Skocz do zawartości

Konferencja Apple-9 wrzesień 2009 rok


karollo_2007

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda na forum panuje moda na krytykowanie firmy apple oraz userów posiadjących ipod-y ale

śmiem twierdzić że firma Steva Jobesa miała ogromny wpływ na to co mamy teraz jeżeli chodzi

o odtwarzacze i chociażby telefony .

Moim zdaniem apple wyznaczyło pewne standardy jeżeli chodzi o telefony z dotykowym wyświetlaczem

a także playery mp3 [1 generacja] i co jak co ale to nie jest przypadek że większość firm czerpie

z tej firmy garścami w swoich produktach [sandisk]

 

Ale wracając do tematu to mam pytanie czego spodziewacie się po konferencji ,która odbędzie się

9 września ,dla niewiedzących o wydarzeniu

 

http://myapple.pl/czytaj.php?id=114138

 

Jeżeli chodzi o plotki to nie wyglądają one zbyt zachęcająco ,aparat foto w 5 generacji to moim zdaniem

byłby kiepski pomysł...w zeszłym roku mieliśmy ciekawe nawiązenie do ipod-a II generacji i zastąpienie

kiepskiego nano na coś nowego.

 

 

Jedyne co może martwić jest to że ciężko będzie kupić ipody starszych modeli...już teraz znalezienie

ipoda I gen czy II to spory problem .Ciekawe będzie również rozwiązanie ipod-a classic,który zatrzymał się

do tej pory na 160 gigabajtowych rozmiarach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

myślę że firma Apple zmierza dość szybkim krokiem w strone totalnych gadżetów z każdym rokiem oddalając się od jakości dźwięku. Jedyny produkt warty uwagi tej firmy to iPod Touch 2g łączący dobry design, ergonomie i nie najgorszy dźwięk. Żałuje że jobs nie postawi w swoim taborze jakiegoś modelu z bardzo rozbudowanym DACiem typu H320 kiedys. Uderzył by w ten sposób w spory rynek zbytu co przebiło by leciwą 320 chociazby w postaci poruszania się po Menu.

 

Mimo to czekamy i zobaczymy co pokażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że firma Apple zmierza dość szybkim krokiem w strone totalnych gadżetów z każdym rokiem oddalając się od jakości dźwięku. Jedyny produkt warty uwagi tej firmy to iPod Touch 2g łączący dobry design, ergonomie i nie najgorszy dźwięk. Żałuje że jobs nie postawi w swoim taborze jakiegoś modelu z bardzo rozbudowanym DACiem typu H320 kiedys. Uderzył by w ten sposób w spory rynek zbytu co przebiło by leciwą 320 chociazby w postaci poruszania się po Menu.

 

Mimo to czekamy i zobaczymy co pokażą

Nie zapominajmy, że mówimy wciąż o sprzęcie przenośnym. Ma on głównie być poręczny, funkcjonalny i odtwarzać muzykę w przyzwoitej jakości. Oczywiście nie twierdzę, że pierwsza lepsza mp3-ójka z Tesco wystarczy, ale np. zestaw pokroju Iphone 3G + Phonak Audeo jest dla mnie ideałem przenośnego zestawu, grającego na przyzwoitym poziomie i zapewniającego dodatkowo multum innych funkcji przy tak niewielkim rozmiarze i rozsądnej cenie. Za to nie rozumiem idei targania z sobą cegły tylko dla niewielkiej różnicy w dźwięku. Co innego gdy używamy czegoś takiego jako zestaw.. brakuje słowa... transportable, ale to, że tak powiem inna kategoria. Pytanie brzmi więc: czy jest sens bawić się w audiofilski sprzęt przenośny? Dla mnie to dość naiwne.

 

Podsumowując iPhone 3G, 3GS, Ipod Touch 2G czyli znaczna część najnowszej linii iPodów świetnie wpisuję się w fukcję sprzętu przenośnego, skąd więc zatem tak zła opinia o Apple w tej kwestii?

Pamiętajmy, że pomimo iż potrafią czarować i wyciągać kasę z kieszeni klienta jak żadna inna firma, przez co za nimi nie przepadam, to mają też cechy, rzekłbym nadrzędne w tej dziedzinie, których wielu firmom dzisiaj brakuje - kreatywność i innowacyjność. Wiem, że płacę za logo, padam ofiarą przebiegłych marketingowców bla bla bla, ale dostaję również technologię oraz dobry design (zarówno opakowania jak i oprogramowania) i co najważniejsze korzystanie z takiego urządzenia daje mi przyjemność.

 

Nie twierdzę, że tylko Apple się liczy. Ba! Jestem bardzo daleki od takiego stwierdzenia, ale nie mogę też zgodzić się z tak złą opinią na ich temat. Dlaczego np. nikt nie jeździ po firmie iRiver, która nie przedstawiła światu w ostatnim czasie niczego szczególnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aallen, niestety, rynek cegiełek stawiających na jakość dźwięku w porównaniu do rynku na odtwarzacze pokroju Nano, czy Touch jest mikroskopijnie mały. Dlatego też, spora jest szansa, że Classic nie znajdzie swojego następcy. Poza tym, nie wiem czy słuchałeś iPhona 3GS - siedzi w nim chip zastosowany w iRiverze E10 i gra to najlepiej z wszystkich obecnych na rynku iPodów, IMO bardzo fajny krok w stronę poprawy SQ. Dlatego też, jeśli jutro Apple zaprezentuje Toucha 3G na tych samych wnętrznościach co 3GS i z 64GB pamięci, będzie to jeden z najlepszych dźwiękowo, NOWYCH, odtwarzaczy. A do tego funkcjonalność Toucha - zestaw idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A touch 3g ma radio? Czy te nowości Apple wprowadza wybiórczo, czyli "- chcesz słuchać radia człowieku? kup sobie jeszcze nano..." :)

 

PS. Ja bym był dopiero mocno zdziwiony, jakby wreszcie zrezygnowano z iTunes...

 

tylko nano, touch nie

 

poza tym padło przerażające zdanie "powiedzieliśmy naszym inżynierom żeby zrobili tańsze iPody... i zrobili" - ciekawe czy podmienili DAC na tańszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w sumie było do przewidzenia, co zostanie przedstawione na tej konferencji. Żadnych wielkich rewelacji, które miały by zrobić na rynku rewolucję. Ot, taki standard od Apple, czyli odświeżenie ajpodów i nowy touch na bazie ajfona. Ale mnie to cieszy, że cokolwiek się dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem rozczrowany ...kiepskiej jakości aparat i radio [którego nie używam]

to chyba nie za dużo ,pomijając że touch i classic mnie nie interesują [cena]

 

S.Jobs na konferencji mówił o cenach za ipody które zdecydowanie zmalały ,

jak wiadomo polaków to nie dotyczy ponieważ większość i tak zaopatruje sie

w ipody z importu gdzie polscy sprzedawcy wietrząc interes oferują ceny zaporowe.

 

Najgorsze jest to że powoli wycofywane będą ipody 4g tak jak ma to miejsce

z 1,2,3 generacją ...to jest najgorsze bo za około pół roku nie bedzie

szans na złpanie nowego playera...wzorem jest tu sony ,której konsole można

spokojnie po niewysokich cenach kupić w sklepach [chodzi mi o ps2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności