych bas był lepszy ( mocniejszy i niżej schodził), zobaczę jak to zagra z innymi nausznikami tylko umówie się na odsłuch w RMS-ie, ogólnie fajny bajer z tego MxM-a :) .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem musiałbym kolegi spytać o pozwolenie rozkręcenia obudowy , na V39 też jest lekkie ocieplenie dźwięku i także gra to pięknie na Sony jest odrobinkę mocniejszy bas i większa scena , muszę przyznać że to super urządzonko.

 

Właśnie podłączyłem pod MxM HD600 :P, od razu góra zjadła Grado na dzień dobry :P , kompletnie inny dźwięk , bas jakby ciut ma problem z kontrolą (muszę posłuchać dłużej) ale to 300ohm, niech znawcy powiedzą czy on takim słuchafonom daję radę .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na Hd600 to inna bajka , scena ,średnica, góra, nasycenie barw ( ślicznie jest) , bas jest ok po prostu jest go więcej i bardziej miększy, rewelacja jak to gra ze zwykłą mp3 :o .

Ps.Szczerze brzmi to jak z dobrej lampy , podobne nasycenie barw i miękkość basu .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że ma problemy z kontrolą basu. U mnie bas ma potężną sygnaturę, ale broń boże niczego nie zakrywa czy zalewa. Słuchając Stinga banan na twarzy nie schodzi od rana. :D Ponawiam pytanie MrSheepa- jakie części? Wymolestuj kolegę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było takie odczucie po Grado ,bas jest fantastyczny jak z lampy ,mój Boże jak to GRA z Hd600 i Sony, aż mam ciarki , scena jest kapitalna , tyle informacji że po prostu szok ,doskonale słychać pogłosy , zamawiam MxM :D .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno przy 300 omówkach kręcisz potkiem? Bo planuję sparować go w przyszłości z hd650. :) I na jakich częściach będziesz zamawiał? Problem możesz mieć z płytką, bo imo nikt teraz ich nie ma.

Edytowane przez P1gu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od utworów na X mam 26-28/30 , nowe płyty to ok godz 12 , stare z lat 80-tych nawet do14 dochodzi, chyba na Opa1612 jak Twój , jutro obadam jakie OPA w tym co mam siedzą bo kumpel dał zgodę na autopsje, bas jest jak napisałeś kapitalny, nawet nie wiedziałem że Hd600 mogą mieć tyle basu , z Forumem jest go mniej i bardziej twardy, ten Sony ma niesamowitą scenę dopiero teraz to wylazło , gra to szerzej niż moja stacjonarka a to już dla mnie jest ciężkie do pojęcia .To mnie zmartwiłeś z tą płytką , lipa jak tak .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potwierdzić czy seria A84x gra tak samo/bardzo podobnie? Oczywiście pomijając volume cap. Jakbym kupował to i tak prosto z Japonii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass, zdajesz sobie sprawę że w japońskiej wersji jest tylko ten język w oprogramowaniu? ;) No i że obsługuje się go za pomoć SonicStage V?

 

A tak na marginesie, oprócz tych rzeczy, też chciałbym go mieć ;>

 

Edit związany z śmiertelnym przejęzyczeniem ;}

Edytowane przez Marcin Zaremba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass, zdajesz sobie sprawę że w japońskiej wersji jest tylko ten język w oprogramowaniu? ;) No i że obsługuje się go za pomoć SonicStage V?

 

A tak na marginesie, oprócz tych rzeczy, też chciałbym go mieć ;>

 

Edit związany z śmiertelnym przejęzyczeniem ;}

 

Język nie jest problemem, ale ten SonicStage V już tak. Myślałem, że Sony już dawno wycofało się z tego archaicznego oprogramowania. W takim wypadku już go nie chce :)

 

czytam sobie head-faj, piszą że A84x ma problemy z jakimś klikaniem w tle oraz jeden z najgłośniejszych szumów wśród odtwarzaczy przenośnych

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności