Skocz do zawartości

VEDIA SV100 i VEDIA SV500


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo czysto z basem ale całośc bardzo spójna, słuchawki super uniwersalne grały juz na wszystkim w sklepie i na wszystkich playerach jest w sumie równy dobry poziom - z tym że na niektórych bardzo dobry :D

Jedyny minus moim zdaniem to nazbyt miękie gumki. Po wymianie na moje prywatne lepsza izolacja i kontrola basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mogę zapowiedzieć, że z Fuze rewelacji nie ma.

 

rewolucji nie ma względem RE2 czy w ogóle ?

 

Względem RE2, choć nie maja takiego basu, w całej reszcie biją SV500. Ogólnie też nie lubie: umć umć umć umć......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ktoś podziela moje zdanie, co do grania tych słuchawek.

 

 

ps. A że przegrywają z armaturami.... cóż, jak wejdzie seria SQ to wtedy może powalczymy, ale i cena nie będzie 99 zł jak za SV500.

Nawet Clarkson nie porównuje bezpośredni Forda RS z Ferrari F430 Scuderia - bo wie, że to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez moge porównac je do słuchawek za 300 zł i powiedziec ze mi nie podchodzą - kosztuja do 100 zł i w tym przedziale mi osobiście baaardzo podchodzą.

 

RE2 kosztuja 29 $ (90 zł) więc mieszczą się w przedziale cenowym do 100 zł.

Porównywanie zatem SV500 do RE2 jest więc na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez moge porównac je do słuchawek za 300 zł i powiedziec ze mi nie podchodzą - kosztuja do 100 zł i w tym przedziale mi osobiście baaardzo podchodzą.

 

RE2 kosztuja 29 $ (90 zł) więc mieszczą się w przedziale cenowym do 100 zł.

Porównywanie zatem SV500 do RE2 jest więc na miejscu.

Porównywanie RE2 z SV500 jest o tyle pozbawione większego sensu, że to dwie totalnie różne pary słuchawek. SVki grają mocnym, głębokim i otulającym słuchacza basem, góry mają malutko. RE2 dokładnie przeciwnie - słaby, silnie kontrolowany bas i czysta, ostra góra wychodząca przed szereg. Raczej nie są dla siebie na wzajem alternatywą, chyba że dla kogoś, kto w sumie nie wie czego chce od słuchawek. Szkoda, że nie mam aktualnie dostępu do NE-7M, to byłoby ciekawe zestawienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwie osoby zamieściły testy SV500 na ceneo i jedna na www.znam.to Nikt jeszcze nie pokusił się o nokauta. Na skąpcu akurat SV500 nie ma :)

Mamy też już zagraniczną publikację i jedna na forum! Super Panowie, dzięki bardzo i czekam na więcej ;)

 

Jeśli ten system się sprawdzi, to chyba podobny system zastosuje w przypadku testów B6.

A chodzi o to, żeby w sieci było jak najwięcej testów, nie tylko na tym forum, ale tam gdzie zaglądają inni użytkownicy internetu.

 

Im więcej opinii tym bardziej różnych jak np. w przypadku SV500 + Fuze tym bardziej można wyciągnąć z nich jakieś wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania jakie są kryteria zachowania SV500 w domq. Otóż w zasadzie każdy kto dodał do:

* forum.mp3s,

* ceneo/cokupic,

* nokaut,

* znam.to

* + jakaś własna inicjatywa (duży sklep online / forum / serwis)

 

Może czuć się posiadaczem VEDIA SV500 :) Prosił bym tylko o umieszczanie fotki przy znam.to - ładniej wygląda :P

 

Kolejne takie testy będą pewnie odnośnie słuchawek VEDIA SV100 - ale tu będzie pewnie tylko 5 sztuk, bo jako tako słuchawki są znane.

 

Na pytanie kiedy SV300 - zobaczymy. Na pewno nie w tym roku, raczej początek przyszłego. A kiedy seria SQ czy SH? Narazie nie wiem, musimy potestować ect.

Przed wyborem słuchawek do serii SV przerobiliśmy 87 różnych modeli lub konfiguracji (jedna obudowa - inne membrany itp). Więc jak widać to nie tak prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tak jeszcze w kwestii testów. Na Ceneo.pl znowu pojawił się tajemnicy "Obserwator ceneo". Co robi owy ktoś? Otóż gdzieś tam sobie w swojej główce ubzdurał, że każda pozytywna opinia o produkcie VEDIA pisze ktoś z VEDIA. Cóż... zwykle to olewałem, ale dzisiaj z uwagi na zły humor, pozwoliłem sobie tak o to skomentować sprawę:

 

Panie "Obserwator Ceneo" - Są to testy użytkowników forum.mp3store.pl i tam też te testy były publikowane, a także w wielu innych miejscach. Przykro nam, że firmy konkurencyjne i Pana boli fakt, że wprowadzamy dobre i bardzo dobre produkty. Jednak z powodu Pana kompleksów my nie będziemy zaniżać poziomu.

 

Jeśli ktoś z testerów ma chęć także się tam dopisać - to fajnie ;)

 

 

ps. Na skąpcu pojawiły się w końcu SV500 ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności