Skocz do zawartości

Karta USB PCM2704 - Zbiorowe Zamówienie


maxdila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest okazja stać się posiadaczem całkiem niezłej i taniej karty USB na układzie PCM2704.

PCB karty zaprojektowane przez Pana Krawiec.

Prototypowe płytki już wykonane i od tygodnia testowane - wymienialiśmy się rózwinież informacjami co by można zmienić w finalnej wersji karty.

 

Karta jak wspomniałem tania o ile będą chętni na PCB bo to ono stanowi główny koszt karty.

Zakładając że PCB będzie kosztować 10zł to złożenie karty zamknie się w 30-40zł.

 

Jeśli znajdą się chętni to jestem w stanie zorganizować zamówienie części "optymalnych" w skład których będą wchodzić:

- wszystkie rez. elpod najprawdopodobniej 25ppm 0,5%

- nisko profilowe kwarce

- układy pcm2704

- elny slimicII (C12 i C10) i sanyo oscon (C6 i C13)

- wimy w miejscach C5 C4 C3 C8 C7 C15 C14

- dławiki

 

Jest również szansa na zmówienie obudów aluminiowych pod płytki (7-10euro).

 

 

Zapraszam do wpisów:

http://www.audioster...mat=59022&p=1#k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów i ciesze się że jest zainteresowanie projektem rolleyes.gif

 

PCM faktycznie dla niedoświadczonego jest problemem

nie lubię się chwalić ale napiszę że spokojnie bym go posadził Lutollą (popularną lutownicą pistoletową)

 

mogę go przylutować własnoręcznie to nie problem

 

jest na chwilę obecną możliwość dodania SPDIF (coaxiala) jako opcję do karty - czy wypali nie wiadomo

jako wzmacniacz słuchawkowy... szaleństwa nie ma, wzmocnienie na poziomie karty z laptopa ale na moich HD595 daje radę... od tygodnia na niej słucham

 

jeśli są chętni na zamówienie to obowiązują warunki z forum AS

czyli nie macie karty a wpłacacie kasę biggrin.gif

po zakończeniu zamówienia z panem Krawcem obliczamy koszty elementów dla każdego użytkownika oraz oddajemy projekt PCB do zakładu wtedy dajemy wycenę płytki i elementów (oczywiście jak pieniązki będą na koncie żeby sie nie okazało że chętnych jest 100 a wpłaciło żeczywiście 75 osóB)

oczywiscie im więcej zamawiajacych tym niższe koszta

 

 

Możecie tutaj utworzyć np. taką listę:

 

 

1) (nick z forum) - 1kpl (płytka, części, lutowanie PCM)

2) (nick z forum) - 1kpl (płytka, części)

.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jako posiadacz karty na PCM2906 w tej karcie którą wy macie zamiar poskladać niewątpliwą zaleta jest jej niski koszt wykonania i prostota,wadą natomiast jest to że nic w niej nie można zmienić,wbudowany lichy wzmacniacz słuchawkowy w układ PCM minimalna filtracja zasilania,dla mnie mocną wadą tej karty jest brak możliwośći wymiany wzmacniaczy operacyjnych na wyjściu,myslę ze jest to dość ważne i znacznie poprawia jakosć dzwięku,oprócz tego dostosowujemy dzwięk do własnych preferencji brzmieniowych.

 

Myslę że wiele z was może być zaskoczona bo jakość dzwięku bezpośrednio z karty podpietej pod słuchawki może okazać się wcale nie tak bardzo odbiegajaca od tych zintegrowanych w laptopach,według mnie konieczny bedzie jakiś wzmacniacz słuchawkowy aby odczuć znaczącą poprawe brzmienia w stosunku do zintegrowanych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jako posiadacz karty na PCM2906 w tej karcie którą wy macie zamiar poskladać niewątpliwą zaleta jest jej niski koszt wykonania i prostota,wadą natomiast jest to że nic w niej nie można zmienić,wbudowany lichy wzmacniacz słuchawkowy w układ PCM minimalna filtracja zasilania,dla mnie mocną wadą tej karty jest brak możliwośći wymiany wzmacniaczy operacyjnych na wyjściu,myslę ze jest to dość ważne i znacznie poprawia jakosć dzwięku,oprócz tego dostosowujemy dzwięk do własnych preferencji brzmieniowych.

 

Małe sprostowanie - PCM nie ma wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego, a tytułowa karta nie posiada "możliwości wymiany wzmacniaczy operacyjnych na wyjściu" ponieważ ona W OGÓLE nie posiada takowych, ponieważ sygnał pobierany jest wprost z PCM poprzez kondensatory, dla eliminacji składowej stałej na wyjściu.

 

Ciekawi mnie, jak z jakością w porównaniu do droższego Alien Daca. To jego planowałem na początku kupić ale może to okaże się równie dobre.

 

AlienDAC lub ewentualnie BantamDAC są kartami lepszymi, ponieważ posiadają osobne stabilizatory na napięcia 3,3V i 5V plus filtrowanie na dławikach. W przypadku tej karty napięcie pobierane jest wprost z USB bez dodatkowej filtracji i stabilizacji, co ma ostatecznie negatywny wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczne 40-50zł z posadzeniem PCM'a

realne koszta dopiero na koniec zamówienia

 

dodam że liczba płytek jest ograniczona do 65

jeśli osiągnie taki poziom to kończymy zamówienie i przechodzimy do jego realizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie byłyby jeszcze możliwości ulepszenia karty już po jej złożeniu?

 

włożenie jej do obudowy :P

 

a na serio, karta będzie w szczycie swojej możliwości, dodawanie zew. zasilania i oampów mija się z celem bo tu chodzi o wszechstronność, niskie koszta, uniwersalność i jak najwyższą jakość

 

jak komuś brakuje oampów, wejścia line-in, wyjscia opytcznego, gniazda na mikrofon itp to niech sobie kupi jakiegoś Creativa

 

jedynym możliwym ulepszeniem w tej wersji karty będzie dołożenie wyjścia cyfrowego... no może nie jest to dosłownie ulepszenie ale przydatny dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta działała by lepiej poprzez podpięcie jej do takiego huba, rozdzielacza USB z zewnętrznym, dodatkowym zasilaczem?

Myślę o czymś takim: http://www.digitalsys.pl/images/HUB%20USB%202.0%20H.%20Speed%20THOMSON.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialala by gorzej - biorac pod uwage ze "byle jaki" hub moze spowodowac ze ani myszka nie chce dzialac, poza tym sam dzwiek w pelni wysyci przepustowosc USB1.1 (a kart raczej nie dziala pod USB2.0 tylko wlasnie USB1.1) wiec nic wiecej do tego huba lepiej nie podpinac (chyba ze lubisz przerywajacy dzwiek)

 

poza tym nawet hub nie daje (nie powinien w kazdym razie) wiekszego pradu na urzadzenie USB, wiec nie jest to sposob na zasilenie ewentualnego wzmacniacza... juz lepiej ten sam zasilacz podpiac bezposrednio do karty a karte bezposrednio do komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromne zainteresowanie ta karta ale dla wiekszosci jest to pewnie czysta ciekawosc przy niskim budzecie

zdaje sobie sprawe ze pcm2702 to juz przezytek i nikt nic nowego na tym nie robi ale moze znajda sie chetni na kit do bantam lub alien daca

 

koszt jest wiekszy ale jakosc zapewne nieporownywalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe czy w specyfikacji PCM2704 nie ma wbydowanego wzmacniacza 10mv bo pcm2705 ma napewno,być może się pomyliłem,ale jeśli tak to podpinanie samych słuchawek prosto pod karte nie nie wykorzysta mozliwośći karty nawet w 30% wzmacniacz to konieczność,jeśli natomiast macie możliwość dodania wyjścia spdif jest to bardzo przydatne poniewaz te układy z rodziny pcm mają świetnej jakośći wyjscia cyfrowe i w przyszłośći bedzie można je wykożystac do zewnętrznego daca.

Ja mam karte avt509 z układem pcm2906 na najlepszych podzespołach jakie tylko udało mi sie tam wcisnąć,min kondensatory wima,elna cerafine,nichicon mous,opamp AD8066,zasilanie z usb regulowane i przez stabilizatory wysokiej niskoszómne TPS, naprawde czesci odgrywaja kolosalna zmiane na lepsze,na początku miałem zrobioną na zwykłych czesciach aby przekonać się czy to zadziała,ale grało tak samo jak zintegrowana,po wielu próbach z różnymi kondensatorami różnych firm doszedłem do świetnej jakosći jaką można uzyskać z takiej małej konstrukcjii,jakość porównywalna na poziomie rio karmy z przewagą dynamiki oraz precyzji dla PCM.

Niestety opamp działa w niej jako filtr dolnoprzepustowy i podłączenie pod karte samych słuchawek daje bardzo słaby dzwięk,ale pod wzmacniaczem jest bardzo bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze najwiecej wypowiadaja sie tu ludzie ktorzy wciaz pytaja mnie na priw o jakies porady , dla ktorych zlozylem to i owo bo jak sami twierdza nie umieja sobie poradzic . A tu nagle wywalaja swoje dyrdymaly ktore sa czysto teoretycznymi i graja expertow , o rany ... Najlepiej to dodac 400watowe toroidalne trafo do tej karty ale zeby jeszcze byla przenosna heheh . Maxdilla , szkoda tu dawac taki topick . Tu wszystko musi byc black gate tylko pozniej jakbys zobaczyl te luty przypominajace szare smarki to bys sie sam za glowe zlapal ... albo cos trzeszczy albo piszczy albo gra jeden kanal albo , albo , albo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x500 - na AS jest dużo inicjatyw typu 400W dla wzmacniacza 2x50W, wrzucanie "blak gejtów" gdzie popadnie i rezystorów po 30zł sztuka w miejscach dalekich od ścieżek sygnałowych

co ja na to - nic, nikomu się nie narzucam bo był bym przez tych lub tamtych zlinczowanych, żeby przetrwać na tym forum trzeba być neutralnym, wszelkie wywody odbiegające od powszechnej opinii są surowo karane :]

szkoda że tu robi się podobnie, jestem tu zalogowany od czasów kiedy wzmacniacz słuchawkowy był rzadkością - wszyjscy słuchali tylko na grajkach

trudno widocznie jest kilka osób trzymających władzę nad opiniami większości co napędza rynek hajendu z jednej strony a z drugiej determinuje mniej zamożnych do własnych konstrukcji ze względu na brak funduszy na "elementy zalecane" lub te osoby poprostu nie wychylają sie ze swoimi konstrukcjami

 

cieszę się że kartą na AS było tak duze zainteresowanie i mam nadzieję że ludzię będą zadowoleni z konstrukcji

dodaliśmy do karty pad pod SPDIF wiec troszkę poszła funkcjonalność karty zerowym kosztem

dodam że cena kitu to 46zł w tym wysyłka dla kupującego czyli zestaw za niecałe 40zł co chyba jest niewielkim kosztem jak na konstrukcje DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to cena kitu bardzo mała,avt569 wyszedł mnie troche więcej bo aby skompletować wszystkie częsci trzeba było bulic ostro za przesyłki np:gniazdo słuchawkowe i usb już gdzie indziej trzeba było zamawiać i koszt się powiększył i tak jeszcze nie mam mikrostyków bo nie wiem gdzie kupić a pewnie koszt będzie dodatkowy czyli z wysyłkami ok70zł wyjdzie mnie razem nie liczac pcb które robiłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności