Skocz do zawartości

Cdimage Ape - Jak To Nagrać?


imacman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam obraz płyty CDImage z rozszerzeniem: główny plik CDImage.ape i dwa małe CDImage.cue i CDImage.wav.cue. Próbowałem potraktować to Alkoholem 120, ale występuje błąd. Jak to można nagrać na płytę audio? Wiem, że gdzieś to już ktoś omawiał, ale nie mogę nigdzie znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw za pomocą foobara2000 sprawdź czy plik CUE odtwarza się poprawnie (czy dzieli duży plik APE na utwory i czy utwory odgrywają się poprawnie)

 

potem ściągnij i zainstaluj http://www.burrrn.net i metodą przeciągnij-i-upuść wrzuć tam plik CUE (plik CUE i APE muszą być w tym samym folderze, ale to oczywiste :) ) i Nagrrraj ;)

 

... żeby alkohol sobie poradził plik CUE musi wskazywać na dźwięk w WAV, nie inny (musisz rozpakować go foobarem do WAV albo użyć Burrrna, któremu to różnicy nie robi ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego, ale czesto w pliku *.cue nazwa pliku z muzyka podana jest z rozszerzeniem *.wav, a nie ape lub w czymtam ktos sciagnal ;] muzyke.

 

I jak dziala to mozna palic w nero :) jak obraz plyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste... 99% programów (wyjątki: foobar2000 i burrrn) takich jak "wypalacze", "odtwarzacze" czy "wirtualne CD" czytają tylko pliki WAV ;]

 

więc APE jest tylko "sposobem kompresji" tak jakby to było w ZIP/RAR/cokolwiek spakowane ;] i niby fachowo ma być "gotowe do użycia po rozpakowaniu, nie spożywać w opakowaniu" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A w czym jeszcze oprócz Burrrn można nagrywać? Mam płytę w jednym pliku *.flac i do tego cue. Problem w tym, że ten cue w burrrnie nie działa - po załadowaniu go wypełnia się tylko pole Artist, a w Title wpisuje się tytuł ostatniego kawałka (zamiast tytuł płyty). Poświęciłem się i zainstalowałem na chwilę foobara - w nim ten plik cue jest odczytywany normalnie. Niestety nie znalazłem w foobarze opcji wypalania płyt :/ Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? :)

 

Porównałem też ten cue z takim, który w burrrnie działa i okazuje się, że ten działający ma do każdego tracka przyporządkowane dwie wartości Index, a ten niedziałający ma jeden Index i coś o nazwie ISRC. Niestety w niczym mi to nie pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grr :)

 

a ręcznie wpisać w Burrrnie nazwy to nie łaska? ;]

 

jak nie to załadować do foobara, zaznaczyć wszystkie pliki, kliknąć prawym przyciskiem i wybrać "Create CD-Audio" - wtedy zaczyna się nagrywanie ;]

(trzeba mieć zainstalowane nero!)

 

 

Aż taki głupi nie jestem - artysta i nazwa to jedyne co w ogóle się pojawiło po załadowaniu cue, ścieżek brak :)

A w foobarze nie miałem takiej opcji, mimo że Nero mam zainstalowane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nie, nie powinien :)

 

zależy to jedynie od tego, czy w pliku CUE (można go edytować notatnikiem) pisze "cdimage.wav" (czytaj: założenie jest takie żeby przed nagrywaniem rozpakować plik cdimage.ape do cdimage.wav) czy pisze "cdimage.ape"

 

oczywiście można notatnikiem zmienić WAV na APE i wszystko będzie ok

 

---

 

a dlaczego tak jest? to wynika z pewnych uwarunkowań historycznych i praktycznych... poza tym wkraczamy na grząski temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Co prawda temat chyba zamknięty, ale z plikiem APE można też inaczej. Sam ostatnio się męczyłem i znalazłem w necie kilka informacji, między innymi taką:

 

Mozna ściagnąć do Nero plugin tutaj http://www.afterdawn.com/news/archive/3873.cfm albo ze strony domowej Nero.

Wtyczkę trzeba zainstalować w katalogu C:\Program files\common\ahead\audio plugins i voila, Nero bezpośrednio wypala płytkę CD audio z formatu .APE

 

Próbowałem konwersji i dekompresji w Monkey's Audio, ale nie działało. Pozostaje jeszcze problem ripowania do mp3, ale to już jak każdą płytę audio.

 

 

EDIT:

Po kilku kombinacjach.

Można w Monkey's Audio dokonać dekompresji pliku.APE do .WAV . po zmianie w .CUE nazwy rozszerzenia, patrz posty wyżej, można płytę otworzyć w np. Daemon lub w Alkoholu jako obraz - z obrazu można robić konwersje do mp3 np. CDexem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

najpierw za pomocą foobara2000 sprawdź czy plik CUE odtwarza się poprawnie (czy dzieli duży plik APE na utwory i czy utwory odgrywają się poprawnie)

 

potem ściągnij i zainstaluj <a href="http://www.burrrn.net" target="_blank">http://www.burrrn.net</a> i metodą przeciągnij-i-upuść wrzuć tam plik CUE (plik CUE i APE muszą być w tym samym folderze, ale to oczywiste :) ) i Nagrrraj ;)

 

... żeby alkohol sobie poradził plik CUE musi wskazywać na dźwięk w WAV, nie inny (musisz rozpakować go foobarem do WAV albo użyć Burrrna, któremu to różnicy nie robi ;) )

wystarczy "drag and drop" przerzucić plik .cue w okienko EAC'a - progs sam przełączy się na nagrywanie - ważne aby w .cue nazwa obrazu miała rozszerzenie .ape a nie .wav, ale do tego wystarczy notatnik :)

 

 

btw: używanie do wypalania losslesów czegokolwiek innego poza EAC'em to takie małe lamerstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności