Skocz do zawartości

Konferencja Apple-9 wrzesień 2009 rok


karollo_2007

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie - zgodnie z moimi przewidywaniami, mamy nowego Toucha z wnętrznościami 3GS, w tym chipem z iRivera E10. DO WANT!

 

tak, ale jest z tym związana ta sama sztuczka co z ajfonem :)

 

wersja 8GB jest "stara" (na starych podzespołach), a na nowych są tylko wersje 32 i 64GB... i najwyraźniej nie ma wersji 16GB O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie to słabo wypadli bo nie pojawiła się ani jedna nowa konstrukcja, a aktualizacje obecnych modeli iPodów prawie nic nowego nie wnoszą.

iTunes 9 i soft 3.1 też nic nadzwyczajnego. Ogólnie fajnie, że cały czas na przód, ale jak na konferencję to trochę za mało.

Może ten upgrade bebechów Toucha okaże się wart uwagi, ale to dopiero www.phonewreck.com pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych konstrukcji to zastanawiam się czy istnieje jeszcze jakaś grupa odbiorców dla której można coś wykombinować. Jest tani i poręczny Shuffle, nieco większy i poręczny Nano, ma całkiem dużą pojemność i super wygląda. Jest gadżeciarski Touch i pojemny Classic. Wiadomo, że nie są idealne, i dlatego właśnie wychodzą nowe wersje...

To co można byłoby poprawić to jakość dźwięku w każdym z nich, wielkość Classica, jest za duży, i nieco zmniejszyć ceny ;)

Ideałem byłby dla mnie Nano o obecnym designie, pojemności 32gb oraz dźwięku najbardziej cenionych produkcji( stare Irivery, Rio karma itp), wtedy mógłbym na niego wydać małą fortunę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to słabo wypadli bo nie pojawiła się ani jedna nowa konstrukcja, a aktualizacje obecnych modeli iPodów prawie nic nowego nie wnoszą.

iTunes 9 i soft 3.1 też nic nadzwyczajnego. Ogólnie fajnie, że cały czas na przód, ale jak na konferencję to trochę za mało.

Może ten upgrade bebechów Toucha okaże się wart uwagi, ale to dopiero www.phonewreck.com pokaże.

Osobiście jestem przekonany, że nowy Touch ma podzespoły 3GS. Ciekawi mnie też Nano, bo tu Apple też mogło co nieco poprawić (bo Apple nie ma w zwyczaju mówić o tym, jakie zmiany w dźwięku wprowadziło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie zmiany w dźwięku wprowadziło

 

bo powiedzenie "teraz jest lepiej" było by równoważne z "wtedy było gorzej" czy wręcz "wtedy było źle"... a w przypadku apple nigdy nie jest źle ;]

 

Znaczy ich zdaniem nie jest zle - albo zdaniem fanboy'ow :) Classic z punktu widzenia jakosci dzwieku to tragedia - podobnie nano 4g. W tym roku Apple nie zaprezentowal praktycznie nic nowego w temacie grajkow - poczekamy jak sie zaprezentuje dzwiekowo "nowy" touch ale wielkich roznic sie nie spodziewam. To czy chip uzyty w touch'u 3G jest taki sam jak w E10 nie ma wiekszego znaczenia - i tak jakosc dzwieku zalezy od calosci konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ich zdaniem nie jest zle - albo zdaniem fanboy'ow :) Classic z punktu widzenia jakosci dzwieku to tragedia - podobnie nano 4g. W tym roku Apple nie zaprezentowal praktycznie nic nowego w temacie grajkow - poczekamy jak sie zaprezentuje dzwiekowo "nowy" touch ale wielkich roznic sie nie spodziewam. To czy chip uzyty w touch'u 3G jest taki sam jak w E10 nie ma wiekszego znaczenia - i tak jakosc dzwieku zalezy od calosci konstrukcji

Powiem Ci tak, 3GS słuchałem krótko, w salonie Ery, na muzyce już tam wgranej i na Vedii SRS-300. Mimo to, wydał mi się najlepiej grającym sprzętem z wszystkich Taczy (iPhone 2 i 3G, Touch 1 i 2G), z którymi miałem styczność. Myślę też, że gra lepiej od Sony A826, którego niedawno słuchałem, a charakterystyką przypomina mi trochę V39. Jeśli masz gdzieś niedaleko salon Ery lub Orange, to pomimo kiepskich warunków na odsłuchy, polecam się przejść. Mówię tu oczywiście o iPhonie, bo ani Classica, ani Nano powyżej pierwszej generacji nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, 3GS słuchałem krótko, w salonie Ery, na muzyce już tam wgranej i na Vedii SRS-300. Mimo to, wydał mi się najlepiej grającym sprzętem z wszystkich Taczy (iPhone 2 i 3G, Touch 1 i 2G), z którymi miałem styczność. Myślę też, że gra lepiej od Sony A826, którego niedawno słuchałem, a charakterystyką przypomina mi trochę V39. Jeśli masz gdzieś niedaleko salon Ery lub Orange, to pomimo kiepskich warunków na odsłuchy, polecam się przejść. Mówię tu oczywiście o iPhonie, bo ani Classica, ani Nano powyżej pierwszej generacji nie słuchałem.

 

Tego typu porownanie jest dla mnie zupelnie niemiarodajne dlatego tez nie planuje go robic. Porzadne porownanie wymaga tego samego materialu muzycznego, czasu oraz odpowiednich warunkow i sprzetu towarzyszacego - w przeciwnym wypadku jego wartosc jest bardzo mierna i moze bardziej zaszkodzic niz pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście. Jednak są rzeczy, które można wyłapać od razu - chociażby ogólna charakterystyka brzmieniowa, czy separacja instrumentów (oczywiście znając możliwości i charakterystykę słuchawek, na których się odsłuch.uje, głupia cenzura...). A zawsze lepsze to niż spekulowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście. Jednak są rzeczy, które można wyłapać od razu - chociażby ogólna charakterystyka brzmieniowa, czy separacja instrumentów (oczywiście znając możliwości i charakterystykę słuchawek, na których się odsłuch.uje, głupia cenzura...). A zawsze lepsze to niż spekulowanie ;)

 

Lepsze niz spekulowanie ale nie opieralbym na tym swojego zdania. SRS300 brakuje sporo do sprzetu na ktorym mozna opierac jakies osady a odsluchiwanie jakiegos materialu na sprzecie i porownywanie go do innego materialu na innym sprzecie IMHO nie daje najmniejszych podstaw do wyciagania jakichkolwiek wnioskow. Utwory demonstracyjne sa czesto "optymalizowane" pod specyficzny sprzet i takie porownanie potrafi byc bardzo mylace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Dlaczego np. nikt nie jeździ po firmie iRiver, która nie przedstawiła światu w ostatnim czasie niczego szczególnego?<<

 

Ano dlatego, że od zawsze forum było rezerwuarem mitów, pielęgnowanych tak pieczołowicie, że poszukiwanie obiektywnej odpowiedzi na pytania stawiane przez laika jest trudniejsze niż zakupy na chybił-trafił.

 

I tak - grające jak no-name oraz bezczelnie przewartościowane iAudio wynosi się na ołtarze, zaś iRiver, który na obecną chwilę się po prostu skończył (po zaprzestaniu produkcji E10), nadal jest obiektem westchnień. Tymczasem patrząc na rynek trzeźwym okiem Apple przepuszcza właśnie atak na SQ w swoich najnowszych urządzeniach - iPod T2G to przykład jak zrzucić bombę jądrową na rynek premium DAP. Jeśli T3G będzie grał jeszcze lepiej to nie widzę sensu kupowania sprzętu stacjonarnego - przynajmniej jeśli ktoś chce pędzić nim wyłącznie słuchawki, bo na głośnikach wbrew obiegowym opiniom słychać znacznie więcej w każdym aspekcie i iluzja muzyki jest wielokrotnie intensywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze niz spekulowanie ale nie opieralbym na tym swojego zdania. SRS300 brakuje sporo do sprzetu na ktorym mozna opierac jakies osady a odsluchiwanie jakiegos materialu na sprzecie i porownywanie go do innego materialu na innym sprzecie IMHO nie daje najmniejszych podstaw do wyciagania jakichkolwiek wnioskow. Utwory demonstracyjne sa czesto "optymalizowane" pod specyficzny sprzet i takie porownanie potrafi byc bardzo mylace

Wątpię, żebyśmy mogli mówić o utworach demonstracyjnych w salonie Ery ;) Ot, zgrana była muzyka, głównie pop i rap amerykański, której nie słucham. No ale, specjalnie dla Ciebie zgram te same utwory na swojego iPhona (którego porównywałem z posiadanym przez Ciebie Touchu 2G, na tych samych utworach i Triple.fi i to porównanie nieznacznie wygrał), wezmę Shure E2c (słuchawki marne, ale mam nadzieję, że według Ciebie bardziej godne miana sprzętu, do opierania osądów) i zrobię porównanie bezpośrednie.

Poza tym, przed chwilą rozmawiałem z Panem z Cortlandu, nowy Touch powinien pojawić się w Polsce w przeciągu dwóch tygodni i wtedy każdy będzie mógł przetestować na własną rękę, nie podpisując cyrografu z Erą lub Orange ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że miarodajny test to jest test dla każdego osobno bo kazdy ma osobiste preferencje odsluchowe, i co wazne dla jednego nawet Triple fi.10 pro beda brzmiały inaczej niz np dla drugiego i pokłoca sie co jest bardziej miarodajne czy Shure Se530 czy Triple fi.10 pro a moze właczy sie ktoś z Westonami. Tak naprawde nie mozna jednoznacznie stwierdzić że to nie pasuje bo czesto w sprzecie jest tak ze tylko jeden model sluchawek zgrywa się z nim idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak najlepiej jest poczekać kilka miesięcy, aż ktoś z forum będzie miał na własność nowego Toucha, i zabierze go na meet. Wtedy będzie możliwość porównania go z różnymi słuchawkami, i przez większe grono osób, co da w miarę obiektywną opinię o jego jakości. Chociaż obawiam się, że znajdą się ludzie, którzy nawet jeśli okaże się że dźwięk jest bardzo dobry, nadal będą twierdzić inaczej, tylko dlatego że to Ipod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna dodać, że na tym forum nie tyle wylęgają się mity, co jest to bardziej sprawa rozbieżnych oczekiwń wobec dźwięku. Ja np. kiedyś też naczytałem się recenzji o Sennheiserach cx300, bajecznych dźwiękowo iriverach..i jak kupiłem S10, słuchając na flat byłem załamany (to jest ten słynny iriver?)no i oczywiście zacząłem podbijać srs i inne cuda aż buczało aż miło, dopiero później po przejściu na V39, zrozumiałem o czym niektórzy pisali, dźwięk jasny, wyraźny, przejrzysty, ale co kto lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pcworld.pl podał ceny nowych ipodów:

 

Cennik linii przenośnych urządzeń odtwarzających Apple w Polsce przedstawia się następująco:

- iPod shuffle 2GB - 229 zł

- iPod shuffle 4GB - 329 zł

- iPod nano 8GB - 599 zł

- iPod nano 16GB - 729 zł

- iPod classic 160GB - 979 zł

- iPod touch 8GB - 899 zł

- iPod touch 32GB - 1199 zł

- iPod touch 64GB - 1599 zł

 

Są to sugerowane ceny detaliczne brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się najpierw okaże - mam tutaj na myśli dźwięk prosto "z dziurki", bez wzmacniaczy słuchawkowych, modyfikacji firmware aby zdjąć ograniczenie głośności itp. Wzmacniaczom mówię nie z jednego powodu - są mało przenośne, dla mnie już sam odtwarzacz dyskowy gabarytowo wystarczy.

Oczywiście w EU ograniczenie mocy będzie nadal i nie mów mi, że to takie proste ściągnąć player ze Stanów - niestety nie mam tam nikogo, a za używkę dziękuję (mógłbym się pokusić o kupno używki iR iHP, ale nie iPoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności